mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:12:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odtrgan krempelj
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odtrgan krempelj  (Prebrano 17326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
71ares71
gost
« : nedelja, 04.12.2005 : 12:28:35 »

Pozdrav!
Moj Roti je zopet fasal nemogočo poškodbo;  Undecided
Zjutraj sem ga spustil na vrt, po pol ure je priletela žena-cela panična, češ da je za hišo vse krvavo. In res, sami krvavi madeži (no, ni bilo glih vse pošpricano). Ares je pa veselo letal naokoli. Poklical sem ga in opazil, da mu manjka kompleten krempelj na sprednji levi taci (sredinski prst) - namesto kremplja ima luknjo!
Takoj sem mu rano razkužil in povil. Sedaj počiva v dnevni sobi in čudno gleda povoj in mene!
Vprašanje: Ali imate podobno izkušnjo?
                  Ali naj ga peljem dežurnemu veterinarju?
Rana ne krvavi več.

Na vrtu sem našel pogrešan celoten krempelj z koščkom tkiva. Kako mu je to ratalo, pa še ne vem! Pa še to: kremplje mu redno krajšam.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1 : nedelja, 04.12.2005 : 12:37:52 »

Jaz bi ga vsekakor peljala k veterinarju, če ne danes, pa najkasneje jutri k rednemu ...
Logiran
71ares71
gost
« Odgovor #2 : nedelja, 04.12.2005 : 12:40:20 »

Ja, glih sem klical dežurnega veterinarja; če se je krvavitev ustavila, lahko počakamo do jutri.  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : nedelja, 04.12.2005 : 14:42:16 »

Če nima kakšnih raztrganin in če se lepo zasuši ti ni treba nikamor. samo zaščiteno naj ima dokler se ne zaceli. ali je imel ovratnico na zadrgo? Na njej se lahko krempelj zatakne in se zelo imenitno odlomi.
Logiran
71ares71
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 04.12.2005 : 20:07:45 »

Hmm, dobro razmišljanje..... Mogoče pa imaš prav. Bog si ga vedi, kaj je počel.
Čez noč bom mu dal povoj dol, še malo razkužul, pa zokn gor. Jutri pa bomo videli kakšno bo stanje. Tudi jaz sem mnenja, da če bo se ranica posušila, nima vet kaj početi....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.12.2005 : 08:14:54 »

O tem smo ze nekje govorili pred kratkim, pa se enkrat...tudi Umi se je to zgodilo pred slabima 2 mesecema...razkuzi, povij in opazuj, k vetu samo ce se bi vnelo, drugace je skoda denarja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.12.2005 : 09:26:58 »

Mi smo sli k vetu, je razkuzil, povil in to je bilo to. Cena: mislim da 0 sit. Krempelj je zrastel nazaj, pa se mu se dvakrat odlomil, pa spet zrastel.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
71ares71
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.12.2005 : 10:08:41 »

Sem že pomirjen. Ares zgleda OK.
Opazujemo....
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #8 : četrtek, 29.12.2005 : 14:15:15 »

mene pa zanima nekaj......danes sem opazila da ma moj kuža na levi tački tisti zakrnel oz. stranski noht ves krvav........pogledala sm boljše in sm vidla da je  noht nekako odlomljen(špička nohta kakih 5 mm).......star je 2 meseca............razkužla sem in mu povila tačko.a bi morala k veterinarju?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : nedelja, 01.01.2006 : 18:53:36 »

Mislim da ni potrebe, samo opazuj, da se nebi kaj vnelo.
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 21.05.2006 : 20:21:52 »

Živjo!

Našemu psu se je pa že drugič "odluščil" krempelj, nekako zgornja tretjina, vse do prekrvavljenega dela. Ker ga moti pri hoji (boli), sem mu ga tako kot prvič odščipnil (samo odluščeni del), nakar je vse v redu z bolečinamo in hojo.
Ker pa se je to zgodilo na istem kremplju, me zanima, če ima kdo izkušnje s tem in kako ukrepati da se le to ne bo ponavljalo. Odlušči se mu pa pri teku.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : nedelja, 21.05.2006 : 21:35:43 »

Redno mu krajšaj nohte. Smiley
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.05.2006 : 06:56:42 »

Hja, bomo še enkrat poskusili, namreč, od začetka smo skoraj vedno vprašali veta če ima pes predolge kremplje, in odgovor je bil vedno, da ne.

Bomo pa še enkrat.
Hvala
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 22.05.2006 : 07:37:34 »

Nimam nič izkušenj pri tem, ampak a bi bilo mogoče to podobno, kot pri človeku ki se mu lušči noht?
Samo to bi bilo verjetno na vseh krempljih ne samo na enem...  Undecided

Če ni podobno temu, je pa verjetno krempelj res predolg in pač malo bolj občutljiv.
To je mela naša prejšnja psička na stara leta
Redno rezanje in nič problemov Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : sreda, 24.05.2006 : 10:09:39 »

Lahko je da krempelj ni dovolj porezan in se zato lomi, lahko pa da tvojem kuzku manjka kaksen vitamin oziroma mineral v prehrani - mogoce premisli tudi v tej smeri, zdaj ne vem kako ga hranite in to, ampak v kolikor je visoko kvalitetne brikete, potem verjetno to ni razlog.
Logiran
Zami
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #15 : sreda, 24.05.2006 : 11:01:20 »

Oj!
Sej kuzatom so se najbrz ze zacelil krempeljci. Vseeno pa bi delila svojo izkusnjo iz tega podrocja. Velikokrat ste svetovali da ni potrebe po veterinarju. Tut jaz sem ze velikokrat dala ogromno denarja veterinarju le za pregled in povoj. Morate pa biti pozorni ko sami povijate psom sape, da je to lahko zelo nevarno. Koza med prsti pri psih je namrec ful obcutljiva in lahko pripelje se dovecjega vnetja, ce tacka ni pravilno ali ce je predolgo povita.

Kar pa se tice odtrganega krempeljcka, pa se strinjam, da ce so ze dovolj dolgi gre morda res za pomankanje kakega vitamina, ali kalcija. Morda pa se je kuzatu to naredilo na kakem grobem terenu, kar je pa cisto normalno, ce je le malo nerodno stopil.

lp
Logiran
uflere
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 24.05.2006 : 11:13:48 »

Živjo!

Prehrano mislim da ima dovolj kvalitetno (Hills), kremplji so pa nekako 3 mm daljši od rožnatega dela (kjer naj bi bil prekrvavljen), tako da mu jih ne krajšam. Ima pa dovolj hoje po asfaltu/betonu, tako da si jih ustrezno sam obrabi. Ali pač narobe razmišljam?

lp,
Uros
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 24.05.2006 : 11:53:50 »

pol verjetno ni treba rezat in ma pač tvoj pes bolj občutljiv krempelj.
Ti ga vsake toliko pregleduj in po potrebi odščipni kakšen oluščeni del in če ti pusti ga malo zbrusi s pilco da bo gladek.
Mogoče vedno ostane razpokica, ki se počasi širi.
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #18 : sreda, 24.05.2006 : 17:16:15 »

Halo Smiley

Naj še jaz nekaj dodam, k mam glih izkušnje s tem pr moji rotici.

Stelli se tud dostikrat zalomi kak krempelj, pa nima nobenega pomanjkanja ničesar  (vem zato, ker je bila 4 dni nazaj na popolni preiskavi vsega zaradi bolezni...), krajšat jih pa ne moremo, ker ni kaj odstrič. Poznam še nekaj takih primerov pri rotijih.

Res pa bodite previdni da se ne zagnoji, ker potem sledi operacija (Stella jo je imela pred 2 tedni - krempelj si je preklala na pol, tko da so ji noht dol potegnil in zdaj ven kuka samo kostka Smiley ). Res fajn pregledujte in razkužujte, moja Stella ni nič šepala, cvilila al pa si lizala tačke, opazili smo šele ko ji je tačka zatekla.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 24.05.2006 : 19:15:40 »

zahrbtno torej....  Undecided
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #20 : četrtek, 25.05.2006 : 15:34:25 »

Jp, kar zahrbtno, je pa možno, da mamo eni pač bl štoraste pse Smiley he he

Logiran
borka
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #21 : petek, 07.07.2006 : 09:47:25 »

Hojla,
no tudi naš je imel velikokrat preklane nohte-zg. del se je samo malo držal. prvič smo šli k vetu, pa je za "toaleto kremplja"-tako je pisalo na računu, zakasiral okoli 1.700!!!!!! Pri nas gre za kombinacijo nerodnosti in pretiranega divjanja. Sedaj mu sama redno strižem, če pa pride do nesreče pa razkužilo in jod-pomaga ful.
Logiran
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #22 : sreda, 12.03.2008 : 14:21:10 »

Moja psička Mija si je odlomila na zadnji nogi krempelj. V bistvu ni odlomljen ampak je zaenkrat samo zasukan navzgor. Kaj se da slučajno na hitro naredit kaka prva pomoč kr nemoremo prej prit do veterinara ko v petek zjutraj. Prosim za pomoč nujno.

Lep pozdrav
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #23 : sreda, 12.03.2008 : 14:23:41 »

Ali nemoreš veta niti poklicat?? Sad

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #24 : sreda, 12.03.2008 : 14:42:26 »

Veterinar ti lahko po telefonu kaj svetuje.
Logiran
Barby_86
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #25 : sreda, 12.03.2008 : 15:06:21 »

Ja sem klicala že veterinarja, pa se je zgleda sestra javla in mi glih najbolj ni znala povedat kaj naj naredim. Sem pa prebrala nato v drugi temi da se je enemu kužko podobno zgodilo in da mu je začasno razkužil rano in zavil tačko.

Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #26 : sreda, 12.03.2008 : 15:26:02 »

Po moji izkušnji z odlomljenim krempljem na sprednji taci ni nikakršne panike. Si je psica na pol odlomila krempelj popoldan, k vetu sva šli naslednji dan dopoldan, pa je ni motilo. Edino ko sem jaz pregledovala kaj se je zgodilo je malo zajokala, ker sem probala, če bi šlo morda stran, pa ni. Sem ji samo polila z razkužilom in pustila. Sama se nato sploh ni zmenila zanj, pa je kar grdo izgledalo.

Probaj še kakšnega drugega veta za nasvet po telefonu vprašat.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #27 : četrtek, 13.03.2008 : 12:02:50 »

Pa ne komplicirat zaradi odlomljenega kremplja, a ti gres za vsak nohet, ki se ti malo globje zatrha k zdravniku, mislim da ne. Razkuzite, ce je zivec zunaj povijte, da ne pride do dodatnih okuzb in to je to. Ranico opazujte da se kaj ne vname, pa brez kompliciranja!
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #28 : torek, 16.09.2008 : 06:23:03 »

no pa še mene zanima nekja.naša si je ta zakrnel prst pri alergiji grizla in ji je zateklo.noht je cel. zdaj ji lepo previjam in razkužujem, samo si ne upam odprto pustit ker si vseeno nekako potem zliže (tudi čez nagobčnik in pri ovratniku). zdej pa ne vem če se bo to kaj hitro posušilo, če ima ves čas povito. zatečeno nima več tako, je pa še vseeno sveže.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #29 : torek, 16.09.2008 : 08:22:50 »

Ovratnik je premajhen. Vzemi večjega in jo pusti z ovratnikom. Po mojih izkušnjah je boljše kot povijanje.

Je pa itak od psa do psa odvisno in v končni fazi, če vidiš napredek, je to važno...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #30 : nedelja, 02.08.2009 : 19:16:28 »

Evo, pa smo tudi mi ravnokar fasali "zasuk" nohta Undecided Za ograjo smo preganjali psa... Potem krvave packe ... Gre za enega od srednjih dveh na zadnji tački.

Sem oprala pod tekočo vodo, pošpricala z razkužilno tekočino, namazala s kremico. Sedaj ima za ca 90 stop zasukan noht v stran, na dotik ga ne boli, in ne krvavi več.

Kaj sedaj?  Undecided  Cry

Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 02.08.2009 : 20:14:39 »

Noht je treba do konca odstriči, in porezati dlake okoli, da se ne zalepijo na rano. Noht se potem sam zaraste nazaj in vnetij običajno ni. Moj prinašalec je že veteran v takšnih poškodbah in še nikoli ni bilo nič hudega.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #32 : nedelja, 09.08.2009 : 10:34:05 »

Hvala Urla, že naslednji dan smo ravnali tako, kot je bilo svetovano  Wink (odstrižen noht in postrižena dlakica, pa nek rumen prah in povoj). Sedaj je OK.

Sem pa v dilemi; eni pravijo, da bo zrasel drug noht, eni pa da ne; baje je odvisno od tega, kako se je nalomil, zlomil odli odtrgal... Undecided Naš je izgledal tak:

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs150.snc1/5568_1191135451903_1033882234
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #33 : nedelja, 09.08.2009 : 10:34:36 »

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs150.snc1/5568_1191135451903_1033882234
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 09.08.2009 : 10:52:19 »

Meni link ne dela, je pa nam vedno zrasel nov noht. Tudi, ce se je videla samo luknja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #35 : nedelja, 09.08.2009 : 19:34:17 »

Tudi meni ne dela link. Bi pa zelo rada videla kako izgleda, ker smo imeli/imamo tudi mi težave s kremplji.

Nanook in vsi ostali, čigar psom so po poškodbah zrastli novi kremplji - kako so izgledali? Čisto lepi, kot zdrav krempelj ali zgubani, mehkejši in so se dlje časa oblikovali v zdravo obliko?

Upam, da nisem preveč nerazumljivo napisala ter hvala za odgovore.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : nedelja, 09.08.2009 : 19:51:07 »

Tarijev je cisto drugacen, proti koncu se sploh ne oza v konico kot ostali, je kvecjemu se bolj trd, precej daljsi, "zivega dela" se tudi ne vidi najbolje (pri ostalih se lepo vidi). Pa raste tudi hitreje kot ostali oziroma je hitro zrasel do neke dolzine in zdaj je tak megalomanski.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #37 : nedelja, 09.08.2009 : 20:54:44 »

Hvala za odgovor.

Mi imamo malce drugačne težave, nekaj o njih sem pisala že TUKAJ.

Shivi smo do sedaj odstranili že vseh 18 krempljev. Novi so bili že spodaj, so pa nagubani, mehkejši, niso (še) poroženeli, zato me zanima če se bodo kdaj povrnili v normalno stanje - da bodo gladki in trdi. Glede na to, da očitno nihče še ni imel takšne izkušnje pri svojem kosmatincu, nam bo samo čas pokazal kako in kaj se bo zadeva razvijala vnaprej.

So pa tudi naši novi kremplji takšni, kot praviš ti, Nanook, da se živega dela sploh ne vidi.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #38 : ponedeljek, 10.08.2009 : 10:42:39 »

Tudi meni link ni delal Sad. Bo pa sedaj OK (vsaj upam).

Tako je izgledalo:

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 10.08.2009 : 11:14:24 »

Auc. Ja, tudi pri nas je tako stran visel, s tem da ga je ful bolelo. Ko ga je vet dal stran, smo se par dni z jodom mazali.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #40 : ponedeljek, 10.08.2009 : 11:19:40 »

Ja, ja... auc Undecided Bil je tako ven povlečen, da je tam na desni strani tega nesrečnega nohta, proti desnemu drugemu nohtu, prav luknja zijala...
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odtrgan krempelj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines