mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:23:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nosečnica PILAR
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nosečnica PILAR  (Prebrano 23292 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #90 : torek, 20.05.2008 : 09:44:46 »

No jest bi bila bolj vesela, če bi bilo preverjanje najavljeno  Grin Iz praktičnega razloga... včasih se ob lepih dnevih kje potepava. Sploh sedaj, ko je tako vreme, pa še letnik počasi zaključujem, pa je veliko časa in volje  Grin
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #91 : torek, 20.05.2008 : 09:50:23 »

Sploh ne razumem, zakaj taka polemika glede pogodbe. Podpisati jo je treba in se je držati. Pa pika!
Kdor tega noče, tudi pri meni ne bi dobil mačke. Pa naj bo soseda ali pa neznanec.

Zanimivo je bilo, ko smo oddajali enega mačkona. Pogodba za podpisat --aammmm...ja, zakaj pa, kaj pa piše, a je to nujno,...itd..
Ko pa so mačka hoteli vrniti (ker je fasal mikrosporijo), pa je bila pogodba zelo pomembna, češ...v pogodbi piše, da ga moramo pripeljati nazaj, če blablabla...
Saj ne da nismo bili veseli, ker so ga sploh vrnili, ampak hočem povedati, da nekateri ljudje jemljejo pogodbo na različne načine. Kakor jim zapaše.

Pridna, čeprav včasih ostro napišeš, vem, da delaš to za živalce in zato popolnoma podpiram tole teženje glede pogodbe.

Saj je renee sama napisala - bo pač pobrala mačko kje drugje.

Stvar torej rešena, Pilar še vedno išče odgovornega lastnika, ki je ne bo spuščal ven in bo pripravljen sprejeti VSE pogoje, napisane v pogodbi.


Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #92 : torek, 20.05.2008 : 09:51:23 »

Meni je za posvojitev muce tudi moja mami podpisala pogodbo.
Pa če se komu to še tako čudno zdi Shocked
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #93 : torek, 20.05.2008 : 10:02:00 »

Pridna, čeprav včasih ostro napišeš...

? Pisem ostro?  sram Hm, zelim samo, da je jasno.

Drugace je pa Pilar en velik cuker - tak za stopit se v dezju. Tujih ljudi se ne boji, macja druzba ji odgovarja (v bistvu se v blizini cloveka obesi na cloveka) in skos, ampak skos ima vklopljen motorcek. Res zlato bitjece.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #94 : torek, 20.05.2008 : 10:07:32 »

Ostro ja, ampak dobronamerno. In, seveda, predvsem jasno Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #95 : torek, 20.05.2008 : 10:59:15 »

Kajti mačke spoštujejo svoj in tuj teritorij.

S temle se pa ne strinjam. Tongue Naš muc ima namreč največje veselje zasedat teritorije naše psičke Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #96 : torek, 20.05.2008 : 11:03:55 »

Ampak zmotil me je besedni izraz
Ax.alexia, ga jemljem nazaj, ker res ni bil prav lep... Sem danes malo manj žleht. Smiley
Drugače pa, ne gre zato, če je omenjala mene.  Tudi mene je zmotil besedni izraz... da nekomu rečeš "raje garjavega psa, kot tebe". Ker je v vsakdanjem jeziku garjav pes dojet kot nekaj slabega, bi to nekako pomenilo, da je tisti, ki pride v kontrolo, še mnogo "slabši od slabega". Da človeka že apriori označimo na tak način, to se mi zdi dokaj čudno in temu je bilo namenjeno moje zgražanje.
Sicer pa ni važno, Pilar išče dom, anede?
Logiran
Selene
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #97 : torek, 20.05.2008 : 11:52:03 »

... Zdaj me vlačiš po netu kot kakega zločinca.


Z vlačenjem po internetu NI začela pridna!
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #98 : torek, 20.05.2008 : 12:37:14 »

Torej Pilar še vedno išče dom! Nehajmo smetit  njeno temo, ker bo gospodična še užaljena ratala Wink Ne resno,sej je vse lepo in prav,da se napiše vmes nekaj podatkov (npr. pogodba) samo saj veste kam to potem pelje, - v nedogled!  Dejstvo je, da je Pilar še v zavetišču, renee pač ni ta prava posvojiteljica! Torej se išče nov, primeren posvojitelj za Pilar!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #99 : torek, 20.05.2008 : 13:48:30 »

Hmmm... med branjem vsega tega pisanja sem že pozabila kako izgleda ta muca.
A bo kaj slikc v prihodnje, da si malo odpočijemo oči na mucki Smiley   
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #100 : torek, 20.05.2008 : 14:15:05 »

Saj se bo počistila tale tema za Pilar in prestavljeno, kar ne spada sem, nič skrbeti Wink

Sem se pa zdaj še nečesa spomnila:
ČE bi jaz posvojila žival od pridne, Smetke, ... ... ... , katerekoli tako izjemne skrbnice,... BI ZAHTEVALA ta dva obiska na leto!!! Že iz egoističnih razlogov, ker sem rada v taki prijetni družbi Smiley Cheesy Tongue
Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #101 : torek, 20.05.2008 : 14:16:54 »

Mah, mene se Smetka ne bi znebila, ker bi kar mi na obisk hodili. Smiley Grin Se namrec prevec bojimo, da bi se nam naselila v spalnico...menda zelo smrci! Tongue Grin
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #102 : torek, 20.05.2008 : 14:22:33 »

Sem se pa zdaj še nečesa spomnila:
ČE bi jaz posvojila žival od pridne, Smetke, ... ... ... , katerekoli tako izjemne skrbnice,... BI ZAHTEVALA ta dva obiska na leto!!! Že iz egoističnih razlogov, ker sem rada v taki prijetni družbi Smiley Cheesy Tongue

A potem je to dovolj dober razlog, da se posvoji žival iz Horjula Wink 
Joj punce kako ste....  Grin
Bo Smetka zaradi te debate dodala še kakšen člen v pogodbi. Pa ne zaradi varnosti živali, ampak svoje  Wink



PS. Drugače se pa totalno strinjam z vami. Pa ne tega okol govort  Grin
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #103 : torek, 20.05.2008 : 15:21:25 »

Drage Mačjeljubke!

Občudujem vaše predano delo, vse vaše znanje in izkušnje. Odkar sledim temu forumu, sem se ogromno naučila. Žal mi je, da se med vami in med novinci z drugačnimi predstavami tolikokrat brez potrebe krešejo iskre.

Dovolite mi eno mnenje »od zunaj«.

Ko mi je umrl muc, mi je prav vsak, ki sem mu o tem potožila, svetoval, naj naslednjega posvojim v zavetišču, da bom tako naredila nekaj dobrega. Kaj vem, mogoče je krivo obvezno domače branje Oliverja Twista, ampak »zavetišče« v zavesti marsikoga najbrž pomeni kraj, kjer nesrečne sirote čakajo na dobrotnike in rešitelje. Kot popolna začetnica sem torej vtipkala »zavetišče za živali« v google in odpirala stran za stranjo, pa podstrani in povezave... Hm, kar dosti časa je šlo za branje, a še danes mi ni povsem jasno, kakšen je sistem - ali naj iščem neko določeno muco na domači strani Zavetišča Horjul ali v podforumu Zavetišče Horjul v Kajinem kotičku na mojpes.netu ali mogoče v podforumu Muce v Kajinem kotičku ali mogoče preko slike na DZZZ --- (ah, zdaj jo imam pač med priljubljenimi, pa jo vedno najdem). Rada bi samo povedala, da sem veliko prebrala, ampak da je tem in podtem že toliko, da sem gotovo spregledala veliko pomembnega. In priznam tudi, da se nisem lotila prebiranja vseh 177 strani na temi mojpesForum/Kajin kotiček/Zavetišče Horjul/Zavetišče HORJUL. Prosim, ne bodite osebno prizadete, ko vas prišleki sprašujemo kaj, kar je bilo že večkrat napisano in je seveda vam in vsem stalnim obiskovalcem samoumevno. Včasih smo malce izgubljeni. Na začetku, na primer, vsaj jaz nisem vedela niti tega, da živali na strani Zavetišča sploh niso v Horjulu, ampak pri skrbnicah doma, mogoče čisto na drugem koncu Slovenije. In da Zmago pa King-Roy ter Fitzgerald niso moški  sram

Zdaj, ko malo več vem o vas, mi je seveda jasno, da pri vas ne gre za tisto mračno sirotišnico. Vaše živali so prenehale biti nesrečne sirote, takoj ko so našle vas. Zdaj so takorekoč živali »z dodano vrednostjo«. Ko jih izročate posvojiteljem, skupaj z njimi podarjate delček svojega srca, mnogo ur svojega časa in tudi denarja. To vam zares daje pravico, da se same odločate, komu jih boste predale.

Tolikokrat gre samo za nesporazume. Mogoče bi se kakšnemu lahko izognili, če bi nekje prav na vrhu forumov v debelem tisku na kratko in jasno objavili svoje osnovne in nespremenljive pogoje, na primer: Obvezen je podpis pogodbe s takimi in takimi določili; Posvojitelj se strinja z občasnim preverjanjem; Mačke iz zavetišča Horjul se nepreklicno oddajajo samo za v stanovanje. Ali pa: Telefonske klice posvojiteljev sprejemamo od ... do ... ure. Da ne bo prav nobenega dvoma in osebnega presojanja o tem, katere ure so primerne za klic, pa da ne bo treba odpreti posameznih tem tridesetih mačk, preden nam bo povsem jasno, da ni samo izbrana muca tista, ki ne sme na vrt, ampak tudi vse druge iz vaše oskrbe. Ve iz izkušenj najbolje veste, katere so tiste splošno veljavne zapovedi, ki bi vam morda prihranile nekaj odvečnega pojasnjevanja in izgubljanja časa z nami »neprimerneži«.

Ampak - joj! - če so ta pravila že kje zbrana - potem sem pošteno udarila mimo Huh in skesano prosim za link.

Vse dobro vam želim!
Mateja
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #104 : torek, 20.05.2008 : 15:34:59 »

Matej imaš pa podoben problem kot jaz Smiley ko sem se spravila posvojiti pisčko, se nisem lotila branja vseh 117 strani in npr. nisem vedela, da je Smetka v bolnici, pa sem jo klicala... pa je bilo preveč dela, pa vsega... no zame se je vse srečno izšlo in imam psičko... ampak ja mogoče na začetku poleg slike, datuma, stanja živali ne bi bilo neumno: tel. št. in uradne ure Smiley ker če ni uranih ur jest kličem kadar se mi pač zadzi, ker predvidevam da je folk skoz na razpolago. Pa ne zdej samo v Zavetišču, ampak govorim na splošno!!  Grin Grin

Sicer pa Smetka, pridna in ostale... jest se ne bi javljala na telefona po cca 19. uri zvečer  Grin tudi jaz zaprem takrat trgovino, pa se mi ni potrebno več ukvarjati s strankami, ampk z mano in mojimi "živalimi" (tašča, fant, pes, sestra, ... )...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Nosečnica PILAR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines