mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:03:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Curly coated retriever - čvek
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Curly coated retriever - čvek  (Prebrano 23106 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #45 : petek, 24.06.2011 : 12:05:32 »

Pa glede na omembo zgoraj, da so CCRji bili ze 2x vzrejani iz pescice, glede na dejstvo, da je eno leglo CCRjev prisotno skoraj v vsakem CCRju v Evropi, pa gelde na to, da je tollerjev vec kot CCRjev... hmh. Znanost gre naprej, s tem tudi raziskave... ce bi vzreditelji naredili kaksno vec, bi bilo pa tudi bolje (pa ne glede na pasmo).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : petek, 24.06.2011 : 12:10:13 »

PDF poznam. Much ado about nothing. Se mi smilijo pasme, kjer ni vec izvorne populacije in je edini mozni outcross druga pasma. Populacijska genetika je pa tako al tako trn v peti, vsaj od PDE 1 dalje. Evil
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #47 : petek, 24.06.2011 : 12:13:11 »

V linku so omenjeni tudi haplotipi: le haplotip st. 1 in 2, ter homozigoti so z moje strani nezeljeni. 10 in 11 zelo zazelena, prav tako redki haplotipi (kar je potrebno doseci je, da bi bilo vseh haplotipov priblizno enako). To glede zdravja (poleg ostalih testiranj...).

Kaksen outcross odzunaj pri tollerjih?! To je neumnost!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : petek, 24.06.2011 : 12:22:24 »

Tudi za dalmatince so rekli, da je neumnost. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #49 : ponedeljek, 27.06.2011 : 14:46:50 »

101 dalmtinec in ne 101 toller... Wink tudi skodljivo "prepopoularnost" je potrebno vzeti v zakup...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 27.06.2011 : 15:04:55 »

Majhen gen pool in pomanjkanje zdravih psov pa tudi. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SBojan
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #51 : ponedeljek, 23.07.2012 : 10:00:58 »

Pozdravljeni

Po prebiranju te teme me zanima če je število Chesapeake bay retriverjev v Sloveniji naraslo. Prav rad bi videl tega psa v živo in pa slišal izkušnje lastnikov.

LP
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #52 : nedelja, 09.09.2012 : 16:13:15 »

Mislim, da ni nobenega.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #53 : ponedeljek, 24.02.2014 : 22:49:41 »

Heidi je od zadnje omenjenih zadev opravila se BBH, RO1, na Danskem Brugsprove ter Markprove B v beginners class in se kvalificirala za open class ter poleg ze prej omenjenega PNZ in LP-R (celo 2x je zmagala v LP-R) opravila se TP-R.

Zakljucila je Ch Slovenija in Ch Hrvaska, ima odprt se Ch Italija ter v soboto se Grand Ch Slovenija. Za Crufts se je kvalificirala 2x (za leto 2011 in 2012).

Lani je opravila tudi vzrejni pregled z I/I TP-R.


Heidin bratec Hooch se je lani znasel v srbskem zavetiscu, kjer je bil poln bojnih ran, z gazo v telesu, ki so jo pozabili po kastraciji... Po hitri akciji, je vzrediteljica uredila zacasno bivalisce pri svoji prijateljici v Srbiji, od prejsnjih lastnikov (so si psa podajali) dosegla, da so se mu odrekli. Nekaj casa je bilo misljeno, da bo sel na Svedsko v zacani dom oz. kasneje v Veliko Britanijo v stalni dom, a se je na koncu izslo tako, da je ostal pri vzrediteljicini prijateljici (prijateljica je vzrediteljica Chesapeakov).

Vec o njemu je v njegovi fb skupini: https://www.facebook.com/groups/203648776462599/ od koder so vse slike:

PREJ
- ko je bil se v zavetiscu

- pri zacasni lastnici (sedanji lastnici) prvi dan z vsemi bojnimi ranami

- ker je bil "svinjski", so ga oprali kar zunaj

- pri veterinarju, kjer so ugotovili, da so tisti, ki so ga kastrirali, pozabili tam gazo


SEDAJ, ko je postal pravi poba
- pozer

- polezava na soncku skupaj s Chesapeake-i

- nori z njimi

- polezava

- brez ran

- se v sedi

- in v prostor
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #54 : ponedeljek, 24.02.2014 : 23:00:08 »

Lepo si je opomogel, Kiss mislim pa da nisem še nobenega psa te pasme vidla.. Smiley
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #55 : ponedeljek, 24.02.2014 : 23:06:44 »

Januarja v Ljubljani sta bila samcek in samicka (iz Ukrajine ) na razstavi, v soboto je bila Heidi v Celju. Sem razmisljala, da bi jo prijavila na Barje, ko bosta sla se 2 nasa tollercka, ampak mislim da ne bom oz. se ne vem. Bo pa sigurno na 2. memorialu Henrika Secnika.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Curly coated retriever - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines