mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 22:03:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pepsi - Dobrova  (Prebrano 116796 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #330 : ponedeljek, 27.04.2009 : 09:10:41 »





Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #331 : torek, 28.04.2009 : 09:28:45 »

 Kiss  Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Bučko13
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #332 : sobota, 09.05.2009 : 10:11:25 »

Joj ta psička je zares zrasla. Ena redkih je tale ki je tako velika in ima tako lepo postavo.  Ali se mogoče ve kakšne pasme je oz. iz kje izhaja, ker nam je ta psička zelo všeč, in bi vzeli kakšnjega njenega sorodnika za hišnega ljubljenčka.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #333 : sobota, 09.05.2009 : 10:16:14 »

Njenega sorodnika?
Logiran
ironcat
rad pišem
****
Sporočil: 448


« Odgovor #334 : sobota, 09.05.2009 : 10:18:21 »

Pasma je mešanec, tako da je njenih sorodnikov v zavetišču in še kje drugje kot jih želiš.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #335 : sobota, 09.05.2009 : 10:26:14 »

Neverjetno, res  sram
Dobesedno pravite, da vam je TA psička "zelo všeč" in potem sprašujete po sorodnikih?!
Še dobro, da  TA psička ni "dost" dobra za vas, ali kako naj razumem tega?!

Možno, da sploh niste primerni posvojitelji in je brezveze spraševati, amapak me resno zanima, zakaj pa TA psička ne pride v poštev za vas?
Logiran

Bučko13
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #336 : sobota, 09.05.2009 : 11:04:29 »

Ta psička kot je bilo napisano ima težave raznorazne, nažalost in če bi jo mogoče izgubili ob nenadni smrti oz. evtanaziji bi bil prevelik šok, saj je bilo že sedaj preveč težko.
 
Sorodniki; nisem mislil dobesedno ampak, da je kje kakšen kuža,  pač podoben njej in da ga oddajo ker kar je bilo napisanega o njej oz. značaju sklepamo da bi mogoče prišli skupaj.
 In nevem zakaj ste vi tako bolši da ste bolši posvojitelji kot mi! In tudi nekako nismo ravno zadovolni z politiko zavetišč, ampak vseeno, hotel sem samo kakšno informacijo in ne obsojanj, nekih brezveznih sklepanj ljudi, ki se zgleda imajo za nekaj več in kateri mislijo da so preštudirali celotno pasjo in človeško psihologijo in znajo sklepati po ljudeh, jih ocenjevati in podajati mnenja javno po enem samem objavljenem postu na forumu.  Zares ste strokovnjaki na tem področju če mislite da ste ugotovili diagnozo tako hitro

Pa brez zamere !
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #337 : sobota, 09.05.2009 : 11:24:52 »

In kje sem kje koga kaj obsojala?
Jaz nisem nič boljša, noben nostrokovnjak, niti posvojitelj, niti o tem ne odločam kam ta psička gre in kam ne, torej nič,...
pač pa me je samo zanimalo vaše razmišljanje zakaj Pepsi ne, psa kot Pepsi-like pa ja.

... če bi jo mogoče izgubili ob nenadni smrti oz. evtanaziji bi bil prevelik šok, ...
 
In s tem ste mi vse povedali.
Sigurno se zavedate, da se vam omenjeno lahko in bognedaj zgodi s kateremukoli psom.
Logiran

Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #338 : sobota, 09.05.2009 : 11:26:21 »

Kako pa veste, da njen "sorodnik" ne bo imel "raznoraznih težav"?
Kako bi ravnali, če bi posvojili njej podobnega psa in po določenem času ugotovili, da ima tudi on "raznorazne težave"?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #339 : sobota, 09.05.2009 : 11:39:57 »

Če se hočeš povsem izogniti možnosti 'težav' in posledično 'prevelikemu šoku', je edina rešitev, da psa nimaš. Če ga nabavljaš, moraš bit pripravljen prevzeti tudi ta riziko. Ali si?
Sicer pa ima ta psička raznorazne težave tudi zato, ker so jih najbrž imeli že njeni starši, pa paritelja to ni zanimalo in je vseeno sproduciral mladičke. Temu se reče neodgovorna reja in to z veliko lahkoto dobiš (te nategnejo), če kupiš psa, ki je samo malce podoben neki pasmi in nam je 'všeč'. Pišem zato, ker si spraševal po sorodnikih ali podobnih psih. Pse se kupuje s kontroliranim poreklom (rodovnik), lahko pa tudi mešance brez rodovnika, po možnosti iz zavetišča (da ne spodbujaš neodgovorne reje) ali iz drugih skrbnih rok, s čimer pač privzameš večjo možnost za 'težave' in 'prevelike šoke'. Podatkov o nerodovniških paritvah tu ne moreš dobiti tudi zato, ker jih lastnica in moderatorka foruma ne podpira in bi kogarkoli od nas nemudoma pobrisala.
Zakaj in kako je z njenim mnenjem si lahko prebereš tule (koristno branje):

- http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265 - zakaj rodovniški psi niso zastonj
- http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937 - nerodovniški, zakaj pa ne
- http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=939 - kako kupimo psa
- http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1041 - sem osveščen potrošnik
- http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16293.0.html - opozorilo vsem kupcem psov

Druga stvar - izgled je res OK, a tu gre za pastirski-mix psa (podobnega kuvašu recimo), kar pomeni, da sprejmeš in se daš izdatno poučiti tudi o karakterju in značajskih predispozicijah. Par mesecev po tem, ko postaneš lastnik, ti začne dol viset za to, ali je pes svetlo rjav ali pa morda temno zelen, s karakterjem pa se ubadaš noč in dan... Zato tu pretirane pripombe v zvezi z izgledom naletijo na neodobravanje 'starih' forumašev.

Tretja stvar - 'tudi mi nismo zadovoljni s politiko zavetišč' jemalo presplošna trditev, da ne bi koga tule pojezila. Recimo nekoga, ki ve, da lastnica zavetišča, na katerega strani si, vstaja ponoči na dve uri in po flaški hrani mladičke, ki so ostali brez mame, ki uje pripravljena metat se v stroške čez vsako 'razumno mero' (primer je ravno ta psička), zato da žival spravi pokonci in odda, namesto, da bi končala evtganazirana v kanti na vet. fakulteti.

Nihče ne trdi, da si slab posvojitelj, niti nimam kake želje te obsojat, je pa tvoja izjava delovala nepremišljeno. Razmišljat o nakupu psa 'na vrat na nos', po izgledu ali ker mi je vizuelno všeč njegov sorodnik ni fajn. In to je to Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #340 : sobota, 09.05.2009 : 12:30:43 »

Mene pa zanima, kaj ima post Bučka 13 sploh veze s Pepsi. Shocked
Ker na tej konkretni strani išče dom povsem konkretna Pepsi ta in ta z bogato dediščino Smetkinih skrbi, ljubezni in (lastnega) denarja, vloženih v njeno dolgotrajno zdravljenje in socializacijo.
Bučko 13, te zanima še kaj v zvezi s Pepsi? Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #341 : sobota, 09.05.2009 : 14:37:25 »

Jun in Pepa paseta pamže  Smiley.

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/9FGGac_VaCk0MsQa.v.jpg
Logiran

Bučko13
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #342 : sobota, 09.05.2009 : 14:55:56 »

Mi je sploh žal da sem prašal, žal da je sploh kateri odgovarjal oz. odgovarjale. Ker kakoršna kultura je bila ob klicih na Horjul takšna se odraža tudi na tem forumu. Bi prosil če me lahko moderator oz. admin. izbriše iz registra in po možnosti moje objavljene odgovore, ker da bo nekdo nekaj govoril, brez kakršne koli strokovne podlage se mi zdi pa da .......
In še nekaj 23 strani je napisanega kako je fina ta psička, odvzel je pa ni nihče? čudno ne?ali pač.....
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #343 : sobota, 09.05.2009 : 15:02:59 »

Smetka, zmanjšaj temo na 2 strani Cheesy
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #344 : sobota, 09.05.2009 : 16:03:04 »

Mi je sploh žal da sem prašal

Meni tudi.

Ker kakoršna kultura je bila ob klicih na Horjul takšna se odraža tudi na tem forumu.

Če je bil vaš način komunikacije  tak kot ga je razbrati iz tehle postov, potem čudežev od sogovornika ni za pričakovat.

In še nekaj 23 strani je napisanega kako je fina ta psička, odvzel je pa ni nihče? čudno ne?ali pač.....

Odvzel je zagotovo ne bo nihče, ker živi v recimo temu, dokaj spodobnih razmerah  Tongue Kar se pa čudenja tiče, pa predlagam da se čudite dalje. (Ampak bolj potiho, če se da.)

Ker se tudi na splošno tako obnašam, pač nisem mogla da ne bi...
Logiran

Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines