mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:47:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Skoki - Škofja Loka
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža Skoki - Škofja Loka  (Prebrano 47955 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #195 : torek, 08.04.2008 : 07:11:12 »

A ni zanimivo kaj vse nas živali nauèijo?!?
Oz. kaj se nauèimo zaradi njih!

ja... danes recimo sem tudi že dobila lekcijo: če me boš, čeprav kaže na dež, vlekla v Tivoli in bo vmes začelo deževat, bo treba zelo hitro tečt domov, ker jaz moker NE bom!!! (pa sem se naučila...)

(pa tudi včerajšnja lekcija je za deliti z vami: na kavču je v zelo neudobnem položaju ždel Skoki in me gledal; ker je treba včasih tudi kavč oprati sem odstranila tudi vse okrasne blazinice... in kako naj potem pes spi, če ni pouštra??! svojo napako sem takoj odpravila, mu dala blazino pod glavo in takoj je zaspal...)

lp, m+s Kiss

ps: pa on ni razvajen, da ne bo kdo slučajno mislil da je Cheesy Cheesy
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #196 : torek, 08.04.2008 : 08:08:47 »

...juhu skoki  Cheesy

..zdej se pa še med Horjulčke, ki se javljajo iz novih domov..  Wink

 Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #197 : torek, 08.04.2008 : 08:15:55 »

...juhu skoki Cheesy

..zdej se pa še med Horjulèke, ki se javljajo iz novih domov.. Wink

 Grin

vi trije mi kar naprej nove izzive postavljate!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #198 : torek, 08.04.2008 : 08:27:47 »

 Grin

..arhiv je tko.. Roll Eyes ..  Undecided .. tu ..

..je veselje videti končni rezultat nemogoče=mogoče.. (pri skokiju v približno treh mesecih od najdbe)

Zdej pa  Cheesy ...

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #199 : sreda, 09.04.2008 : 06:00:50 »

Skoki zadnje čase zelo uboga - in sem počasi začela razmišljat o tem, da bi ga kdaj spustila s povodca... da bi se lahko igral s psi (ker sedaj je to izredno komplicirano - flexi, maja + 2xpes vse zameštrano... pa še to je tadobra opcija, ko je tadrugi pes spuščen)... Sledi mi, pozoren je (razen kadar kaj zavoha! - tale del me malo skrbi). Razmišljam o nakupu štrika, ki se vleče za psom po tleh - ima kdo kaj izkušenj? Nočem pa tudi prehitevat dogodkov... ker trpi ne! (bolj jaz, ker bi mu rada omogočila čimkvalitetnejšo igro)

lp, maja
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #200 : sreda, 09.04.2008 : 06:05:59 »

Ti bodo drugi svetovali ce ga ze imej odvezanega, jaz ti lahko samo opisem moje izkusnje z slednim povodcem (to je ta tvoj tadolg strik Wink). Midve sva ga dosti uporabljali na zacetku solanja, ko ji je bilo vse ostalo bolj zanimivo kot jaz. Meni se zdi super, pes ga vlece za sabo, povodec ga ne moti (no, dokler se ne navadi), ti pa samo stopis na povodec, ko se ti zazdi, da ima namene kam it Smiley
Ne vem pa kako bi se obnesel med igro..ali bi se tudi tam zafecljala ali ne Undecided
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #201 : sreda, 09.04.2008 : 09:42:13 »

Po mojih izkušnjah med igro ne moti Wink
Sem ga veliko uporabljala in še zdaj kdaj pa kdaj. Nič ne škodi, če ga ima gor, zate je pa ena ogromna pomoč, če bo potreba po poseganju. Vsekakor zaupaj svojem občutku in ga rajši enkrat manj kje spuščaj kot pa enkrat preveč. In ne poslušaj drugih lastnikov, češ "spusti ga, saj ne bo šel" - nihče ne pozna tvojega psa kot ti in nihče drug ne bo trpel morebitne posledice. Še dandanes po 3 letih šolanja in raznih izpitih, svojega nerada spuščam kar tako, sploh če so kje ceste v bližini. Rajši grem na kinološko društvo ali pa res nek varen prostor.

Uživajta!
Logiran

shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #202 : sreda, 09.04.2008 : 12:42:37 »

Lahko pa v pasji šoli vprašaš kako in kaj. Nenazadnje inštruktor pozna tako tebe, psa, kot tudi vajin odnos. Moraš pa vedeti poslušnost na povodcu ali brez sta popolnoma različni zgodbi - približno tako kot obnašanje najstnikov (sodim po svojih spominih Grin) s starši v bližini ali brez njih Wink.
Kar se pa igranja na povodcu tiče, štrik je štrik, prej ali slej se bo zafecljal, pa ne da bi kogarkoli, razen tebe, ki ga držiš, to motilo - je pa sledarski povodec lažje brez škode vreči po tleh, če se slučajno tako zaplete, bolj nepraktičen je pa pri pospravljanju.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #203 : sreda, 09.04.2008 : 13:47:35 »

Sama se niti več ne spomnim, kako sva z Ajo začeli brez vrvice, meni se je vsekakor mudilo, ker se je Aja želela preganjati, na vrvici pa to skoraj ni bilo mogoče. Zdaj sem kar ponosna, ko me spuščena res lepo uboga, da vsi kar gledajo. Seveda pa presodim, če bo res vse v redu, preden jo spustim. Niti najmanj se ne bojim, da bi mi pobegnila, jo pa včasih zamika, da bi se kar vrnila (predčasno) domov, posebej ob kakšnem glasnem poku.

Če imaš možnost odpeljati Skokija na ograjen travnik, lahko hitro preizkusiš, kako gre. Seveda pa moraš računati na moteče elemente (druge pse, npr.).
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #204 : sreda, 09.04.2008 : 13:50:25 »

Razmišljam o nakupu štrika, ki se vleče za psom po tleh - ima kdo kaj izkušenj? Nočem pa tudi prehitevat dogodkov... ker trpi ne! (bolj jaz, ker bi mu rada omogočila čimkvalitetnejšo igro)

lp, maja

Maja, ne hiti. Tudi o tem bomo govorili pri azilaših.

lp, Katarina
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #205 : sreda, 09.04.2008 : 13:56:12 »

Maja, ne hiti. Tudi o tem bomo govorili pri azilaših.

lp, Katarina

Joj, kak fajn...vi se celo pogovarjate Smiley....naš inštruktor pa misli, da smo v vojski Sad.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #206 : sreda, 09.04.2008 : 13:57:53 »

jej, kako pa delate potem brez komunikacije  Huh
to je pa ja obvezni del, vsak pes je drugačni  Undecided
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #207 : sreda, 09.04.2008 : 14:06:35 »

Joj, kak fajn...vi se celo pogovarjate Smiley....naš inštruktor pa misli, da smo v vojski Sad.

He he, hja.... jaz včasih sploh do besede ne pridem. Valda da pol tisti dan lije kot iz škafa. Grin Grin

lp, Katarina
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #208 : sreda, 09.04.2008 : 14:09:58 »

Skogkatt...težko...večinoma so samo ukazi: levo, desno, ena (sedi), dva (prostor)...če pa že je kakšna razlaga, pa je nekako takole: to ti bo sodnik piskal ali pa pike odbil (pred tem seveda ne razloži kako in kaj)...mislim, halo? Kot, da hodiva v šolo zato, da bova pozirali sodnikom  Roll Eyes.

Xena, a zato skoraj vsaki vikend dežuje Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #209 : sreda, 09.04.2008 : 14:18:32 »


Xena, a zato skoraj vsaki vikend dežuje Grin

BINGO!!!! Grin Cheesy

LP, Katarina
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kuža Skoki - Škofja Loka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines