mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:14:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nemški ovčar Garf
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar Garf  (Prebrano 28094 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 08.06.2008 : 08:01:09 »

Preveč lepo, da bi bilo res. Garf prihaja nazaj, ker se sostanovalci ne strinjajo z njim. Lastnik se je sicer prej pomenil, ampak ko so ga videli, so sklenili, da je prevelik. Torej.... Garf spet išče nov dom.
Logiran

urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 08.06.2008 : 09:18:57 »

Je pa res fajn imet takšne sosede! Angry Upam, da si bodo tudi oni kdaj kaj želeli, pa se drugi sosedje ne bodo strinjali. 
Take mam jaz najraje: ko si sami kaj zmislijo, bi se morali vsi strinjat, če se ne pa imajo nosove do tal, če si pa kdo drug kaj želi naredit, pa se nikoli ne strinajajo, ker jih vsaka malenkost moti! Poznamo takšne... Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #17 : nedelja, 08.06.2008 : 09:50:39 »

Ne, fajn je imet tako razčiščene pojme.  Roll Eyes
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 08.06.2008 : 09:57:09 »

Ne, dečko je res fajn, je povedal prej, koga bo pripeljal. Ko so ga videli, so se zbali za svoje otroke, celo policijo so klicali...
No, Garf je zaenkrat prijazen ovčar in nikomur prav nič noče.

Pred časom sem oddala Amiga, nemca, ki je pred kratkim napadel sosedovega otroka. Rezultat? Evtanaziran. Ne vem, če sploh ima smisel... selit te pse malo gor, pa malo dol, pa se trudit in neskončno dolgo "držat nivo" njihove prijaznosti (kar ni najlažje na dolgi rok, ker je vsak od njih en od povprečno 30-ih). Mogoče si bo pa treba priznat, da posvojiteljev pač ni (iz kajmebrigakaterihvserazlogov) in bo treba začet evtanazirat odvečne, ker prav to so.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 08.06.2008 : 10:10:52 »

Pravzaprav razumem to odvečnost. NITI JAZ GA NOČEM POSVOJITI. Imeti mora spešl hrano, ker ima sicer drisko. Majhnih psov ne mara. Je velik; po mnenju mnogih primeren za čuvaja na ketni. Odveč torej, razen za čuvat.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 08.06.2008 : 10:15:30 »

In ja, seveda. Za na ketno in za čuvat je fantastičen. Vsak klinčev premik najmanjšega lističa z drevesa najavi in zja kot da je plačan za to. Poln kufer ga imam, ker ne rabim čuvaja.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : nedelja, 08.06.2008 : 10:26:45 »

Ne, dečko je res fajn, je povedal prej, koga bo pripeljal.

Verjamem, ampak sostanovalci bi šli z mano. Ali pa se selim. Ali pa ne vzamem psa. Ker, če so se ustrašili Garfa, bi se verjetno še koga drugega. Tole fjakanje psov gor in dol pač ni dobro za nikogar, najmanj pa za psa.

Garf je za moje pojme prijeten pes, ki rabi veliko pozornosti in ukvarjanja z njim, česar mu v zvetišču pač ni mogoče nuditi. Kje so posvojitelji? Pojma nimam. Kje so posvojitelji za Graha? Čipsa (ki je bdw čudovit pes)? Bingota? Mesca? Fru?

Bljak. Garf je samo navaden nemc (in se to brez rodovnika!).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #22 : nedelja, 08.06.2008 : 10:44:37 »

Ja res je kruto ko takole slišiš, da se sostanovalci pritožujejo. Sem namreč v najemniškem in Roki kot 13 letnik ne povzroča nobenih težav, ampak sploh stari sosedi imajo pa bujno domišljijo. Zdaj se po novem moj Roki sprehaja s posodo za vodo zvečer, da ne morejo spat. Ampak kaj ko je ta posoda na podlagi ki sploh ne omogoče drsenja. Kr naj govorijo, mene to sploh ne moti, dokler pustijo Rokija pri miru. Potem se bomo pa tepli...
Če povem po resnici si sama ne upam trenutno imeti novega psa, kaj šele mačko, tu kjer sem. Zato pa upam, da bom čimprej na svojem in potem mi nihče nič ne more. Seveda to tudi za blok velja. Zato je res nerodno, ko takole domov pripelješ psa in se ga vsi bojijo. Me pa res zanima kakšen blok je to in stanovalci, da kličejo policijo zaradi psa???  Angry  Res pa je, da so lastniki psov tisti, ki lahko naredijo ogromno, da jih ljudje sprejmejo. Najbolj užge to, da se čisto izoliraš od sosedov in umakneč če koga zagledaš. Sploh pa če so otroci poleg. In potem se te navadijo, da je tvoj pes prijazen in ti zelo odgovoren, ker se diplomatsko umakneš. Pozdravljaš na veliko in si zelo prijazen. In zgodi se celo to, da te začnejo opažat in te ustavljat in pogovarjat o tvojem kužku. Ja se da spremenit sosede, verjemite mi. Ampak moraš biti malo psihologa in žal to nismo vsi. Tko kot sem že rekla, da brez Rokija ne grem nikamor bo to veljalo za vse pse naprej. Se je treba znat borit za svoje!

Žal mi je, da Garfa niso sprejeli. Upam pa, da bo kmalu našel svoj prostor pod soncem!

Lp, I
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : nedelja, 08.06.2008 : 15:20:57 »

In ja, seveda. Za na ketno in za čuvat je fantastičen. Vsak klinčev premik najmanjšega lističa z drevesa najavi in zja kot da je plačan za to. Poln kufer ga imam, ker ne rabim čuvaja.
Pa saj za čuvaja ni nujno ,da je na ketni- če res hočeš,da kaj čuva.
kaj pa čuvanje kakšnih ograjneih objektov in skladišč- taka služba se pa ne zdi sprejemljiva?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 08.06.2008 : 15:33:14 »

Hja. Kje pa so tisti, ki bi ga tako imeli? Mene kličejo le tisti, ki bi ga na kmetiji iimeli zvezanega. Sicer pa, da ne bo pomote - pes ni jezen, le glasen je. Narediš šiiiiic, pa ga odnese, zraven pa tuli, kot da ga iz kože daješ.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #25 : nedelja, 08.06.2008 : 15:53:00 »

Narediš šiiiiic, pa ga odnese.

Garf, šiiiiic!
Naj ga čimprej odnese!  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : nedelja, 08.06.2008 : 15:54:26 »

Ja, res, čimprej.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : torek, 10.06.2008 : 10:35:19 »

Hja. Kje pa so tisti, ki bi ga tako imeli? Mene kličejo le tisti, ki bi ga na kmetiji iimeli zvezanega. Sicer pa, da ne bo pomote - pes ni jezen, le glasen je. Narediš šiiiiic, pa ga odnese, zraven pa tuli, kot da ga iz kože daješ.

ja to je bolj retorično vprašanje.
Včasih pač slučajno izveš, da kdo kaj išče, pa me zanima politika oddajanja, da ne bi kakšnih nezaželjenih usmerjala na telefone in da po nepotrebnem ne pride do najedanja živcev, ki jih nujno potrebujete za pametnejše zadeve.
Sem se pa spomnila,ker je lani znanec od strica  iskal čuvaja za objekt ( nek avtoodpad za prodajo rezervnih delov- ni baš nek kavč lajf ampak  spodoben standard: spuščen v veliki ogradi ponočiin kadar je zaprto, čez dan občasno zaprt v manjši ogradi (večji kot so boksi), v redu koča,  občasen sprehod, mlajši del familje se kdj pa kdaj igra s psom)
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #28 : torek, 10.06.2008 : 11:06:20 »



Sem se pa spomnila,ker je lani znanec od strica  iskal čuvaja za objekt ( nek avtoodpad za prodajo rezervnih delov- ni baš nek kavč lajf ampak spodoben standard : spuščen v veliki ogradi ponočiin kadar je zaprto, čez dan občasno zaprt v manjši ogradi (večji kot so boksi), v redu koča, občasen sprehod, mlajši del familje se kdj pa kdaj igra s psom)


spodoben standard zame osebno ni glih, kar je navedeno. ne gre za kavč lajf, naj pes dela, naj bo koristen ne le kot družabnik, itak.  ampak po mojem mu pripada redno gibanje in redno ukvarjanje z njim, psihična spodbuda. glih toliko kot psu družabniku.

moje osebno mnenje, brez kakšne želje po burjenju hude krvi. Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : torek, 10.06.2008 : 11:13:48 »

Meni se zdi čuvanje avtoodpada sicer čisto v redu služba za psa, ampak če se ne motim sem nekje prej prebrala, da ima pes zdravstvene težave, tako da ne vem če bi se izšlo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nemški ovčar Garf
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines