mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:19:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87056 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #225 : sreda, 13.04.2011 : 19:14:33 »

ja sori no če pa use tok resno zgrabjo ljudje. od zdaj naprej pišem samo takšno mnenje kot ga imajo VSI ostali, da ja ne bo prišlo do izmenjavanja nasprotujiočih si mnenj.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #226 : sreda, 13.04.2011 : 19:20:43 »

Kakor želiš Smiley

Moje mnenje je pač tako, da si ne bi izbrala pasme/psa, pri kateri bi bilo treba še "ročno nekaj popravljat", da bi mi bila lahko všeč. Je taka velika izbira psov/pasem, da se mi zdi popolnoma nepotrebno in nesmiselno.
Saj vendar ni cota, katero si dam po najnovejši modi prekrojit, ko mi ni všeč.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #227 : sreda, 13.04.2011 : 19:32:37 »

no okej. to je pa pretiravanje. standardi so standardi, določen pes pač ni to kar bi moral biti, u uhlji. ne odstopam. pa ne velja zdaj vlečt na plano vseh mogočih neumnosti o barvanju in operacijah pa kaj jaz vem. prepovedano ja, grdo pa ne. pika.

Pretiravanje je marsikaj, tudi kupiranje iz estetskih razlogov je pretiravanje. Pri praktičnih razlogih bi še popustila, ker vem, da se s tem psu prihrani marsikatero hujšo bolečino. Zakaj pa ne velja? Se ne sme povedati, kaj se v imenu lepote in nazivov počne? Ker je pač to grdo? Ali kaj?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #228 : sreda, 13.04.2011 : 19:43:44 »

ne, agnes, komot poveste kaj se dogaja. ampak jaz okrog sebe vidim toliko mučenja in grdega ravnanja z živalmi da se mi zdi bebasto zganjat paniko zarad nečesa, kar se je počelo stoletja! :@ ljudje obupno ravnajo z živalmi, nekateri pa paničarijo zaradi takšnih stvari! poglejte okrog sebe?? tisti revčki, zapuščeni, zanemarjeni, lačni, tepeni, mučeni, bi 1000x raje imeli uhlje prirezane kot pa živeli tako kot živijo!!! halo, NARKOZA!?!?!?!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #229 : sreda, 13.04.2011 : 19:47:50 »

ne, agnes, komot poveste kaj se dogaja. ampak jaz okrog sebe vidim toliko mučenja in grdega ravnanja z živalmi da se mi zdi bebasto zganjat paniko zarad nečesa, kar se je počelo stoletja! :@ ljudje obupno ravnajo z živalmi, nekateri pa paničarijo zaradi takšnih stvari! poglejte okrog sebe?? tisti revčki, zapuščeni, zanemarjeni, lačni, tepeni, mučeni, bi 1000x raje imeli uhlje prirezane kot pa živeli tako kot živijo!!! halo, NARKOZA!?!?!?!

Saj jaz ne zganjam nikakršne panike. In marsikaj se tudi ni počelo stoletja. Meni je problematika zapuščenih živali precej dobro znana in tudi pomagam po svojih močeh. Zdi pa se mi prav, da se opozarja na vse primere mučenja, tudi na tiste, ki se skrivajo pod bleščečimi naslovi in standardi ter naj bi jih opravičevala stoletja.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #230 : sreda, 13.04.2011 : 19:49:05 »

halo?
halo! halo!  Grin
sorry, ne morem, da ne bi, nekaj je v zraku, čist ziher  Evil

no, moj pes ni in nikoli ne bo "lepotno" obdelan, ravno tako, kot ne bo zapuščen, zanemarjen, tepen,... tako, da mu ni treba izbirati po tvojem manjše zlo. pa tudi tih nisem in gledam naokoli in ko vidim, tak primer kot ga opisuješ, da bi si pes v takem primeru znal želeti rezanje uhljev v zameno, ukrepam. Pa ti?
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #231 : sreda, 13.04.2011 : 19:49:24 »

A če so drugi kreteni, opraviči dejstvo da smo taki tudi sami, oz. maleč manj?  Roll Eyes Evil
Če bodo drugi skozi okno skakali bomo tudi mi? Shocked Huh
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #232 : sreda, 13.04.2011 : 19:51:13 »

ja, halo!

se še enkrat opravičujem  Evil
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #233 : sreda, 13.04.2011 : 19:55:38 »

Da ne boš rekla, da kdo tukaj pričakuje tvoje mnenje enako, kot ga ima kdo drug, bova šli mal drugače Smiley

@ ljudje obupno ravnajo z živalmi, nekateri pa paničarijo zaradi takšnih stvari! poglejte okrog sebe?? tisti revčki, zapuščeni, zanemarjeni, lačni, tepeni, mučeni, bi 1000x raje imeli uhlje prirezane kot pa živeli tako kot živijo!!! halo, NARKOZA!?!?!?!

Kdo obupno ravna z živalmi?
Poznaš Zakon o zaščiti živali?
In kako ukrepaš, ko vidiš mučenje?
Ali gre samo za on-line opazovanje?
Kako pa veš, kaj bi raje imeli "tisti" psi?
Logiran

AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #234 : sreda, 13.04.2011 : 20:02:45 »

ja definitivno naredim vse kar lahko človek naredi. odpeljem psa, če ni za ograjo, skočim vmes, naredim paniko, sceno, pokličem policijo. če pa le lahko, psa odpeljem od tam, pri tem pa raje tvegam sebe v zaporu (v slo tja itak ne bom nikoli prišla) kot da psa pustim tam. če misliš da samo govorim v prazno se motiš. naredim tisto, česar nihče drug ne. vmešam se. in ne javkam o tem po internetu ipd., ampak kaj naredim. pa vi, vsi skupaj? naredite prijavo, naj ugibam. prjavo, ki ne bo nikoli nikamor prišla, kot tudi ne razumen pogovor z lastnikom.
samo domnevam, Jana, samo domnevam.
kdo obupno ravna? gledaš kdaj okrog sebe?

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #235 : sreda, 13.04.2011 : 20:24:15 »

Ajoj, AishaVoltury Grin
Pohvalno, da narediš vse, kar "lahko človek naredi". To se namreč od vseh pričakuje že po zakonu, sploh pa po moralnih reglcih.
Jst se večinoma čohljam in čakam na mušterije, da pridejo tule v moje mreže Cheesy
Pa zagotov ne dam kupirat psom ničesar, mi je pa na slikcah všeč bokser s kupiranimi uhlji. Smiley

A bo zdej ok?
Pa da še enkrat spomnim - tole je tema o kupiranju uhljev in repov z vidika predpisov.
Debate o izgledu psov s kupiranimi uhlji in repi so ustrezne v posameznih pasemskih temah, saj neka splošna debata ni ravno konstruktivna, če vemo, da je kupiranje uhljev pri nas popolnoma prepovedano (šetkanje čez mejo ali protizakonito ravnanje katerega od naših veterinarjev me ne zanimajo, ker za preganjanje nimam podlage, temveč bi imel lahko kakšno podlago tisti, ki je "blizu" takemu početju), kupiranje repov pa dovoljeno samo pasemskim psom tistih pasem, pri katerih je kupiranje repa predvideno v pasemskem standardu.

Hvala vsem za razumevanje.
Logiran

Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #236 : sreda, 13.04.2011 : 20:27:36 »

No, torej delaš protizakonito, v bistvu kradeš! Ja, ker, če kar tako odpelješ nekega ketničarja iz neke parcele, kradeš. Pes je namreč "last" (čudna beseda, ma ne najdem druge) človeka, ki se piše kot njegov skrbnik. Če ne bi bil, ga ta sicer pod nikakršnim pogojem ne bi smel zadrževati pri sebi, a v kolikor je zapisan kot lastnik, je njegov lastnik pa pika. Podobno, kot če bi prišla na neko parcelo, ukradla avto in se odpeljala... Pravim podobno!
Zakaj se gremo pol neko pravno državo, če pa eni delate vse po svoje?! Če malo tečnariš policiji ali kaknemu DPMŽju, bo le-to psa vsaj ZAKONITO spravilo stran od tega "lastnika", če že lastnika ne bo oglobilo in kaznovalo. Pa saj tvoj namen je itak REŠEVANJE živali in ne dajati pridige lastnikom, a ne? Ker z lastnikom se itak nič ne zgodi, če mu ti psa "vkradeš", mislim, ne doleti ga nobena kazen, prej doleti tebe!

Pa ne domnevaj, kajti številni tukaj (Jana recimo), so za pse storili več (dobrega), kot boš ti v vsem življenju (AishaVoltury, samo domnevam Roll Eyes ) .


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #237 : sreda, 13.04.2011 : 20:32:35 »

Huh, Itlam, ne tolk hvalt, ker lahko kdo "okol" pade, zagotovo jih bo pa nekaj padlo "ven" Grin
Vsekakor ne naredim nič posebnega, le tisto, kar menim, da je potrebno, ko se srečam s problemom, pa kakršnimkoli že. Zagotovo pa tole ni debata o tem, koliko kdo naredi. Moja vprašanja, postavljena  AishaVoltury, so bila povsem provokativna, da vidim, v katero smer bo skočila. V skladu s tem sem brala tudi njeno zadnje sporočilo in, seveda, ne verjela vsega dobesedno, kar je napisala Wink
Logiran

Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #238 : sreda, 13.04.2011 : 20:36:20 »

No, Jana, že recimo tvoje "spreobračanje" ljudi (spomnimo se primera dalmatinke Pike, ki jo je neki Tomaž, ali kako že podarjal v imenu prijatelja), koristi psom, čeprav posredno Wink .
A naj bom pri pohvalah vseeno malo bolj skopa Cheesy ??
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #239 : sreda, 13.04.2011 : 20:48:14 »

ok eno butasto vprašanje .... tip štepa pse, poleg vsega jim kupira repe ... ker ima prijavljeno rejo na vurs-u mu zaradi štepanja nič ne moreš, kaj pa kupiranje??? konkretno ... jasno  Tongue pudlji
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines