mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 23:45:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja pekinezerka
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: breja pekinezerka  (Prebrano 12776 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« : torek, 29.01.2008 : 21:33:38 »

Ojla pa smo parili našo Mišo.Zanima me par stvari:najprej kako naj izračunam dan kotitve ker je pustila psička nase 5x prvič 7.1.08 in do 11.1.08.Sedaj pa je ful lena-zaspana in veliko bolj umirjena kot je bila prej.Zanima me tudi kdaj naj jo peljem veterinarju zaradi notranjih zajedalcev-glist.Že ves čas je brikete ROJAL CANIN samo sedaj sem ji začela spet dajati JUNIJOR ker ima več vitaminov.Ali je res da se pekinčani težko skotijo brez carskega reza in koliko je običajno mladičev.LP v pričakovanju naraščaja
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 29.01.2008 : 22:14:14 »

Pa dobro no!
A tega se ne da pozanimat preden naredite take stvari? Nekaj naredit samo da je je bedarija. Pa to so živa bitja! Ne more se delat samo nekaj na pamet pa samo da je.

Upam vsaj, da so z rodovnikom.

Je pa totalno neodgovorno...

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : torek, 29.01.2008 : 22:26:15 »

V knjižnico po knjigo "Moja psička" in naredit domačo nalogo.

Več ne mislim pisat, ker se popolnoma strinjam z AngSeter, da je treba te stvari naštudirat PREJ.

Veliko sreče.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : torek, 29.01.2008 : 22:31:18 »

AngSeter, japajade so z rodovnikom. Kje pa zivis? Ne cutis selestenja eurov v vprasanju, koliko je povprecno mladicev v pekinezer leglu?
 Angry
Dajmo, pekinezer, najprej pot pod noge, saj ocitno se imas dovolj casa in naredi nekaj od sledecega:

- mesancev ne rabis, ker jih je vsepovsod dovolj, bodo pa mladici mesanci, torej lahko psico peljes k veterinarju in povprasaj, koliko te stane sterilizacija psice in ce si pameten, pa ce hoces svoji psicki dobro, bo se pred sredino februarja sterilizirana,
- lahko pa gres v knjiznico in si sposodis knjigo Moja psicka, ce te zelja po denarju nikakor noce izpustiti.

Psica je pa stara 14 mesecev in seveda jo je treba izkoristiti takoj, pa pri naslednji gonitvi spet, kajne pekinezer?
[njegova predstavitev]
Logiran

Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #4 : torek, 29.01.2008 : 22:35:42 »

O groza! Kaj je z ljudmi?!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : torek, 29.01.2008 : 22:37:34 »

Po naravi sem optimistka. Upanje umre zadnje, čeprav ga je malo... no... skoraj nič...  Undecided

Kakorkoli, žalostno, da je tako.  Lips Sealed
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : sreda, 30.01.2008 : 00:27:01 »

Saj smo že tule nekaj rekli na to temo Sad

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8704.msg359658.html#msg359658

Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #7 : sreda, 30.01.2008 : 06:17:05 »

Ojej  Cry

.... Če odmislim, da delate "kar neki" (beri - brez rodovnikov) .... in če lahko poskušam razumeti že vso nevednost ... ne morem razumeti, da si to storil psički, ki je pravzaprav še sama pasji otrok, ki bi se še nekaj časa (mesecev) moral samo igrati  Cry..... Jaz še pri starosti dveh let +, ugotavljam, katera je psihično (čeprav za telesno vem da je ) zrela in katera ne za leglo ... Kam za vraga se ti je mudilo !!!!  Angry

Upam, da boš poslušal prvi nasvet Jane ... in da se bo vse dobro končalo za psičko .....

Sicer pa, čeprav je sedaj že malo pozno - beri in se uči, pa za naprej.... morda tudi tule na spodnjem naslovu "zakaj sploh vzrejati in kako je vse skupaj daleč od enostavnega" in predvsem ugotovi zakaj si se odločil, da svojo psičko izpostaviš nevarnosti, kajti vsaka brejost in kotitev na nek način to tudi je ....

http://www.faqs.org/faqs/dogs-faq/medical-info/whelping/

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : sreda, 30.01.2008 : 11:19:10 »

Samo 14 mesecev? Lepooo...

No, samo kot opombo: shih tzu, kot bližnji sorodnik pekineza - vzreditelji šicujskih psičk nikakor ne parimo pred dopolnjenim drugim letom starosti, večinoma pa jih parimo šele s tretjim letom starosti. Po vzrejnem pravilniku pa se jih ne sme pariti pred 18 mesecem starosti.

Kot je rekla Nanda, pred dopolnjenim drugim letom so še otroci, zato ne glede na vzrejni pravilnik parimo pozneje. Imam dvoletno šicujko, ki je še pravi dojenček.

Ljudje, z živimi bitji imate opravka!!!
Logiran
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #9 : sreda, 30.01.2008 : 18:22:28 »

zdravo moram povedati da sem prav razočaran nad vašimi odgovori kako to da ste vsi tako pametni če ne veste smo tudi ljubitelji psov ki nimajo nevem kako velikih naslovov in da bi jih mučili po cele dneve po rastavah da bi vi dobili potem pokale ne psi .Spraševal pa sem koliko ima pekinezer mladičev zato ker sem slišal da imajo zelo težke porode.RES SEM RAZOČARAN NAD PAMETNIMI SORY
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #10 : sreda, 30.01.2008 : 18:42:25 »

RES SEM RAZOÈARAN NAD PAMETNIMI SORY

Sorči, nismo razumeli, da pričakuješ od nas neumne odgovore sram

Tukajle nas sprašuješ stvari, ki te zanimajo in dobivaš odgovore in nasvete od izkušenih vzrediteljev in poznavalcev razmer glede vzreje in skrbi za brejo psico in mladiče! Kaj si pa pravzaprav pričakoval?


Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : sreda, 30.01.2008 : 19:33:44 »

a tele kužki se bodo potem prodajali po 200€?! Roll Eyes
brez rodovnika seveda, ker vi ne mučite psov po razstavah...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 30.01.2008 : 19:43:17 »

pekinčan, da ne bodo neumnosti kar tako zapisane ostale, te sprasujem:

ves, cemu sluzi rodovnik?

Najmanj pomembna zadeva, za kar ga lahko porabis, je odhod z njim na razstavo. Toliko v vednost, da ne bos trosil/a se kje drugje neslanosti o mucenju psa z naslovi in zato nepotrebnosti rodovnika.

Za denar vam je vsak izgovor dober in se enkrat te pozivam - ce ti je vsaj malo do psice, bos ze jutri z njo pri veterinarju, kjer boste uredili vse potrebno za sterilizacijo.

Pravis, da si ljubitelj/ica. Hm ..., kaksna ljubezen in ljubiteljstvo pa sta to, da izkoristis svojo premlado psico za svoj zasluzek? Jaz vidim pri tem izkljucno samo koristoljublje in egoizem. Ljubiteljstvo je skrb za psico, kar pa pomeni legla samo takrat in pri tistih psicah, ki so za vzrejo sposobne in primerne. In v prvi vrsti informiranje dalec pred parjenjem o vseh stvareh, ki jih je potrebno vedeti o oskrbi breje psice, kotitvi in oskrbi mladicev v leglu.

Vsak majhen kocast pes ni pekinezer in vsaka ljubezen ni prava ljubezen. Je pa vsem takim steparjem, kot si ti, skupna ljubezen do denarja.

Pa se vprasanja: Kdo ti jamci, da nisi paril/a psov v bliznjem sorodstvu? In kako se bos spopadel/la s tezavami ob kotitvi in z morebitnimi hibami mladicev? Bos prodajal/a mladice kot pekinezerje ali jih bos podaril/a kot mesancke? V prvem primeru bos krsil/a zakonodajo, saj bos zavajal/a kupce. 2-mesecni pekinezer res ne bo zrastel v nemskega ovcarja, za kaksnega tipicnega mini mesanca pa ima v takem leglu prav vse moznosti, kar je vsekakor dalec od tistega, za kar bos nategoval/a kupce mladicev. In kako bos ravnal/a, ce se v prihodnosti kaksen od mladicev znajde mucen v jarku, pristane v zavetiscu ali se prodaja naprej? Bos reseval/a situacijo in vzel/a mladica nazaj?
Logiran

TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #13 : sreda, 30.01.2008 : 19:51:28 »

Za sterilizacijo je ta hip prepozno, ker je bila pred dobrimi tremi tedni parjena in močno dvomim, da se bo kaj takega sploh kdaj zgodilo Sad

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #14 : sreda, 30.01.2008 : 20:09:06 »

Dragi pekinez, če bi svoji psički želel dobro in jo imel res rad, bi se o stvareh, ki jih sprašuješ zdaj, ko je že prepozno, pozanimal prej in se na podlagi zbranih informacij odločil, ali boš sploh paril, oziroma s kom in kdaj.

Ker je bila tvoja odločitev slaba, ti nihče od tukaj prisotnih ne bo pisal cvetk v smislu, joj, ko'k fajn, boste mladičke imeli... Napisali smo ti to, kar je res: paritev psičke je bila zelo slaba odločitev.

Več pa boš izvedel iz ustrezne literature. Zato sem ti predlagala knjigo "Moja psička", kjer boš dobil strokovne informacije od avtorjev, veterinarjev.

Domače naloge ne mislim več namesto nikogar delati, sem že svetovala posameznikom v tvoji situaciji, pa sem jih dobila s kolom po glavi, ker jim informacije niso bile všeč, pa čeprav so bile navedene skoraj v obliki citatov iz strokovne literature. Zato si sam preberi in poskrbi za svojo psičko kar se da najbolje.

Veliko sreče!

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 30.01.2008 : 20:23:42 »

TagTu, sterilizacija je v vsakem trenutku mogoca, vendar gredo z maternico tudi morebitni mladici. Treba pa je poiskati usposobljenega veterinarja, ki se spozna na male zivali.
Logiran

tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #16 : sreda, 30.01.2008 : 20:55:10 »

Mislim, da bi sploh pri pasmah, ki težko naravno kotijo človek pričakoval malo pameti in zdravega razuma. Ne pa, da parijo vse povprek in se zgodijo razne nesreče ob kotitvi, zaradi prevelikih mladičev.
Takih kvazi pekinezerjev je okoli mene veliko, se pa po teži in velikosti razlikujejo tako, da človek ne more verjet.

Zdaj je, kar je. Dvomim, da se boš odločil za takojšnjo sterilizacijo zato, ti polagam na srce, pojdi k veterinarju, na ultrazvok in se dogovori z njim za pomoč, če pride do morebitnih težav ob kotitvi.

Pa vso srečo pri oddaji mladičev, ( ker se ti ne gre za denar jih verjetno ne boš prodajal, ne?) da ne bodo pristali po zavetiščih ali še huje-privezani sredi gozda (če ne verjameš, si malo poglej teme o zavetišču Horjul).
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #17 : sreda, 30.01.2008 : 22:46:37 »

Jana, vem, da je sterilizacija možna, hotela sem le povedati, da jo pri navdušenju nad parjenjem in brejostjo, ki jo lahko razberemo iz postov, zagotovo ne bo peljal na tak poseg.

Čudno mi je le to, da nas sprašuje o tem, kako in kaj glede ravnanja v brejosti in morebitnega carskega reza..... Zakaj pa ne vpraša veterinarja, ki je svetoval parjenje? Ta bo vendar iz rokava stresel vse odgovore, pa še za morebitni carski rez bo čakal v pripravljenosti Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja pekinezerka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines