mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:31:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix  (Prebrano 27279 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #60 : četrtek, 31.01.2008 : 13:03:29 »

"...da se iz neprijaznega psa z nobeno vzgojo in ljubeznijo ne da narediti prijaznega psa. " HuhHuhHuh

da se pa z nekaj znanja in angažiranja narediti takega psa:

http://www.youtube.com/watch?v=NLKNMn60_5M&feature=related

torej tale video prilagam,da se ne kdo pretirano ustrašil dejstva,da pes ne postane prijazen.
Pod nadzorom in usmerjenega v delo je nemogoče ločiti "prijaznega psa" od "neprijaznega".

Strokovno bi se neprijazen prvedlo v : v primeru konflikta hitro reagira agresivno- z napadom. Z razliko od "prijaznega psa", ki ob konfliktu reagira najprej s podrejanjem , potem pa z umikom.

Faze reagiranja ob grožnji gredo takole :
podrejanje, napad, umik.
Eni psi imajo kakšno fazo komaj zaznavno in zelo kratko. Razmerje je prirojeno.
Kaj je za psa konflikt oz grožnja lahko vplivamo z vzgojo in dvigom praga vzdraženja.
Da  pes do konflikta sploh ne pride, poskrbimo z vodenjem.
Kadar pa ne moremo zagotoviti z vodnjem, moramo možnost reakcije zagotviti s fizičnim varovanjem.

Pa še opozorilo:
Končni napis v tem prikazu je sicer zavajajoč.
Čisto nič namreč ne pove, da se ne bi kateri od teh psov, če bi bili skupaj spuščeni kar tako , za igro pa bi prišlo do najmanjšega konflikta stolkel na žive mrtve.

Vsekakor pa bi se dalo tudi s temi petimi miksi ob pravilnem delu izvesti tak nastop in bodo izgledali podobno.
In dog dancing je ena od disciplin(poleg freesbya), ki zaenkrat rodovnik nima vpliva na udeležbo Wink

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #61 : četrtek, 31.01.2008 : 14:57:57 »

Najpomembneje pri namestitvah v začasne domove je, da se pse lahko čim bolj individualno obravnava, da živijo čim bolj običajno življenje.
Normalno da naj bi se čim bolj intenzivno iskalo stalne lastnike. seveda še vedno bodo primerni samo nekateri. In še vedno ni garancije,d ase bodo vsi mladički razvili v redu. Je pa več možnosti.Ker za take rizične mladiče je vsak dan preživet v običajnem domu (oz nepreživet neoptimalno)zelo pomemben.
Ob obremenjenosti osebja in prostora v zavetišču je nemogoče obravnavati vsakega psa kot individuum, mu posvetiti dovolj časa in skrbeti, da ne prihaja do nenadzorovanih obremenitev in s tem povezanih reakcij ( v smislu nepestanega socialnega pritiska drugih psov, zavedanja strahu enih in poskusov komuniciranja drugih, resničnih in namišljenih sporov za igračke, priboljšlke, situacij, ko je med njimi in drugim mreža ali orgraja ali stena kletke ,boj za pozornost, kdo ve kaj še vse).

Policija je npr ravnozato nehala z lastno vzrejo,ker je ob koncentraciji velikega števila psov izjemno težko vzgojiti mladičke optimalno. Zato jemljejo že več let tako vojska kot tudi policija samo odrasle pse.

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #62 : petek, 01.02.2008 : 13:28:01 »

Rjav samček (tisti na zadnji fotki na prvi strani)  ima zagotovljen dom, ko se pozdravi oz. ko se izteče karantena. Ostali ga še iščejo.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #63 : petek, 01.02.2008 : 13:38:08 »

Rjav samèek (tisti na zadnji fotki na prvi strani) ima zagotovljen dom, ko se pozdravi oz. ko se izteèe karantena.
Shocked  Shocked  Shocked
 Cheesy ne morem verjet  Cheesy
 
si vidla, da nikoli ni tko hudo kot zgleda 
Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #64 : petek, 01.02.2008 : 17:25:46 »

V živo izgledajo tele bučke veliko bolj bulsko kot na slikah, dokler ne vidiš sploh ne verjameš.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #65 : petek, 01.02.2008 : 17:50:25 »

In kaj narediš potem s takim psom? Ga puščaš vedno doma ko greš na sprehod z otrokom? Da bo zasovražil otroka, saj so vendar zelo inteligentni. Nadaljevanja rajši ne napišem...
Smetka sori ker smetim temo, ampak tole je pa cisti bullshit.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #66 : petek, 01.02.2008 : 17:52:40 »

Ja, res je. Sem že razmišljala, da bom očistila temo takšnih sporočil. Moj namen je itak najti maksimalno dober dom za vse njih in ne podpihovanje nestrpnosti do teh psov ali "podpiranje" trditev, ki niso resnične.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 03.02.2008 : 16:52:57 »

Še ena črno-rjava samička, en črno-rjav samček in ena rjava samička iščejo dom.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #68 : nedelja, 03.02.2008 : 22:07:51 »

Sem jih včeraj videla.... so kr skulirani videt. Recimo. Smiley.

lp, Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #69 : sreda, 06.02.2008 : 11:02:17 »






Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #70 : sreda, 06.02.2008 : 11:47:44 »

     A lahko zbrišeš prvi dve (predvsem prvo) slikci v tvojem zadnjem postu??? 

Pa sem jih hotla pridet v živo videt....  no, pa nisem več ziher  Tongue

Ajde, priznam! Bulčica je.  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #71 : sreda, 06.02.2008 : 11:50:04 »

Na fotkah obe samički, ki še iščeta dom, išče ga še črno-rjav samček, ki se pa ni pustil motit pri svojem dirkanju naokoli. Treba bo vzgajat tole bando, res...
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #72 : sreda, 06.02.2008 : 11:50:38 »

Hehe... itak da je bulčica. Kaj si pa mislila  Tongue?!?
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #73 : sreda, 06.02.2008 : 13:09:22 »

hehe, kaj pa vem...    nič najbrž  Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 07.02.2008 : 11:01:22 »

Le še dve samički z zgornje fotografije iščeta dom.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Petkrat rotvajler-pitbull mix
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines