mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:47:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Januarja gremo...
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Januarja gremo...  (Prebrano 13266 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 04.01.2008 : 23:54:20 »

... še enkrat v kino  Cheesy.


Javljam se v imenu kina Metropol Celje.

Grem kar jedrnato v stvari: Po namigu sodelavcev in po zgledu ljubljanske kinoteke smo se odločili, da tudi mi namenimo dan in dve projekciji filmov Horjulu oziroma zbiranju denarja za zavetišče. Datum je 26. 1. 2008, sobota, filma sta Nomadi neba ter Earthlings, vsa vstopnina za prvi film je namenjena zavetišču. Spodaj vam dodajam vse naše tekste.

Naša internetna stran je  www.kinometropol.org.




NOMADI NEBA, EARTHLINGS
 
METROPOLOVA AKCIJA: HORJUL
 
SOBOTA, 26.1.
METROPOLOVA AKCIJA: HORJUL
Eno izmed redkih zavetišč za živali, ki za le-te poskrbi, kot je treba, je v hudi finančni stiski. Če ne bo kmalu pomoči, bo Horjul potrebno zapreti. Kar ne bi bilo dobro ne za živali in ne za ljudi, ki so to zavetišče poznali in vedeli, da je vedno odprtih rok sprejelo vsako najdeno žival, bolno ali poškodovano; vedno so naredili vse, da so jih pozdravili, sterilizirali/kastrirali in našli nov dom. Člani foruma mojpes.net že nekaj časa pomagajo zavetišču z licitacijami - http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,223.0.html (lahko prispevate tudi z licitacijo ali doniranjem predmetov za licitacijo) in pa s prispevki.

Metropol se je odločil, da bo naredil svojo akcijo za Horjul. Januarja bomo zavrteli dva filma (in en video), vstopnina bo VSA NAMENJENA PREŽIVETJU ZAVETIŠČA ZA ŽIVALI.

Spletna stran Horjula je http://www.zavetisce-horjul.net/

Ob 18:00
NOMADI NEBA
(Travelling Birds, Francija, 2003)
Dokumentarni
Režija: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Michel Debats
Scenarij: Jacques Perrin, Stephane Durand
Vloge: ptice selivke
Čas trajanja: 95 minut
Zgodba o pticah selivkah govori o obljubi ... Obljubi, da se bodo vrnile.
Če pridejo na cilj potovanja, ki je pogosto dolgo tudi več tisoč kilometrov, polno raznovrstnih nevarnosti, če preletijo najvišje gore, brezmejne oceane, žgoče puščave, če naletijo na slabo vreme, je to le odgovor na življenjsko važno potrebo: preživetje.
Selitev je bitka za življenje
Odletijo proti arktičnim deželam, kjer so se rodile. Po skrivnostnih zakonih narave se lahko množijo le na teh prostranostih. Nekatere ptice letijo neprestano, noč in dan, druge s pogostimi presledki. Zberejo vse moči, da odletijo v oddaljen kraj, v njihovo obljubljeno deželo. Na potovanju iz enega na drugi konec zemeljske poloble jih usmerjata dve nebesni znamenji: sonce in zvezde. Dihajo z zemeljskim magnetnim poljem in so nanj občutljive tako kot kazalec na kompasu.Iz različnih celin potujejo v polarne kraje in se zatem razkropijo. Kar je za človeka neprijazna narava, je za njih dežela prostranosti. Golobčki se hitro usposobijo za let in pripravljajo za najvišjo preizkušnjo, prvo selitev.

Režiserjeve besede:
"Praktično vsak dan smo opazovali ptice na nebu, vse od dne, ko smo se odločili, da bomo film posneli. Morali smo se povzpeti višje, bližje pticam, streljaj stran od zvezd.
Kako nam je uspelo?
Človek že od nekdaj sanja o pticah. Velika odgovornost in izziv je pretvoriti univerzalne sanje človeštva v stvarnost. Ti trenutki bodo v meni ostali za vedno v lepem spominu...
Snemalec je sledil gibanju gosk, njegov asistent je pa odganjal gosi, ki so se preveč približale kameri: in tako je pošla celotna rola filma..."
"Zamislite si, da eno leto ne bi več le pričakovali menjajočih se letnih časov in bi se podali na najbolj neverjetno potovanje v svojem življenju, zapustili mesto ali deželo in odšli na potovanje okrog planeta.
Predstavljajte si, da bi bili sposobni razumeti, da na svetu ni meja, da je zemlja ena sama skupna prostranost in bi se naučili biti svobodni kot ptice."

PREDFILM: SPANJE IN SANJANJE (SPAVANJE I SANJANJE)
Režija, scenarj: Stanka Gjurić (Hrvaška)
Čas trajanja: cca 5 minut
ZMAGOVALKA SEKCIJE DEBITANTOV VIDEO FESTIVALA ELEKTRIČNE PODGANE SANJAJO VIDEO SANJE

Ob 20:30
EARTHLINGS
(Earthlings, ZDA, 2003)
DVD projekcija; brez slovenskih podnapisov; vstop prost
Režija in scenarij: Shaun Monson
Pripovedovalec: Joaquim Phoenix
Glasba: Moby
Čas trajanja: 95 minut
Posnetki so zbrani z vseh vetrov: nekateri so amaterski, nekateri profesionalni, nekateri narejeni v industrijske namene. Druži jih skupna lastnost: vsi prikazujejo najbolj brutalno obnašanje ljudi do živali, v sistemu, ki je odvisen od dobička, ki ga pobijanje živali prinaša.
KUPITE DVD: „Najboljši dokumentarni film o živalih nasploh."
Več na http://www.isawearthlings.com
VSTOP PROST.

OGLEDA FILMA NE PRIPOROČAMO OBČUTLJIVIM OSEBAM!


Velenjčani, a priskočite na pomoč pri osveščanju?
Logiran

aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #1 : sobota, 05.01.2008 : 00:38:20 »

Odlično!  Wink
Off topic: Nomadi neba je zame eden najboljših dokumentarcev o pticah. Kaj vse so pripravljene storiti le za to, da bi ohranile svojo vrsto, pa magari z enim samim (v grozljivih razmerah vzrejenim) mladičkom...
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #2 : sobota, 05.01.2008 : 08:26:07 »

Grem pošiljati maile!  Cheesy
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #3 : sobota, 05.01.2008 : 09:11:32 »

Seveda bomo v Celju naredili eno fajn reklamno akcijo.... Kiss

 Wink
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #4 : sobota, 05.01.2008 : 09:17:49 »

Seveda. Smiley
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #5 : sobota, 05.01.2008 : 13:20:51 »

kako kul Smiley
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #6 : sobota, 05.01.2008 : 19:29:17 »

Vse čestitke, da boste Earthlings javno predvajali!!! Ko bi le še kdaj to na nacionalki naredili - npr. namesto Samega doma! BRAVO!!!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : sobota, 05.01.2008 : 23:20:46 »

O super!!!
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #8 : nedelja, 06.01.2008 : 10:08:46 »

Ma, ne no - zadeva se dogaja na mojem terenu, jaz bom pa ravno takrat v bolnici Sad
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #9 : nedelja, 06.01.2008 : 11:34:49 »

Mi smo zraven...  Smiley
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #10 : nedelja, 06.01.2008 : 12:26:07 »

Skoraj zagotovo tudi mi Smiley
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 06.01.2008 : 21:56:59 »

Dajte se malo pofočkat, da bom vedela, kaj vse bomo lahko počeli ta dan.
Logiran

matulcica
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #12 : ponedeljek, 07.01.2008 : 15:08:50 »

Smetka na nas velenjčane se lahko zaneseš  Wink. Jaz že trobim naokoli in upam da nas bo prišlo v čim večjem številu Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #13 : ponedeljek, 07.01.2008 : 15:56:51 »

Jaz sem že razposlala e-maile naokoli....upam, da se vsi odzovejo v čimvečjem številu.... Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 07.01.2008 : 17:00:45 »

Jaaaa gremo v kiiinooo Cheesy

Komaj čakam Smiley
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Januarja gremo...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines