mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:43:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Raj in Rene
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Raj in Rene  (Prebrano 14154 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #15 : sobota, 29.03.2008 : 07:22:44 »

Ne, jaz sem, in to priznam. Vi ste en planet, lepši in boljši. Ne beri sarkastično, ker ni tako napisano. Nismo vsi od "tam".

Nisem brala sarkastično, razumem pa še vedno ne. Ne razumem namreč sledečega...Kako je mogoče, da nekateri ne upajo priti niti blizu Horjula, eni pridejo in so nesmrtno užaljeni, ko jih vprašaš, kaj počnejo brez najave v nedeljo ob 12ih pred vrati, spet drugi pa Smetko objemajo ob posvojitvi psa in  so nadvse srečni  Huh Huh  Kako je to mogoče, ali bolje v čem je trik?
In da ne bo pomote...vse to so ljudje, ki so Smetko prvič slišali ob razgovoru in jo prvič videli ob posvojitvi in ne kaki člani elitnega kluba, društva, planeta, itd.
Vprašanje sem postavila zares, ker me zares zanima...

LP,ada
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #16 : sobota, 29.03.2008 : 07:51:07 »

Vprašanje sem postavila zares, ker me zares zanima...
LP,ada

mene tudi! ker nam je Smetka že toliko pomagala, pa se sploh "ne poznamo" (no, sedaj se že malo Wink)...
je pa res, da nismo rinili v njo in v pse - spoštovali smo njen prostor, ona našega - prišli smo v času uradnih ur, najavljeni, nismo klicarili po telefonu in težili, če ni bilo odgovora v petih minutah... mogoče je pri posvojitvah in odnosih v Horjulu traba samo malo spoštovanja s strani posvojiteljev (s Smetkine strani ga potem avtomatsko dobiš nazaj), pa razumet, da je to najna služba (dom, 24 ur na dan - ne pa, da imajo tudi odprto 24 ur na dan) in ne nek plac kamor lahko uletimo kadarkoli želimo in bodo blaaaazno hvaležni, če bomo vzeli kakega psa (seveda tistega ki smo si ga mi vcepli v glavo, pa če paše v naš koncept al pa ne...Angry )
torej, ključ je po mojem mnenju predvsem prijaznost, vljudnost in potrpežljivost s strani posvojiteljev!
(zvenim ko kaka stara učiteljica  Grin)
lp, pa lep vikend m+s Kiss
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #17 : sobota, 29.03.2008 : 09:18:56 »

saj veste kako pravijo "sto ljudi, sto čudi" in samo v tem je poanta.

Sama delam v prodaji in imam priliko spoznati vse sorte ljudi. Eni spoštujejo tvoje delo, tvoj čas, so prijazni in hvaležni za čas, ki jim ga nameniš, za pomoč in nasvete... pustijo v trgovini 5.000€ ali več,  se ne obnašajo zvišeno, se vrnejo in kdaj prinesejo celo čokolado ali 10dag kave. Drugi pa ponorijo, če jih nisi položil rdeče preproge pod noge, če se jim nisi posvetil v trenutku, ko pride v štacuno, če jim nisi že v vstopu v trgovino na čelu prebral, da ONI in SAMO ONi in NIHČE DRUG  imajo pa v žepu 400€, ki jih nameravajo zapravit in ti nisi priletel HALO.
No, in takšni ljudje hodijo tudi v Horjul, eni razumejo, spoštujejo in se da z njimi normalno komunicirat, eni pa samo zahtevajo - pozornost v trenutku, hvaležnost, klečeplazenje in to samo za to ker so se ONI in spet SAMO ONI odločili, da zdaj v tem trenutku pridejo po žival. Ni pomembno koliko dela ima Smetka, ni pomembno da ona tam živi, pomembni so samo oni in nihče drug.

v čem je trik?


Ni trika, so samo ljudje - takšni in drugačni.


Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : sobota, 29.03.2008 : 10:17:28 »

Ni trika, so samo ljudje - takšni in drugačni.
Moj podpis pod tole (jaz delam pa v gostinstvu Wink).
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #19 : sobota, 29.03.2008 : 10:59:46 »

Ni trika, so samo ljudje - takšni in drugačni.
Verjetno res.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #20 : sobota, 29.03.2008 : 21:14:35 »


Žal mi je predvsem, da nas je mnogo, ki tako finančno kot moralno 100% podpiramo Smetko in njeno zavetišče, pa si nikoli ne bi upali poklicati ali priti k njej. Raje bomo šli z vlakom do Kopra ali s taksijem do Gmajnic.

Lp, 5ra

Ti potemtakem še nisi bila pri Smetki?

lp, Katarina
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #21 : nedelja, 30.03.2008 : 00:41:40 »

Sem, ampak ne za posvojitev; mišljeno je bilo "klicati ali priti k njej glede posvojitve kakšnega psa in/ali mačke".

Lp, 5ra
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : nedelja, 30.03.2008 : 02:23:41 »

Žal mi je predvsem, da nas je mnogo, ki tako finančno kot moralno 100% podpiramo Smetko in njeno zavetišče, pa si nikoli ne bi upali poklicati ali priti k njej. Raje bomo šli z vlakom do Kopra ali s taksijem do Gmajnic.

Sem že odgovorila, pa zbrisala... ampak ej.... če se da poklicat takrat, ko bojda ostanem edina za potegnit tebe in tvojega psa iz težav, če sem dobra za klicat me za nastanitev; potem mi je žal, da se nisi že takrat usedla na vlak do Kopra ali šla s taksijem do Gmajnic. Zanimivo, kako ta silni strah izgine, ko kdo kaj rabi od mene.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #23 : nedelja, 30.03.2008 : 09:54:29 »

Naj samo povem, da takrat še nisi imela zavetišča in te jaz niti slučajno nisem poznala. Bila si "prijateljica od prijateljice", klicala te je ona in si pomagala v zelo težkem obdobju mojega življenja, za kar sem ti bila in sem ti še zelo hvaležna.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 30.03.2008 : 10:08:36 »

Naj samo povem, da takrat še nisi imela zavetišča in te jaz niti slučajno nisem poznala. Bila si "prijateljica od prijateljice", klicala te je ona in si pomagala v zelo težkem obdobju mojega življenja, za kar sem ti bila in sem ti še zelo hvaležna.

Kaj ima to veze? Psi so bili že nastanjeni tu z odločbami inšpekcije - pa nima veze! Ko berem take, mi je res žal, da se preko prijateljic od prijateljev ni dalo sesti na vlak ali v taksi rajši!!

Moja obdobja so pa lahka, anede? In ful je v pomoč, ko nekakšni znanci raje "na vlak al pa v taksi". Super, res.
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #25 : nedelja, 30.03.2008 : 10:25:42 »

Oprosti za pripombo, ki bi jo bilo očitno bolje zadržat zase.  Lips Sealed
Nikoli nisem trdila, da ti je lahko, celo prekleto težko je verjetno. In če lahko pomagam, pomagam - kolikor je to pač mogoče, prek licitacij ali posvojitev na daljavo ali donacij kar tako. Pa saj ni važno...
Vse dobro!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #26 : nedelja, 30.03.2008 : 11:09:22 »

V Horjulske teme se ponavadi ne vtikam, vendar pa imam teh slivovih plodov, ki so tako pametne, samaritanske in usmerjene v "dobrohotno usmerjanje zavetiskega dela v pravo smer" ze rahlo dovolj.

Ne razumem pa napadanja čistih začetnikov, ki so na forumu od predvčerajšnjim in nimajo pojma, za kaj tukaj sploh gre. Vedno razumem napade na IDEJE, nikoli pa na LJUDI. Jaz lahko zagovarjam svoje ideje in lahko pod težo argumentov priznam, da se motim. Napadi na osebe pa mi niso jasni.

Žal mi je predvsem, da nas je mnogo, ki tako finančno kot moralno 100% podpiramo Smetko in njeno zavetišče, pa si nikoli ne bi upali poklicati ali priti k njej. Raje bomo šli z vlakom do Kopra ali s taksijem do Gmajnic.

In kaj potem ce je nekdo na forumu od predvcerajsnjim? Ko beres katerikoli forum ali zelis preko njega komunicirati si MORAS najprej ogledati kako stvar vsebinsko deluje. Ali pac mislite, da forumi delujejo po principu: moja gnada je tukaj in zdaj vam je dovoljeno, da se na vse pretege ukvarjate z mojo svetostjo? No, ce ne veste kaj odgovoriti, lahko pomagam: NE, NE in se enkrat NE.  Pa saj so forumi ze kar nekaj casa prisotni in poznavanje delovanja forumov spada ze skoraj v splosno izobrazbo. ce nekaj ne obvladas si je predhodno potrebno pac malo razsiriti obzorja in raziskati novo podrocje.
V konkretni temi je bilo vse napisano v eni vrstici in ne v obliki duhomornega romana z 860 stranmi. In ne mi zdaj reci, da je bilo iz te vrstice tezko razbrati za kaksen mix gre in je bilo potrebno se enkrat vprasati. Pa saj ne gre samo za to vprasanje, zadeva je mnogo bolj obsirna... a o tem se je Smetka ze razpisala na dolgo in siroko, zato ne bom ponavljala.

In spet vlecete na plano to samaritanstvo in Smetki mecete pod nos, da bi se lahko malo lepse obnasala, saj jo vendar financno podpirate. Dajte si ze enkrat dopovedat, da ne podpirate nje, ampak polnite zelodce kosmatincem, ki so pri njej, skrbite, da imajo osnovno opremo in zdravnisko pomoc. Ce sem kdaj kaj darovala zavetiscu je to stvar mene in zavetisca, ce nisem pa nima nihce pravice trkati na mojo vest. Ravno tako nimam jaz prav nobene pravice trkati na vest zavetisca, da se mi mora klanjati, ker sem nekaj prispevala in je cisto vseeno ali govorimo o znesku nekaj EUR ali trimestni oz. vecmestni cifri.

In jojmene, tale Smetka je pa res en zmaj, ker hoce ciste racune, jasne odgovore in od potencialnega interesenta zahteva ciste osnove. Je hudo ane, ko si tako samaritansko razpolozen, potem pa zacne ena tam gor s Horjula postavljat neprijetna vprasanja in zahteva neke "nemogoce stvari" (klic za najavo prihoda...) in ti da vedeti, da mogoce pa nekako ne bos pravi za posvojitev ravno tiste zivali, ki si jo hotel takoj in tukaj.

In se nekaj: zavetisce Horjul je prostor, kjer imajo glavno, prvo in edino besedo zivali. In ce pricakujete, da se bo zavetisce Horjul spremenilo v posrednisko firmo, kjer se bodo vsi slinili okoli vas, samo da se znebijo ponujene robe, potem vam lahko kar takoj povem, da se to pac ne bo zgodilo.
Strasno mi gre na zivce ta prekleta nonsalantnost - tukaj sem, ukvarjajte se z menoj. Ne, tukaj nismo zaradi nas, ampak zaradi zivali in tu nekako ne pije vode miselnost - me, myself and I

Tale odgovor ni samo replika na pisanje Vixen, je odgovor na vsa pametovanja v ostalih temah okoli tega kako bi morala delati Smetka.

 Wink Nisem v nobeni elitni horjulski skupini, ne zivim na lepsem in boljsem planetu, pa vseeno 100% podpiram Smetkino delo. Zakaj? Preprosto zato, ker zaradi njenega nacina dela in odnosa odpadejo skoraj vsi tatovi njenega casa in ostanejo tisti, ki so na kosmatega prijatelja v svojem domu res pripravljeni.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : sreda, 02.04.2008 : 06:36:04 »

Oba kastrirana.
Logiran

tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #28 : sreda, 02.04.2008 : 07:44:30 »

Držimo pesti, da oba najdeta nov dom.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #29 : sreda, 02.04.2008 : 20:53:14 »

Prisrčna medota in razigrna otroka Smiley Z nekaj vzgoje bosta prav zlata psa in spremljevalca.

Raj


Rene
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Raj in Rene
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines