mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 09:51:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Predavanje
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predavanje  (Prebrano 39552 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #180 : torek, 25.03.2008 : 22:10:04 »


Kako je pa s parkiranjem?

Če bo morda komu v pomoč, je ena varianta glede parkiranja tudi ta, da parkirate na parkirišču P+R na Dolgem mostu na Viču (izvoz Vič po severni ali južni obvoznici, parkirišče ), kjer za ceno parkiranja 1 EUR dobite 2 žetona za mestni avtobus. Z istega parkiršča gre mestni avtobus št.6 (pogosto), ki potem ustavi direktno na Bavarskem dvoru pred Ljubljansko borzo (tam kjer smo dogovorjeni). Za nazaj je tudi povsem enostavno - na drugi strani Bavarskega dvora na mestni avtobus št. 6 (smer Dolgi most) in do končne postaje mestnega avtobusa št.6 (parkirišče). Od Dolgega mostu do Bavarca vozi približno 15-20 minut. Spodaj na linku sicer piše, da je cena 1 EUR za prvi dve uri, kar pa ne drži, saj je parkiranje za cel dan.

http://www.ljubljana.si/si/turizem/ljubljana_az/74252/podrobno.html

LP
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #181 : torek, 25.03.2008 : 23:41:54 »

Kaj pa v primeru, da se Smet ne pozdrav do sobote? Sej drzim pesti, da bo hitro zdrava in cila...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #182 : sreda, 26.03.2008 : 07:28:36 »

Smetka bo verjetno javila, ko bo čutila, da ne more prit...

Takole. Tole je zemljevid "bavarskega dvora":


V blizini sta dve prkirni hiši. Ena je v poslovni stavbi na Dvorakovi ulici, druga pri hotelu Astro (al nekaj takega). Prva je bližja. Modre puščice označujejo pot, kako priti do te parkirne hiše (samo z desnimi ovinki, ker so vse ceste z dvojnimi neprekinjenimi črtami).

Zelene črte označujejo parkirne prostore na ulici, ki pa so po večini vsi plačljivi (torej na listek, v bližini so avtomati, parkiranje načeloma za 1 uro). V soboto to velja od 8ih do 13ih.

Rdeči križec označuje mesto, kjer se dobimo.

Za tiste, ki oznate glavno Ž/B postajo v LJ: če greste (peš) od Ž/B postaje v smeri proti Tivoliju, na velikem (prvem) križišču zavijete levo čez prehod za pešce. Hodite naravnost proti postaji mestnega avtobusa, mimo sadje-zelenjava in bureka, pridete do stopnic, ki vodijo v podhod. Na levi vidite ploščad in to je mesto, kjer se dobimo (vsega skupaj je recimo 200 - 300 m).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #183 : sreda, 26.03.2008 : 07:43:42 »

Iz smeri Kranj: po avtocesti do izvoza Šentvid (do konca avtoceste), levo za center Ljubljane in to je Celovška cesta. Po Celovški cesti se vozite do podvoza pri Tivoliju (eden in edini na tej cesti, čez gre vlak). Potem je pa odvisno, kje boste parkirali – glej zemljevid v prejsnjem postu. Križišče za podvozom (veliko križišče) vas pripelje naravnost na Gosposvetsko (že na zemljevidu) in levo na Tivolsko (tudi na zemljevidu).

Če greste po stari cesti, pridete za Medvodami in nato Mednim direktno v Šentvid in na Celovško ulico.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #184 : sreda, 26.03.2008 : 07:53:39 »

Iz smeri Koper:  Po avtocesti na ljubljansko obvoznico. Na razcepu greste desno za smer Maribor/Kočevje/Zagreb. Zavijete dol za Center in vozite samo naravnost. Ko pridete centra mesta, boste na desni videli pošto (velika rumena stavba) in hotel Slon, na levi Mladinsko knjigo, Namo,… V glavnem – Center. Pri pošti je semafor za pešce, ki mu sledi še en samo za pešce. Naslednji semafor je križišče Slovenske ceste in Gosposvetske. Pot je odvisna od tega, kam mislite it parkirat. Naj še enkrat opozirom, da so Slovenska, Gosposvetska in Tivolska dvopasovnice.

Če greste po stari cesti, greste skozi Brezovico in pridete na Vič. Glavna cesta na Viču je Tržaška. Tukaj lahko izkoristite možnost parkiranja in mestnega avtobusa št. 6 (opisala MaxyTT).  Če ne, se peljete naravnost po Tržaški cesti (dvopasovnica) in na koncu ceste se pojavi Y križišče. Zavijete levo in ste na Tivolski cesti. Prevozite eno manjše križišče in pridete do velikega križišča, kjer se cesta razširi v 4 pasove. To je križišče Tivolske in Gosposvetske (spet že na zemljevidu).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #185 : sreda, 26.03.2008 : 07:56:40 »

Iz smeri Maribor in Novo mesto: za avtocesto priporočam izvoz Center. Pot je opisana za smer Koper.

Za stare ceste je prekomplicirano. Če pa gre kdo vseeno, naj javi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #186 : sreda, 26.03.2008 : 08:15:07 »

Aja, bdw - na glavni železniški in avtobusni postaji je tudi en velik parking (seveda plačljiv). Vhod je na desni strani stavbe Ž/B (če gledaš proti stavbi).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #187 : sreda, 26.03.2008 : 08:51:56 »

brezplačno parkiranje je mogoče tudi v rožni dolini, pri študentskih domovih ob cesti - ob vikendih je precej prazno - in potem ni predaleč za it peš. lahko spremim od recimo cankarjevega doma ali pa maximarketa, če kdo ne ve kako do borze! Wink
lp maja
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #188 : sreda, 26.03.2008 : 09:53:55 »

Kaj pa npr. na Kersnikovi? A se ne da več tam parkirati?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #189 : sreda, 26.03.2008 : 09:58:17 »

Če pogledaš zemljevid zgoraj, je ob Kersnikovi ulici zelena črta, kar pomeni, da parkirni prostori so - vendar kot po večini v centru lj - so plačljivi (z listkom, za eno uro).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #190 : sreda, 26.03.2008 : 10:05:22 »

Ok. Hvala za info.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #191 : sreda, 26.03.2008 : 10:22:38 »

Vau, ste se izkazale - a ste ble tabornice včasih Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #192 : sreda, 26.03.2008 : 10:41:06 »

Ok. Hvala za info.

Ni kaj.  Wink

Vau, ste se izkazale - a ste ble tabornice včasih Smiley

A ti hočeš bit zabavna?  Tongue  Grin Mogoče bi bil dober podatek, da jst že precej časa (ne vem točno al mesece al leta) nisem bila v centru Lj...  Grin  Grin  Grin

Kok so dobri podatki bomo videli pa takrat, ko bodo vsi na predavanju (oziroma bomo videli, koliko jih bomo lovili po Ljubljani  Grin )
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #193 : sreda, 26.03.2008 : 10:53:08 »

Ok, jaz bom kar zastavco naredila, no, da se ne bomo iskali Smiley Tongue

Kdorkoli se izgubi, vpraša za Bavarski dvor, LJubljančani vejo, kje je, LJ borza je zraven, mi pa tudi ne bomo daleč Smiley, na tlf. se bom javljala.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #194 : sreda, 26.03.2008 : 10:54:03 »

ajooooj! Iz smeri Zidani most, Trbovlje, Litija...: po zasavski cesti (al posavski al kaj je ze) do šentjakoba, levo za sneberje, skozi sneberje, na Šmartinko, po Šmartinki do konca. Na koncu naredi Šmartinka ovinek v desno in pripelje do semaforiziranega križišča. Tam levo (če stojite na desnem od obeh pasov za levo, se boste morali vključevati) in sledite cestici, ki gre pod nadvozom (zgoraj vlak), cestica zavije v desno. Po recimo temu 800m opazite na desni glavno železniško/busno postajo (ne morete zgrešiti avtobusov). Tam ima cesta zamik v desno. Sledite cesti in pridete čez cca 200 metrov v veliko križišče, kjer se križata Tivolska (naravnost) in Slovenska (levo - pa v bistvu tudi desno  Smiley ).

Lahko greste pa v Šentjakobu na avtocesto - Lj obvoznica - izvoz Center.

Zdej vas mam pa dost  Wink in grem še kaj za službo narest...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Predavanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines