mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:52:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja pekinezerka
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: breja pekinezerka  (Prebrano 12741 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 30.01.2008 : 20:23:42 »

TagTu, sterilizacija je v vsakem trenutku mogoca, vendar gredo z maternico tudi morebitni mladici. Treba pa je poiskati usposobljenega veterinarja, ki se spozna na male zivali.
Logiran

tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #16 : sreda, 30.01.2008 : 20:55:10 »

Mislim, da bi sploh pri pasmah, ki težko naravno kotijo človek pričakoval malo pameti in zdravega razuma. Ne pa, da parijo vse povprek in se zgodijo razne nesreče ob kotitvi, zaradi prevelikih mladičev.
Takih kvazi pekinezerjev je okoli mene veliko, se pa po teži in velikosti razlikujejo tako, da človek ne more verjet.

Zdaj je, kar je. Dvomim, da se boš odločil za takojšnjo sterilizacijo zato, ti polagam na srce, pojdi k veterinarju, na ultrazvok in se dogovori z njim za pomoč, če pride do morebitnih težav ob kotitvi.

Pa vso srečo pri oddaji mladičev, ( ker se ti ne gre za denar jih verjetno ne boš prodajal, ne?) da ne bodo pristali po zavetiščih ali še huje-privezani sredi gozda (če ne verjameš, si malo poglej teme o zavetišču Horjul).
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #17 : sreda, 30.01.2008 : 22:46:37 »

Jana, vem, da je sterilizacija možna, hotela sem le povedati, da jo pri navdušenju nad parjenjem in brejostjo, ki jo lahko razberemo iz postov, zagotovo ne bo peljal na tak poseg.

Čudno mi je le to, da nas sprašuje o tem, kako in kaj glede ravnanja v brejosti in morebitnega carskega reza..... Zakaj pa ne vpraša veterinarja, ki je svetoval parjenje? Ta bo vendar iz rokava stresel vse odgovore, pa še za morebitni carski rez bo čakal v pripravljenosti Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: breja pekinezerka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines