mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:15:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes Ron  (Prebrano 19279 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #30 : četrtek, 17.01.2008 : 15:05:03 »

Ma, dejte no, kje pa živite? V deželi Nikolijenebo? Je že res, da imamo vse potrebne organe (inšpekcijo, policijo, veterinarje itd) ter zakone, toliko da je formalnostim zadoščeno. Ko pa se zadeve iz sejnih sob preselijo na teren, tile organi postanejo organčki, tako majhni, da jih ne vidimo nikjker, zakoni pa bolj luknjasti kot ementaler.
Ob tejle sliki me je kar malo zmrazilo, saj imajo tu v bližini na las podobnega psa, z na las podobno zgodovino. S tem da je pes še vedno živ, navkljub parim prijavljenim napadom na druge pse ki se nniso končali samo z ugrizi in na dva otroka, včasih celo na ketni, za zavetje ima na pol prežagano Katro, včasih pa prosto laufa po dvorišču z metersko ograjo, katero preskoči za šalo. Par hiš naprej imata zapita zakonca briarda, napadel par psov, enega otroka, vse prijavljeno. Sosedov Bernc je napadel drugo sosedo, jo pošteno oklal in končal pod injekcijo.
Jaz živim tu, v naši čudoviti, demokratični ali kakršnikoli že Sloveniji. In iz ušes se mi kadi od jeze in... mh, žal velikokrat tudi nemoči!
Pa sorry za off topic.
Logiran
timon
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #31 : četrtek, 17.01.2008 : 15:25:38 »

fjn bi bilo vsaj napisat zakon, da človek (če se mu lahko tako reče) ne sme biti več lastnik nobeni nadaljni živali, v kolikor se mu zakonsko dokaže da je mučitelj, slab skrbnik ...

apeliram na društva za zaščito živali, da v tej naši ljubi deželici kaj naredijo v tej smeri (če niso še poizkusili) ... čeprav dvomim da se dandanes strogo kaznuje te izvržke človečnosti. Nisem sigurna ali so bili mladeniči iz Kočevja (vsaj v mestu je šlo v pozabo), ki so ubogo mucico zamenjali za nogometaško žogi, sploh kaznovani in če so kako! Z delom v kašnem azilu sigurno ne ...
Logiran
montana wildhack
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #32 : četrtek, 17.01.2008 : 15:56:01 »

fjn bi bilo vsaj napisat zakon, da človek (če se mu lahko tako reče) ne sme biti več lastnik nobeni nadaljni živali, v kolikor se mu zakonsko dokaže da je mučitelj, slab skrbnik ...

Se strinjam, takim takoj vzrejno prepoved, ma kaj vzrejno, prepoved posedovanja domače živali, pa naj bo to krava, pes ali hrček. Pa še prisilno delo z zavrženimi živalmi v zavetiščih, pod strogim nadzorom tam zaposlenih. In ob kršenju prepovedi, zapor! Kmalu bodo volitve, stranke se bodo teple za volilce, podpisovanje javne peticije za en konkreten zakon na področju mučenja živali bi znal v predvolilnem obdobju kar naenkrat naletet na kakšno politično uho.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #33 : četrtek, 17.01.2008 : 16:05:34 »

Citat
Timon: Nisem sigurna, ali so bili mladeniči iz Kočevja, ki so ubogo mucico zamenjali za nogometaško žogi, sploh kaznovani in če so, kako! Z delom v kašnem azilu sigurno ne...

... in tudi njih je nekdo "nepravilno socializiral", a ne bo nikoli nič plačal... Sistem je pač tak, da nič ne plačajo niti tisti, ki vzgajajo ljudem in drugim bitjem potencialno škodljive, razmazane in egocentrične narciske, niti tisti, ki svojim živalim ne omogočajo normalne socializacije. Plačajo šele potem, ko se zgodi - takrat postanejo zadeve dokazljive in posledice vidne. Ali kot mi je po številnih pritožbah  zaradi neurejene signalizacije na križišču, kjer se tedensko dogajajo nesreče, razložil policist: "Ni še bilo smrtnega izida".

Super, potem pa čakajmo na "izide" - za vsak primer posebej, vedno znova. Imeli bomo kup mrtvih, oklanih, poškodovanih in zlorabljenih. Ljudi in živali. Ampak nič hudega - kjer je "izid", so tudi dokazi, kazen in globa. In ko je ta izvršena, si vsi lahko oddahnemo in mirno pozabimo. Glavno da se (s)plača, anede? Zakonu je zadoščeno, oklani, poškodovani in zlorabljeni se bodo že znašli (mrtvi pač ne), razni Roni, njihovi lastniki in povzročitelji mačjega nogometa pa tudi... Vsak po svoje.

Da je bolje preprečiti, kot zdraviti, pa itak ni slišal še nihče od "organov".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 17.01.2008 : 16:31:39 »

Se strinjam, takim takoj vzrejno prepoved, ma kaj vzrejno, prepoved posedovanja domače živali, pa naj bo to krava, pes ali hrček. Pa še prisilno delo z zavrženimi živalmi v zavetiščih, pod strogim nadzorom tam zaposlenih. In ob kršenju prepovedi, zapor! Kmalu bodo volitve, stranke se bodo teple za volilce, podpisovanje javne peticije za en konkreten zakon na področju mučenja živali bi znal v predvolilnem obdobju kar naenkrat naletet na kakšno politično uho.

Hm, zakone in predpise imamo in ne vem, kaj nam bodo novi, na pripravah katerih bi se lomila politicna kopja in bi nekateri maherji zablesteli, ce pa se stari (s kaznimi vred), ki jim razen nekaterih detajlov nic ne manjka, ne izvaja. Hm ...
Logiran

timon
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #35 : četrtek, 17.01.2008 : 16:46:35 »

.... ce pa se stari (s kaznimi vred), ki jim razen nekaterih detajlov nic ne manjka, ne izvaja. Hm ...

se bojim, da imaš prav ...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 17.01.2008 : 16:55:10 »

Lastniku sem danes vrnila rotvajlerko, za Rona ni hotel slišat. Oz. je hotel. Takole je šlo: on ni lastnik, namesto lastnika ga samo futra že celo leto. Sta ful prijatelja, take face sploh ne pozna, kot je Ron, samo že četrtič v zadnjem letu mu je ušel. Ker je poleg tega, da je faca, tudi malo zmešan (povzemam besede lastnika, ki trdi, da to ni). In ne, evtanazija buh ne dej, kje pa, odpade.
Tako je to.
Logiran

timon
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #37 : četrtek, 17.01.2008 : 17:10:56 »

kako je ušel njemu, če pa ni lastnik ... pa menda je ja ušel lastniku ... Ronči veliko sreče pri naslednjih (po zgodbi sodeč že tretjih) lastnikih!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 17.01.2008 : 17:12:58 »

Jaz ga ne bom oddajala oz. mu iskala tretjih lastnikov.
Logiran

mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #39 : četrtek, 17.01.2008 : 17:20:32 »

 Huh Če sem prav razumela ga on noče, evtanazija pa tudi ne pride v poštev. Ja kaj si on misli, da bo psa kar naprtil tretji osebi. Jaz si tud njega ne bi želela srečat, ne sam "njegovega" psa.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #40 : četrtek, 17.01.2008 : 21:00:14 »

on ni lastnik, namesto lastnika ga samo futra že celo leto.

In kdo je lastnik? Glede na to, da ga pozna ... Je povedal?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 17.01.2008 : 21:02:56 »

Ja, seveda... tudi to je jasno že ves čas. Ampak ta lastnik (ki tudi ni uradni lastnik, uradni lastnik je namreč pokojni oče) živi v bloku, vrtičke, kjer je pes bival prej, so pa zradirali. Zato ga je tudi vrnil lastniku (in vzreditelju), ki po letu dni tudi trdi, da to ni.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #42 : četrtek, 17.01.2008 : 21:06:06 »

Aham. Roll Eyes In kaj gospod veleumni misli? Sam ga noče, lastnik še manj, evtanazija ne ... kako pa on vidi rešitev?  Huh
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 17.01.2008 : 21:07:09 »

Tkole: "Bo že.  Jaz ga nočem."
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #44 : četrtek, 17.01.2008 : 21:12:21 »

Ja, super res. Pol se pa pejt ...

Inšpekcija pa bo speljala postopek ? ... glede na to, da gre za zapustitev.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines