mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 07:17:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Istrski gonič Ton
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Istrski gonič Ton  (Prebrano 23062 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #30 : četrtek, 13.12.2007 : 13:08:41 »

Smetka, povsem verjamem tvoji presoji, da ne bo več uporaben, ker pač samo ti vidiš psa v živo Smiley.
Poleg tega seveda, da se zavetišče lahko odloči kakorkoli (samo zanimalo ne je ali je prvo ali drugo)
Tudi se strinjam, da ta konkretni vzreditelj sodi med tiste iz napačnega konca, kar je bilo jasno razvidno iz tega, da se niti niti najmanj razveselil, da se je njegov izgubljeni pes našel, niti pokazal zanimanja, da bi mu če ga že ga sam ne rabi in ga ni vesel, vsaj našel zanj primeren dom Angry . V takih točkah ne govorimo o ljubiteljstu temveč o strokovni etiki, ki bi morala bit prisotna tudi , če je komu pes (ali kako drugo živo bitje) samo delovno orodje Sad.

Drugače pa kolikor vem, se predvsem goniči  ne tako zelo redko izgubijo za dolgo in se jih najde v  slabem stanju, pa niso zato vsi taki povratniki neuporabni.
Še manj pa je vse lovce metati v isti koš.

Vsekakor bo ta pes,  ker je dejansko delal v lovu dokaj specifičen za imet.
So pa drugače goniči zelo prijetne živali po značaju, kar se odnosa do ljudi tiče.  Želim mu torej čimhitrejše okrevanje in  novega lastnika, ki  bo vedno vesel njegove vrnitve (če bi se slučajno še kdaj izgubil).

Me pa čist iz firba zanima nekaj- torej pravno, če nekdo prijavi, da se je pes izgubil in ga potem noče nazaj, ko se psa najde, se to ne šteje kot zapustitev   Shocked ?
Mi se to zdi skegano z vsako logiko  Lips Sealed .


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 13.12.2007 : 14:09:28 »

Pes je nekaj mesecev (vsaj kolikor ga jaz spremljam) bival na območju Notranjske. Se opravičujem vsem že vnaprej, ki ne sodijo med take in so Notranjci, vendar je srečeval na svojih poteh predvsem ljudi, ki so ga podili na vse mogoče načine, pa tudi fasal jih je dobro. Neznansko se boji ljudi in ne bo "uporaben" za nič drugega, kot za družabnika eni in svoji družini, bežal oz. ne pustil se prijeti oz. tresel se bo pred tujci, v to sem prepričana. Tudi Mona je šolan lovski pes in ne verjamem, da je uporabna za delo, razen seveda z enim lovcem, ki bi se želel in hotel ukvarjati s takim psom, kar jih pa preprosto ni. Tisti, ki so, si nabavijo mladiča (ali nepoškodovanega odraslega) in si ne omislijo psa s tako slabimi izkušnjami. Vsaj jaz še nisem srečala takega, pa ne govorim samo o lovskih pasmah. Ista pesem je bila s šolano posavko Lili, pa s Kate, goničko s Hrvaške. Vemo tudi, da so specifični, kar pomeni, da svoj dom iščejo običajno (zelo) dolgo, dokler pač ne pride pravi.

Še manj pa je vse lovce metati v isti koš.

Saj pravim, uni od Bibe je car. In pravim tudi, da sama srečujem predvsem take, ki to niso. Pa tudi pravim, da mi je žal, da srečujem skoraj same take.

Me pa čist iz firba zanima nekaj- torej pravno, če nekdo prijavi, da se je pes izgubil in ga potem noče nazaj, ko se psa najde, se to ne šteje kot zapustitev   Shocked ?
Mi se to zdi skegano z vsako logiko  Lips Sealed .

Ne, ne gre za zapustitev. Pravno gledano si dolžan spremeniti status živali v "izgubljeno" v roku 72-ih ur. Če se najde po tolikem času, te nihče ne more prisiliti, da jo vzameš nazaj. Gospod je rekel: evtanazirajte ga (nadaljujem: ali pa ga imejte na lastne stroške, ker glede na to, da je lastniški, ni občinski. Komu mar, da gre za drugo državo in da itak ne morem nič). In hmmm...  tudi evtanazijo plačam, navsezadnje.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 13.12.2007 : 16:09:04 »

Ton se sicer še vedno seveda rikverc premika, ko me zagleda, samo je pa vseeno danes rep čisto malo  migal  Smiley.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : četrtek, 13.12.2007 : 16:21:06 »

O, kako lepo. Smiley Podobno kot takrat, ko je meni Mona prvic pomahala.  Wink Smiley
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 16.12.2007 : 02:56:09 »

Ton se je pričakovano "usul" do konca in je na antibiotikih. Trakulje in gliste še niso nehale frčat iz njega in tudi drisko težko obvladujem. Je pa vsak dan zato bolj radoveden, če drugega ne.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #35 : nedelja, 16.12.2007 : 10:26:04 »

Ajoj driska...upam, da se bo popravilo Sad



Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #36 : nedelja, 16.12.2007 : 10:37:08 »

Ton, želim ti čimprejšnje okrevanje v zdravilnem koncu Horjula in v skrbnih rokah negovalke Smetke  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : torek, 18.12.2007 : 00:37:25 »

Ton ima ozebline po ušesih. Splošno počutje je boljše, tudi rutina mu ustreza, samo noče še sodelovat in kakšnega stika si tudi ne želi, zato je tudi zunaj ves čas na dolgi vrvici, da lahko "upravljam" z njim brez neposrednega kontakta... da ga ne spravljam v paniko po nepotrebnem. Kadar sem dovolj stran ali pa me ne vidi, dvigne rep že prav visoko.





Logiran

ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #38 : torek, 18.12.2007 : 00:56:51 »

sej veš, kako pravjio: majhni koraki...in vama gre odlično od tac in rok  Wink
Logiran
BibastaBiba
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #39 : sreda, 19.12.2007 : 00:16:34 »

Ko berem take zgodbe mi gre kar na jok. Ton pošiljam ti en topel objemček!!!
Logiran
LuNaa
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #40 : nedelja, 23.12.2007 : 14:32:31 »

Ton čimprejšnje okrevanje z Laškega!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : torek, 25.12.2007 : 19:43:59 »





Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #42 : nedelja, 30.12.2007 : 02:21:26 »







lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : nedelja, 30.12.2007 : 14:33:28 »

Za Tonovo posvojiteljico, če bereš (sem si pozabila zapisat tel. št.): Tona ne bom mogla dat kastrirat, je še čisto preveč tvegano. Bi ga kastrirali čez mesec, morda dva, ko bo čisto ok, pa prevzamem strošek jaz. Torej, lahko ga prideš iskat kadarkoli.
Logiran

ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #44 : nedelja, 30.12.2007 : 14:38:33 »

oooooo, bravo Ton, lepo se imej v novem domu  Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Istrski gonič Ton
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines