mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 18:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jun
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jun  (Prebrano 73760 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
Jun
« : torek, 25.12.2007 : 19:48:56 »

Prijavila bom vsakega, ki krši Zakon o zaščiti živali, 8. člen, prvi odstavek:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kazenske določbe:

46. člen
......
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.


Star je štiri leta, brez rodovnika, srednji šnavcer. Nov dom bo iskal čez čas, ko bo prišel malo k sebi... tako psihično uničenega psa že dolgo nisem videla. V 48. urah po sprejemu je še vedno čepel v kotu, ni jedel, ni pil, ni lulal, nič... Prestavila sem ga v hišo in upam, da bo z novim imenom in ukvarjanjem z njim na drugačen način dojel, da je lahko tudi drugače in da bo čimprej pozabil prva štiri leta svojega življenja. Med drugim ga bivši lastniki niso niti enkrat cepili proti kugi ali steklini. Ne ve, kaj bi s priboljški, ne pozna božanja, še vedno ga imam na vrvici, ker mu je neposreden kontakt precej težko sprejeti. Nekaj časa bo torej še pri nas.


http://www.moj-album.com/slike/1601452/6r2_RAAiVelcUd1q.v.jpg
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #1 : torek, 25.12.2007 : 20:06:54 »

Joj, kako žalosten pogled....ob tem boli srce in tečejo solze.... Cry Cry Cry

Jun, želimo ti da si čimprej opomoreš (Smetka se bo vsekakor potrudila zate) in najdeš nove lastnike, ki si te bodo zaslužili in ti pokazali vse to za kar si bil v svojem življenju prikrajšan.... Kiss Kiss

Opozorila bi samo to, da so šnavcerji sposobni žalovati tudi po cele tedne ali še več, saj se na svojega lastnika (izgleda, da tudi na takšnega, ki ga je pač imel do zdaj) bolestno navežejo in zanj je ta izguba močan udarec, ki bo še nekaj časa globoko v njegovem srčku.  Undecided Lips Sealed

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2 : torek, 25.12.2007 : 21:32:25 »

Že slika sama je dovolj zgovorna, kaj moraš delati, da iz psa narediš tole..upam da čimprej pride k sebi.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : torek, 25.12.2007 : 21:36:35 »

Bravo tudi tistemu, ki je Juna kot mladicka prodal taksnim ljudem in se nikoli vec spomnil nanj.  Angry
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : torek, 25.12.2007 : 22:07:00 »

Opozorila bi samo to, da so šnavcerji sposobni žalovati tudi po cele tedne ali še več, saj se na svojega lastnika (izgleda, da tudi na takšnega, ki ga je pač imel do zdaj) bolestno navežejo in zanj je ta izguba močan udarec, ki bo še nekaj časa globoko v njegovem srčku.  Undecided Lips Sealed

Se bojim, da ne žaluje za njimi, ampak je bil tak tudi do njih. Ko so ga pripeljali, se je ob dajanju iz avta bal njihovega dotika, ni se oziral za njimi itd.

Že slika sama je dovolj zgovorna, kaj moraš delati, da iz psa narediš tole..

To ja...
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #5 : torek, 25.12.2007 : 22:40:56 »

Se bojim, da ne žaluje za njimi, ampak je bil tak tudi do njih. Ko so ga pripeljali, se je ob dajanju iz avta bal njihovega dotika, ni se oziral za njimi itd.


Saj ne morem verjeti, torej so že prej grdo ravnali z njim. Ubožec.... Cry
Pa kaj glede na to, da so se ga odpovedali in kupili drugega psa ne bodo odgovarjali, plačali kakšno kazen....Upam, da jo bodo... Angry Shocked



Pa tole tudi.... Imajo novega psa. Tokrat nemškega ovèarja.


Grrrrrrrr,  Angry le kako bo končal tale revček...naketni, brez cepljenja, brez hrane, na koncu v zavetišču? Undecided

Sem že tiho..... Lips Sealed

Lupčka in počohca za Juna-naj hitro okreva.  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : sreda, 26.12.2007 : 15:30:56 »

Jun je bolje. Se je že prerekat hotel zjutraj z mano, kdo od naju bo brikete jedel Smiley.
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : sreda, 26.12.2007 : 15:35:41 »

Sem vesela, kadar se kregate v Horjulu! Grin

http://i213.photobucket.com/albums/cc174/Marina-du/th043.gif
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sreda, 26.12.2007 : 15:44:17 »

Verjamem. Sploh takrat, ko te ni tu, kadar se kregamo, anede  Tongue.
Logiran

horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #9 : sreda, 26.12.2007 : 21:01:04 »

Smetka,

ko bo tako dalec, da se bosta dobro spoznala, bi me zanimalo, kaksno je tvoje mnenje, kako bi se Jun razumel z majhnimi otroci. In pa se - ce bo sel na kastracijo (tudi ko bo cas za to), koliko cca pride za psa take velikosti.

Lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 26.12.2007 : 21:26:51 »

To že zdaj vem, da se bo gotovo razumel z vsemi, le pri hrani ne, pa morda bo problem s čuvanjem kakšne igrače, ko si bo drznil začet se igrat. Na kastracijo bo šel, seveda.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #11 : sreda, 26.12.2007 : 23:13:34 »

Pa tudi to s časom pojema. Pri nas se Bobijevi hrani občasno že lahko približamo, igračam pa vedno. Pa nas je prve mesece za take posege dobesedno "krvavo" kaznoval. Sedaj se pa celo petard več ne boji, ker ima ob sebi neproblematičnega kužka.
Logiran
luca
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #12 : sobota, 29.12.2007 : 13:11:33 »

Spremljam in držim pesti. Junček ima pred seboj, prepričana sem, lepo življenje in za to hvala vsem, ki skrbite zanj sedaj. Sama sem od nekdaj lastnica šnavcerjev in doma vsi spremljamo to zgodbo. Z velikim veseljem bi sprejeli tudi Juna a žal glede na okoliščine ne gre. Tistemu, ki se bo odločil, da mu podari sebe in svoj dom pa bi želeli samo povedati, da bo s tem dejanjem sebi podaril najtoplejši pogled, najbolj moker smrček in najbolj nepodkupljivo tovarištvo.

Luča
http://luca1955.moj-album.com/album/5293836/

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 06.01.2008 : 22:31:57 »

Jun bo potreboval trimanje in kopanje in takšne malenkosti počasi  Smiley. Pmaxi, a ponudba še velja, kljub temu, da ni rodovniški? A na klubu (ali kje že) se ga kaj oglašuje?
Logiran

Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #14 : nedelja, 06.01.2008 : 23:14:41 »

Smetka a rabiš nekoga, ki ga bo sfriziral? Ena kolegica se z veseljem javlja.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jun
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines