mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:00:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix  (Prebrano 27282 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #45 : sreda, 30.01.2008 : 15:04:41 »

Ne, sama ljubezen res ne, toda, da se neprijaznega psa z nobeno vzgojo ne da vzgojiti v prijaznega, pa ne štekam.    Ali pa je bilo morda mišljeno "z nobeno vzgojo", kot "brez vzgoje"?
Je pa verjetno res, da v tej situaciji za to ni časa.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #46 : sreda, 30.01.2008 : 15:07:32 »

Glede pomoči za oddajo- dodatna težava, ker so to nerodovniški Huh. Vsi ki jih jaz poznam, da bi imeli psa tega tipa (so namreč lahko odlični delovni psi) na odgovoren način rabijo  rodovniške pse Undecided .


Ja taka je pa slovenska kinologija, ki za delovne pse zahteva rodovnik. Tisti, ki s psom želi delat, tisti potem pač potrebuje rodovniškega psa - razen v nekaj posameznih panogah - npr. reševanje, RO (pa še pri RO se s psom brez rodovnika ne moreš potegovati za določen naziv)...

Problematičen pes brez rodovnika ima pri ljudeh, ki s psi delajo za tekmovanja in bi jih dejansko znali obvladati v večini primerov res zelo majhno možnost za posvojitev.



Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #47 : sreda, 30.01.2008 : 15:33:20 »

Smo skrenali, ampak za delovne pse - policija, carina, vojska, pes ne rabi imet rodovnik.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : sreda, 30.01.2008 : 15:38:39 »

Rabi pa zato v redu karakter - beri med drugim tudi dobre živce.
Pse z rodovnikom načeloma ne kupuješ zato, da bi ti neka organizacija dovolila tekmovati ampak zato, da lahko predvidiš karakter. Lahko imaš dobrega delovnega psa brez rodovnika, ne moreš pa imeti dobrega delovnega psa z zanič značajem.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #49 : sreda, 30.01.2008 : 16:05:18 »

Pse z rodovnikom načeloma ne kupuješ zato, da bi ti neka organizacija dovolila tekmovati ampak zato, da lahko predvidiš karakter.

Se strinjam s povedanim, vendar bi dodala, da če si hočeš pustiti odprta vsa vrata, potem načeloma razmišljaš tudi o tem.

Drugače pa mislim, da bi mogoče to moralo res biti v posebni temi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 30.01.2008 : 16:24:23 »

Smo skrenali, ampak za delovne pse - policija, carina, vojska, pes ne rabi imet rodovnik.

Res je, vendar vsi nasteti se na daaaaalec izogibajo nestabilnih psov, oz. tam je selekcija psov, ki ustrezajo posebnim nalogam, neusmiljena. Se vsi "perspektivni" mladici ne pridejo cez pri kasnejsih "filtrih", kaj sele da bi vzeli karakterno nestabilne mladice.
Verjetno si ne zelimo predstavljati, da bi eden od teh psov v prihodnosti na delovni nalogi zgrizel prestopnika, namesto da bi ga samo ustavil in zadrzal. Prav tako si najbrz ne predstavljamo, da bi pes ob ukazu, naj spusti, se bolj neusmiljeno obdeloval svojo zrtev.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #51 : sreda, 30.01.2008 : 19:04:03 »

Meni je prav hudo. Mladiči so, prav dolgo ob dejstvu, da se kdo ukvarja z njimi, pač ne morejo furat vseh mogočih strahov... vseh pet smrčkov prav navdušeno tiščijo vame in zdaj, ko je hrane več kot dovolj, se vsaj trije že dosti lepše obnašajo.
Dajte pomagat, če lahko... res morajo čim prej vsak na svoj konec in v prave roke. Brez sterilizacije in kastracije pri nas ne bo šlo. Pravkar je bil en obetaven klic za eno od samičk... ko bi vsaj tudi zares šlo.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #52 : sreda, 30.01.2008 : 21:15:50 »

Smetka a o začasnih skrbnikih pa ne razmišljaš oz ali prakticirate obliko začasne namestitve?
Po moje bi bilo za te konkretne mladiče bolje, da se jih razpošlje po začasnih domovih, kjer bi odraščali z manj psi (ni nujno da brez)in več individualnega dela- dokler se jim pač ne najde stalnega doma oz dokler se ne bo dalo vsaj realno oceniti karakterja.

P.S.: tole vedenje in histerija  sicer meni bolj deluje na mešanico z slabim, hiteričnim malinoisom kakor s pitbulom, ampak nima veze s čim so mešani , pač pa kako se bodo razvijali.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #53 : sreda, 30.01.2008 : 21:30:37 »

Bulčki so tudi po postavah.
Ja, bi se šla izjemoma začasno namestitev po desetih dneh, če bodo zdravi, ampak ne vem, kje naj najdem začasne namestitve. Bi pa bilo bolje, da psov ne bi bilo, ker pridejo do mene le vsi skupaj. Posebej ni noben toliko pogumen in če mi kak ostane zunaj, ko jih spravljam, ga sploh ne dobim. Če mi slučajno uspe, pa tuli, kot da ga iz kože dajem.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #54 : sreda, 30.01.2008 : 21:34:24 »

Sicer sem pa opazila, da ste se skoraj vsi preselili v Arhiv. Saj verjamem, da je tam bolj prijetno, ampak tule se očitno dve med sabo meniva, kaj je za naredit za to, da ne bodo evtanazirani in za to, da kot odrasli ne bodo nikomur škodovali.... kar je škoda.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #55 : sreda, 30.01.2008 : 21:51:33 »

Kaj pa , če bi morda priskočili na pomoč pri začasnih namestitvah in socializaciji ljubitelji in poznavalci teh dveh pasem, če bi objavili v njihovih rubrikah? Žal, nič drugega mi ne pade na misel.
Logiran
biba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 105


« Odgovor #56 : četrtek, 31.01.2008 : 00:58:17 »

Tudi jaz si to zares želim pa mi nobena pametna ideja v galvo ne pade. Sploh pa me ob teh pasmah zmrazi. In glede na to, kar je Smetka zapisala, ne zgleda obetavno.

Kaj lahko naredimo čisto tako, da Smetki vsaj malo olajšamo delo pri njihovem oddajanju. Jaz bom že naredila, sam povejte kaj naj?

Lp
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #57 : četrtek, 31.01.2008 : 09:49:28 »

Tudi jaz mislim, da bi morda lahko dali prošnjo o začasni namestitvi na kakšen sosednji forum, kjer je čvek o "teh dveh" pasmah. Takšni imajo največ izkušenj in gledajo na ti dve pasmi drugače, kot večina drugih.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #58 : četrtek, 31.01.2008 : 10:46:07 »

Lanabella- a bi ti mela kakšnega na vzgoji za par tednov? Tvoje kuzle bi bile idelane za stabilizirat take malčke, pa še treniraš lahko klikanje ne da bi te skrbela premajha smostojnost v bodočnosti?
Itak ti je že mal dolgčas pri samih neproblematičnih starkah  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : četrtek, 31.01.2008 : 12:16:29 »

Ja bilo bi možno, če bi imela ograjo okrog bajte - vsak morebiten pobeg bi bil verjetno usoden, ker so od treh strani ceste. Pa še novega mladiča dobim drug teden. Drugače pa so moje tastare res idealne za kakšne zahojence socializirat, saj se čisto nikogar ne bojijo, ne grizejo in v nikogar zanalašč ne rinejo. Nekaj so jih že zrihtale in za tiste tipa bull imajo posebno žilico.
Spomladi mislim narediti ograjo, pa tamala bo tudi enkrat zrasla, potem pa se lahko zmenimo za kakšenga drugega gremlina. Saj se bo verjetno še kakšen tak problematičen pojavil.

Drugače se mi pa zdi taka začasna namestitev zelo dobra rešitev, tudi začasne skrbnike bo po moje lažje najti kot stalne. Ampak taglavni problem pa še vedno ostane: tudi če bo mladič zelo dobro funkcioniral pri začasnem skrbniku, bo še vedno rabil enako sposobnega novega lastnika, kot bi ga sicer. Da se ne bi ponavljale zgodbe o sicer čisto vredu rotvajlerjih.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines