mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 01:01:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes Ron  (Prebrano 19350 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jončica
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #45 : četrtek, 17.01.2008 : 22:42:41 »

Smetki z željo , da  prenese vse ta sprenevedanja, blef, navidezno funkcioniranje zakonov in še in še blago rečeno čudnih pojmovanj pravil , ki naj bi bila samoumevna v urejeni pravni državi ....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : petek, 18.01.2008 : 13:24:03 »

tayra, sem te opozorila v drugi temi in pravkar drugič brisala v tej. Želimo prebrati, kar imaš za povedat, ko bo napisano razumljivo.
Logiran

tayra
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 202


« Odgovor #47 : petek, 18.01.2008 : 16:33:47 »

Smetka se opravičujem za svoje pravopisne napake ( pred kratkim sem prišla iz tujine v Slovenijo ).
Glede na to kar sem prebrala pa mislim, da je Ron čisto prijeten kuža, ki je biv večino časa prepuščen sam sebi, glede na to, da je večkrat pobegniv in da se ni vrniv nazaj domov verjetno niso z njim ravnali lepo in se mu dovolj posvečali. Predvidevam, da je njegovo vedenje (da je napadev ljudi ) tako zaradi tega, ker so ga verjetno ljudje preganjali in podili, ko se je potepav  naokoli.
Zanima me če je lastnik, ki pa naj to ne bi biv, ko je prišev po psička prišev pogledaš še Rona in kako se je Ron odzvav ?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : petek, 18.01.2008 : 16:42:41 »

Jaz pa nisem povsem prepričana, da je tako preprosto. Kombinacija rotvajler/malamut je ena od najslabših možnih. Ta pes bi bil lahko čisto znosen le pri zelo sposobnem vodniku, ki bi ga znal že od vsega začetka pravilno usmerjati in bi ga znal držat pod kontrolo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #49 : petek, 18.01.2008 : 17:05:48 »

Včasih je res bolje ne razmišljat o "kužkih" in reči bobu bob. Pes je nevaren sam po sebi, genetsko. Nasprotno, prepričana sem, da so z njim nadvse lepo ravnali; ne vem sicer, s koliko znanja, ampak jim je kar uspevalo. Ron ni obremenjen s človekom, ne boji se, nikoli ni bil na verigi, s svojimi funkcionira in bi rekla, da jih celo kaj uboga.
Kadar je brez nadzora, se zabava. To izgleda npr. takole: prišel je na bencinsko pumpo; in ljudje so odreagirali s strahom. Kar je seveda takoj dojel in če prej ni imel nikakršnih namenov, se je potem v hipu odločil drugače. Se postavil z repom pokonci, opazoval ljudi in kar tako malo renčal na njih. Užival, skratka.
Ni šans, da so vsi, ki so vzgajani pravilno od začetka in v pravih rokah, kaj drugega kot zgolj znosni. Šolski primer tega je moja Paprika. Vzgajana, socializirana... in šarplaninec mešanka. Zaj*****, kolikor si sploh lahko zamislite.
Niti nima veze, kako bi bilo, če bi bilo... če Rona ne bo odpeljal lastnik ali lastnik ali lastnik  Roll Eyes, ga jaz niti slučajno ne bom oddajala.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #50 : petek, 18.01.2008 : 20:06:22 »

tayra: Smetka ima ogromno srce, vsaka evtanazija ji je odveč. "Popravlja" živali, ki bi bile marsikje avtomatično evtanazirane,... Če greš še malo po forumu in arhivu pobrskat ti bo vse jasno. Pes je nevaren, genetsko, privzgojeno, sploh ni važno zakaj. Nevaren je in pika. Smetka pa je odgovorna oseba in kot taka se zaveda, da nevarnega psa oddat ni preveč dobra ideja.
lp
T.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : petek, 18.01.2008 : 20:30:43 »

Danes je bil v pesjaku, sem ga božala, v tistem je pa dog loverco zagledal. Menda je renčanje prav iz pete potegnil.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #52 : petek, 18.01.2008 : 20:54:59 »

Čeprav ni niti najmanj smešno sram
Ampak da pa dogloverca takšno strahospoštovanje vzbuja Grin Cheesy


Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #53 : petek, 18.01.2008 : 21:51:01 »


Ni šans, da so vsi, ki so vzgajani pravilno od začetka in v pravih rokah, kaj drugega kot zgolj znosni. Šolski primer tega je moja Paprika. Vzgajana, socializirana... in šarplaninec mešanka. Zaj*****, kolikor si sploh lahko zamislite.


Tole mi je pa zelo znano, sicer ne vem kako je bilo z našo prej ampak mi se trudimo z njo že več kot leto ampak, ko si ona zapiči nekaj v glavo ne šmirgla za 5% in inštruktor mi je enkrat rekel, da so to geni - kdo ve od koga vse  Tongue
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #54 : petek, 18.01.2008 : 23:01:24 »

Dejstva o "kužku" Ronu:

1/ Vzreditelj/lastnik ga noče nazaj.
2/ Smetka ga ne bo posvojila.
3/ Tak pes je neoddaljiv neki tretji osebi.

Poznala sem psa, ki je dal skozi vse možne pasje šole, socializacije, ukvarjanja.... in bil pri starosti 5 let evtanaziran, ker se je odločil, da brata lastničinega fanta pač ne bo več "gledal" v svoji bližini. Zelo specifična pasma, ob tem se je izvedelo, da so bili do takrat evtanazirani že vsi ostali iz njegovega legla. TO je genetika, tukaj kužek ni več "kužek", ki rabi le prave roke pa se bo spremenil v bonbonček. Žal.

LP, Katarina
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #55 : sobota, 19.01.2008 : 00:25:16 »

Skogkatt, hehe, ti se kar norca delaj... Tongue
Morala bi slišat kako je zarenčal, ko je mimo (a ne preveč blizu) pesjaka (ki ga ima pokritega) pridivjal razposajeni Kan... se je slišalo kot grom
(pa sem bila precej oddaljena od njegovega pesjaka).
Žal mi je za Smetko, ker se je spet vso breme zgrnilo nad njo. Spet se vsi otepajo odgovornosti in jo prelagajo na druge (na Smetko).
Grr, kako me to jezi... Angry

Žal mi je tudi psa, ker mogoče bi pa bilo kaj drugače, če bi ga od mladiča naprej vzgajal  (in zanj skrbel) kdo drug, če bi bil živel v drugem okolju itd... mogoče. Čeprav geni so le geni...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #56 : sobota, 19.01.2008 : 14:03:10 »

Seveda bi bilo lahko drugače. Veliko psov, ki so  po naravi "težki" čisto dobro funkcionira. Ampak kljub pravilni vzgoji in vsem kar spada zraven nikoli, res NIKOLI ne smejo biti brez nadzora. Ker bi naredili p... takoj ko bi se jim ponudila prva priložnost. In večji ko je tak "težak", večjo p...naredi. Ne glede na vso vzgojo in šolanje.

Me pa nekaj zanima: psa lastnik ne mara nazaj. Za oddajo ni primeren. Ali mora biti res v zavetišču cel mesec, da gre potem na evtanazijo? Če pozabimo na stroške - recimo da vse funkcionira kot je treba in jih plača lastnik - v tem mesecu se na psa navadiš, pa pes se pokaže tudi s tiste svoje boljše strani in ga je temu primerno še težje odpeljati?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #57 : sobota, 19.01.2008 : 14:21:22 »

Ja, Zakon o zaščiti živali pravi takole:
Citat
31. člen

Vse stroške v zvezi z zapuščeno hišno živaljo plača skrbnik živali. Če skrbnik ni znan ali če gre za oddano hišno žival, krije stroške imetnik zavetišča.
    Če se žival odda, lahko imetnik zavetišča zaračuna novemu skrbniku pavšalni znesek za materialne stroške oskrbe živali.
    Če zapuščene živali ni možno oddati, se lahko po 30 dneh od dneva, ko je bila nameščena v zavetišče, usmrti.
Torej se žival lahko usmrti v zavetišču šele po 30 dneh.

Čeprav bi mogoče lahko tukaj upotevali tudi 26. člen oz. tole alinejo:
Citat
Usmrtitev živali je dovoljena, če je:
– žival nevarna za okolico oziroma povzroča občutno škodo in tega ni mogoče drugače preprečiti;

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #58 : sobota, 19.01.2008 : 14:38:31 »

Seveda ne 30 dni. V takšnih primerih zaprosim (z utemeljitvijo) za odločbo, s katero se mi dovoli evtanazija po desetih dneh. Ravno zaradi tega, ker je še težje potem, vsaj meni.
Logiran

tayra
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 202


« Odgovor #59 : nedelja, 20.01.2008 : 11:16:47 »

Sama zaenkrat še nimam slabih izkušen z nobenimi psi, ali na srečo, zato sem zelo zaupljiva do njiih.
Na naši ulici imamo največ lastnikov pasme rotvailer in pa nemških ovčarjev, najmanj 11 lastnikov teh dveh pasem.In razen teg, da malo zalajajo če pride kdo na obisk res nikoli ni noben pes koga ugrizniv ne psa ne ljudi in se agresivno vedev.
Zanimivo pa je rajno to, da sem imela tudi sama tako mnenje, da to skrivajo nekje v sebi v genih in lahko vsak čas pride na dan.
Zanimivo pa je da ima neka soseda psičko dalmatinko, ki je napadla in pogrizla toliko psov, da jih na prste dveh rok ne bi mogla prešteti, in sem komaj verjela lastnikom napadenih psov.Sama bi prej pričakovala to od takšnih  psov kot so rotvajlerji,..
Seveda se pa definitivno strinjam, da imajo nekateri psi to v genih in pa da Smetka verjtno najbolje pozna Rona ker preživi toliko časa z njim.
Ali je potem že dorečeno, da gre na evtanazijo?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pes Ron
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines