mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:01:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nina išče nov dom
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nina išče nov dom  (Prebrano 38156 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #120 : ponedeljek, 02.06.2008 : 19:50:29 »

Hm. Bomo prišli na ogled in kakšno rekli. Nina gre torej v arhiv, naslednjič bo malce drugače.
Logiran

Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #121 : četrtek, 17.07.2008 : 18:16:11 »

Živjo!

Z  nami je v redu. Zdej sva ble dolgo same z Nino in je blo fajn, je počakala, brez problema. Se je kr umirila. Edini problem je ta, da se je začela zaganjat v kolesarje in rolerje in to s tako močjo, da sem jest že vsa polomljena, kljub oprsnici proti vlečenju. Dejansko se jih boji. Včeri se je ful zagnala v enga rolerja. Ful jo je težko zadržat in me skrbi, ker če jo bo kdaj babica ven peljala, jo ne bo mogla zadržat še jest je ne včasih. Kaj če se mi izmuzne in gre npr. za njim na cesto? Kakšen predlog? Ponavadi jo okregam, a očitno ne zaleže, v tistem hipu ona nič ne vid in ne sliš samo kolesar je pred njo. Ful hecno to je začela kr naenkrat, prej se jih ni bala.Vsega kar ne hodi normalno se ona boji, tud kakšnih starčkov z berglami, invalidov, in se zažene.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #122 : četrtek, 17.07.2008 : 18:28:25 »

Poskusi s priboljški tako, da ji preusmerjaš pozornost. Seveda jih moraš imeti na vsakem sprehodu s sabo. Ko zagledaš kolesarja ali kako drugo "nevarnost" in preden se Nina zažene, ji pred smrček daj priboljšek (izberi take, ki jih ima res rada), daj ji kakšen preprost ukaz npr. sedi in ji daj priboljšek. Večkrat ko bosta to ponovili, hitreje si bo psička zapomnila, da so kolesarji in rolerji v bistvu dobra stvar, saj je ona takrat, ko pridejo mimo, nagrajena.

Jaz sem enako delala s svojo psičko, ker se mi v vsakega psa tako zaganja. Pa ne da bi jim kaj naredila, samo vleče ko nora, ker hoče k njim, jih povohat, se igrat. Zdaj nama pogosto uspe, da ko zagleda psa, namesto da vleče k njemu, pride k meni po nagrado.
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #123 : četrtek, 17.07.2008 : 18:30:41 »

Sem že probala s priboljški pa ne gre, sploh ga tud pogledat noče. S temi iz trgovine za pse. bom pribala s kakšnim sirom al kakšnimi vampi. Hvala. Kaj pa halti?A tp ful traja da se pes navadi?A pomaga?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #124 : četrtek, 17.07.2008 : 18:33:40 »

Moj je rabil kar kakšen mesec, da se je navadil na Haltija, pomaga pa.  Wink
Pa prosi koga, da se vozi mimo tebe s kolesom  samo meter, dva, malo stran, pa potem vedno bližje... Počasi, s potrpljenjem, pa bo.

Lp, 5ra
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #125 : četrtek, 17.07.2008 : 18:38:55 »

Poskusi tudi tako, da je na kolesu ali rolerjih nekdo, ki ga Nina pozna in mu zaupa. Če ti jo lahko kdo drug pelje na sprehod, daš lahko tudi ti rolerje gor ali se vsedeš na kolo in greš zraven. Nekako ji moraš dopovedat, da se nima česa bati. Sevea mora biti vse počasi in s potrpljenje, bližnjic po mojih izkušnjah, pri takih zadevah ni.

Vsi mehanski pripomočki so sicer super hitra varianta, vendar jaz ki imam 60 kg, pa moja psica, ki jih ima malo čez 30...ma nimam šans, če me fajn potegne.

S Haltijem lahko psa tudi vrže na bok in če se bo to zgodilo, ko bo prišel mimo kolesar, bo to za Nino samo še slabša izkušnja in bo padec povezala s kolesarjem...potem imaš pa začaran krog.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #126 : četrtek, 17.07.2008 : 19:40:52 »

Sem že probala s priboljški pa ne gre, sploh ga tud pogledat noče. S temi iz trgovine za pse. bom pribala s kakšnim sirom al kakšnimi vampi. Hvala. Kaj pa halti?A tp ful traja da se pes navadi?A pomaga?
nisem zasledila, da ste kaj omenili- kaj pa navadne hrenovke?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #127 : četrtek, 17.07.2008 : 19:44:41 »

nisem zasledila, da ste kaj omenili- kaj pa navadne hrenovke?
Hehe, moj podpis (no, Timijev)  Grin Grin Grin
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #128 : četrtek, 17.07.2008 : 20:11:09 »

živjo!

Ja navadne hrenovke bi pa mogoče znale zaležt. bomo probali. Bom prosila fanta nej jo drži jest se bom pa okol nje vozila.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #129 : petek, 18.07.2008 : 13:26:14 »

Živjo!

Z  nami je v redu. Zdej sva ble dolgo same z Nino in je blo fajn, je počakala, brez problema. Se je kr umirila. Edini problem je ta, da se je začela zaganjat v kolesarje in rolerje in to s tako močjo, da sem jest že vsa polomljena, kljub oprsnici proti vlečenju. Dejansko se jih boji. Včeri se je ful zagnala v enga rolerja. Ful jo je težko zadržat in me skrbi, ker če jo bo kdaj babica ven peljala, jo ne bo mogla zadržat še jest je ne včasih. Kaj če se mi izmuzne in gre npr. za njim na cesto? Kakšen predlog? Ponavadi jo okregam, a očitno ne zaleže, v tistem hipu ona nič ne vid in ne sliš samo kolesar je pred njo. Ful hecno to je začela kr naenkrat, prej se jih ni bala.Vsega kar ne hodi normalno se ona boji, tud kakšnih starčkov z berglami, invalidov, in se zažene.

problem ni v tem, kaj ona počne, ampak je problem v tem, zakaj ona to počne. oz. zakaj misli, da lahko/sme to počet.

če ti odgovor na to temeljno vprašanje ni jasen, potem ti svetujem prebiranje nekaj osnovne literature o psih ali obisk kakšne/ga dobre/ga inštruktorice/rja za pasje šolanje. s poudarkom na problematiki krdela in vodstva v krdelu. inštruktor je boljša opcija, ker ti lahko zadeve pokaže. kolikor vem, se na tem forumu veliko zadržuje vsaj zelo izkušena inštruktorica, ki je horjulčkom vedno pripravljena pomagat...

babica naj psice sploh ne vodi ven.

upam, da sem kaj pomagala Smiley veseli bomo poročilca o napredku. Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #130 : petek, 18.07.2008 : 13:29:57 »

bi moralo pisat ''vsaj ENA zelo izkušena''.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #131 : petek, 18.07.2008 : 14:06:32 »

Nina je hodila k meni, potem se je začelo tole z babico, ker je bilo očitno, da gre psica stran, smo nehali, zdaj pa ne vem, kako bo. Pri meni sta še vedno dobroodošli.

Katarina
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #132 : ponedeljek, 21.07.2008 : 20:48:11 »

Živjo!

Ja sej vem...zdej sem se odločila, da bo moja taka kot je. Kakšne njene fore bi blo pa še vedno fajn odpravit. Kdaj pa je spet šola Katarina?Sem že razmišljala o tem, da bi šle spet v šolo, A ali pa h tebi.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #133 : torek, 22.07.2008 : 10:13:29 »

Začnemo (oz. nadaljujemo) septembra - te obvestim o začetku, če želiš...

Katarina
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #134 : sreda, 23.07.2008 : 11:49:35 »

Ok, hvala.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nina išče nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines