mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 15:57:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: tablete proti slabosti
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tablete proti slabosti  (Prebrano 16202 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« : ponedeljek, 05.05.2008 : 13:13:58 »

pozdravljeni,

moja Dina, vedno, vedno med vožnjo bruha, če ne drugega samo slino.
se dobi kakšne tablete proti tovrstni slabosti, po možnosti brez recepta?

hvala
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.05.2008 : 13:21:08 »

V vsaki lekarni dobiš tablete Dramina, ki so proti potovalni bolezni (slabosti). Dobi se jih brez recepta. Moji psički so zelo pomagale, ko se je navajala na vožnjo - je tudi ona non-stop bruhala v avtu na začetku.  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.05.2008 : 13:55:56 »

dramina se zelo obnese, ja.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #3 : torek, 06.05.2008 : 08:20:29 »

Pa kaj daste psičku celo tabletko ali ne? ker moj je mickena (cca. 5kg) pa se bojim, da bi blo preveč zanjo.

imava prav tako probleme z bruhanjem sline in hrane...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : torek, 06.05.2008 : 08:58:50 »

ne vem čisto točno kakšno je doziranje, te tablete so drugače za ljudi...
5kg psu bi jaz sigurno začela na četrtini tableta, pa bi videla ali ima učinek.
mogoče zna pa kdo drug bolj natančno definirat dozo, da ne bo kdo rekel, da delam experimente s svojimi psi z doziranjem Wink
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #5 : torek, 06.05.2008 : 09:02:29 »

koliko časa pred potjo pa se da tabletko?
moja je težka nekje 16 kg....bo ena tabletka preveč?

Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #6 : torek, 06.05.2008 : 10:48:48 »

Tabletko se da pol ure pred vožnjo. Jaz dam celo, moja psička ima okoli 21kg. Za 5kg psičko bi bila polovica dovolj (so res majhne tablete), 16kg psički pa pomoje lahko daš celo. Glede na to, da odrasel človek po navodilih na škatlici lahko poje 1-2 tableti 3x na dan, pomoje psu ena cela tabletka ne bo škodila.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #7 : torek, 06.05.2008 : 11:10:17 »

Ja to je meni jasno, da je tableta za ljudi... Ker je bila naša pokojna novofunlandka srčni bolnik je dobivala vse tablete za človeško raso Smiley samo drugačne doze...

Bojim se samo, da bi predozirala in psički škodila... No grem tako ali tako ta tedn na cepljenje, pa se bom pozanimala kaj še veterinar pravi.
Logiran
kustrin
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #8 : četrtek, 08.05.2008 : 07:12:38 »

Ja no...pri nama z Dino se pa niso obnesle :-(
sem ji včeraj dobre pol ure pred vožnjo dala eno in je bruhala na poti tja in na poti nazaj.
Kja pa zdaj?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : četrtek, 08.05.2008 : 14:10:37 »

Ja no...pri nama z Dino se pa niso obnesle :-(
sem ji včeraj dobre pol ure pred vožnjo dala eno in je bruhala na poti tja in na poti nazaj.
Kja pa zdaj?

probaj tableto 20 min pred vožnjo.
poleg tega prvič po mojem mnenju pač ni pričakovati čudežev...
pri moji (se je sicer samo slinila, nikoli bruhala) se slinjenje ni kar prekinilo, ampak sčasoma izginilo in z njim seveda tudi uporaba tablet Smiley

lp
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #10 : sobota, 10.05.2008 : 08:29:00 »

Ko bi obstajale še tablete proti cviljenju  Angry mi mamo cele operne arije, meni se pa srce trga  Cry
Logiran
YogaNo1
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 26.05.2013 : 14:16:33 »

Ko bi obstajale še tablete proti cviljenju  Angry mi mamo cele operne arije, meni se pa srce trga  Cry


ja, tako je tudi pri nas....tudi če vožnja traja le nekaj minut, bi lahko posnela pasji glasbeni cd Wink
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #12 : nedelja, 26.05.2013 : 14:18:11 »

Tudi vožnje se bo navadila. Smiley Vožnjo poveže s stresom, četudi je imela ta srečen konec (začasni dom, stalni dom).

Čim več kratkih voženj na sprehode, pa bo. Mogoče šele čez leto, dve, bo pa minilo.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 26.05.2013 : 17:29:56 »

Yoga se je z mano 2x peljala od začasnega doma do veterinarja in nazaj, brez problema. Res pa je, da je imela vedno družbo vsaj ene pasje "sestre". Psi načeloma bolje prenašajo vožnjo, če so obrnjeni v smeri vožnje, kar pa pogosto v prtljažniku niso.
Več kratkih voženj, ki naj se kaončajo s kakšnim zanimivim dogodkom, ponavadi na daljši rok popravi vtis o avtomobilu, tako kot je že napisala Vesoljka. Sama vozim začasnika, ki ni navdušen nad vožnjo v kabini, pripetega preko oprsnice. V začetku vsi sede na sedežu strmijo naprej, nekateri se tudi tresejo, jaz pa jim občasno privoščim kakšno pomirjujočo besedo (smilijo pa se mi ne  Tongue Evil), sčasoma pa to rutino osvojijo in se tudi zleknejo. Imam pa seveda sedeže temu primerno zaščitene, ker včasih pa se le zgodi kakšen  bruham. Pri takem pa je treba paziti, da je želodec pred vožnjo, kasneje pa daljšim potovanjem, čim bolj prazen.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #14 : nedelja, 26.05.2013 : 19:06:43 »

Ja, moja je obvezno bruhala, pa če je pojedla 5 briketov.. in bruhala je že na relaciji 2 km, kolikor imamo do Rožnika. Ni jokala, je pa s tem izkazala stres. Čez nekaj mesecev je bilo OK kljub temu, da ona med vožnjo gleda v kontra smer vožnje.

Moja prejšnja psička pa tistega prtljažnika, v katerem se je vozila iz Domžal v Ljubljano k meni, ni prebolela nekaj let. Z avtom se je rada vozila, vendar je vedno ful jokala in tudi bruhala. Čez par let je bilo OK.

Pri moji prvi začasnici je bilo pa z vsako vožnjo očitno bolje - med prvo vožnjo do Rožnika je jokala (čeprav prej pri Čarki, ki jo je pripeljala k meni prvi dan, ni) in se res ful upirala prenosu v avto, po mesecu dni, ko so pa posvojitelji ponjo prišli, je pa že sama skočila na zadnje sedeže.  Roll Eyes

Se pa mi večkrat na teden vozimo (do Rožnika), da ne hodimo po betonu tiste 2 km v eno smer. Je potem toliko več časa za več užitka in pes to hitro poveže.
Logiran
YogaNo1
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 26.05.2013 : 19:41:15 »

Yoga je itak posebnica. Tako ali drugače. Zadnjič sem samo prestavila avto in je bila na prednjem sedežu in je bila ok. Prtljažnika pa ne mara, ker jo mreža ločuje od človeka. In zato joka. Zdaj jo že toliko poznam, ker sem (razen ko sem v službi ) cele dneve z njo....sonce moje....saj bo ščasoma ugotovila da je vožnja ok....v nedeljo sva šle na kratko vožnjo in potem na super sprehod. Bom nadaljevala s tem Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 26.05.2013 : 21:16:55 »

 Afro
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: tablete proti slabosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines