mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:33:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: noče jest in ima prebavne motnje
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: noče jest in ima prebavne motnje  (Prebrano 8593 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smeja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8



« : petek, 24.09.2004 : 07:45:32 »

Živjo!
Pred štirimi dnevi sem posvojila psičko, s katero so slabo ravnali.
Revica je kr v redu sedaj.
Imam samo en problem - noče jest in še drisko ima (pa ritka jo srbi).
Mislim, da je bila navajena na človeško hrano (pomije), jaz pa ji hočem dati brikete ali pa hrano iz pločevinke.
Sm ji skuhala malo riža in dala not malo briketov pa tud noče.
Pa vode tud skoraj nič ne pije!
Hvala vsem za pomoč!
smeja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : petek, 24.09.2004 : 07:59:16 »

Glede na napisano ze stiri dni ne je in slabo pije! To nikakor ni v redu!!!
 
Lahko da je to zalost zaradi sprememb!
 
Ampak ... poskusi z rizem in ribico ali pa skuhaj piscanca noter! Riz naj bo tako prekuhan, da spusti sluz - ta pomaga proti driski!
V gobcek ji z injekcijo spricaj vodo - ce bo dehidrirana - to ugotovis tako, da kozo dvignes - kot bi jo uscipnila in ce gre pocasi nazaj "v svoj polozaj" gre za dehidracijo!

Ce danes ne bo bolje jo peljite k veterinarju!

Ukvarjajte se z njo, da se bo navadila na vas ... tako bo "pregnala" zalost!
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : petek, 24.09.2004 : 08:07:14 »

Ne pozabi ji dati sredstvo proti crevesnim zajedalcem.
Na vsak nacin pa jo pelji k veterinarju, da jo pregleda.
Na brikete in konzervirano hrano jo navajaj postopno.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : petek, 24.09.2004 : 08:43:05 »

Briketi in konzerve znajo biti šok za želodček, vajen pomijev.
Počasi so navajaj na nov način prehranjevanja.

Sicer pa psi, ki so vajeni briketov, lahko dobijo drisko samo zato, ker smo jim servirali brikete druge firme.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #4 : petek, 24.09.2004 : 09:40:17 »

Kaj vec o driski si lahko preberes tukaj!
Logiran
smeja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8



« Odgovor #5 : petek, 24.09.2004 : 13:30:59 »

Hvala vsem za odgovore in pomoč!
Ji bom skuhala dons riž pa piščanca. Pomoje bo pojedla ker če ji dam košček šunke takoj poje. Pa tud vodo pije sm ugotovila, če ji dam not mal mleka.
Zgleda da so ji dajali sam mlek za pit.
Pr veterinarki sva ble včeri in je vse ok baje.

LP
smEja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : petek, 24.09.2004 : 13:37:44 »

Pa tud vodo pije sm ugotovila, če ji dam not mal mleka.

Mleko nekaterim psom povzroca drisko, tako da bi ga jaz ukinila!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : petek, 24.09.2004 : 14:14:44 »

POZOR!!!

Mleko mesano z vodo ODPIRA - se pravi naredi ravno nasproten ucinek in ne gre za bolj "blago mleko"!
Predlagam, da mleko takoj ukinete!

Hvala tistim, ki so me opozorili! Wink
Logiran
MAIK
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #8 : sobota, 25.09.2004 : 12:50:56 »

Če si se odločila za ind.propravljeno hrano je po mojem najlažji prehod takšen, da poizkusiš s hrano, ki se namaka in je nato zelo podobna kuhani hrani(z omako).Jaz poznam Belcando MultiCrok in Belcando Huh?? za majhne in srednje pse.Za ostale proizvajalce pa ne vem.
Logiran
smeja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8



« Odgovor #9 : sobota, 25.09.2004 : 14:47:12 »

S kakanjem je zdej v redu. Sm našla kup drekcov na vrtu, ki niso čist trdi, sam driskasti pa tud niso.
Briketke pa mal namočene, pa mal z ribjim oljem polite nardim, pa še mal konzerve not pomešam, tko da že poje.
Se bo že navadla, ni kej! Zgleda da je blo vse bl zarad šoka.
Hvala vsem za pomoč.
Glede mleka pa ni panike, ker je tam odkoder prihaja skos pila mleko (kozje pomoje, ker imajo koze). Ampak jaz ji ga ne bom več dajala... zmer manj!
Lp
smEja
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #10 : sreda, 24.11.2004 : 20:32:10 »

Pred dvemi dnevi je dobil rahle prebavne motnje. To ni bila huda driska, ampak zelo zelo mehko, glede na to, da je prej vedno imel kompakten iztrebek, je to v bistvu že kar driska za njega ja. Danes zgodaj zjutraj je začel pa  še bruhati. Sedaj je ok, cel dan smo mu dajali rahlo sladkan borovničev čaj. Ni pa nič slabega počutja, je zelo živahen, tako kot vedno. Lulat hodi normalno, stanje se je umirilo.

No sedaj pa k zadevi. Že pred kakšnim tednom smo ugotovili, da ne je več tako kot bi moral. Kuhano hrano je vedno pojedel, brikete pa ne in je vedno kaj ostalo. Tega prej nikoli ni počel in je bil prav požrten! Na koncu se je zgodilo, da se je silil, ko je dobil obrok briketov....sledilo je - beri prvi odstavek. Danes se briketom (preizkusili 4 vrste)približa samo na 30 cm, od daleč povoha in gre ritensko...  Roll Eyes Smo mislili da zato, ker ga muči želodec, sedaj smo mu pa skuhali močno kuhan riž s korenčkom in mu dali čisto majhno porcijo. Je kar skočil h posodi in vse pojedel.

Kaj sedaj narediti, ker očitno briketov ne bo nikoli več jedel, s kuhano hrano kar naprej dan za dnem ga ne mislim hraniti, ker je tudi sedaj dobival mešano. Vem, da če mu bom polil z jogurtnom, z ribjim oljem s čimerkoli, ne bo jedel, ker ve da so spodaj briketi. Roll Eyes Torej kaj  Huh
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #11 : sreda, 24.11.2004 : 21:05:15 »

zdaj pa je čas, da uporabiš domišljijo!
Pa ne da si res mislil, da bo skoz brikete jedu, he he he! Te pa lahko potolažim, naš nič ne je, kadar ga luna nosi, pa ko mu kaka punca glavo zmeša, (vključno z mano!! Roll Eyes)...
Mi smo se kar precej namučili, da smo našli brikete, ki jih je.. Stradanje ni pomagalo, ker je raje stradal, kot jedel.. Smo mu pač kuhali, kar je imel naraje.Brikete polili z juho ali primešali ribjo konzervo, skratka 2/3 kuhane hrane in 1/3 briketov. Zdaj smo pa celo tako daleč, da veselo zmaže celo posodo SAMIGH briketov in ne pusti niti enega samcatega Bajkiju!! Cheesy
Aja, pa šli smo samo na en obrok, ker je drugače pobral ven samo ta dobre stvari, ostalo pa pustil! Zdaj pa jeta enkrat dnevno in vse zmažeta (tok tok), tako, da včasih dobita še večerjo!
Pa veliko sreče, še več potrpljenja in dobro kuharico!  Grin
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #12 : sreda, 24.11.2004 : 21:11:50 »

Ups!Ja,ja  to je pa, ko prehitro pišeš!
Nisem videla tistega dela zaradi prebavnih motenj!
Naša dva kar precejkrat bruhata (seveda, ko pa vse požreta). Takrat jih s hrano ne slilim, res pa še nikolin ista bruhala več kot 2x! Če se stanje ponavlja, mogoče ne bi bil odveč obisk veterinarja?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #13 : sreda, 24.11.2004 : 21:31:28 »

Ja, saj pri nas je taka stvar, da je jedel do 10 meseca 3 obroke na dan. Sedaj sem pa jaz rekel, dovolj je star, gremo na 2! obroka... in se je začelo. Tistih briketov, ki je prej le nekako s silo pojedel (zadnji teden, prej je bilo ok), se sedaj tudi dotaknit noče. Bruhal je naš toliko, da je pomoje zbruhal kar je blo v želodcu. Pomoje je ene 3x bruhal. Da bi se mogoče prenažrl, ko smo šli na 2 obroka Huh

Veterinar je rekel, nič dajat za jest do nadaljnega in dajati borovničev čaj, vsako uro po malo, dokler se stanje ne umiri, potem pa počasi nazaj, na začetku z dietno hrano.... Samo fora je, da sedaj tisti kuhan riž je pojedel in hodi po kuhinji in voha če bo še kaj Roll Eyes
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #14 : sreda, 24.11.2004 : 21:33:35 »

Stanje se je umirilo, briketov pa niti povohat noče, samo sveže kuhano hrano bi pa jedel..... En briket da v gobček in ga flosa po njem par sekund, potem pa izpljune, fuj Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: noče jest in ima prebavne motnje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines