mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 12:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dama
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dama  (Prebrano 25042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pupa t.
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 88


« Odgovor #30 : sreda, 26.03.2008 : 18:41:14 »

Ne vem če imaš psa, pa me vseeno zanima, kako misliš, da bi se / se je odzvala na psa.  Smiley


                              Lp, Nina & Topla
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #31 : sreda, 26.03.2008 : 18:48:53 »

Nimam psa. In nimam niti nobene druge mačke - ker mi je bilo rečeno, da "želi" bit mačka sama. Bilo je sicer rečeno tudi že veliko drugih stvari, ki se niso izkazale za resnične. Hočem povedat, da ne vem, kako bi odreagirala na psa. Ali drugo mačko.  Niti se ne spomnim, koliko je imela stika s psi v zavetišču. Kakorkoli že, bilo bi potrebno precej dela in vprašanje, če bi se obneslo. Ne želim pa mačke izpostavljat stresu selitve in ponovne vrnitve, ker je občutljiva - v tem smislu, da se mi zdi, da se zelo naveže na človeka (mene je iskala, ko me ni bilo).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #32 : petek, 28.03.2008 : 10:53:58 »

Dama je bila vceraj lacna!  Shocked Vedno dobi hrane za dva dni (pac normalno dozo, ampak ne poje nikoli vsega) in na koncu moram brikete stran metat, ker so ze cist zasuseni, dlakavi, razdisavljeni... Vceraj pa sem dozivela sok. Zjutraj je dobila hrane kot obicajno (prevec) in zvecer me je peljala k posodici, da hoce se! Posodica je bila prazna.  Shocked  Huh Bi rekla skoraj spolirana... In meni se smeji  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #33 : sreda, 02.04.2008 : 20:34:20 »

Afna...
http://www.moj-album.com/slike/5819872/z6U6XyNjDvy41NUw.jpg
http://www.moj-album.com/slike/5819872/Oo_gEWaaHA3pub1q.jpg

Če pa tole ni naročna mačka, potem pa tut ne vem, kaj je.
http://www.moj-album.com/slike/5819872/pmFRcE1gTwPZQks6.jpg
 http://www.moj-album.com/slike/5819872/w_kcwRdXPoK_QzDU.jpg

Izobraževanje je pomembno!  Smiley
http://www.moj-album.com/slike/5819872/cn4x1gvhZRpEQxOT.jpg
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #34 : sreda, 09.04.2008 : 09:22:25 »

Dama je čisto normalna mačka, brez kakih izpadov asocialnosti, napadalnosti, pretiranih muh,... Prijazna, crkljiva, občasno se umakne v svoj kotiček, je (prehranjuje se) normalno (in zdaj tako tudi zgleda), zelo rada spi pri meni pod deko in bi tudi rekla, da ji kaka mačja družba ne bi povzročala prevelikih težav (vem pa ne).

Moja telefonska je 041/896-128.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Amaja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 190


« Odgovor #35 : sreda, 09.04.2008 : 22:03:22 »

Krasna je, lepe slikce   Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #36 : sreda, 16.04.2008 : 00:59:09 »

Očitno nisem dovolj poudarila, da je Dama (tako kot vse mačke, ki se oddajajo tukaj v tem delu Kajinega kotička) izključno notranja muca. Ne malo ven in malo not, ne pretežno not in ob lepem vremenu ven, ne noter, če hoče in ven, če se ji bo zdelo,... Notri. Samo in izključno notri. In ne me prepričevat kontra, ne mi razlagat, kaj mačka rabi, za kaj je prikrajšana, da imate varno okolje, da ni cest zraven, da... Me ne zanima.

Dama je navajena bit v stanovanju, nima potrebe po zunanjem svetu in se oddaja kot izključno notranja mačka. S podpisom pogodbe seveda, kjer se k temu zavezujete. Seveda.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #37 : sreda, 16.04.2008 : 06:53:40 »

Očitno nisem dovolj poudarila, da je Dama (tako kot vse mačke, ki se oddajajo tukaj v tem delu Kajinega kotička) izključno notranja muca. Ne malo ven in malo not, ne pretežno not in ob lepem vremenu ven, ne noter, če hoče in ven, če se ji bo zdelo,... Notri. Samo in izključno notri. In ne me prepričevat kontra, ne mi razlagat, kaj mačka rabi, za kaj je prikrajšana, da imate varno okolje, da ni cest zraven, da... Me ne zanima.

Dama je navajena bit v stanovanju, nima potrebe po zunanjem svetu in se oddaja kot izključno notranja mačka. S podpisom pogodbe seveda, kjer se k temu zavezujete. Seveda.

eno dokaj splošno mogoče butasto vprašanje (tako da me lahko brišete): ali se muce ne sme imeti na vrtu opremljene z ovratnico in na povodcu - ko smo seveda zraven? pa Damici opravičilo za off-topic Smiley lp, maja
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #38 : sreda, 16.04.2008 : 07:34:07 »

Maja, verjetno lahko, ampak ponavadi je to le bull****, ki ga ljudje naložijo, da dobijo mačka, potem pa dejansko pristane zunaj BREZ ovratnice in seveda BREZ povodca!
Seveda so izjeme (naš Rozi je npr. tak), ki se obljub dejansko držijo, ampak tudi jaz vedno vztrajam pri "nič ven" situaciji.

Ne moreš verjet, kaj vse ljudje znajo obljubiti, samo da dobijo žival Undecided. Žal je tako!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #39 : sreda, 16.04.2008 : 09:07:43 »

No, v našem parku redno sprehajajo na vrvici 2 mačka. Tudi moževi starši so tako sprehajali zdaj že pokojnega mačka (19 let), ker je bil prej spuščen, potem je pa silil ven, vendar brez vrvice ni smel!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #40 : sreda, 16.04.2008 : 10:17:41 »

Mislim, da nihče nima nič proti, če je mačka zunaj pod nadzorom lastnika (na povodcu in oprsnici seveda).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #41 : sreda, 16.04.2008 : 10:54:55 »

Jst za "moje" mačke raje vidim, da ne. Ker ne verjamem, da bo pri tem ostalo. Sploh pa, če mačka nima tendenc ven hodit - zakaj bi?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #42 : sreda, 16.04.2008 : 11:06:16 »

Jaz svojega mačka vsak dan redno sprehajam, če je le mogoče, s POVODCEM IN OPRSNICO.
Vzrok zato je da je Švrk pravi hiperaktivec, sprehod na svežem zraku ga pa ubije (beri: zaspi).
Takih je pri nas čedalje več.  Wink
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #43 : sreda, 16.04.2008 : 11:17:26 »

Enkrat je Smetka na moje vprašanje v zvezi s tem, odgovorila, da če se zdijo mačke zadovoljne v stanovanju in ne težijo za ven jih nima smisla na to navajat pa če tudi na povodcu.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : sreda, 16.04.2008 : 11:18:07 »

Kok časa maš mačka?

Jaz svojega mačka vsak dan redno sprehajam, če je le mogoče, s POVODCEM IN OPRSNICO.

Kaj to pomeni? Če ni mogoče, gre pa sam?

V mestu sprehajat mačka na povodcu in vrvici je čisti safr. In to 20 let?

In jst itak nisem niti proti temu, da imajo ljudje mačke (tudi) zunaj, če je "okolje varno". Ampak ne tiste, ki jih jst oddajam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Dama
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines