mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:55:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: dopust z mačko
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: dopust z mačko  (Prebrano 24856 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #60 : sreda, 25.05.2011 : 13:20:43 »

To me tudi matra, koliko starega mladiča sploh (če sploh Tongue). Zavedam se, da mačke zrastejo, tako da "iii" sindrom Grin mi ne igra nekega pomembnega faktorja pri tem Smiley. Koliko so bili vaši mački stari, ko ste jih vrgli v "kruti svet"? Moj plan je bil nekako tak, da bi čez par mesecev (ko bi vsi mladiči v (zanesljivih) začasnih skrbništvih dorasli) se pozanimala, kje je kako ultra sladko mače (hehe, moja teorija Tongue...saj vem, da se bo slišalo grozno, ampak po 19 letih naše črne hudobe Kiss, bi res imela eno scrkljano mačje bitje...pa tudi, če na koncu ne bo tako mobilna kot si sedaj predstavljam, bo pa vsaj čohabilna Grin, jo lepo navadila na psa, pa že doma trenirala avtomobilski box, pa jo mogoče celo v kaki naročni zaprti torbici malo okoli bloka nosila, pa na povodcu na kak odprt travnik in pač, po mojem mnenju, bi se morala navadit? Sicer pa, kot že rečeno, če ima kdo kakega začasnika, punčko po možnosti to tudi izhaja iz travm vstavljanja katetra mačjim samčkom-sicer pričevanja iz druge roke, ki je navajena mobilnosti in ima rada pse ok, to že meji na oglase iz bolhe sram, naj javi Wink. Zaenkrat bom pa še premlevala o tem...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #61 : sreda, 25.05.2011 : 13:39:28 »

Ma riry, ta pravega muca najti res ni problem, če si ti tapravi človek zanj Wink - pokliči ZH (npr, ni pa edini), povej kaj o sebi, kaj bi nudila, one te bodo ziher veliko vprašale in ni vraga, da ne pridete skupaj. Mojo Heinz sem spoznala kar v soseski, je bila odrasla prostoživečka in je trajalo cca leto in pol, da sva bili na "ti" in da je izvolila postati notranja, Sinija pa sem posvojila preko skogkatt (imel je cca leto in pol, mogoče dve). Bil je ful psiho maček, nekaj dni ni jedel (je imel kar pestro posvojiteljsko obdobje za seboj) in vsega skupaj je trajalo nekaj krepkih mesecev, da je zares štekal, da je to končna postaja.
Vzeti mladiča ni nikakršna garancija, verjemi. Mojo Bibo sem pripeljala domov iz koprske luke, ko je imela slabe tri tedne - septembra bo stara 15 let in je še vedno necrkljiva, poči te za vsako figo, piha in prede s popolnoma enakim veseljem, notri nima obstanka, sovraži cel svet. To so moje izkušnje, na podlagi katerih bi se, če bi ponovno posvajala, odločila za odraslo muco pri nekom, ki svoje začasnike pozna in ki zna svetovati.
PS: skogkatt je pri opisu Sinija zadela vse v nulo razen ene stvari, pa še to ni mogla vedeti, ker je Sini to razvil kasneje (ni res, da ne sili v naročje - magari bi bilo tako predajaTongue
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #62 : sreda, 25.05.2011 : 14:05:41 »

Hehe, sej verjetno bo res kaj takega na programu...samo se moram vsaj še 1 mesec malo zadržat, pa malo dihat vmes Tongue, da vse naštudiram...ker če sedaj pokličem, je nevarnost, da moram že kr v nabavo opreme Wink.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 25.05.2011 : 15:33:42 »

ljudje, ki so z zverinico dlje časa, res poznajo živalco.

------------

mene je Gusarček nategnil kokr sem dolga in široka v prvih dneh po tem, ko sva ga našla.
sama čohabilnost in prijaznost ga je bila in ni ga bilo za spravit iz naročja.  skratka sam med je tekel prve dni po barki ko smo ga pobrali 
evo, takole sva krmarila in plula z barko ...





ko je pokapiral, da je na končni postaji, je pa pokazal svoje prave barve  Evil
če je fejst zaspan, ga lahko mičkeno božamo po bučki.
ne moremo se upreti temu, da ga skoz nekaj dvigujemo, prijemamo itd. ker je tako mehak in prijeten na otip (dolgodlaki predniki) ... in to vseh 30 sekund, preden se začne upirat, praskat in grist  Evil Evil
se pa tako lepo pogovarja in ful jasno izraža, pomaga pri vsem kar počneš ...
je zvezdnik in moj lepi sladkec Smiley

-------

Tarči ... ah ... Tarči je pa ...
nič se ne pusti dvigovat in tudi v naročje ne gre. lubica se crklja samo ponoči. pride in očitajoče gleda, če še nisi naštiman po njeno Smiley
ko se naštimaš, se pa stiska, prede, nastavlja trebušček za čohanje ... vsi čohalniki se kar topimo od samega cukra.
to je tako sladko, luštkano, ljubko in prijazno bitjece, da bolj že ne more biti.
pa tak lep in prijeten značaj ima.
ko jo ogovarjaš, se pa neizmerno ljubko povalja po hrbtu, iz tepiha čupa nitke, nagajivo gleda in v očkah ji piše "lej me kok sem luštkana".
je pa bolj samostojna kot on in se dobro zabava tudi sama.
ne grize in ne praska ljudi - razen po pomoti Wink. zadnjič enkrat sem imela kar zoprno globoko prasko na podplatu, ko je punčka ponoči brezkompromisno napadla "miš", ki se je skrivala pod kovtrom.
moja punčka je Kiss ljubezen  ljubezen
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #64 : sreda, 25.05.2011 : 15:35:49 »

Riry, kaj pa Ledo Lee? Ni punčka, ni mlad, torej je vse kar nočeš Grin (a ni tko vedno pri mačkah, pač te presenetijo in jih imaš rad take kakršne so). Glede na to, kaj je dal skoz, bi se pomoje navadil še na teh par krogov zunaj pa kak kilometrček z avtom?
Nesramen predlog, ampak jaz njemu že skoz ful želim en fajn dom Tongue.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #65 : sreda, 25.05.2011 : 15:47:04 »

Ledo Lee se počasi poslavlja, rihtamo odpoved ledvic že nekaj časa in prav dolgo ne bo šlo več.
Logiran

riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #66 : sreda, 25.05.2011 : 16:13:14 »

 Sad revež...
Ste me pa čisto prestrašile s temi mačjimi otroci - se vidi, da je že dolgo tega kar sem jih imela priliko "gor spravt" Evil (tetine mačke grejo tudi proti 16-im, pa mislim, da so bili to res zadnji mačji mladiči, tako iz prve roke)
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #67 : sreda, 25.05.2011 : 16:18:24 »

 Undecided ojej, no, tega pa nisem pričakovala... čeprav je še kar logično ob vsem kar je moral dat skoz Sad.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #68 : sreda, 25.05.2011 : 16:27:45 »

Hehe, sej verjetno bo res kaj takega na programu...samo se moram vsaj še 1 mesec malo zadržat, pa malo dihat vmes Tongue, da vse naštudiram...ker če sedaj pokličem, je nevarnost, da moram že kr v nabavo opreme Wink.
Ja, pazi se, ker tole zna biti precej nevarno Evil Jaz sem 04.11. prvič kontaktirala skogkatt in 06.11. je bil Sinč doma pevka
PS: pa še lep mi ni bil na fotkah - pač, maček kot maček. Ampak - maček! Roll Eyes
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #69 : sreda, 25.05.2011 : 16:33:55 »

Sej zato! Grin
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 25.05.2011 : 16:38:43 »

Ledo Lee se počasi poslavlja, rihtamo odpoved ledvic že nekaj časa in prav dolgo ne bo šlo več.

ajej Cry Cry bogi revež, upam da se ne matra preveč  Cry Cry
daljnega 6.12.1991 je moj prejšnji mucek zaradi odpovedi ledvic umrl v enem tednu.
in je bilo tako hudo, da sem rekla, da nikoli več nočem imeti nobenega mačka. mnja ... zarečen kruh pa to.  
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 25.05.2011 : 17:05:09 »

Hehe, sej verjetno bo res kaj takega na programu...samo se moram vsaj še 1 mesec malo zadržat, pa malo dihat vmes Tongue, da vse naštudiram...ker če sedaj pokličem, je nevarnost, da moram že kr v nabavo opreme Wink.

ah, kaj te pa košta če samo pokličeš  Wink Tongue

ps: dlje boš čakala, kasneje boš takele stvari doma gledala
http://www.youtube.com/watch?v=1aTV50EMbNQ
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #72 : sreda, 25.05.2011 : 17:24:06 »

hehe, nesramnica! Grin Zdej ste me že tolko "natraumirale", da delam seznam še potencialnih pasjih mačkonov (akoravno vseeno navijam za punčko Tongue)...ampak to ni tema o posvojitvah Wink, temveč o izkušnjah glede mobilnosti mačk...mislim, da imam zaenkrat dovolj informacij, samo še misli je treba uskladit pa take fore Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #73 : sreda, 25.05.2011 : 17:27:42 »

Riry, po mojih izkušnjah so najbolj scrkljani, naročni in človekoljubni Smetkini dudarji. Prepričani so, da so bili enkrat človeški dojenčki in jim zdaj ni čisto nič jasno, zakaj eni pričakujejo, da bodo zdaj čisto  navadni mački.  Sad Shocked
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 25.05.2011 : 17:32:28 »

rotfl
kakšno naključje.
lih tale trikolorka - se pravi punčka brez luleka!!!, ki ima očitno ful rada pse, je bila mensezdi dudarka. 
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: dopust z mačko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines