mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 23:58:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMAČA PASJA KUHARICA
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: DOMAČA PASJA KUHARICA  (Prebrano 14229 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« : sreda, 15.09.2004 : 13:03:12 »

Pred kratkim sem si v knjižnici izposodil knjigo avtorice Petre-Grell-Hansohm: Domača pasja kuharica (Kres založba), v kateri so predstavljeni recepti za domačo pripravo hrane za pse.

Recepti v knjigi se mi zdijo dokaj čudni (vsebujejo veliko zelenjave, sadja, kot na primer korenje, por, grah, čebula, česen, banane, jabolka), zato me zanima sledeče:

Ali ima kdo izkušnje z recepti v tej knjigi? Ali psi to hrano dejanko jedo?


Lep pozdrav vsem skupaj.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 15.09.2004 : 13:19:04 »

Korencek je v redu!
Česen je tudi v redu - seveda v mejah normale - pomaga tudi proti klopom in drugim zajedalcem!
Banane so tudi v redu!
Jabolka tudi!
Cebule naj ne bi!
Graha prav tako ne!
Por pa po mojem mnenju tudi ne - vsaj glede na to, da naj cebule ne bi jedli!

Seveda vse v mejah normale (kar je pa tudi odvisno od psa, ...)

Sicer nisem sigurna ali je to ista knjiga, kot sem jo sama gledala v trgovini, ampak v tisti je bilo tudi veliko krompirja! Je to to?

Sicer pa si lahko ogledate nekaj o prehrani in o receptih tukaj!

Sicer je pa ze odprta tema o doma pripravljeni hrani tukaj!
Logiran
czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #2 : sreda, 15.09.2004 : 13:47:22 »

linchaich, najlepša hvala za pojasnila!

Mislim, da imava v mislih isto knjigo. Kar dostikrat je omenjen krompir...surov. Tudi to me zanima, če je v redu za psa.
Nekje sem namreč slišal, da naj bi psi lahko jedli samo pire krompir.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : sreda, 15.09.2004 : 13:55:58 »

Za surov krompir pa se nisem slisala, da ga lahko jejo! Undecided

Tam v knjigi je bil kuhan krompir narezan na koscke! Ja, pa "pire" naj bi jedli - to ne pomeni tak pire, kot ga jemo mi - z maslom, smetano in mlekom - le tlacen naj bi bil! Ceprav moji punci obcasno dobita kislo smetano! Masla ne - le olivno olje, mleka pa nikoli - mogoce kaksno kapljico!
Jaz dam mojima krompir le redko!

Lahko vprasam v kateri knjiznici jo imajo - jaz je se nisem zasledila! Edino v knjigarni!
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #4 : sreda, 15.09.2004 : 14:07:58 »

Zivjo!
Omenjeno knjigo imajo skoraj v vseh knjiznicah. jaz npr. sem jo videla tudi v knjižnici bežigrad, Jožeta Mazovca, Prežihov Voranc, na vrhniki...
No, samo toliko, da ti ne bo treba veliko sprasevati...
Lp, Rana
Logiran
czavrn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23


« Odgovor #5 : sreda, 15.09.2004 : 17:53:52 »

Jaz sem jo dobil v osrednji knjižnici Kranj.

Ti si iz Ljubljane, ne?

Prav gotovo jo boš kje našla! Samo na knjižnice v Ljubljani se pa res ne spoznam. Sicer pa navajam nekaj podatkov o knjigi:

- avtor: Petra Grell - Hansohm
- naslov: Domača pasja kuharica
- založba: Kres založba
- Leto izdaje: 2002

Upam da bo pomagalo!
Lep pozdrav! Smiley
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 15.09.2004 : 18:37:48 »

Linch, pojdi pogledat na cobiss kje jo imajo.
Jaz sem jo dobila na Viču v knjižnjici.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 15.09.2004 : 23:16:26 »

Knjigo se da dobiti tudi v knjiznici Sentvid. Meni osebno se ne zdi nic posebnega, je pa fino, ker je tako bolj preprosto napisana.
Ja, take in podobne multimikse moj pesjan je. Bolj je packasto, rajsi ima.

Cebula, cesen in por-rajsi ne, kot ja.
V nasprotju s splosnim prepricanjem pa cesen menda sploh ne pomaga proti raznim zajedalcem (slo naj bi za "ljudske vraze",...) oz. bi ga moral pes toliko pojesti, da bi bilo sigurno kaj narobe s krvjo. Nepreverjeno jasno (beri-ne najdem pravega emaila).
Glede raznih "strupenih hran" za pse se meni zdijo se vedno najboljsi vir informacij mailing liste.

Banana je dobra za prebavo, korenje vsebuje veliko vitamina A, grah-nic posebnega.

Surov krompir je bedarija; ze tako je slabo prebavljiv, surov je pa sploh obup. Ce ze, potem naj bo kuhan. Drugace je pa najbolj prebavljiv vir OH riz (kuhan, seveda).

Ce te zanima kuhanje, si nabavi Strombecka (v anglescini)-ampak zna biti zahteven.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 16.09.2004 : 08:37:25 »

Nuki a potem ni res, da je česen antibakterijski?
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #9 : četrtek, 16.09.2004 : 09:00:33 »

Moj pes poje čisto vse samo pomaranč in ostalih agrumov ne.
Ker tako rad je, jaz z veseljem kuham, pečem, pražim...karkoli že.
Dostikrat sem v dilemi kaj je dobro in kaj ni....za čebulo nisem še nikoli slišala, da bi bila dobra, medtem ko za druge stvari enkrat ja in enkrat ne (tako kot vse možne raziskave o karcinogenosti paradižnika).
Tako da se držim tiste ,,kmečke,, zelenjave...korenček, špinača, blitva, kolerabica,malencana, bučke, kumare jabolka, hruške, grozdje, ribez, marelice (sadje, ki pač raste v sadovnjaku in okoli vrta)
Pa naj povem še za stvari ki ,,se govorijo,, in ne vem ali je kaj na temu ali ne?--če kdo ve, bom vesela odgovora.
Jajce: rumenjak ja, beljak ne (razen pečen ali kuhan) Huh
cimet--baje je dober za voh
janež, kumina: za boljšo prebavo
krompir ne (zakaj ne vem)
čebula ne (zakaj ne vem)
Česen--antibakterijski, čisti kri, za spomin, in je celo antikarcinogen.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #10 : četrtek, 16.09.2004 : 09:17:36 »

Jajce - ja, tako kot si napisala - surov samo rumenjak, kuhan lahko cel! Zakaj - to je ze Nanook nekje pisala ... ce se prav spomnim! Wink

Krompir - ja - ampak to ne pomeni, da je hrana za psa - le kot dodatek ... obcasno! Wink
Citiram Nanook:
Citat
Surov krompir je bedarija; ze tako je slabo prebavljiv, surov je pa sploh obup. Ce ze, potem naj bo kuhan.

Za cesen je meni znano enako!

Za ostalo pa nisem prepricana!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 16.09.2004 : 10:50:16 »

- knjige o psih
- DOMA PRIPRAVLJENA HRANA
- KROMPIR
- surovo meso
- Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
- čokolada
- KRUH
- Mlečni proizvodi
- Pasji Jedilniki
- Jajca
- Svinjska jetrca
- Vegetarijanska prehrana
- goveje meso
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 16.09.2004 : 12:42:47 »

Samo na hitro-pol si pa izberite eno izmed ze odprtih tem hehe.

Andi, zakaj pa naj bi bil antibakterijski?

PetraS, ne dajaj mu grozdja in rozin. Cebula-glej link zgoraj, enako za cesen. Za krompir je ze napisano kako in kaj.

Paradiznik-ok, edino za tiste z artritisom menda ne. Melancani-baje da ni fajn prepogosto-tvorijo kamne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #13 : četrtek, 16.09.2004 : 13:31:49 »

Kaj pa špinača?Je dovoljena?Ker moj jo enostavno obožuje;) Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 16.09.2004 : 13:38:09 »

MyMy
- Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #15 : četrtek, 16.09.2004 : 17:06:07 »

Nook, odgovor o cesnu te caka v temi Zelenjava

(da ne bom tu smetila Wink)
Logiran
goldie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : nedelja, 30.01.2005 : 17:52:39 »

Ojla!
Sem prebrala Wink, samo.. kaj, hrano moramo kombinirati, npr. krompir in korenje, meso..Pa je lahko tudi samo krompir (ali pašta) in meso? Smiley Svoji dajem koker kdaj, enkrat ji dam krompir in zelenjavo, pa skombiniram z mesom, drugič pa pašto in zelenjavo in skombiniram z mesom, lahko dam tudi samo krompir in meso? Huh
lp, Urša&goldie
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #17 : nedelja, 30.01.2005 : 18:34:30 »

Sem prebral temo, prebral linke na tej temi pa še vedno ne vem, kako je ta reč s krompirjem. Vedno so pravili, da krompir ni za pse, tukaj pa berem, da ga lahko jedo. Jaz svojega psa sicer hranim z briketi, mu pa včasih dodajam sadje in zelenjavo, tako kuhano kot surovo. Odvisno od zelenjave. Samo krompir........
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : nedelja, 30.01.2005 : 20:34:28 »

Domača hrana za pse ni slaba izbira, če je pravilno pripravljena, je to zelo dobro. Psi jo radi jedo, samo problem nastane, če je kdo na katero sestavino alergičen. Potem pa ni mogoče več tako enostavno pripravljat domače hrane, če ne veš v čemu je vzrok, pridejo pa briketi za občutljive na jedilnik. Moj je recimo na domači hrani precej manj pil, ker je polna sokov, v primerjavi z dehidrirano, pije ko žolna. Domača je boljša za ledvica. Zobni kamen je pa tako ali tako stalnica, pri sveži hrani ali pa dehidrirani, pa če 100x piše tartar control na vreči.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 30.01.2005 : 21:09:54 »

Sem prebral temo, prebral linke na tej temi pa še vedno ne vem, kako je ta reč s krompirjem. Vedno so pravili, da krompir ni za pse, tukaj pa berem, da ga lahko jedo. Jaz svojega psa sicer hranim z briketi, mu pa včasih dodajam sadje in zelenjavo, tako kuhano kot surovo. Odvisno od zelenjave. Samo krompir........

Na koščke narezano surovo ali kuhano zelje, cvetača, korenje in repa so dober dodatek k mesu. Hrani lahko dodamo tudi kuhan krompir.

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #20 : ponedeljek, 31.01.2005 : 08:20:32 »

Domača hrana za pse ni slaba izbira, če je pravilno pripravljena, je to zelo dobro. Psi jo radi jedo, samo problem nastane, če je kdo na katero sestavino alergičen. Potem pa ni mogoče več tako enostavno pripravljat domače hrane, če ne veš v čemu je vzrok, pridejo pa briketi za občutljive na jedilnik.

Ma ne vem, meni se pa zdi, da je pri alergiji dosti boljsa domaca hrana... briketi vsebujejo vsaj 10 sestavin, kako bos vedel, na kaj je alergicen? (tudi tisti za alergicne... preberi malo sestavine, pa bos videl, da recimo "lamb and rice" vsebujejo tudi koruzo Shocked)
Pri domaci pa lahko omejis na eno meso, eno zelenjavo in en vir OH in potem vidis, ali se boljsa ali ne.

Meni se zdi pri domaci hrani ful velik catch, kako jo pripravit tako, da vsebuje vse, kar pes potrebuje.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #21 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:12:25 »

Ma ne vem, meni se pa zdi, da je pri alergiji dosti boljsa domaca hrana... briketi vsebujejo vsaj 10 sestavin, kako bos vedel, na kaj je alergicen? (tudi tisti za alergicne... preberi malo sestavine, pa bos videl, da recimo "lamb and rice" vsebujejo tudi koruzo Shocked)
Pri domaci pa lahko omejis na eno meso, eno zelenjavo in en vir OH in potem vidis, ali se boljsa ali ne.

Meni se zdi pri domaci hrani ful velik catch, kako jo pripravit tako, da vsebuje vse, kar pes potrebuje.

Morda, morda. Vendar ni rečeno, da je ravno na koruzo alergičen. Vsi briketi ''lamb and rice'' za problematično kožo jo pa tudi ne vsebujejo. Sicer moj je pri domači hrani ni dobival pa se je čisto spraskal pa gnojne bule dobil. Kaj pa če je alergičen na kakšno zelenjavo morda.... ali pa na žitarice....OH, morda je na piščanca in govedino, beljakovine. Zakaj bi ga 2 meseca vsak dan matral samo z dvema viroma, npr. ribo in krompirjem, s katerima niti pod razno ne bo dobil dovolj vitaminov in mineralov, beljakovin in maščob, če pa lahko prej poizkusiš izboljšat stanje s specialnimi briketi za ta name narejenimi (brez koruze)? Ko se stanje popravi, lahko potem briketom dodajaš sestavine in preizkušaš na kaj je alergičen.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 31.01.2005 : 18:14:22 »

Če je s psom vse OK, potem je domača hrana posebno zanj narejena super.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #23 : torek, 01.02.2005 : 03:28:55 »

knjigo imam doam in sem veliko receptov že sprobala. nekatere obroke imajo rajši nekatere manj. pri meni npr. mlečni obroki ne gredo ravno v slast, pa ribe tudi ne.  gredo pa omlete, doma narejeni piškotki, pečen piščanec ...
moji psi so v glavnem na kuhani hrani, včasih konzerva. briketov pa rajši ne bi. vsak petek pa dobijo surove kosti ob ponedeljkih pa rumenjak. pa ne se spraševat zakaj ravno ob teh dneh  Huh. enostavno da jaz en pozabim  Wink
hrani pa še dodajam, predvsem v zimskem času še spirulino, pivski kvas in jajčne lupine (zmlete v prah).
agata pa je skoraj vegetarjanka. obožuje korenje, papriko, tudi surov krompir bi jedal v velikih količinah pa ga en dobi.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #24 : torek, 01.02.2005 : 03:33:42 »

še to sem pozabila. skuham na veliko. npr. po 2-3 piščance naenkrat, po 6 puranjih beder (so se ful podražili) potem izračunam kalorije in deke in zapakiram toliko kot bi moral biti en obrok in v zmrzovalnik. tako imam vedno pripravljene obroke. ko imam še par paketkov pa spet skuham. tako kot bom morala danes Cheesy. za standarne zadeve pa itak že na pamet vem koliko moram spakirat. če je piščanec masten dodam riž, če imam govedino dodam testenine ali pa še rajši naredim ribano kašo.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #25 : torek, 01.02.2005 : 10:00:35 »

Daisy, glede na to, da svojega psa hranim z briketi, ki naj bi bili uravnotežena prehrana, vendarle mislim, da mu sadje in zelenjava poleg briketov ne moreta škodovati. Zanima me, ali je v tej knjigi tudi kaj receptov, ki vsebujejo samo zelenjavo, da mu malo popestrim jedilnik?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : torek, 01.02.2005 : 10:00:55 »

"Tukaj pa še nekaj povzetkov iz istega članka:

Škodljiv je tudi AVOKADO in sicer ena vrsta, ki vsebuje toksin persin.

Škodljiv je tudi surov FIŽOL, ker vsebuje toksin solanin. ČEBULA pa povzroča hemolizo- topljenje rdečih krvničk, za to je krivo žveplo.
KROMPIR tudi vsebuje toksin solanin, to pa na vseh predelih kjer je gmolj zelen. "

Tole je prekopirono nekje iz linkov, ne vem več od koga, ampak zanima me:
če je avokado škodljiv in ima toksine, zakaj g aprodajao v  živilskih trgovinah?
zakaj čebula povzroča topljenje krvničk samo pri psih, pri ljudeh pa očitno ne, saj bi bil moj v.d. drugače že poplnoma anemičen?
Za krompir velja, da je zelen-tako kot paradižnik iz navedenega razloga strupen tudi za ljudi. Surov krompir povzroča pri ljudeh vročno- a pri psih pa ne?Včasih j eveljalo , da psi ne smejo krompirja? a j eto sanjal kakšen vet. ali so bil enarejene resne študije? (meni se zdi neumnost, jasno , da smo od krompirja ne bo živel, ampak , da bi škodil? Roll Eyes)
Enako za grozdje in rozine- pri ljudeh nič ne vem , da bi lahko škodilo , zato težko verjamem o veliki škodljivosti z apse. Moj apudlic ase j epasla po vinogradu, pa je doživela polno starost-brez problemov.
Česen-moja babi ga je redno dajala psom, pa so bili O.K. in imeli zanemarljivo št klopov v primerjavi z ostalimi na vasi.
 

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #27 : torek, 01.02.2005 : 10:08:03 »

Deteljica, o vsem tem smo ze nekje govorili. Tako o grozdju, kot o cesnu in cebuli.
Pac, futrajte kar hocejte, kaj mene briga. Samo ne jokat, ce bo prislo do kake odpovedi ledvic. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #28 : torek, 01.02.2005 : 14:48:53 »

knjigo imam doam in sem veliko receptov že sprobala. nekatere obroke imajo rajši nekatere manj. pri meni npr. mlečni obroki ne gredo ravno v slast, pa ribe tudi ne.  gredo pa omlete, doma narejeni piškotki, pečen piščanec ...
moji psi so v glavnem na kuhani hrani, včasih konzerva. briketov pa rajši ne bi. vsak petek pa dobijo surove kosti ob ponedeljkih pa rumenjak. pa ne se spraševat zakaj ravno ob teh dneh  Huh. enostavno da jaz en pozabim  Wink
hrani pa še dodajam, predvsem v zimskem času še spirulino, pivski kvas in jajčne lupine (zmlete v prah).
agata pa je skoraj vegetarjanka. obožuje korenje, papriko, tudi surov krompir bi jedal v velikih količinah pa ga en dobi.

Citat
Poslal: daisy  Poslano: Danes ob 03:33:42  
še to sem pozabila. skuham na veliko. npr. po 2-3 piščance naenkrat, po 6 puranjih beder (so se ful podražili) potem izračunam kalorije in deke in zapakiram toliko kot bi moral biti en obrok in v zmrzovalnik. tako imam vedno pripravljene obroke. ko imam še par paketkov pa spet skuham. tako kot bom morala danes . za standarne zadeve pa itak že na pamet vem koliko moram spakirat. če je piščanec masten dodam riž, če imam govedino dodam testenine ali pa še rajši naredim ribano kašo.


Oooooooooo, ko bi moj to vse lahko jedel, bi bil presrečen, pa je vse padlo v vodo. Sad Sedaj že kakšne 4 dni ne dobiva več hrane, ki si jo opisala, pa se že malenkost manj praska.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : torek, 01.02.2005 : 15:54:37 »

če je avokado škodljiv in ima toksine, zakaj g aprodajao v  živilskih trgovinah?

Jaz osebno mislim, da avokado ne more biti tako blazno škodljiv, če pa ga itak dodajaš v manjših količinah. Ne vem, moji psi ga jedo.

Za krompir velja, da je zelen-tako kot paradižnik iz navedenega razloga strupen tudi za ljudi.

OK, kako pa je potem z zelenimi paradižniki, ki jih prodajajo vložene s pekočimi feferoni?

Surov krompir povzroča pri ljudeh vročno- a pri psih pa ne?

Pa saj krompirja valjda psu ne daješ surovega  Roll Eyes Shocked Huh

Lp, Yo
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #30 : sobota, 05.02.2005 : 17:33:05 »

Jaz sem pa našla eno stran, kjer je našteta hrana, ki je strupena za psa. ne vem, sicer, koliko je to res. Naj bo samo informativno:

Foods poisonous to your dog
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #31 : sobota, 05.02.2005 : 22:25:50 »

Pa ljudje, a ne znate brati? Strupeni so zeleni deli krompirja. ZELENI! Ostali del gomolja je užiten. Tako za psa kot za nas. Zelene dele se obvezno odstrani, če se pojavijo. Nastanejo pa, če gomolj gleda iz zemlje. Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #32 : sobota, 05.02.2005 : 22:26:53 »

Aja, pa krompir naj bo seveda skuhan Roll Eyes , še bolje pa, če je potem še pretlačen, pire.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #33 : ponedeljek, 07.02.2005 : 00:48:40 »

Prvič slišim, da je puranja koža strupena za pse ...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #34 : ponedeljek, 07.02.2005 : 09:58:50 »

Prvič slišim, da je puranja koža strupena za pse ...

Kje si pa to prebrala? Po tej logiki bi morali biti moji psi že mrtvi.

Lp, Yo
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #35 : ponedeljek, 07.02.2005 : 10:08:42 »

Yo, jaz sem dala en link gor (malo višje) o strupeni hrani.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #36 : ponedeljek, 07.02.2005 : 10:11:38 »

Yo, jaz sem dala en link gor (malo višje) o strupeni hrani.

Sorry  sram še nisem prebrala tistega.

Lp, Yo
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 07.02.2005 : 10:14:03 »

 Grin Grin Grin Grin Je razlika med akutnim pankreatitisom in "strupom" ane. Wink Drugace pa se kar nekaj casa ze domneva, da (pre)velika kolicina mascob lahko povzroci pankreatitis.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #38 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:36:08 »

Pankreas je trebušna slinavka, potemtakem domnevam, da je pankreatitis vnetje trebušne slinavke.
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #39 : četrtek, 11.08.2005 : 18:21:27 »

Zdravo,

nikjer ne najdem topika o taksnih in drugacnih oresckih (mandlji, lesniki, orehi,...). Na dopustu smo ugotovili, da nasemu izreeeedno teknejo, neprijetnih posledic ni bilo (morda malo trdi kakec), mljackal jih je z uzitkom, pa me zanima, ce kdo daje svojemu kuzku tudi taksne dodatke.
aja, pa se to: nor je na sir, nekje sem prebrala, da ga dajemo v zmernih kolicinah, koliko je to? nas dobi en "small" kongec na dan (no, dva)  Grin
lp
tanja

ps. ali bi se dalo odpret topik ala "prepovedano/skodljivo/nepriporocljivo", da ne brskas po vseh"receptih", da najdes kaksen koristen nasvet?
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: DOMAČA PASJA KUHARICA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines