mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:11:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Steklina na pohodu?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Steklina na pohodu?  (Prebrano 18687 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #15 : četrtek, 14.02.2008 : 13:14:00 »

če testi ne bojo pokazali DOVOLJ titrov, kot pravi nanook, bojo evtanazirani, ker to pomeni, da tut če so bli cepljeni, niso bli dovolj zaščiteni. to je podobna praksa kot pri človeku, če si za nekaj cepljen, pa poteče recimo malo več časa do drugega cepljenja, si v tem vmesnem času (t.j. ko prekoračiš priporočeni rok za ponovno cepljenje) , neglede na to, da si dobil prvo dozo, bolj ranljiv, ker je pač premalo protiteles. v tem smislu. to majo pač oni neke meje določene.
ja, lisice so ble. hočem rečt, da je porast stekline pri nas. in najbrž so res hrvati krivi. med drugim bo vet. uprava izvedla letos raziskavo na netopirjih, ker so tudi prenašalci stekline, ampak o naših se še nič ne ve. ena danka je leta nazaj bla v nigeriji al kje že, jo je samo malo opraskal netopir po nosu, ni niti bla pozorna, doma je umrla ker jo je okužil s steklino.
ampak ta pes naj niti ne bi bil nek divji pes.ne vem kako je fasal... http://www.zzv-nm.si/default.cfm?Jezik=Si&Kat=050601&Bes=75 piše fajn.
Logiran
MaTaAtos
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #16 : četrtek, 14.02.2008 : 13:14:39 »

pardon, Lanabela je to rekla.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #17 : četrtek, 14.02.2008 : 14:26:28 »

Sem si prebrala. Hvala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 14.02.2008 : 15:09:48 »

Ta cas je pri (vsaj) enem proizvajalcu 3 (tri) leta-se pravi "drzi" cepivo tri leta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #19 : četrtek, 14.02.2008 : 15:40:40 »

Ja, za defensor3 v navodilih piše: prvič pri 3 mesecih, revakcinacija čez eno leto, nato na tri leta.
Za druge pa ne vem, pri nekaterih je še vedno treba cepiti vsako leto.

Če pozabimo na letno pobiranje takse in ne zanemarljiv zaslužek, trdijo, da glede na še vedno zelo slabo stanje in glistavost vaških cuckov bolj zaleže, če jih cepijo trikrat več kot je potrebno. Enkrat bo že prijelo. (meni se ne zdi ravno tako logično ampak...)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 14.02.2008 : 15:45:00 »

Ne, saj ni logicno. Ce je imunski sistem zanic-se pravi pac ne reagira na cepivo, potem je pac zanic. In ce je prvic okuzen z glistami pa ni haska, pa je drugic okuzen z glistami pa ne gre,... Eh, saj preverja se tako ali tako ne, razen pac kdor dela titre po cepljenju zaradi obiska kake bolj "zahtevne" drzave. Pa se tu gre samo za protitelesa, spominskih celic vsaj po mojih info. se merijo ne (je drago in ni rutina).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : torek, 30.12.2008 : 22:48:33 »

Citiram iz diskusije lokalnega foruma:

začetek
Citat
Pri sprehodu po gozdu z psom (pes ni bil na povodcu) sva srečala lisico, ki pa ni hotela bežati ampak je samo gledala, ko jo je pes zagledal se je zapodil za njo in sta se po vsej verjetnosti stepla. Bojim se da je lisica bila okužena z steklino. Pravtako tudi ne vemo ali je pes cepljen proti steklini ali ne, kajti k nam se je zatekel pred nekaj tedni in kar ostal. Klicali smo že živinozdravnika in je povedal da sedaj še ne more vedeti ali je okužen ali ne ampak komaj čez cca 3 tedne. Povedal je tudi da ga lahko dajo v karanteno na opazovanje. Koliko to sploh stane? Ne vemo kaj naj storimo, ne bi ga radi dali uspavat, poleg tega se bojimo za naše zdravje. Verjetno ga bomo izolirali za določeno odbobje. Ali je že kdo imel opravka z podobim in kakšni so bili postopki, kaj ste naredili. Ali morda razhaja steklina sedaj? Najlepša hvala za vsakršno pomoč.

konec
Citat
Žal je prišlo ravno do tega kar smo vsi upali da ne bo. Inšpektorka je danes klicala in odredila psička uspavati ter napotila k nam veterinarja, ker so češ da potrdili sum stekline. Ne vem ali so prav ravnali ali ne. Sad

A je to sploh mogoče  Huh Undecided Mislim, na kak način lahko upravičijo to, da ti pridejo na dom psa uspavat? Kako se dokaže/potrdi sum na steklino?

kot opozorilo dodam:
Citat
..., da je blo v Slovenskih konjicah!!!....ker za tisto območje je blo rečeno , da razhaja steklina!....naj bi jo prnesle hrvaške lisice...
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #22 : torek, 30.12.2008 : 22:54:17 »

Kar uspavali so psa, brez definitivno potrjene stekline? Po moje bi morali najprej odrediti karanteno, če steklina ni bila potrjena?

Žal mi je za psa, res.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : sreda, 31.12.2008 : 12:25:29 »

ja pa kaj še. Če necepljen pes pride v stik s steklo živaljo mu ni spasa. Že to, da so poslali veterinarja je napredek, včasih se takega psa nihče še dotakniti ni hotel in so ga počili.
Lastnik je naredil kar nekaj napak, prva pa je bila ta, da psa, ki se je zatekel k njim ni peljal do veterinarja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : sreda, 31.12.2008 : 12:33:24 »

da bi preveril čip. Če pes ni čipiran tudi proti steklini ni bil cepljen. Tudi to, da je (očitno) neposlušnega psa vodil v gozd brez povodca ni ravno vzorno.
Ni treba preveč jamrat zaradi evtanazije, saj sem prepričana, da se za karanteno, tudi če bi bila možna ne bi odločili. Bilo bi hudo drago, trajati pa bi morala ne vem koliko, mogoče pol leta.

Naj bo to v poduk zanikrnežem, ki svojih psov nimajo cepljenih.
Če se lisica pusti videti ljudem in psom pri belem dnevu z njo zanesljivo nekaj ni v redu. Če ni napol crknjena od garij je skoraj zanesljivo stekla.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : sreda, 31.12.2008 : 12:49:00 »

Ja, ne vem, ko sem jaz imela mačko zaradi suma na steklino (ker me je napadla in poškodovala) na opazovanju, je to trajalo 10 dni. Plačala pa nisem nič. Mogoče je zdaj drugače?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #26 : sreda, 31.12.2008 : 12:54:27 »

Ja, samo to je nekaj drugega kot če bi mačka prišla v stik z steklo živaljo (če mačka po 10 dneh ne kaže znakov stekline, potem ni nevarnosti, da bi jo prenesla nate tudi če je slučajno okužena. Zboli pa lahko tudi več mesecev po okužbi). zakaj ti karantene niso zaračunali ne vem, ponavadi kar jo. Ampak za 10 dni se že plača, ni taka huda kriza..
In če sem prav slišala (sem poslušala tako bolj na eno uho) so zaradi povečanja števila steklih živali poostrili ukrepe.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : sreda, 31.12.2008 : 12:57:43 »

No, saj, zato me zanima, ker to je bilo kar nekaj let nazaj. Sicer mi je higijenik, ki je mačko odpeljal omenjal račun, samo dobila ga nisem pa nikoli. Niti za evtanazijo, ker je bila ta-ista mačka potem tudi evtanizirana.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : sreda, 31.12.2008 : 13:56:12 »

Če pes ni čipiran tudi proti steklini ni bil cepljen.

samo komentar: to ne drzi vedno. Nas najstarejsi pes ni cipiran, je pa vedno bil in bo cepljen proti steklini.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : četrtek, 01.01.2009 : 19:16:36 »

Ja, samo ti imaš v knjižici štempelj in tvoj pes, če ni čipiran mora imeti značko izpred...koliko že...7let? Če jo nima in ni čipiran in lastnik ni znan velja za necepljenega.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Steklina na pohodu?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines