mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:19:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pepsi - Dobrova  (Prebrano 116577 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #345 : sobota, 09.05.2009 : 16:23:38 »

Čudno je, ja. Kot je čudno še vsaj pri 15-ih drugih. Ful mi je čudno, da nihče ne vzame Runčija, ali pa Lotka, ali pa Smolce, ali pa Zofe, Juna in Pepsi. Ful mi je čudno, da poveš, da pes kaže agresijo do tujcev in da do psov ni najbolj prijazen. Pa da ima nekaj zdravstvenih težav in da ni zlati prinašalec. Pol pa puuuuuuuf, in ni nikjer nikogar več. Ful mi je čudno, da imam le jaz možnosti in voljo ukvarjat se s psom, ki kaže agresijo do tujcev, ki ni prijazen do vseh živali in ki ima nekaj zdravstvenih težav. Za ponoret neverjetno se mi zdi, koliko egoističnih ozkoglednežev tlači to zemljo.

Pa zdej  Smiley?
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #346 : sobota, 09.05.2009 : 16:50:03 »

Mi je sploh žal da sem prašal, žal da je sploh kateri odgovarjal oz. odgovarjale. Ker kakoršna kultura je bila ob klicih na Horjul takšna se odraža tudi na tem forumu. Bi prosil če me lahko moderator oz. admin. izbriše iz registra in po možnosti moje objavljene odgovore, ker da bo nekdo nekaj govoril, brez kakršne koli strokovne podlage se mi zdi pa da .......
In še nekaj 23 strani je napisanega kako je fina ta psička, odvzel je pa ni nihče? čudno ne?ali pač.....
Zato ker psička ni za v vsake roke in ker je predvidevam v vsake roke tudi ne dajo. Brez selekcije, predvidevam da bi bila-kot veliko drugih psov morda že 5x oddana in bi se lahko tolkli po prsih da je psica v novem domu, še ena več "rešena"..pa je v redu da se psa odda samo zato da ima kobajagi nov dom?

V bistvu so bile reakcije take zato ker si prišel v temo dotične psice spraševat za kakega podobnega, zato ker talepač ni zdravstveno uredu..ok, zastopim, nočete se metat v neke stroške (however psa s težavami s kolki čez noč ne rukne kap ali kaj takega), ampak v tem primeru taka vprašanja niso ravno na mestu. Pomojem vsaj no, pa ne da špilam kakega advokata.
Logiran
tinchika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #347 : sobota, 13.06.2009 : 20:17:18 »

ko je lušna tle k žličko liže Cheesy Smiley Kiss
Logiran
tinchika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #348 : sobota, 13.06.2009 : 20:17:57 »

Čudno je, ja. Kot je čudno še vsaj pri 15-ih drugih. Ful mi je čudno, da nihče ne vzame Runčija, ali pa Lotka, ali pa Smolce, ali pa Zofe, Juna in Pepsi. Ful mi je čudno, da poveš, da pes kaže agresijo do tujcev in da do psov ni najbolj prijazen. Pa da ima nekaj zdravstvenih težav in da ni zlati prinašalec. Pol pa puuuuuuuf, in ni nikjer nikogar več. Ful mi je čudno, da imam le jaz možnosti in voljo ukvarjat se s psom, ki kaže agresijo do tujcev, ki ni prijazen do vseh živali in ki ima nekaj zdravstvenih težav. Za ponoret neverjetno se mi zdi, koliko egoističnih ozkoglednežev tlači to zemljo.

Pa zdej  ?
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #349 : ponedeljek, 15.06.2009 : 18:31:38 »

tinchika, si hotla nekaj citirat Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #350 : ponedeljek, 15.06.2009 : 19:12:50 »

Ful mi je čudno, da poveš, da pes kaže agresijo do tujcev in da do psov ni najbolj prijazen. Ful mi je čudno, da imam le jaz možnosti in voljo ukvarjat se s psom, ki kaže agresijo do tujcev, ki ni prijazen do vseh živali in ki ima nekaj zdravstvenih težav. Za ponoret neverjetno se mi zdi, koliko egoističnih ozkoglednežev tlači to zemljo.

Pa zdej  ?

Niso vsi za vse...... mani se zdi veliko vec vredno, da ljudje vedo kaksnega psa so zmozni obvladati in seveda do katere mere so pripravljeni iti v prevzgojo. Veliko bolje, kot pa se zaleteti v nekaj taksnega kot je neodgovorno lastnistvo in nerealna pricakovanja. Potem je pa jok in stok in ubogi pes pristane tam kjer je bil na zacetku.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #351 : ponedeljek, 15.06.2009 : 19:33:42 »

Menda ja nisem edina sposobna obvladat takega psa?
Tale "ubogi" pes ni čisto nič ubogi in ni nikjer "pristal", pač pa je bil sprejet v zavetišče lansko leto. Tu smo ga oskrbeli in vzgojili. Še kar se mi zdi ful čudno, da sem edina, ki ga lahko obvladujem in ki sem pripravljena na oskrbo tudi takrat, ko ni zdrav.
Logiran

enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #352 : sobota, 20.06.2009 : 23:47:13 »

Hm. Jaz tudi gledam na stvari tako kot Ory. Se mi zdi kar prav, da preveriš svoje zmožnosti, preden pripelješ žival domov. In je mogoče raje niti ne pripelješ, kot pa da gre potem kaj narobe.

Finančne zmožnosti, na primer. Imaš dovolj za hrano in redno oskrbo. Če se kaj zgodi (kar se lahko vsakemu), pač vzameš neki kredit, "pozabiš" plačati kako položnico in pol leta ješ kruh z margarino. Da bi se človek načrtno za 10 let odločil za kruh in margarino, se mi pa niti ne zdi čisto prištevno.

Prav tako na x mestih, tudi na tem forumu, vedno govorimo, da se psa izbira po karakterju, ne pa po videzu. Mislim, da z dobrim razlogom. Saj tudi partnerja bi bilo bolj pametno izbrati po takem kriteriju, če ne bi bilo tu vmes neke "kemije" oz. nagonov, če smo bolj realni. In kakor na partnerju, te tudi na psu lahko zavede videz. Ali pa se zgodi tudi tu kaj nepričakovanega... in potem nimaš niti rezervnega izhoda s kruhom in margarino. Nihče pri zdravi pameti pa si ne bo pripeljal domov agresivnega osebka v trdnem prepričanju, da ima nadnaravne moči za spreobračanje.

Evo, konkretno vprašanje. Pripelješ domov psa (ne kužka!) in se čez čas izkaže, da se ne ujame z nekaterimi družinskimi člani in/ali živalmi, ki jih že imaš doma. Potem narediš... kaj?

Pepsi... se opravičujem, da ti smetim temo, in ti želim vse lepo in čim manj težav.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #353 : nedelja, 21.06.2009 : 00:08:24 »

Se strinjam, le da nikakor ne morem razumeti, od kod komurkoli ideja, da jaz imam za njeno oskrbo in da se ona razume z vsemi člani družine. Ni ne prvo ne drugo najlažje; ampak očitno sem edina, ki zmorem kljub temu, da nimam za kruh in da se ona še zdaleč ne razume z vsemi.
Logiran

nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #354 : sobota, 18.07.2009 : 20:25:25 »

Pepsi je popolnoma zdrava, velika, lepa donda, ki se zelo rada ulega ljudem na noge in naslanja na čepeče nesrečnike Wink ter se nastavlja za čohanje. Koka scrkljana. Kiss
http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/5Giyi46aCvzMjW1B.jpg
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #355 : sobota, 18.07.2009 : 21:12:26 »

Novince na njenem terenu malo po pastirsko nadzoruje, včasih malo nabulji ('kdo si ti in kaj delaš na mojem dvorišču?'), ko je ne 'šljiviš', si pa misli svoje in odnese svojo veliko rito rajši na en obhod do ograje in nazaj. Vsaj pri meni je bilo takole nekako - morda tudi zato, ker se mi je glede na pojavo in imidž zdela malce strašna, ampak se velikanka čisto znosno obnaša.
Res je ena kokasta donda Tongue.
Logiran
resa
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #356 : petek, 24.07.2009 : 00:13:44 »

Ma ni problem samo v Pepsi, ona je velika in se ne razume z vsemi. Psi ki so bili bolni poškodovani vedno se navežejo na nekoga, kki je takrat zraven in ga vzamejo za svojega. Drugi so tujci in jih obravnava kot pripadnike drugega kardela in jih ne pozna, zato so grožnja njemu in članom družine. Pepsi je veliko prživela, poleg tga je velika in razumem ljudi da se bojijo odgovornosti za tako velikega psa, ki ne zaupa, saj ne da so manjši psi po krakterju bolj obvljadljivi; niso so samo manjši in s tem s stališča ljudi lažje obljadjivi (vsaj fizično) sploh če imajo otroke.
Pepsi je za nekoga, ki bo samo njen in jo bo obvladal ne  s silo ampak z tonom glasu. Ni za v naselje tam bo pšovzročala težave.

Vem da je še nisem videla. Toda vem da bo zadovoljna z samotnim življenjem nekje daleč od motenj ljudi in živali seveda z nekom, ki jo bo imel rad in ga bo ubogala na povelje tu se pa pojavi kemija.

Vem zase da pes, kmi ga imam ni bil izbran po mojih željah in vem aje družina želela manjšega psa zaradi otroka, včasih se vprašam če je bilo prav, saj sem rabila 2 leti da sva s psom, ki me je že od začetka imel rad zgradila razmerje Zdaj uboga na besedo toda je trajalo da sva se vzljubila.

Če bi imela več prostora bi jo vzela več časa da se navadiva in še več da se naučimo.
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #357 : torek, 11.08.2009 : 19:35:05 »

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/XtaALj2APWMfm4i1.jpg (foto: Soul)

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/RQv9RnTve_jJEZDL.jpg (foto: Soul)

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/0j6_BtSNGXTHwnz6.jpg (foto: Soul)

http://nutella.moj-album.com/slike/2527078/Um76rfWUUH4TNQwP.jpg
Logiran
pingy.com
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #358 : ponedeljek, 17.08.2009 : 07:01:46 »

 
Tako sta lepa skupaj. Smiley
Oba ih imam rada in im želim vse najboljše.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #359 : ponedeljek, 17.08.2009 : 07:28:58 »

Ma ni problem samo v Pepsi, ona je velika in se ne razume z vsemi. Psi ki so bili bolni poškodovani vedno se navežejo na nekoga, kki je takrat zraven in ga vzamejo za svojega. Drugi so tujci in jih obravnava kot pripadnike drugega kardela in jih ne pozna, zato so grožnja njemu in članom družine. Pepsi je veliko prživela, poleg tga je velika in razumem ljudi da se bojijo odgovornosti za tako velikega psa, ki ne zaupa, saj ne da so manjši psi po krakterju bolj obvljadljivi; niso so samo manjši in s tem s stališča ljudi lažje obljadjivi (vsaj fizično) sploh če imajo otroke.
Pepsi je za nekoga, ki bo samo njen in jo bo obvladal ne  s silo ampak z tonom glasu. Ni za v naselje tam bo pšovzročala težave.

Vem da je še nisem videla. Toda vem da bo zadovoljna z samotnim življenjem nekje daleč od motenj ljudi in živali seveda z nekom, ki jo bo imel rad in ga bo ubogala na povelje tu se pa pojavi kemija.

Vem zase da pes, kmi ga imam ni bil izbran po mojih željah in vem aje družina želela manjšega psa zaradi otroka, včasih se vprašam če je bilo prav, saj sem rabila 2 leti da sva s psom, ki me je že od začetka imel rad zgradila razmerje Zdaj uboga na besedo toda je trajalo da sva se vzljubila.

Če bi imela več prostora bi jo vzela več časa da se navadiva in še več da se naučimo.

Sicer napisano zelo lepo, vendar preveč pavšalno. Če ne bi ljudje brali na pol, se niti ne bi oglasila, tako pa:
- Pepsa mene ne pozna. Pa me vedno pride pozdravit, se pri meni crklja in k meni stiska. Nikoli se nisem ukvarjala z njo in nikoli je nisem obvladovala s tonom glasu (ali še slabše - fizično). Pa me ravno tako posluša in pride, če jo pokličem.
- v zavetišču je od cca 3 meseca starosti, tako da v smislu negativnih izkušenj ni preživela prav zelo veliko - oziroma drugače - ni odrasel pes s popolnoma neznano preteklostjo, za katerega bi lahko človeka skrbelo, kako bo odreagiral v določenih situacijah (kakorkoli že - meni je to popoln nesmisel, ker nikoli zares ne veš kako bo katerikoli pes odreagiral v dani neznani situaciji)
- Pepsa bi lahko normalno funkcionirala tudi v vsakdanjem življenju (= ne na samotnem otoku), samo vodnik se mora zavedat osnovnih pravil - kot pri vsakem psu

In še čisto oseben komentar - razmerje se gradi celo življenje. Celo življenje delamo napake, upamo, da smo se iz njih kaj naučili, poskušamo narediti naslednjič drugače in upamo, da bomo zvozili skozi dano življenje kar čim bolje. Vmes se razmerja gradijo, rušijo, vzpostavljajo, dograjajo, obnavljajo,... In zakaj bi bilo s psom drugače?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines