mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 22:37:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: La iz Arboretuma
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: La iz Arboretuma  (Prebrano 15520 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #30 : ponedeljek, 07.04.2008 : 21:13:09 »

Pozdravljeni!

Ali ste sigurni, da je psička samojed mix in ne novofundlandec mix (in morda zraven še kakšen mejni ovčar ali pa celo nič), kajti naš novofundlandec je bil pri tej starosti tudi tak. Imel je in ima še vedno nekoliko daljši gobec oz. manj močen gobec (kot glavni igralec iz Sreče na vrvici) in potemtakem je tudi eden izmed (skoraj) neslinastih novofundlandcev - še vedno. Glavica oz. laski pa so točno taki kot pri njemu. Skratka, medvedkasta. Morda se motim. Sicer se pa morda še oglasim (če bodo starši za - imamo namreč že dva velika psa in 7 mačk - vsi so popravljeni).

Poleg tega pa so bele lise na koncih tačk in na prsih (ne vem pa če tudi na koncu repa) pri novofundlandcih dovoljene. In bolj ko jo gledam, bolj vidim v njej novofundlandca.

Prav tako ni merilo za mladiča novofundlandca aktivnost: kot mladiči ni nujno, da so umirjeni.

Prav tako ni nujno, da je gromozanska. Kot prvo je samica, kot drugo ni nujno, da je imela dovolj jesti kot tretje pa ni nujno, da je imela kvalitetno hrano. Sem videla že majhne, zanemarjene novofundlandke (eno pa res).

Za odgovore in kakšno pojasnilo, če boste imeli čas za to, se Vam že v naprej lepo zahvaljujem.

Barbara
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #31 : ponedeljek, 07.04.2008 : 21:53:44 »

Si bom jst dovolila odgovorit, ker sem psico videla. Po slikah je zelo težko ocenjevati žival. Lažje jo oceni tisti, ki jo vidi v živo - zunanji izgled, postavo, gibanje, karakter,... Veliko doprinesejo izkušnje. In to Smetka (kot vodja zavetišča) sigurno ima - torej znanje, videnje in vedenje.

Domnevam, da sprašujete, ker se za psičko zanimate - lahko takoj povem, da nehajte v njej opažati novofudlandca, ker to La ni. Če bi bila enake postave, videza in samo druge barve (torej bela ali rjava različica) ne bi nikomur padlo na pamet, da bi omenil med njenimi predniki novofudladca. Za ziher.

Če pa se še vedno zanimate za posvojitev, je pa najbolje poklicat v zavetišče, govorit s Polono in se zmenit...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #32 : torek, 08.04.2008 : 00:04:43 »

Pozdravljeni!

Ali ste sigurni, da je psička samojed mix

Ja, sem sigurna. Sicer pa: je kakršna je, a bi bilo kaj drugače, če ne bi bila?
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : torek, 08.04.2008 : 06:15:50 »

Psica je po slikah sodec kopija nasega Svrka, ki je samojed X nemski ovcar  mix. Kaj pa se v njej poleg samojeda zares skriva pa ni mogoce vedeti. Ce je ze sel kdaj mimo nje kak novofundlandec je moral biti skrajno netipicen. lp
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : torek, 08.04.2008 : 06:19:00 »

La je manjša od psice samojedke, npr. in to kar občutno.
Logiran

Tarek
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #35 : torek, 08.04.2008 : 11:44:08 »

Sicer pa res ni važno, katera pasma se v njej skriva, ampak kakšen karakter. Zato oddaja zanjo ne bi smela biti problem- no, bodoči POSVOJITELJI!?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #36 : torek, 08.04.2008 : 11:57:26 »

Pri njej je tako, da jo moraš enostavo videti V ŽIVO, ker nikakor drugače ne moreš začutiti njene miline, nežnosti in kar malo neskladja s pojavco. Taka je kot en maček, samo še prede ne. Pa ko se pritisne k tebi, se tako z občutkom, kakor da se boji, da če se bo preveč, da bo čohanja konec... mah, tega se ne da povedat z besedami no... to moraš občutit na lastni koži.

lp. Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #37 : petek, 11.04.2008 : 14:47:58 »

Danes je en spešl dan. Dežuje, usrana sem kot ena poljska miška, tale pa nori okoli z nečim, kar bliska. Samo čudim se še  Huh.





Logiran

liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #38 : petek, 11.04.2008 : 17:34:17 »

Krasna punca, pa naj bo mix karkoli že... Kiss
Sem prepričana, da bo nekomu v veliko veselje  Smiley 
pa še krasne fotke  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #39 : petek, 11.04.2008 : 17:37:10 »

Lepotička! Na zadnji fotki je še posebno prisrčna, ko jezička kaže. Tongue
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : petek, 11.04.2008 : 20:16:39 »

Sploh ni važno, kateri mix je  Wink ampak jaz dam roko v ogenj, da je samojed mix. Je preveč podobna mojemu psu (samojed - malamut.) Čudovita je  Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #41 : torek, 22.04.2008 : 19:45:53 »

Nooooooo.... kje je kdo zame??





lp, Katarina
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #42 : torek, 22.04.2008 : 22:11:50 »

Kako žalostno-proseči pogledi........da bi šla z nekom domov  Smiley Kiss pa cimer tudi  Kiss
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #43 : sreda, 23.04.2008 : 12:34:31 »

A, zokne ji je pa Rozi posod'la Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #44 : sreda, 23.04.2008 : 12:51:51 »

Hehe žana, pa res  Wink

...meni je ta psička takoooo všeč  Kiss Kiss Kiss lubica  Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: La iz Arboretuma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines