mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:30:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nosečnica PILAR
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nosečnica PILAR  (Prebrano 23276 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #60 : ponedeljek, 19.05.2008 : 21:09:31 »

Kar se zasebnosti tiče pa moram priznat da nekako razumem renee ob razumevanju ( hm... Undecided silom prilike najbrž) tudi druge plati. Sama svojo zasebnost strašno čuvam, prav tako pa mi je enako strašno neprijetno vstopit v tuje stanovanje.

Tudi jst imam rada zasebnost, Sleepy. Vendar je tudi prihod po mačko vdor v mojo zasebnost, kajne? Ker mačka ni v zavetišču pač pa pri meni doma - v mojem zasebnem prostoru (kar renee ni niti najmanj motilo, nasprotno, celo zelo agresivno se je najavila). Tudi jst ne maram ljudi po mojem stanovanju, tudi jst ne maram hodit po tujih stanovanjih. Pri preverjanjih me zanima, ce bom macko "dobila" v stanovanju ali zunaj in v kaksnem stanju je macka. Prav en k**** me briga, ce imajo posvojitelji po tleh tapison ali parket, ce imajo en kavc ali dva, se najmanj me pa zanima njihova spalnica.

Zato jst druge strani ne razumem. Pogoji so namrec jasni. Ce se z njimi ne strinjas, macke ne posvojis in ni treba delat cirkusa okoli tega. To pa omenjeni potencialni posvojiteljici ni bilo jasno (niti po tretjem tel. pogovoru), dokler nisem omenila, da smo že preverjali in da torej to resno mislim. Sploh pa - tudi, ce bi se renee strinjala s preverjanjem, jst Pilar ne dam za verjetno notranjo. Pod nobenim pogojem, niti na mogoce.

Komur ni jasno, da mlada odrasla macka, ki ima vsaj dve hudi poskodbi, ki sta posledici "svobode", nima kaj iskat zunaj, macke ne dobi. Ja? Sem zdaj dovolj jasna? Vsem potencialnim klicateljem, ki se jim je mogoce ob branju tega zazdelo, da rabim samo krajšo razlago, kaj macke potrebujejo, naj ze v naprej prihranim zivce - ne trudite se. Mack je veliko in veliko prevec. Ce zelite narediti dobro delo, poglejte cez okno in posvojite tisto macko, ki ste jo zagledali tam.

Ce se kdo zanima za Pilar pod naslednjimi pogoji:
- izkljucno notranja
- podpis pogodbe
- preverjanje stanja

Naj me pokliče na 041/896-128 po 16. uri oziroma po 4. uri popoldne.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 19.05.2008 : 21:22:02 »

Kar velja za čisto vse mačke zavetišča Horjul, ki niso divje prostoživeče in kot takšne vrnjene v naravo. Pa še tole: pogodba ni veljavna nekaj mesecev, pač pa ves čas, dokler je žival živa. Dajte tale stavek res prebrat.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #62 : ponedeljek, 19.05.2008 : 21:36:39 »

Prav zanimivo je, kako imajo vsi potencialni posvojitelji idealne pogoje, vsi obljubljajo raj na zemlji, ko pa omeniš pogodbo, v katerem pravzaprav ni nič drugega kot določila, ki so v skladu z veljavnim zakonom, pa vsi pop****jo. Zakaj že? Govorim iz lastnih izkušenj. Vse v redu in prav, obljube take, da bi se še jaz selila v take pogoje, pogodba pa "no way".  Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #63 : ponedeljek, 19.05.2008 : 21:41:57 »

Kje se pa da to pogodbo prebrat? Mislim a obstaja kak izvod ker bi jo rada videla, če se da  Huh
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #64 : ponedeljek, 19.05.2008 : 21:51:36 »

Prav zanimivo je, kako imajo vsi potencialni posvojitelji idealne pogoje, vsi obljubljajo raj na zemlji, ko pa omeniš pogodbo, v katerem pravzaprav ni nič drugega kot določila, ki so v skladu z veljavnim zakonom, pa vsi pop****jo.

A-a...vsi pa ne......potem ne bi bilo posvojencev Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #65 : ponedeljek, 19.05.2008 : 22:28:01 »

Kje se pa da to pogodbo prebrat? Mislim a obstaja kak izvod ker bi jo rada videla, če se da  Huh

Obstaja. V mojem računalniku in jo sprintam - dva izvoda - en ostane meni, en gre pa s posvojiteljem, ko pride posvojit žival.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #66 : ponedeljek, 19.05.2008 : 22:32:57 »

A-a...vsi pa ne......potem ne bi bilo posvojencev Wink

Sem se narobe izrazila. Lahko pa rečem, da je bilo pri meni med klicočimi in obiskujočimi (veza na eno drugo temo - ob najbolj nemogočih urah) ene 99% ravno takih.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #67 : ponedeljek, 19.05.2008 : 22:33:38 »

Obstaja. V mojem računalniku in jo sprintam - dva izvoda - en ostane meni, en gre pa s posvojiteljem, ko pride posvojit žival.

Aha. Hvala za odgovor. Imam občutek, da nisem smela tega vprašat. Sej nisem želela biti radovedna.  Lips Sealed Sad
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 19.05.2008 : 22:37:28 »

Pogodba je uraden dokument, ni nič groznega, ne želim pa, da jo morebitni posvojitelji prej "preštudirajo", potem pa kimajo... Če se ne strinjaš, lahko mirno odstopiš od posvojitve, pa je.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #69 : ponedeljek, 19.05.2008 : 22:47:20 »

Renee, a so te vesoljci napadli al je to kaka bolezen? Huh
Če si ob podpisu običajne pogodbe za posvojitev domače živali prepričan v skrito zaroto, za katero tiči nekdo, ki si neznansko želi hodit po tvoji hiši v nedeljo ob polnoči ali ob kakem še bolj nemogočem času ter s slastjo šnofat po predalih v tvoji spalnici, potem to meji na paranojo. Menda tudi poštar s priporočeno pošiljko pri vas zvoni zgolj "pod pretvezo", da bi pokukal v vašo predsobo? Ali se bi Pilar lahko zanesla na paranoidno lastnico? Malce dvomim... Še posebej, če je ta stvar prignala tako daleč, da bi raje spustila v hišo "garjavega psa" Shocked, kot človeka, ki je rešil njeno (potencialno) žival in ji ponudil boljšo priložnost za življenje in brez katerega bi bila ta že davno mrtva??
Kar precej žaljivo, se ti ne zdi?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #70 : ponedeljek, 19.05.2008 : 23:09:04 »

meni se zdi izjemno žaljivo.

do smetke, pridne in tudi ostalih, ki se trudijo, da pilar porihtajo nazaj v zdravo mačko. in tudi do vseh drugih, ki rešujejo živali in želijo vedeti, kaj je z njimi, ko zapustijo začasni dom.


in upam, da dobim kak od odgovor od renee:


renee, čisto tako, mimogrede: a ti res misliš, da kogarkoli, ki trenutno skrbi za tole mačko in zanjo plačuje veterinarske račune, v resnici kaj briga tvoja spalnica? a se zavedaš, kako žaljiv podton je pravzaprav v tisti boldani besedni zvezi?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #71 : ponedeljek, 19.05.2008 : 23:14:14 »

Pogodba je uraden dokument, ni nič groznega, ne želim pa, da jo morebitni posvojitelji prej "preštudirajo", potem pa kimajo... Če se ne strinjaš, lahko mirno odstopiš od posvojitve, pa je.

Razumem. Se strinjam s tabo. Če želi kdo posvojiti žival iz pravih razlogov potem je pogodba le formalnost, ker nima kaj skrivat. Vsekakor bi želela, da ima več ljudi tak pristop, kar bi bilo v dobro živalim in vsekakor bi tebi olajšalo oddajo, da bi mirneje spala . Mogoče se pa kdaj srečava in verjemi, da z veseljem podpišem to pogodbo.

Ln, I  
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 19.05.2008 : 23:23:36 »

Še nekaj tehničnih podrobnosti: Pilar je bila najdena v občini Horjul (tako kot Buhca). Nedvomno je rabila pomoč, ne glede na to, da prihaja iz občine, ki ni moja. Ne samo, da ni moja, pač pa celo ne želi imeti kakršnegakoli opravka z zapuščenimi živalmi v nobeni obliki. Naši so jo sprejeli in po mojih navodilih (ker sem bila v bolnici) tudi "zrihtali". Nadaljevala je pridna in jaz, ko sem prišla domov, kar se tiče veterinarjev. Do danes sem zanjo plačala nekaj več kot 250€ (a povem, koliko sem dala zato, da je Buhca še živa?)za veterinarje, pridna plačuje hrano in pesek in vse ostalo, kar rabi. Tega denarja ne bom nikoli videla, ker tisti dan ni bil obveščen dežurni vet. inšpektor, da bi napisal odločbo, ko pa se človek prikaže iz bolnice, je pa že prepozno, za nazaj se jih namreč ne da pisat. Torej jo bo občina Horjul še enkrat odnesla; in sta tako Pilar, kot Buhca, kot že nekaj živali prej, ki so rabile nastanitev, finančno in sicer na meni, Pilar pa še na pridni. Mačka je torej najina, kakorkoli jo obrnem okoli. Po mojem najino mačko torej lahko oddava pod pogoji, ki jih določiva, ali kako? pridni popolnoma zaupam že vrsto let, kar se presoje morebitnega posvojitelja in izbire novega doma tiče, ker se najini kriteriji v ničemer ne razlikujejo. Iz vsega naštetega sledi, če je že drugače nerazumljivo, da bo najina mačka menjala dom le za enako dobrega ali boljšega, kot je njen začasni.
Koliko besed bo pa še treba zmeraj znova? Tista spalnica je mene osebno prav zabavala, saj ne morem resno vzet namigov, da bi se rada po tujih spalnicah plazila, vendar. To je bilo malo za hec, anede  Tongue Roll Eyes.
Logiran

mirjana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #73 : torek, 20.05.2008 : 06:41:47 »

Moji muci nista iz zavetišča, pa bi brez najmanšega problema v stanovanje spustila osebo, ki bi želela preveriti v kakšnem stanju sta. Pravzaprav bi se zelo dobro počutila, ker bi mi to dalo vedeti, da se stvari  v tej državi pomikajo na bolje.
Logiran
ax.alexia
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #74 : torek, 20.05.2008 : 06:49:45 »

Renee, a so te vesoljci napadli al je to kaka bolezen? Huh

 Mene osebno ne bi motil obisk - jaz pravim tako - podpisana pogodba - novi prijatelj.
Vse razumem, da ženski razložite situacijo in pogoje posvojitve ampak, da jo žalite mi pa ni jasno?!? ZAKAJ?
Ampak če njej tako ne paše ji ne paše in kaj čte naredit, ampak ne jo zaradi tega obsojati in žaliti, kar ni lepo. Še posebej če se norčujete da je bolana ali da je iz vesolja?? dajte nooooo.....  meni je to bolano... Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nosečnica PILAR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines