mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:51:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Bruseljski grifon
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bruseljski grifon  (Prebrano 11808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KillaBabe
gost
« : četrtek, 14.03.2002 : 19:39:26 »

Pozdravljeni,
zanima me ce kdo ve kaj o pasmi bruseljski grifon. Pred kratkim sem gledala en film na TV z naslovom Bolje ne bo nikoli z Jackom Nicholsonom v glavni vlogi. Prikupni kuza je te pasme. Nekaj o pasmi sem ze prebrala na netu, zanima pa me ce ima kdo kaksne prakticne izkusnje. Recimo strizenje (ker ima rahlo daljso dlako), nega oci ipd. Za vse informacije thanx. Smiley Drugace pa bom kupila se staf. ali pitbul terierja. Hm..ali pa kar oba Smiley

Vesna
Logiran
Ninocka
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 17.03.2002 : 10:16:51 »

Draga Killababe malo sem pobrskal po netu pod kakšen klub bi lahko spadal bruseljski grifon in ugotovila da je to slovenski klub za pritlikave pasme. Za informacije tako lahko pokličeta na tel.: ***** in sem prepričana da ti bo najbolje svetovala. Pa upam da se ti bo želja uresničila. Pa-pa Nina Wink
Logiran
TADEJA
gost
« Odgovor #2 : torek, 19.03.2002 : 13:33:08 »

Ojla Vesna,

Žal ne vem če se kdo v Sloveniji ali na Hrvaškem ukvarja z vzrejo simpatičnih bruseljskih grifonov.
Vem pa, da na Hrvaškem živita pes in psička te pasme, oba uvožena iz ene vodilnih belgijskih psarn. Pes živi v Zagrebu in je večkratni prvak ter tudi evropski prvak.
Psička pa živi v Sisku pri družini Radić, ki sicer vzreja vrhunske dalmatince. Predlagam ti, da jih vprašaš če mogoče planirajo tudi leglo bruseljskih grifončkov v bližnji prihodnosti.

Tudi v Avstriji imajo grifončke in sicer se gospa Garhöfer z njihovo vzrejo (vseh treh variant) ukvarja že skoraj 20 let.
Lahko povprašaš tudi njo, če palnira kakšne mladičke ali če ve kje se da dobiti kvalitetnega in zdravega mladička.

Vzreja teh simpatičnih psičkov je na Češkem popularna in kvalitetna.

Upam, da ti bodo posredovane informacije vsaj malo koristile in da boš lahko kmalu k sebi stisnila željenega zdravega in kvalitetnega bruseljskega grifončka

Obilo uspehov pri nakupu mladička ti želim.

Lep dan,

Tadeja
 
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #3 : torek, 20.05.2003 : 11:43:56 »

KillaBabe!
V Sloveniji obstaja samo en primerek bruseljskega grifona, mlad samček, ki prihaja iz psarne Maly Poutnik na Češkem. Svoj razstavni debi je začel na razstavi v Vrtojbi 2003.Njegova lastnica je iz Kranja, kuža pa je pravo živo srebro. Vem pa da gospa planira nakup tudi samičke. Kdaj pa bodo prvi mladički v Sloveniji se pa ne ve.
Tjaša
Logiran
NaNiKa
otrok do 14 let
*
Sporočil: 28


« Odgovor #4 : ponedeljek, 15.08.2005 : 09:24:31 »

poznem enega ki prihaja iz psarne maly poutnik in je samček
Logiran
ka_ti
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #5 : ponedeljek, 20.03.2006 : 12:20:52 »

Živjo!
doma imamo čivave, vendar so meni posebej všeč tudi grifončki.
prosila bi če bi mi kdo lahko poslal slikice na ******
Hvala!!!!!!

                                         Katarina
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #6 : ponedeljek, 28.08.2006 : 15:21:29 »

A bi lahjko prišla kako v kontakt z gospo, ki ma Malega poutnika?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #7 : nedelja, 11.11.2007 : 20:25:41 »

Evo enega simpaticnega poredstavnika  Smiley .... posneto vceraj na Discover Dogs London:

Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #8 : sreda, 28.11.2007 : 10:46:27 »

ORY!Na sliki je Belgijski grifon in ne bruseljski.
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #9 : sreda, 28.11.2007 : 10:52:16 »

Mano!Redko kdaj prebiram 9.FCI pa sem šele danes opazila, da iščeš  stik t lastnikom Scottija - to sem jaz.
Logiran
grifon
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #10 : torek, 29.01.2008 : 20:53:56 »

Tudi jaz sem srečna lastnica male prisrčne kepice beuseljske grifonke. Po vseh mojih izkušnjah z njo se nebi nikoli več odločila za kakšno drugo vrsto!!Upam, da jih bo še kaj več pri nas, škoda, da so tako slabo poznani.So pravi klovni v malem teleščku z levjim srcem!!!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Bruseljski grifon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines