mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:09:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!  (Prebrano 23111 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #60 : petek, 14.03.2008 : 13:40:48 »

Lanabela, jaz sem potem prva takšna hinavka in res imam svoje 'razen takrat in takrat', priznam. Če bi imela tako poslušna psa, da bi jima lahko zaupala, bi teh 'razen takrat in takrat' verjetno bilo še več, tako pa se zgodijo zelo poredko. Moja jeza je bila usmerjena predvsem na tiste, ki jih že vnaprej pričakujem, ko grem ven in vem, da lastnika ni nikjer blizu ali je ravno toliko daleč, da svojega psa ne more več ustaviti. Se mi je zgodilo včeraj in tudi danes zjutraj. In če ne more psa ustaviti, ko prileti do nas, ga verjetno ne bo mogel ustaviti tudi, ko bo letel preko ceste. Tudi meni se je že zgodilo, ko sem preslabo držala povodec v roki. Verjamem, da vsak od nas tukaj ve, kdaj in kje si lahko privošči psa spuščenega, če pa gremo striktno po zakonu, bi verjetno kasirala večina.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #61 : petek, 14.03.2008 : 18:48:49 »

Jaz bi potem kasirala vsak dan na makadamski cesti, ki gre skozi gozd in ni za avtomobile. Se mi pa zdi popolnoma neumno tam imeti pse na povodcu samo zato, ker tako piše v zakonu za Mestno občino Maribor, ker psa ne gnjavita drugih psov, ne ljudi, do sedaj še nista zbezljala kljub prečkanju poti srn , srečanju z zajčki, veveričkami, ptički, račkami, se ustavita na prvo besedo, ne šarita po gozdu in grmovju in se vrneta na prvo besedo. Srečam ravno 5 ljudi v 2 urah in tudi noben drug pes ni vsiljiv in tudi če kdaj kateri je, se na ukaz vsedeta in potrpita, da jaz uredim situacijo in konec. Mi pa je jasno, da so psi na povodcih v urbanih naseljih in površinah, kjer se zbira veliko ljudi, je nevarnost prometa.

Bi pa bilo najboljše delati izpit za psa kot v avto šoli......konkretno plačaš en sprehod s komisijo, gremo skupaj skozi mesto, pes na povodcu in dokažeš vodljivost na povodcu med množico ljudi,nato skozi naravo, pes je odpet in moreš dokazati kako je ubogljiv in kako ga obvladaš v nenadzorovanih situacijah pri srečanju z psmi, drugimi živalmi itd (kakšna mačka se vedno najde), če je vse ok, imaš lahko psa na določenih in logičnih krajih spuščenega. Jaz bi takšen izpit z veseljem šla delat, vsi tile BBH-ji itd pa so samo potuha kao vodljivosti psa, realnost pa je čist drugačna.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : petek, 14.03.2008 : 19:00:00 »

Marsikaj v zakonih je neumno. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #63 : petek, 14.03.2008 : 19:25:22 »

Hja, upam,da se nismo narobe razumeli- moj pes tudi če je odvezan ne gnjavi ostalih psov. če mi gre nasproti nekdo s privezanim psom, tudi jaz svojega privežem, ali pa zelo ubogljivega ''nalimam'' na nogo Roll Eyes

če se bo kdo spodtaknil ob mene glede mojih psov- ko bo kakšna nevšečnost me lahko javno linčate Wink, se pa zavedam, da so ''krvavi'' pod tisto svojo dlako Grin noben pes ni 100% predvidljiv...
sama razno razne ekstremne situacije prav iščem (ostale živali, itd) in na tak način učim pse pravilnega obnašanja Wink
je pa res, da nimam psa/pse VEDNO odvezane Roll Eyes

ne vem pa zakaj imate v LJ prepvedane odvezane pse- ker jih je takših kar rpecej- moje izkušnje pa so samo pozitivne
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #64 : petek, 14.03.2008 : 20:10:43 »

Nimamo v Ljubljani nič drugače, kot velja za celo Slovenijo. V Zakonu o spremembah in dopolnitvah Zakona o zaščiti živali (Ur.l. 14/2007) piše takole:

5. člen

V 11. členu se za drugim odstavkom doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
    »Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.«.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : petek, 14.03.2008 : 21:47:20 »

Ja, v Lj. in okolici je precej odvezanih psov. Bi bilo verjetno kar pestro, ce bi se odlocili malce zredcit populacijo. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #66 : sobota, 15.03.2008 : 10:11:45 »

Ja najboljše da se kar v avtomobile vsedejo, pa pištole v roke, pa streljat na nje...pa se bo kmalu stanje zboljšalo  Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : sobota, 15.03.2008 : 14:10:19 »

Lahko tudi tiste na fleksijih. Od daleč špagce itak ne vidiš, nadležni so pa še bolj kot spuščeni.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #68 : sobota, 15.03.2008 : 14:16:59 »

Hehe, to pa res. Jaz imam mojega v naselju sicer vedno na 8m fleksiju, ampak imam oči na pecljih, da tisti štrikec koga ne moti. Se mi je pa zadnjič, ko sem šla tečt zgodilo, da je ob robu PST poti stala ena ženska, njen pes pa je kakšen meter od drugega roba lulal ob drevo. Vse lepo in prav, če ne bi bila med njima kakšne pol metra od tal napeta vrvica od fleksija. Ker nisem hotela tečt okoli drevesa po njivi sem se morala ustavit in počakat, da je ženska z veliko muke zvlekla svojega psa k sebi...  Angry

 Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #69 : sobota, 15.03.2008 : 15:13:46 »

hehe Vixen! Tako je tudi pri nas. Ko gremo s prijateljicami ven, da sprehodimo pse sem edina ki nima fleksija. Drugi dve psički pa kar na drugi strani ceste z napeto vrvico umes. Wink-pol pa avto mim pride pa se vlečemo (sej psički skupaj nimata čez 30kg).

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: V Medlogu včeraj ustreljena dva psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines