mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:30:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87020 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #15 : ponedeljek, 25.02.2008 : 11:28:40 »

Če bi bilo to res, bi morali kupirat VSE pasme.
Kupiranje uhljev je le estetskega pomena, nima veze z zajedalci.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #16 : ponedeljek, 25.02.2008 : 20:25:09 »

pri kokrih so vedno kupirali repe, zdaj je to prepovedano (hvalabogu).
na razstavi v vrtojbi pa je 10mes. mladič angleškega koker španjela iz italije tekmoval. tudi slovenija bi lahko dala prepoved glede teh psov. (glede na to koliko jih je bi se fuul kunkurence znebil Wink)

najtežje gledam dobermana(ali pa kakšne doge ki jim kupirana ušesa ne pašejo Undecided ) ki so prikrajšani za rep in ušesa Angry pa fuul bolj prijazni zgledajo če so naravni. 
sam učasih bi se lahko ljudje uprašal kako bi se oni počutili ko bi jim uho odrezal Shocked (k repa glih nemorjo Cheesy)

je pa to čis stvar okusa

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : petek, 29.02.2008 : 17:06:50 »

Iz tega legla,z katerega dobim dogo imajo samci kupirana ušesa,samice pa ne..Mladiči katere bojo oddali,ne bojo imeli kupiranih ušes...ker veliko preberem o tej pasmi,sem zasledil,da je priporočljivo dat kupirat ušesa,zaradi zajedalcev..
Ce bi veliko prebral o pasmi, bi vedel da je to z zajedavci larifari. V Sloveniji je kupiranje uses prepovedano, zato folk kupira drugod. Ce se odlocis za kupiranje, le pazi da to naredi strokovjak.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : nedelja, 09.03.2008 : 19:10:55 »

In kupirane pse skotene po 1.1.2008 bo po novem prepovedano razstavljat tudi v Avstriji.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #19 : nedelja, 09.03.2008 : 21:21:42 »

Lahko bi naredili prepoved tudi v Sloveniji! Sploh sem pa čisto proti kakršnem koli kupiranju (razen če je iz zdravstvenih problemov). To izgleda ravno tako: "Kok bi bil pa ti lepši če bi meu pol ušesa manj. Dejmo ga odrezat."
Sploh pa nevem kaj ljudje mislijo ko jim režejo repe in ušesa. Eni pravijo da to psa sploh ne boli! Shocked "sej ko se skoti nič ne čuti!" larifari! Pasji mladički čutijo takoj ko se skotijo saj drugače nebi morali najti maminih seskov. (ko se skotijo nič ne vidijo) Tako, da se na začetku nanašajo samo na čut. Tako, da izgovor da jih nič ne boli ne pride v poštev!

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #20 : sreda, 07.05.2008 : 14:49:56 »

V današnji prilogi Delo in dom (7.5.2008) pri predstavitvi pasme doberman med drugim piše - navajam: "Ponekod so že prepovedali tudi krajšanje repkov, o čemer je Terezija prepričana, da bo pasmi dokončno odvzelo priljubljenost".

Kako je zdaj s tem, "ponekod"? Ali ni v Sloveniji že dalj časa prepovedano rezanje repkov in ušes?
Kje je gospa vzrediteljica našla veterinarja, ki je bil to še pripravljen narediti? - Se opravičujem, če sem kaj spregledala in o tem že kaj piše v drugih temah, ampak me je res razjezila s to izjavo.  Angry
Tudi mladički na treh slikah v članku so vsi  brez repkov (ušesa imajo hvala bogu nekupirana).
Gospa se z vzrejo menda ukvarja že dvajset let. V članku je naveden tudi njen priimek in kraj bivanja, pa tega najbrž ne smem napisati.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : sreda, 07.05.2008 : 16:15:48 »

Repi se še lahko kupirajo, je pa določeno kdaj, kako in kdo lahko kupira.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 07.05.2008 : 16:20:05 »

Ušesa delajo pa na črno ali jih peljejo čez mejo kupirat.
Meni osebno so dobermani z repom in ušeski prekrasni, a žal takšnega pri nas še nisem zasledila.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #23 : sreda, 07.05.2008 : 20:41:01 »

Citat
o čemer je Terezija prepričana, da bo pasmi dokončno odvzelo priljubljenost
A tako?? Kdo pa je ta Terezija??

Jutr letim kupit revijo.................. Cheesy Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #24 : sreda, 07.05.2008 : 20:54:23 »

ja to pa je tudi mene tako razjezilo!
"Ponekod so že prepovedali tudi krajšanje repkov, o čemer je Terezija prepričana, da bo pasmi dokončno odvzelo priljubljenost".
Pa saj si ljudje kupujejo psa zaradi družabništva ne samo izgleda! Kaj pa je slabega če ima naravna ušesa? Pa dolg rep s katerim lahko maha do onemoglosti?? Huh
Mislim da tudi njena mama nebi njej dala odrezat pol ušesa zato ker bi potem izgledala lepše (ali karkoli že mislijo ob tem) da repa sploh ne omenjam!! Angry
Baje naj bi ušesa psa naredila bolj nevarnega oz. popadljivega (ne značajsko ampak po videzu), ampak kakor jaz vem ljudje z otroci ne kupijo nevarnega psa. Pa zakaj so ZP (npr.) tako popularni? Poleg njihovega značaja imajo prijazen in vesel izraz. In prav takšni so dobrmani ko imajo nekupiran rep ter ušesa! (upam da razumete kaj sem želela s tem povedat sram)
Mi je prav žal samo take stvari me pa zeloooo razjezijo!!! Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #25 : sreda, 07.05.2008 : 21:13:20 »

Tudi mene zanima, katera poznavalka je ta Terezija, saj je cel članek "bull shit".
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #26 : sobota, 10.05.2008 : 09:48:35 »

Žal še vedno ljudi kupuje določene pasme na podlagi njihovega videza in ne karakterja. Če je nekomu karakterno (npr.) doberman všeč, se ne bi smel obremenjevati s tem kakšna ušesa in rep ima ampak, da bo iz njega naredil dobrega sopotnika. No, vizualno priznam, da so mi kupirani dobiji bolj všeč ampak kljub temu bi se odločila za nekupiranega. Preprosto ne razumem, da psa kupiramo zato, da bo nam "lepši".
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sobota, 10.05.2008 : 13:49:50 »

Upam si trditi, da se tudi po karakterju kupirani vsaj rahlo razlikujejo od nekupiranih. Zakaj si odgovorite sami.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #28 : sobota, 10.05.2008 : 17:28:27 »

Huh? - Zakaj naj bi se kupirani psi tudi po karakterju razlikovali od nekupiranih?  Huh Kljub tvojemu predlogu si ne znam sama odgovorit (pa nisem blond)?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #29 : sobota, 10.05.2008 : 17:43:30 »

Mislim, da je mislila, da glede na to, da ljudje, ki kupirajo pse zaradi nevarnega videza, potem tudi pse vzgajajo tako, da postanejo agresivni ipd. Jaz sem tako razumela  Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines