mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:14:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87026 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #30 : sobota, 10.05.2008 : 18:08:34 »

ja jaz sem tudi tako razumela Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #31 : sobota, 10.05.2008 : 18:10:47 »

ena pozitivna izkušnja:
v torek, sem bila pri rejki malih šnavcerjev na hrvaškem - svojih mladičkov že nekaj let ne kupira več (ne repkov, niti ušesk); pravi, da je za njih to super, ker so mali res trpeli (oni pa z njimi), tudi tetoviranje ni več dovoljeno (ali pa obvezno - nisem čisto "zihr"), ker so zdaj čipirani in tudi tetoviranje je bilo po njenih besedah grozljivo. psički dosegajo odlične rezultate na razstavah in povpraševanje po mladičkih na pada zaradi ne-kupiranja (je pa tudi res, da imajo mladičke zelo redko, tako da imajo čakalne vrste) Smiley
naša mala ima tako ušeska in rep - presrečna sem, da je temu tako, kajti pred dobrimi 15-leti, sem morala rejca prositi, da je bil odrezan samo repek, ne pa tudi ušeska (pa še za to so bila potrebna pogajanja); stvari se torej pomikajo na bolje Wink
lp, maja Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #32 : sobota, 10.05.2008 : 18:14:00 »

joj to je pa super!
res še nisem videla popolnoma nekupiranega šnavcerja (pa čeprav imamo 2 v ulici).
imaš morda kako slikico?? Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : sobota, 10.05.2008 : 18:22:39 »

Mislim, da je Lanabela namigovala na to, da se psi, ki niso kupirani lazje in bolj ucinkovito sporazumevajo z okolico. Prav tako jih ostali psi lazje "razumejo". Rep in uhlji so pac pomembni pri komuniciranju z ostalimi psi. Jaz se s tem strinjam. Smiley lp
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #34 : sobota, 10.05.2008 : 18:28:44 »

Mislim, da je Lanabela namigovala na to, da se psi, ki niso kupirani lazje in bolj ucinkovito sporazumevajo z okolico. Prav tako jih ostali psi lazje "razumejo". Rep in uhlji so pac pomembni pri komuniciranju z ostalimi psi. Jaz se s tem strinjam. Smiley lp

ja na to pa nisem pomislila sram, se seveda strinjam
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #35 : sobota, 10.05.2008 : 18:58:08 »

malo slikic, repek se sicer ne vidi zelo dobro, ker je še čisto mičken Tongue ga pa uporablja za komunikacijo na 1000 načinov, pa uheljčke tudi Cheesy
http://www.moj-album.com/uredi/kuzaskoki/12041625/
lp, maja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : sobota, 10.05.2008 : 19:50:11 »

Poleg tega tudi ljudje na take pse drugače reagirajo, pa drugi psi tudi.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #37 : nedelja, 11.05.2008 : 10:31:58 »

kok je luštkan mali!! Cheesy Cheesy
pa tisti mali repek! Ali šnavcerji nosijo rep naravnost ali zavihanega navzgor (si res ne predstavljam kako bi to izgledalo) Huh
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #38 : nedelja, 11.05.2008 : 10:41:11 »

kok je luštkan mali!! Cheesy Cheesy
pa tisti mali repek! Ali šnavcerji nosijo rep naravnost ali zavihanega navzgor (si res ne predstavljam kako bi to izgledalo) Huh

izgleda takole:

http://www.studioimago.hr/de-illyria/g_01.asp?counter=0&counter2=1

so pa res luškani! Cheesy
tamala repa še ne "nosi" ampak zadevica kar naprej migeta Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #39 : nedelja, 11.05.2008 : 17:05:43 »

ooo ful lušno! Očitno ga nosi močno nad hrbtno linijo. Grin
Nosi ga tako ko višavec (ali pa se samo meni zdi)
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #40 : nedelja, 18.05.2008 : 08:50:25 »

Majas, čestitke tebi in Skokcu za malo črno kokico! Z repkom je pa sploh luštna!   Tongue Kiss
Drugače pa kupiranje tud meni zgleda izjemno grdo. Imam kolega veterinarja in sem bila pred leti poleg, ko je leglu kupiral repe. Psica je bila še nekaj časa zmedena (jaz pa tudi!), vohala in premetavala je male reveže, se je očitno videlo, da je vznemirjena, ker so bili ranjeni. Meni se je do takrat zdelo, da RW ni "ta prav", če nima repa. Pa sem v pol urce za 100% spremenila mnenje. Sem vesela, da se tu tudi uradne smernice spreminjajo.

Sicer pa - vsako živo bitje ima že ob rojstvu razvitih vseh 5 čutil, res pa da novorojena bitja z njimi še ne upravljajo čisto dobro, ker je zanje vse še tako novo - tako zunanji svet kot njihova občutja. In če svoje bolečine še ne znajo pokazat, to še ne pomeni, da jim ni nič hudega. Pri ljudeh to počasi le dojemamo - v porodnišnicah izven slo že dolgo poznajo tihe porode (tudi sama sem pred kratkim rodila tako) - lahko vam povem, kaj pomeni, da otroka ob rojstvu ne udarijo po ritki, mu sijejo v oči z reflektorji, da v sobi vlada mir, da popkovino prerežejo šele ko neha utripat, da ga namesto da bi ga najprej prešpikali - mu jemali kri itd., raje za dve uri položijo na golo kožo k mami... Otrok ne joka, ko se rodi, niti nima ročic stisnjenih v nekakšen krč, je popolnoma sproščen in po rojstvu skoraj ne izgublja na teži. Ne vem, zakaj bi bili pasji dojenčki kaj drugačni - le zato, ker mi teh znakov, ki kažejo na njihovo stisko, ne opazimo? Izkušnje prvih dni se globoko zapišejo v človekovo podzavest, verjamem da je ravno tako tudi pri psih.

Kupiranje je človeška domislica, ki je morda bila za določene namene res praktična, ampak verjetno bi tudi Kitajci, ki so ženskam nekdaj povijali noge, hitro našli kakšen razlog, zakaj so te z majhnimi "predelanimi kopiti" bolj praktične (mogoče pa lahko bližje h kuhinjskemu pultu pridejo Angry )
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #41 : nedelja, 18.05.2008 : 19:21:18 »

Kupiranje je človeška domislica, ki je morda bila za določene namene res praktična, ampak verjetno bi tudi Kitajci, ki so ženskam nekdaj povijali noge, hitro našli kakšen razlog, zakaj so te z majhnimi "predelanimi kopiti" bolj praktične (mogoče pa lahko bližje h kuhinjskemu pultu pridejo Angry )
Grin
Kitajke so si povijale noge samo zaradi estetskega videza - zaradi moške erotične fantazije.
Verjetno pa je kupiranje tudi zrastlo na moških zeljnikih Grin.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #42 : torek, 20.05.2008 : 23:24:33 »

Upam si trditi, da se tudi po karakterju kupirani vsaj rahlo razlikujejo od nekupiranih. Zakaj si odgovorite sami.
Kako pa to? Meni so vsi ki jih poznam popolnoma enaki, pa govorimo o velikem številu Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : sreda, 21.05.2008 : 11:18:23 »

tistih par nekupiranih - z ušesi in repom - ki jih poznam se bisteno bolje znajde v družbi tujih psov
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #44 : sreda, 21.05.2008 : 11:56:38 »

No, ampak sklepam da jih morda drugi psi dojemajo drugače, na sam (njihov) karakter pa kupiranje ne vpliva.. Samo ko npr. gledam kupirance v svoji pasmi, komunicirajo popolnoma enako kot nekupiranci (kupirajo se sicer samo ušesa). Morda se bolj pozna pri psih ki imajo odrezane repe, ker rep kar nekaj pove.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines