mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:07:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"  (Prebrano 95655 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #135 : sobota, 15.03.2008 : 22:21:32 »

Jaz sem jih danes nesla cez cesto 180. Zalarjeva, vaju nisem morila, nas je bilo itak dovolj. Aussie, Crnolaska, Zmagica s svojo mamo Smiley, nasa mat, pa se 2 punci (pozabla imeni), Monka, jst... smo kr sfolgale. Kdaj bo ze dez, mater!!!  Domacini napovedujejo visek za jutri zvecer. So pa vsi firbcni kaj delamo in potem navduseni Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #136 : sobota, 15.03.2008 : 23:19:04 »

Oye, pohvale za akcijo Smiley
Logiran
monka
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #137 : nedelja, 16.03.2008 : 11:07:48 »

Dejmo dons v čim večjem številu pridit, nooooo.... da loh pokrijemo celo razdaljo. K un klanc je res dovg, pa bi blo fajn, če bi imela vsaka tko eno razdaljo, k se jo da obvladat, če ne morš pa gledat k tam par metrov stran od tebe lezejo čez, pa ne morš vse sprot popokat... pa pride avto, pa nč ne morš.
drugač pa še par novih slikc: http://picasaweb.google.com/monimonka/AbeVHraAh
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #138 : nedelja, 16.03.2008 : 11:38:50 »

Ja, danes bo menda noro! Dez pada, toplo je... domacini so rekli, da bo danes morija. Lepo prosim, kdor nima kej za pocet, prosim pridte pomagat zabicam cez cesto. Danes bo verjetno treba imet se kaksno marelo ali palerino, da namo cist mokri. Smiley

A pride kdo???
Logiran
monka
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #139 : nedelja, 16.03.2008 : 12:23:16 »

Ampak opozorilo, tole te kar zasvoji, RES! Tok je dober občutek, da kar ne morš nehat! Kar komej čakam d bo ura 7!!!
Logiran
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #140 : nedelja, 16.03.2008 : 12:26:20 »

Najbolš, da odpremo biznis: poklicne žabjelovke.  Wink
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #141 : nedelja, 16.03.2008 : 12:56:58 »

Delo, petek, 31. marca 2006
Promet najbolj ogroža krastače
Ljubljana – Dvoživke (žabe, krastače in pupki) so že začele zapuščati svoja prezimovališča. Na poti proti vodam, kjer bodo odložile nov zarod, prečkajo ceste in pri tempod avtomobilskimi kolesi pogine tudi polovica lokalnih populacij. Biologi Centra za kartografijo favne in flore Slovenije (CKFF) so samo v Ljubljani in okolici našteli več kot sto tako imenovanih črnih točk, kjer dvoživke množično prečkajo ceste. Najbolj so ogrožene krastače, ki so počasne in za prehod prometnice porabijo več časa.
Kot je povedala biologinja Katja Poboljšaj iz CKFF, lahko na prometni cesti pogine kar polovica vse lokalne populacije odraslih krastač. V CKFF že več let (tudi v okviru evropskih projektov) spremljajo razmere na slovenskih cestah in ugotavljajo črne točke. V Ljubljani in okolici so kritične predvsem ceste na Barju in cesta v vasi Hraše, ki dvoživkam seka pot iz gozda v bližnje ribnike. »Cesto v Hrašah po naših ocenah vsako pomlad prečka od tri do pet tisoč dvoživk, od tega jih več kot tisoč poti ne preživi,« je povedala Poboljšajva in opozorila, da se z višjimi hitrostmi avtomobilov povečuje tudi število povoženih dvoživk. Prometni znaki, ki opozarjajo na prisotnost žab na cesti, se doslej niso izkazali za primerno rešitev, saj kljub opozorilu le redki vozniki zmanjšajo hitrost. Župan Brezovice Drago Stanovnik pa je povedal, da bolj kot ceste dvoživke na Barju ogrožajo divja odlagališča, zato bi nemara večino težav rešili z oblikovanjem krajinskega parka. Precej bolj učinkovite so obcestne ograje, ki dvoživkam preprečujejo prečkanje ceste in jih usmerjajo v prehode, zgrajene posebej v ta namen. Slaba plat je, da je njihova ureditev na že zgrajenih cestah draga. Zato se biologi z Direkcijo RS za ceste (DARS) vsako leto dogovorijo za postavitev ograj na najbolj kritičnih odsekih cest, drugje ograje postavijo sami in spomočjo prostovoljcev organizirajo prenašanje dvoživk čez cesto. Terenski biologi CKFF so doslej na 6463 kilometrih državnih cest našteli 988 »črnih točk«, kar v povprečju pomeni eno na vsakih sedem kilometrov. Podatke posredujejo tudi Darsu, da jih upošteva pri prihodnjem načrtovanju vzdrževanja in nadzora državnih cest.
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #142 : nedelja, 16.03.2008 : 13:00:33 »

»Cesto v Hrašah po naših ocenah vsako pomlad prečka od tri do pet tisoč dvoživk, od tega jih več kot tisoč poti ne preživi,«

V 3h dneh smo jih v parih urah prenesli vec kot 2000. (Bohve kaj bo sele danes.... ) Prvic torej niti priblizno ne drzi stevilo preckajocih dvozivk. Ker verjetno se fuuul zivalic precka cesto kasneje ponoci, se pravi od 10h naprej, ko nas ni vec tam.

Drugic: povozi jih veliko vec kot samo 1000.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #143 : nedelja, 16.03.2008 : 16:21:14 »

Ujoj, potem bo pa treba danes priti in jim pomagati. Včeraj vas je bilo pa res veliko, ste bile zelo pridne.
Logiran
Dominika
midi
****
Sporočil: 393


« Odgovor #144 : nedelja, 16.03.2008 : 23:07:43 »

A bo akcija tudi v ponedeljek?
Jaz sem prišla domov, pa bi šla lahko pobirat žvavce jutri.
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #145 : ponedeljek, 17.03.2008 : 07:33:18 »

Mene tudi zanima, če bo danes ta akcija, ker bi jaz tudi prišla. Samo še svetilko si moram sposoditi.
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #146 : ponedeljek, 17.03.2008 : 09:04:37 »

Ucerej je blo grozn, ker je res ful padal dez in smo bli vsi premoceni. Zab je blo pa pouhn. Jest sem jih v 2h urah cez nesla 300. Ja, po moje bomo sli danes tudi. Se vidmo tam. LP, Z.
Logiran
monka
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #147 : ponedeljek, 17.03.2008 : 10:27:44 »

Jst tud mislim, da bi danes znale tudi kej čez skakat, tko da, pomoje bi blo fajn it, ane...
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #148 : torek, 18.03.2008 : 20:36:16 »

No, vceraj smo bile tam se 4 in v malo vec kot eni uri je vsaka prenesla okoli 180 zabic. Danes je zapadel sneg, tako da akcijo pocasi zkljucujemo. U glavnem, blo je super. Pomagali smo res velikemu stevilu zivalic (prenesli smo jih vsaj kakih 3000), doziveli zelo pozitivne odzive mimovozecih in domacinov in se imeli prav fajn.

V zadnjih parih dneh so cez hodile celo zelene rege Smiley LP, Zala.

Naslednje leto pa spet Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #149 : torek, 18.03.2008 : 20:43:16 »


Naslednje leto pa spet Smiley


Bo treba ze kar prej; jeseni se namrec selijo nazaj Wink Cestitke!

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija "Pomagajmo žabicam čez cesto"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines