mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:18:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bela - odvzeta lastniku  (Prebrano 32948 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #45 : petek, 15.02.2008 : 14:21:15 »

Katero pa?
Svojo. Ima kar nekaj obiska, poleg tega pa na mesec dobim vsaj en mail (ali pa post v knjigo gostov-te sproti zbrišem, da se ne bi našel kakšen "bralec", ki ima nerodovniške mladiče) s vprašanjem, kje dobiti samojeda. Tako, da bi mogoče pomagalo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : petek, 15.02.2008 : 16:27:45 »

Seveda lahko.
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #47 : petek, 15.02.2008 : 17:24:59 »

Urejeno.
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #48 : petek, 15.02.2008 : 20:21:07 »

.. bi jaz samo svojo izkušnjo opisal pa bi mogoče komu pomagalo, saj sem popoln laik in takih nas je večina.
Psi, mačke in ostale živali me spremljajo praktično vse življenje tako ali drugače. Svojega lastnega psa nisem imel zato, ker sem se zavedal odgovornosti, nisem imel pogojev...
Pred kratkim sem začel razmišljati o tem. V veliko pomoč mi je bila ta spletna stran in informacije, ki sem jih dobil o psih tega zavetišča, saj so bile iskrene. Nato sem "preveril" lastno situacijo in ugotovil, da si psa lahko privoščim in, da sem lahko odgovoren. Preveril sem "vse" možnosti in dobil pritrdilne odgovore tudi od ostalih. Nato sem si moral odgovoriti kakšnega psa hočem, mi ustreza. Kupil sem knjigo PSI ZA TELEBANE in zadeva mi je postajala vedno bolj jasna. Zgrozil sem se nad sabo, saj sem do tedaj menil, da PRIROJENO "znam s psi". To knjigo je prebrala tudi moja druga polovica. Nato sva si izposodila več knjig v knjižnici in jih prelistavala, brala..
Glede na delo tega zavetišča sva se odločila, da bo pes od tu. Izbrala sva si vsak svojega "favorita", seveda ob upoštevanju knjige PSI ZA TELEBANE , vendar majhnega do 15 kg, saj sva v majhnem blokovskem stanovanju.
Prišel je dan obiska v Horjulu. Zaradi iskrenih in točnih informacij ter dejstva, da sva vedela kaj hočeva in kaj nočeva ter razgovora s Polono, seveda tudi ob "tihem" navijanju para, ki je šel z nama, nama je bila pokazana Tara.
Dvom o primernosti Huskyja za naju je Polona razblinila. Odpravljeni so bili dvomi o velikosti, karakternih lastnostih, primernosti za stanovanje ... skratka odpeljali smo se z njo, čeprav sem, sva takrat prišla "samo" firbcat.
Polona HVALA, HVALA ...
Seveda se še spoznavamo, seveda preizkuša, seveda hoče, seveda preseneča, seveda ... ampak Polonini napotki in  knjiga Psi za telebane so mi, nama omogočili, da že zdaj polno uživava s Taro praktično brez problemov. Seveda pa se bomo vsi še naprej izobraževali, vendar najprej midva skrbnika s knjigo Inteligenca psov, katero sva že nabavila, kasneje šola...  Torej:
1. razčistiti sam s seboj, 2. razčistiti v družini, 3. prebrati razpoložljivo literaturo, 4. trezen premislek kaj ustreza skrbniku in vsem v družini, ... dogovor vseh o vzgoji, doslednosti in izvajanje tega.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #49 : torek, 19.02.2008 : 10:37:18 »

Sterilizirana.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 21.02.2008 : 19:53:18 »

Bela bo potem, ko ji bomo pobrali šive, rabila še en obisk frizerja. vis in nox, bi se lahko še enkrat zmenila tam? Plačam jaz.
Logiran

shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #51 : četrtek, 21.02.2008 : 20:10:00 »

... še en obisk frizerja...Plačam jaz.

Ker imam glih "softspot" za polarčke, ne po "bratski", ampak pola/pola?

Polovica torej je še frej, če se kdo javi.

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #52 : četrtek, 21.02.2008 : 22:20:42 »

Bela se ne oddaja na ketno,  v uto in predvsem ne za "protoživečega psa" za na vrt, ki je po možnosti še neograjen. Torej ne oddaja se za v nobeno zadevo, ki si jo lahko postavite na vrtu ali dvorišču.

Lp, Maja

sem pozabila - niti ne za v drvarnico/kurilnico, niti ne za na špago (in nehajte me prepričevati, da to pa že ni isto kot ketna).
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #53 : petek, 22.02.2008 : 08:10:22 »

Smetka, za Belo vse, tudi plačam jaz, ti imaš dovolj drugih stroškov! Če jo medtem navadiš na mačke, lahko kar pri nas ostane!
Logiran
shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #54 : petek, 22.02.2008 : 10:02:45 »

Vis in nox,

Svoje polovice ne odstopim. (Ti bo ostala za posvojnino Cheesy Grin)
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #55 : petek, 22.02.2008 : 11:19:45 »

Bela naročena, v petek, 29.2. ob 17h. Ponjo pridem po 16h.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #56 : petek, 22.02.2008 : 13:36:44 »

U, bo lepa! Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : petek, 22.02.2008 : 13:40:22 »

Citat
Torej ne oddaja se za v nobeno zadevo, ki si jo lahko postavite na vrtu ali dvorišču.

Pri samojedu je zelo fino, če imaš kakšno zadevo, ki jo je mogoče postaviti na vrtu. Dovolj trdno, da je ne podre in dovolj dobro narejeno, da se ne da pobegniti. Za takrat, ko te ni doma. V stanovanju znajo namreč biti silno destruktivni, tudi odrasli imajo takšne izpade, kadar ostanejo sami doma. Ne vedno, občasno pa praktično  vsak. Takrat zna v zelo kratkem času narediti zelo veliko škodo (meni so recimo psice v desetih minutah sesule naslanjač v tako majhne koščke, da se jih je dalo spraviti v vrečo za smeti. Prej pa so ga dve leti uporabljale ne da bi naredile najmanjšo luknjico). Čakat zunaj v pesjaku je veliko bolj prijetno, kot v hišnem boksu.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #58 : petek, 22.02.2008 : 14:25:27 »

Ma Lanabella, nimaš pojma. Pes, ki je bil enkrat v zavetišču gre lahko samo še na kavč. Če ga kdaj sesuje, da je za v vrečko Merkator spravit, sodi to pod ljubkost  Cheesy.

(joke  Wink )
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : petek, 22.02.2008 : 14:47:21 »

No ljubko ravno ni bilo, zabavno pa vsekakor (naslanjač je bil itak posvojen iz kosovnega odpada). Malo manj zabavno je bilo, ko so kar tako eno lepo dopoldne na drobne trakce sestrigle topli pod v veži (začelo se je  tako, da je eni od njih uspelo odlimati en majhen košček v kotu). Pa moje niso nobena posebnost. Ko sem bila na obisku nekje, kjer so imeli v stanovanju dva samojeda, ki sta ves božji dan  poležavala po krasnem usnjenem kavču, me je skoraj zvilo od zavisti. Kako dobra vzgoja! Pa me je lastnica hitro postavila na trdna tla. Da ima prijaznega soseda, ki je po srečnem naključju tapetnik.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines