mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:55:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87025 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #135 : petek, 17.07.2009 : 12:43:08 »

Jaz sem govorila splošno Jana. Ne vem kje je kdo sebe našel v mojem pisanju in je to njegov problem in kolikor vem je bilo najprej sprejeto na veterinarski, da ne bodo kupirali... Pustim možnost, da so moji podatki napačni. Veš več o tem?

Kako pa veš, da razen blebetanja po forumu ne naredim nič v tej smeri ali bilo kaki drugi? Največji problem pri takih zadevah je zato, ker si vsak naredi sliko kaj kdo počne ali bi moral. Kot recimo skoraj vsak nov skoči v zrak, ko mu na svoj način pravila predstaviš...  Roll Eyes Tongue

Mi je pa zanimivo, da izgleda kotm, da se moram jaz branit, ko s svojimi besedami napišem, kar piše v zakonu... Za nazaj pa zakon seveda ne velja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #136 : petek, 17.07.2009 : 12:48:12 »

Sicer pa tudi pri nas veliko sodnikov rep preprosto spregleda in ni ključen. Moja ga pa celo naravno skoraj nima. Če ni selekcije, ne moreš in ni pošteno tega ocenjevat dokler se dejansko ne pokaže v nekaj generacijah recimo kako in kaj...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #137 : petek, 17.07.2009 : 12:48:36 »

lunca, delas v vet ambulanti. Lepo prosim, povej, koliko rodovniskih psov pripeljejo k vam ljudje s tezavami po rezanju uhljev? In koliko pripeljejo vseh psov ("rotiji" z rezanimi repi, "bokserji" z rezanimi repi in uhlji, "argentinci" z rezanimi uhlji, "doge" z rezanimi uhlji, "dobermani" z rezanimi uhlji in repi, "kokri" z rezanimi repi? Namrec, po zakonu o zasciti zivali je dovoljeno rezanje repov samo psom tistih pasem, pri katerih standard to zahteva. Za mesance ni standardov. Kot tudi ne za pse, katerim ni mogoce dokazati porekla. DNK teste najbrz ne delajo, ali pac? Ampak to ze ne briga vec ne VURSa, ne njegovega "sveta" in ne vas, tako zagrizenih nasprotnikov tistih, ki jim je morda bolj vsec "pes iz starih casov", ki se niso tako stari, le spomin nekaterim seze zelo na kratko.

Malo ozadja - VZ se je obrnila na SS za ZŽ na MZK (ne VURS-u, kot navajaš), ker se srečujejo s opisanimi težavami (zdravljenje slabo narejenih kupiranj). Iz tega tudi izhaja izjava za javnost.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #138 : petek, 17.07.2009 : 12:58:36 »

A lahko prevedeš kratice prosim?
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #139 : petek, 17.07.2009 : 13:03:54 »

VZ=Vet zbornica
SS= strokovni Svet, ZŽ=zaščita ž.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #140 : petek, 17.07.2009 : 13:05:18 »

Hvala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #141 : petek, 17.07.2009 : 13:06:50 »

VZ = veterinarska zbornica
SS za ZŽ na MZK = Strokovni svet za zaščito živali pri Ministrstvu za kmetijstvo

uncas, ne vem, ali naj grem se enkrat napisat, kaj mislim v zvezi z izpolnjevanjem zakona?

Sicer pa je sprenevedanje ves cas. Tudi med nami, ne samo med SS, VURS, VZ blabla ... Zakon je, spostuje se ga ne, krsitelje se ne pohopsa in se proti njim ne ukrene prav nic, kaze se pa, kot vedno, s prstom (pa se pljuva zraven) po tistih, do katerih podatkov se da brez tezav priti. Evidenca KZS je zaenkrat v tej drzavi se vedno edina o tem, kaksne pasme psi se kje po Sloveniji potikajo. Pa ocitno je za vecino vseeno, ce je populacija teh psov le 1/10 ali mal vec vseh psov v Sloveniji. To ni pomembno.

Samo tako mimogrede me zanima, kaj mislite, da se bo spremenilo, ce se kupirani psi po nekem xy datumu ne bodo smeli razstavljati? Kaj menite, koliko psov manj in koliko manjsi problem bo imel (po besedah uncas) VZ ob taki odlocitvi KZS-ja? Nerodovniski se namrec nikoli in v nobenem primeru ne razstavljajo Tongue.

uncas, imas kaksen podatek, ali gre za rodovniske ali nerodovniske kupirane pse?
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #142 : petek, 17.07.2009 : 13:12:00 »

Tega podatka VZ ni podala, verjetno ga nimajo. Kljub temu pa verjamem, da se lahko ob prepovedi razstavljanja kupioranih psov skupaj z delom na dvigu zavesti sproži domino efekt.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #143 : petek, 17.07.2009 : 13:23:46 »

Če bo uradni standard neporezan pes in ker bo verjetno to šele čez nekaj časa, potem tudi ljudje, ki kupujejo nerodovniške mladiče, podobne neki pasmi , ne bodo več hoteli porezanih mladičev kupovat pri šteparjih, ker se jim bo na daleč videlo, da pes nima rodovnika. Rezani bodo namreč le nerodovniški mladiči.
Rezali bodo le še tisti, ki jim bo vseeno, kaj si o njih misli okolica in bodo to pač delali zaradi svojega prepričanja in videnja estetike v neki pasmi, ki mora biti porezana.
Večina navadnih ljudi, ki kupuje nerodovniške mladiče, podobne neki pasmi itak skriva (če se le da) dejstvo, da mladiči nimajo rodovnika, ker bi bili radi v prvi ligi, pa niso. In tako bi izpadli klošarji, ker bi se že na daleč videlo, da imajo manjvrednega mladiča, ki je slabši od sosedovega, ki ima rodovnik in ni porezan.
Če bi se dovolj spromoviralo, da je uradni standard neporezan pes, bi bil lahko tak psihološki efekt kar močan. Ker žal je še vedno tako, da moraš imeti vsaj tak avto kot sosed, če ne si klošar, pa vsaj tako hišo, pa vsaj tako dobrega psa.....
Eni so pač ovce in v tem primeru bi bilo to lahko samo pozitivno Tongue.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #144 : petek, 17.07.2009 : 13:26:14 »

Tega podatka VZ ni podala, verjetno ga nimajo. Kljub temu pa verjamem, da se lahko ob prepovedi razstavljanja kupioranih psov skupaj z delom na dvigu zavesti sproži domino efekt.

Jaz pa tega nikakor ne verjamem, dokler ne dozivim.

Ker ze kar nekaj casa (let) spremljam dogajanje na prodajni sceni (rodovniski in nerodovniski), si upam trditi, da bi bila povsem kratka in poceni raziskava teh cifer (v vet ambulantah) nadvse presenetljiva. Ne zame, ker sem ze sedaj prepricana, kaksen bi bil izid. Presenetljiva bi bila za vse tiste, ki zdaj trdijo, kaj bi se spremenilo z ukinitvijo razstav. Tistih, ki jih videvate na razstavah, v ambulantah s komplikacijami ob rezanju repov ali uhljev ne srecujete, pa ce se tako posplosujete in vse mecete v en kos. Prav zaradi tega, ker se nihce med tistimi, ki bi zelel res narediti red, ne sprijazni z dejstvom, da je veliko problemov drugje, se mi tukaj prepiramo, ali je vecje mucenje zavezovanje masenj ali rezanje uses. Premaknilo se ne bo nic nikamor. Tisti, ki ne hodijo na razstave, ker za njih niso predvidene, bodo rezali se naprej, saj se nihce od "odgovornih" ne spomni nanje. Se tukaj vztrajno ignorirate, da sploh obstajajo.

KZS-ju odrezat en glavni vir kruha, je utopicno pricakovanje. Bi rekla, da se ne upirajo toliko zato, ker bi zeleli obdrzati kupiranje, kot zato, ker potem tujih razstavljalcev ne bo, s tem pa velikega dela dohodka tudi ne. Tuji razstavljalci, ki rezejo uhlje po svojih zakonodajah, itak ne pripomorejo k splosnemu osvescanju Slovencev prav nic. Tisti, ki rezejo uhlje, ne hodijo na razstave. Tudi tisti kupci ne, ki kupujejo porezane pse.

Lahko bi pa KZS za svoje "prestopnike", torej tiste regularne vzreditelje, ki peljejo pse kam drugam porezat ali kdo pride k njim, kaznovala s kaksno vzrejno prepovedjo. To, da imajo v pravilih igre tudi Zakon o zasciti zivali bi lahko bilo dovolj. Nasi vzreditelji tako ne bi vec rezali, tuji razstavljalci itak delajo lahko po svojih zakonodajah kar hocejo, KZS pa bi obdrzala razstave take, kot so - in denar z njih.

O promociji pravih stvari s strani KZS ali VURS (ali kaksnega SS, MZK ...) pa lahko le sanjamo. Tako tudi o tem, kaksen je pasemski pes, ce se se tega nihce ne zaveda, kaj pasemski pes sploh je.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #145 : petek, 17.07.2009 : 13:38:25 »

Če bo uradni standard neporezan pes in ker bo verjetno to šele čez nekaj časa, potem tudi ljudje, ki kupujejo nerodovniške mladiče, podobne neki pasmi , ne bodo več hoteli porezanih mladičev kupovat pri šteparjih, ker se jim bo na daleč videlo, da pes nima rodovnika. Rezani bodo namreč le nerodovniški mladiči.
Rezali bodo le še tisti, ki jim bo vseeno, kaj si o njih misli okolica in bodo to pač delali zaradi svojega prepričanja in videnja estetike v neki pasmi, ki mora biti porezana.
Večina navadnih ljudi, ki kupuje nerodovniške mladiče, podobne neki pasmi itak skriva (če se le da) dejstvo, da mladiči nimajo rodovnika, ker bi bili radi v prvi ligi, pa niso. In tako bi izpadli klošarji, ker bi se že na daleč videlo, da imajo manjvrednega mladiča, ki je slabši od sosedovega, ki ima rodovnik in ni porezan.
Če bi se dovolj spromoviralo, da je uradni standard neporezan pes, bi bil lahko tak psihološki efekt kar močan. Ker žal je še vedno tako, da moraš imeti vsaj tak avto kot sosed, če ne si klošar, pa vsaj tako hišo, pa vsaj tako dobrega psa.....
Eni so pač ovce in v tem primeru bi bilo to lahko samo pozitivno Tongue.

Se strinjam. Nažalost je takih za moje pojme 95% ali več... No v tem primeru na srečo Roll Eyes

Pa tudi jasno bi se pokazalo kaj dejansko naša edina organizacija kot taka podpira ali ne. Ker kaj pa dejansko lahko naredijo? Sej nimajo kakih drugih pristojnosti. Oni talajo rodovnike, skrbijo za evidenco in razstave in še kakšne druge dogodke majo čez... Za vse ostalo so drugi...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #146 : petek, 17.07.2009 : 14:00:22 »

Ker kaj pa dejansko lahko naredijo? Sej nimajo kakih drugih pristojnosti. Oni talajo rodovnike, skrbijo za evidenco in razstave in še kakšne druge dogodke majo čez... Za vse ostalo so drugi...

Tocno tako.

Kar se pa podpiranja tice, je pa tako, da je ZZZiv v njihovih pravilih in ta prepoveduje rezanje uhljev psom v Sloveniji in nic drugega. Nobenih kazni ne predvideva za vzreditelje, ki rezejo drugje, kot tudi ne za kupce porezanih psov. Ne prepoveduje nakup porezanega psa v tujini. Se pri rezanju repov samo "naceloma" loci rodovniske od vseh ostalih, nisem pa se nikoli zasledila, da bi kdo na podlagi ZZZiv kaznoval rejca nerodovniskih bokserjev, katerim je posmajsal repe, pa je ta trenutek na spletu najmanj 5 takih (celih) legel. KZS krsenja ZZZiv ne sankcionira, ker ga ne more. Ce sankcionirajo tisto, kar imajo v svojih pravilih (nerodovniska sverc legla), se znajdejo na sodiscu. Vecinoma so bedaki sami vzreditelji, ki jih dobijo pri stepanju in jim to lahko dokazejo, saj oglasujejo tako, da jih najdejo/mo. Ce ne oglasujejo, je tezko dokazati. Po pravilu so kupci dobro "nauceni", da ne smejo dati nikakrsnega podatka o tem, kje so kupili psa in kdo so njegovi starsi. Torej, kako pricakovati, da bo KZS naredila se kaj vec in si odrezala ogromen kos denarja, od katerega zivi? Da bo se sama tolkla svoje clanstvo po glavah? Ostalih devet desetin lastnikov psov bo pa delalo po starem naprej in nic se jim ne bo zgodilo. Da je tako, je dokaz ze dejstvo, da se SS ali pac komurkoli ze ne da niti podrobno oceniti, kje je problem in kako ga resiti, da bo uspeh celovit in ne da bodo nazaj dobili vojno z uradno kinolosko srenjo, torej z manjsino, vecine se pa itak niti dotakne ne tako pismo in aktivnosti.

Zagotovo bi bilo treba na KZS narediti veeeeliko reda in tudi sankcije proti svojemu clanstvu predvideti bolje in jih zaceti izpeljevati. Stojim pa na realnih tleh in s tako povrsnostjo s strani tistih, ki imajo skarje in platno na drzavni ravni, se pac nikakor ne morem strinjati in je ne morem podpirati.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #147 : petek, 17.07.2009 : 14:23:21 »


Zagotovo bi bilo treba na KZS narediti veeeeliko reda in tudi sankcije proti svojemu clanstvu predvideti bolje in jih zaceti izpeljevati. Stojim pa na realnih tleh in s tako povrsnostjo s strani tistih, ki imajo skarje in platno na drzavni ravni, se pac nikakor ne morem strinjati in je ne morem podpirati.

Se strinjam. Na te kvazi vzreditelje sem tudi čisto pozabla, ampak se mi zdi, da neke sankcije vseeno imajo, čeprav so malo dosti bedne. Prepoved vzreje (rodovniške) za določen čas... Ampak spet, več kot to, da jih ven vržejo mislim da ne morejo. Sebi bi pa največji finančni rez naredili verjetno ravno s prepovedjo kupiranih na razstavi. Nimam ravno veliko stika s KZS tako da lahko brcam totalno mimo... Ampak nikakor to ne sme biti izgovor do nedelovanja vsaj v smislu izobraževanja na vseh področjih.

Na hipen dvig zavesti pa tudi ni za računat...  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #148 : petek, 17.07.2009 : 16:18:16 »

AngSeter, evo, sva ze cisto blizu skupaj Grin

Da smo si na jasnem, jaz ne govorim o "kvazi vzrediteljih" (vzrediteljih, ki vzrejajo rodovniske pse pod kapo KZS, vmes pa se kaksno nerodovnisko leglo nastepajo) kot krivcih za tole kolobocijo okrog rezanja uses ali za sploh kakrsnokoli kolobocijo okrog pasje problematike, ker so suma sumarum malostevilcni. Seveda so problem, vendar ne glavni in s pregonom le teh se generalno ne bo spremenilo prav nic.

Problem so rejci "nerodovniskih pasemskih psov", ki niso v nikakrsnih evidencah, nihce jih ne nadzira, nihce jih ne preganja in namesto, da bi razni sveti in vursi in podobni prepoznali sirino problema (in kdo v resnici k njim v ambulante vlaci slabo obrezane pse), se ukvarjajo s pisanji pisem, od katerih ni pricakovati nikakrsnega uspeha, saj se KZS ne bo odpovedala enemu svojih glavnih virov dohodkov in bi bili tudi neumni, da bi se sami po glavi tolkli, vsi ostali pa bi brez praske delovali naprej. Kot pri cisto vseh stosih do sedaj: davki, ki zadenejo samo tiste, ki so evidentirani, obvezne sterilizacije/kastracije, ki zadenejo samo tiste, ki so evidentirani, popisi legel samo tistih, ki so evidentirani ... Neevidentirani lahko zivijo brez skrbi naprej. Kateri norec bi pa pristal na tako igro?

Prepoved vzreje za tiste, ki poleg rodovniskih psov stepajo tudi nerodovniska legla, je predvidena in se izvaja z velikimi tezavami. KZS in vzrejne komisije nimajo pristojnosti za raziskovanje (kot Policija), vecina pristopov je protizakonita (snemanje tel. ali osebnega pogovora ... ob nakupu ...) in ce se prepoved zgodi brez jasnih dokazov ali izjave steperja, da to res pocne in s katero psico ali samcem je bilo leglo nastepano, se zgodi sodisce proti KZS. Dogajajo se prijave, ko vzreditelji javno oglasujejo. Klubi tudi nimajo nikakrsne pristojnosti, lahko le izkljucijo takega clana iz svojega clanstva. Kupci po pravilu niti za zivo glavo ne povedo, kdo je foter in kdo mama njihovega psa, se manj, kdo je vzreditelj, ker jih le-ta prej dobro pripravi. Je pac cena nizja, starsi vrhunski, na KZS so kao same korumpirane svinje, bla bla. Saj vemo povsem natanko, kako stvari tecejo vsak dan.

KZS izobrazuje samo svoje clane, oz. ponuja na trgu izobrazevanja za clane svojih clanic (klubi in drustva so clani KZS). Ko jih vprasate karkoli v zvezi z nerodovniskimi psi, pravijo, da niso njihovi clani in jih zadeva ne briga. Prav tako jih ne briga resevanje problematike preprodaje. Pri vpisih sumljivih rodovnikov obicajno ni tezav. Vpisejo po placilu zneska po ceniku. Da bi se kdo ukvarjal s preverjanjem rezanja uhljev, ni za upati. Ne za pse slovenske vzreje in ne za pse, ki jih ljudje iz tujine pripeljejo in dajo vpisati v SLR. Torej? Vendar, takih psov ni veliko, oz. jih je morda samo za scepec v mnozici vseh nerodovniskih porezanih psov. S katerimi pa KZS v resnici nima popolnoma nic in zelja, da prepovedo razstavljanje rezanih psov je oslarija, vsekakor pa prav nic ne kaze na resen namen resiti problem, o katerem pravi uncas, da ga imajo v ambulantah.

Da bi pa KZS zacel kaksno splosnoizobrazevalno in osvescevalno aktivnost, lahko samo sanjamo. Ko bodo izdali kaksno zlozenko, ali dali vsaj na svojo spletno stran, kaj je to pes z rodovnikom in kaj rodovnik v resnici pomeni, pa morda dodali zraven se en stavek za promocijo rodovniske vzreje in clanov, od katerih tudi zivijo, bomo lahko zaceli upati, da se bo kaj spremenilo na bolje tudi na tem podrocju. Do tega, ko bo KZS del svojega poslanstva videla tudi v promociji korektne in odgovorne rodovniske vzreje, je ocitno se dalec. Upali smo ob programu nove garniture, pa zal ni se nikakrsnih efektov.

Kar se pa tice SS, VURSa, VZ, KZS in DZZZ - ko bodo zaceli sodelovati, poslusati drug drugega in spoznavati resnicne probleme, se lahko nadejamo tudi boljsih zakonov in njihovega izvajanja. Takrat tudi ne bodo vec potrebna taka pisemca, s katerimi se bo nek strokovni svet obracal na javnost. Javnost ne bo spremenila zakonodaje, pravil in ukrepala sama od sebe, clani iz zgornjih kratic skupaj pa lahko.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #149 : nedelja, 19.07.2009 : 07:39:52 »

Na 24kurah imajo prispevek o tem obvestilu strokovnega sveta in tudi odziv Vidica s KZS http://24ur.com/novice/slovenija/pohabljanje-zivali-zaradi-estetike.html
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines