mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:57:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes Ron  (Prebrano 19281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 16.01.2008 : 22:52:24 »

Hja. Lastnika nisem dobila, poslano je bilo uradno obvestilo zavetišča danes na njegov naslov. V najboljšem primeru ima Ron še 29 dni v zavetišču. In šnavcer ni bil edini pes, ki ga je Ron napadel.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 17.01.2008 : 09:54:20 »

Nov lastnik je v resnici tudi vzreditelj in pes mu je bil v bistvu vrnjen. V soboto sta mu ušla dva: Ron in njegova mama, rotvajlerka, ki je še ni nazaj. Kamničani, bodite torej pozorni še na psico...
No, lastnik - vzreditelj Rona ne želi nazaj.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #17 : četrtek, 17.01.2008 : 09:59:17 »

Torej je bil Ron "ups" rodovniške, vzrejne psice? A ta psica je tudi jezna?

Upam samo, da se tole ne bo končalo kot običajno - na tvojih ramenih.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #18 : četrtek, 17.01.2008 : 10:01:39 »


Upam samo, da se tole ne bo končalo kot običajno - na tvojih ramenih.

Imam občutek, da se je že.... Undecided

lp, Katarina
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #19 : četrtek, 17.01.2008 : 10:02:39 »


No, lastnik - vzreditelj Rona ne želi nazaj.

Se pravi, da gre za NAMERNO ZAPUSTITEV?

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 17.01.2008 : 10:06:17 »

Ja, gre za namerno zapustitev in če ga bo vzel nazaj, ga bo zato, ker se mu bo bolj splačalo. Kaj bo potem s psom, ne vem. Če povem pošteno, trenutno mislim predvsem na to, da ga jaz nočem peljat na evtanazijo. Imam sicer slabo vest ob tem, ampak ga res nočem... zato čakam na navodila uradnih veterinarjev in se v odločitve itak ne bom vtikala.
Če je rodovniška, ne vem; niti ne vem, če je bil ups. Bojda je Ron aljaški malamut x rotvajler mix. Zaj**** je ornk.
Ne vem, če je psica tudi jezna.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #21 : četrtek, 17.01.2008 : 10:08:38 »

No, lastnik - vzreditelj Rona ne želi nazaj.
HuhHuhHuhHuhHuhHuh Kako ne želi nazaj? A ni to njegova dolžnost vzeti psa nazaj? Saj če ga noče imeti,ga lahko poskusi oddati,....
Kako lahko zakon dovoljuje tako preprosto se izmišljevati ali bi psa vzeli nazaj ali ne. Zakaj mora vse sr.... pasti na zavetišče.
Naj ljudje končno začnejo prevzemati odgovornost za svoja dejanja in odločitve! (mater sem naivna!)
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #22 : četrtek, 17.01.2008 : 10:11:54 »

Ok štekam-vzel ga bo nazaj,ker drugač bo kazen plačal. Se ga je samo poskusil na fini način znebiti. In zdaj ga bo peljal na evtanazijo in potem nadaljeval z vzrejo rodovniških in ups mladičev.
Bolano!!!!!!!!!
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #23 : četrtek, 17.01.2008 : 10:30:07 »

kolk je v tej državi fino vsem možnim ups-vzrediteljem, skrbnikom, ki niso sposobni osnovne vzgoje in primerne oskrbe svojih živali, tistim, ki ne znajo planirat svojega naraščaja glede na obstoječo družinsko situacijo (torej upoštevaje svoje živali), raznim bomo-nabavili-novega-pa-bi-tega-dali-stran-lastnikom in podobnim kalibrom... sej smetka popuca za njimi... sej ni nobene panike... pač se ne javljaš na telefon in je problem rešen...

koliko živali znanih lastnikov je bilo v preteklega pol leta pri smetki? koliko lastnikov je kaj plačalo? kako oskrbnino ali pa morda kazen? ne, še smetka-prostovoljka mora plačevati, da lahko dobi lastniške živali.

jaz grem kar dol s foruma... da ne bi še kaj preveč napisala.

pa da ne bom preveč off-topic: me veseli, da so dnevi napadanja nič hudega hotečih mimo, tako ali drugače. tega gobca res ne bi želela srečati  samega na sprehodu...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #24 : četrtek, 17.01.2008 : 10:45:47 »

Kdo je pa pristojen takim ljudem dat kazen? Smetka predvidevam da ne. Inšpekcija, policija, uradni veterinar?! In kakšne ''pogoje'' mora sploh primer doseč, da se zmigajo napisat položnico?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #25 : četrtek, 17.01.2008 : 11:02:00 »

Inšpekcija = uradni veterinar. V tem primeru postopek seveda teče tako, kot mora. Ampak človeka ne moreš prisilit, da vzame žival nazaj, torej bo kazen. Problem, kot ga vidim jaz je v tem, da žival še vedno obstaja in ne izpuhti, če je lastnik noče nazaj. Če gre za pritlikavega pol leta starega apricot pudlja, potem ne bi imela niti sama nobenih težav, ker bi ga pač oddala, stroške + kazen bi plačal bivši lastnik, pa je. Rona pa ne bom oddajala.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #26 : četrtek, 17.01.2008 : 11:03:27 »

Pa bom še jaz malo "off topic"

Mene pa zanima, kdo bo pucal tako sranje, ko bo Smetka enkrat nehala, pa zaprla štacuno?! Pa komu bodo potem ljudje stresali razno razne nasvete, in predloge kako je treba in kaj bi morala... Kam bodo pa potem pošiljali ne-želim-te-nazaj-pse  Undecided (najbrž bolje, da ne vem, ane).

Citat
kolk je v tej državi fino vsem možnim ups-vzrediteljem, skrbnikom, ki niso sposobni osnovne vzgoje in primerne oskrbe svojih živali, tistim, ki ne znajo planirat svojega naraščaja glede na obstoječo družinsko situacijo (torej upoštevaje svoje živali), raznim bomo-nabavili-novega-pa-bi-tega-dali-stran-lastnikom in podobnim kalibrom... sej smetka popuca za njimi... sej ni nobene panike... pač se ne javljaš na telefon in je problem rešen...


Anede? Lepo je, če ma človek možnost izbire; kot se za urejeno demokratično državo spodobi. Škoda je le, da očitno to velja le za določene, nekateri so pač postavljeni pred dejstvo.

Se opravičujem ker smetim, ampak me vsakič sproti spravijo ob pamet take zadeve.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : četrtek, 17.01.2008 : 11:12:18 »

Mene pa zanima, kdo bo pucal tako sranje, ko bo Smetka enkrat nehala, pa zaprla štacuno?!

Nihče ni nenadomestljiv. Treba je ustvariti kritično maso, ki bo dovolj velika, da bo lahko kaj spremenila in se ji bodo takšne reči zdele 
sranje

Pa še potem v takšnih primerih, kot je Ronov, ne bo kaj dosti drugače... narejeno je namreč vse, kar mora biti po zakonu, človek pa pač ni pripravljen vzeti psa nazaj.

Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #28 : četrtek, 17.01.2008 : 11:19:15 »

Res je...pokopališče je polno nenadomestljivih ljudi (je rekel nekdo enkrat). Pa vseeno mislim, da ravno ne mrgoli ljudi, ki bi bili pripravljeni ta trenutek zamenjati s tabo...ali pa se zelo uspešno skrivajo.

Kaj pa stroški pa kazen, a vsaj to gospodu lastniku sledi, brez posebne kolobocije, ali se je treba tudi za izvršitev tega na zobe in na trepalnice vržt?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #29 : četrtek, 17.01.2008 : 11:45:24 »

Inšpekcija = uradni veterinar.
Se mi je zdelo, pa nisem bla ziher Smiley Predvsem zaradi Kanovega primera, ko si napisala da se je uradni veterinar ''zmenil'' za odkup - sem pač mislila, da je to veterinar, ki iz tega območja sodeluje z zavetiščem (torej veterinar z ambulanto, ki vsakodnevno dela z živalmi). Si nekako nisem predstavljala, da bi inšpektor to naredil, če je jasno, kdo bi v tem primeru moral plačat in zakaj  Undecided

Problem, kot ga vidim jaz je v tem, da žival še vedno obstaja in ne izpuhti, če je lastnik noče nazaj. Če gre za pritlikavega pol leta starega apricot pudlja, potem ne bi imela niti sama nobenih težav, ker bi ga pač oddala, stroške + kazen bi plačal bivši lastnik, pa je. Rona pa ne bom oddajala.
Kakšnega zakona/kazni pa ni za to, če se psa neprimerno socializira? Sploh tako veliko mrcino, ki zna bit zelo nevarna, če zraste v napadalnega psa... Ne vem, mogoče bi to vsaj malo pripomoglo k tem, da bi ljudje imeli take pse, ki so jim kos, ker če jim niso, na koncu najkrajšo potegne kuža, ki bi bil s pravo vzgojo in nadzorom lahko čisto lušten medo. Ampak če že banalnosti ne nadzirajo, bi kaj takega še manj...
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines