mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:49:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 134705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sobota, 30.11.2002 : 20:20:36 »

Prijatelj ima tri psičke in tako kot vajine se tudi one gonijo skupaj. Ima pa še samca, ki ga potem cela družina pazi, da ne bi kaj ušpičil.
Se je pa tudi naša Vini začela letos gonit prej kot bi se morala. Mislim, da je razlog to, da se je gonila Kaja.
Logiran

Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #16 : petek, 28.02.2003 : 15:42:29 »

Pozdravljeni!
Imam vprašanje, ki se vam bo morda zdelo smešno.  ;DSe v času gonitve počuti psička kako drugače? Mogoče slabše kot ponavadi? Ne vem, zdi se mi, da jo daljši sprehodi bolj zdelajo.
Čao!  Smiley
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #17 : petek, 28.02.2003 : 16:36:22 »

Lucy,

Vsekakor je bolj priporočljivo, da psičke ne voziš na daljše sprehode v času gonitve. In, če je le možnost, jo tudi odpelji kam bolj na samo, zaradi drugih psov. Če pa je manjše pasme, jo od doma do avta raje odnesi na rokah (oz. kam dlje od lastne hiše ali vrta), če ne želiš imeti pred vrat cel trop snubcev  Smiley
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #18 : sobota, 01.03.2003 : 21:24:18 »

Doma imam odraslo psičko, ki se bo pri meni kmalu prvič gonila. Sama nimam nobenih izkušenj kar se tega tiče (doma smo imeli vedno fante) in me zanima, kako se ugotovi začetek gonitve. OK, tiste klasične zadeve so mi jasne in kakšnega izcedka ravno ne moreš spregledati. Vendar pri Luni opažam, da je v zadnjem času postala zelo zanimiva za samce in jo vsi kar naprej naskakujejo (tudi tisti s katerimi se je prej igrala). Lunino obnašanje pa se drugače ni kaj bistveno spremenilo in je strpna do psov, ki niso preveč vsiljivi, rada se igra...
Kdaj lahko torej pričakujem gonitev oz. se je mogoče že začela  Huh
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #19 : nedelja, 02.03.2003 : 17:07:17 »

Kak mesec po tistem, ko je naša mladenka postala zanimiva za samce, se je pri njej tudi dejansko pričela pojatev. Bral sem da večini lastnikov prva faza gonitve ostane prikrita. Sicer ne vem ali sem jo sam opazil, vendar pa po skoraj treh tednih opažam, da je krvavitev le postala podobna tistemu kar sem si pod besedo gonitev predstavljal, hehe. Torej verjetno, da sem predgonitev opazil (saj sem jo v končni fazi pričakoval skoraj vsak dan, po tem, ko sem izvedel, da se najmlajša iz legla že goni). Zelo malo krvavitve je imela na začetku...kak dan sploh nič. Potem pa se je začelo in....ekolo, še traja. V bistvu mislim, da smo že pri koncu. Upam, ker tole je pa hudič, če imaš še samca v hiši, heheh.
Torej DeeDee, pomojem lahko kmalu pričakuješ obisk "tete s Krvavca", hehe.
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #20 : nedelja, 02.03.2003 : 22:11:53 »

Pravilno sem sklepala... Danes sta jo dva škota zelo vztrajno osvajala in sem sklenila, da sprehodi na sprehajališčih in v mestu odpadejo. Pa upam, da bo klorofil kaj pomagal, ker bodo drugače sosedi sitni zaradi snubcev... Roll Eyes
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #21 : torek, 04.03.2003 : 17:16:35 »

DeeDee, ne vem sicer koliko je tvoja psička stara in ali bo to njena prva gonitev, ali ne. To, da jo samci naskakujejo, to ni nujno znak, da se gonitev bliža. Moje psičke naskakujejo že dva ali tri mesece prej, včasih malo bolj, včasih manj intenzivno.

Če je to prva gonitev, je najbolje, da se pozanimaš kdaj so se začele in na koliko časa se gonitve pojavljale pri njeni mami. Seveda ni nujno, da bo enako tudi pri tvoji psički, je pa to neka iztočnica, da začneš na vse skupaj malo bolj paziti. Če pa si dobila starejšo psičko, se pozanimaj kdaj se je na zadnje gonila. Običajno se gonijo na 6 mesecev (+- kakšen mesec), kar pa tudi ni pravilo (ena od mojih se goni na 7-8 mesecev).

Vsekakor pa se začnejo dnevi gonitve šteti, ko opaziš prvi krvav izcedek. Pa tudi takoj na začetku ni običajno še nobene nevarnosti, da bi se lahko karkoli zalomilo. Pri nas imamo dva samca in dve samici in tja do kakega 9. dneva ni nobenih problemov in tudi samci še ne norijo ne vem kako. Kasneje pa jih je seveda potrebno ločit in tako ostane naslednjih 10-14 dni. V tem obdobju je najhuje in to je tudi obdobje, ko lahko pride do oploditve in tudi takrat se začne pojavljat tudi kakšen tuj pes, ko jih peljemo ven. Zato je zelo dobro, da gonitev ugotoviš takoj in takoj začneš s klorofilom in kakšnim sprejčkom, ker če začneš te tabletke dajat prepozno menda ne pomaga več kaj dosti. Prvih nekaj dni pa seveda lahko psičko še vedno pelješ ven, vendar kljub vsemu raje na malo bolj odročne kraje.
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #22 : torek, 04.03.2003 : 18:41:27 »

VZ, Luna je stara 3 leta in je že imela mladičke. Na žalost pa o njenem prejšnjem življenju zelo malo vem (pri meni je od novebra lani), ker jo nisem dobila od prejšnjih lastnikov, ampak od vzrediteljice.
Se pa sedaj zagotovo goni, ker je dobila izcedek. Po vsej verjetnosti ji bom jutri nabavila klorofilove tabletke in resnično upam, da bo kaj pomagalo.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : petek, 11.04.2003 : 16:57:04 »

Kje se dobijo klorofilove tablete in katere izbrati? lp
Logiran

pia_in_kaja
gost
« Odgovor #24 : nedelja, 27.04.2003 : 15:37:56 »

Jaz imam mojo psičkozmeraj v hiši. Ven jo spustim samo za sprehode ali na potrebo. Pri 10 mesecih starosti je imela mladiče(po naši krivdi, ker nismo dovolj pazili na njo in veterinar nam je rekel, da je prehitro da bi jo cepili pred mladiči). Od takrat naprej sploh ne opažam, da bi imela izcedek ali kakršen koli znak, da se goni. Ali je mogoče neplodna zaradi tega ker je imela tako hitro mladičke?
že vnaprej hvala za odgovor!
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #25 : ponedeljek, 28.04.2003 : 18:12:03 »

Shocked Pia...daj mi no povej...kako pa cepiš psičko pred mladiči in pa...kakšno cepivo pa je to?  Shocked

LP, Eva  Grin
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #26 : ponedeljek, 28.04.2003 : 19:20:22 »

Ena afna, mogoče je Pia mislila na hormonske injekcije za preprečevanje brejosti... Huh

Lp Wink
Logiran
Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #27 : torek, 06.05.2003 : 15:40:14 »


Citat

Vsekakor je bolj priporočljivo, da psičke ne voziš na daljše sprehode v času gonitve. In, če je le možnost, jo tudi odpelji kam bolj na samo, zaradi drugih psov. Če pa je manjše pasme, jo od doma do avta raje odnesi na rokah (oz. kam dlje od lastne hiše ali vrta), če ne želiš imeti pred vrat cel trop snubcev  Smiley


Zdaj pa se bi se jaz malo vmesala:))) Lep pozdrav! Vsak hip cakamo dojencka in smo zelo neaktivni spremljevalci pasjih pogovorov. Vendar me zanima naslednje: sosedova psicka se goni in njemu je popolnoma vseeno, dol mu visi po domace, kako to vpliva na ostale naokrog. Seveda se je Thoru totalno odtrgalo. Ze tretji dan ne je, danes pa se tudi zabija v ograjo pesjaka, tuli kot zmesan, gleda proti sosedovemu pesjaku (cca 30 m) in sploh ne vemo kaj bi naredili. Psicko sicer imajo na spagi, ne prosto kot ponavadi, ampak to je tako, da se spancirajo z njo okrog... tudi okrog Thora recimo. Predlogi o poskusu resitve problema tako ali drugace naletijo na gluha usesa... ces... se to bom placeval... Ima kdo kak predlog saj je zadeva res kriticna?....


Lep pozdrav,

Tanja
+Grega+zaljubljeni Thor
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : torek, 06.05.2003 : 17:13:29 »

Vem kako je, če je kakšnemu brihtnežu vseeno za vse naokrog. Ponavadi sem sicer v drugačnem položaju, goni se moja psička, sosedi pa imajo veselo spuščene pse. Kot sosede mislim tudi tiste oddaljene več km :-/
Bi bilo možno psa za ta čas prestaviti v kakšno garažo, mu iz tiste strani kjer vidi psico, zagraditi pesjak...? Samo vohal jo bo še vedno. Se spomnim kakšne je zganjal Don, ko se je kakšna psica gonila in VEDNO se je katera. Dve imamo v neposredni bližini, pa še naši dve! Groza! Zdaj je že pol leta kastriran in mi smo zadovoljni! Za Kajo pa sem si nabavila dog stop tablete, da bova lažje preživeli naslednjo gonitev. Mogoče bi to predlagala sosedu, ampak ni ravno poceni.

Glej da sporočiš ko bo prišlo do veselega dogodka. Sem se večkrat spomnila nate in čakala novice. Cheesy lp
Logiran

Thor
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


« Odgovor #29 : sreda, 07.05.2003 : 09:41:29 »


Citat

Bi bilo možno psa za ta čas prestaviti v kakšno garažo, mu iz tiste strani kjer vidi psico, zagraditi pesjak...? Samo vohal jo bo še vedno. Se spomnim kakšne je zganjal Don, ko se je kakšna psica gonila in VEDNO se je katera. Dve imamo v neposredni bližini, pa še naši dve! Groza! Zdaj je že pol leta kastriran in mi smo zadovoljni! Za Kajo pa sem si nabavila dog stop tablete, da bova lažje preživeli naslednjo gonitev. Mogoče bi to predlagala sosedu, ampak ni ravno poceni.

Glej da sporočiš ko bo prišlo do veselega dogodka. Sem se večkrat spomnila nate in čakala novice. Cheesy lp



Thor psice direktno sploh ne vidi:( Oni so nad to hiso, tako da samo voha. V garazo ga ne morem spravit, ker res ni navajen bit kjerkoli notri, pa se razni laki, razredcila so tam...
Sosed ne bo naredil nic... vsakega tolarja mu je skoda. Vceraj je gregatu njegova hci zabrusila, ces zakaj mas pa psa? Pa ce se mu nic ne smili, ko joka. Tega res ne razumem. Ljudje so bebavi:(  

Bom obvestila, ko bo kaj novega:) Nestrpno cakamo Gasperja:)

LP

Tanja
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines