mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:44:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87034 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #240 : sreda, 13.04.2011 : 20:54:50 »

natis, v tejle temi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,38819.0.html bos nasla nekaj napotkov. Wink
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #241 : sreda, 13.04.2011 : 20:59:37 »

vse lepo in prav ... tip oglasov nima .... oz. ima dan dva in zbriše .... vem, da ima trenutno leglo ampak kot rečeno ... ima prijavljeno rejo na vurs-u in mu zaradi tega ne moreš NIČ  Angry da imajo psi repe kupirane  .... vem, kolegica ima njegovega psa in preko svojih kupcev "oglašuje" nova legla.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #242 : četrtek, 14.04.2011 : 08:53:47 »

se mi zdi bebasto zganjat paniko zarad nečesa, kar se je počelo stoletja

Kakšna stoletja neki. Dogo argentino je "nastal" okrog 1920, pitbull tak kot je, je bil priznan  nekje 1890 oz. malo kasneje, ameriški staffi je bil "priznan" okrog 1930 itd... O kakršnihkoli  standardih pred tem ne moreš govorit in krajšanje ušes pred tem prav gotovo ni imelo kakršnegakoli estetskega pomena.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #243 : četrtek, 14.04.2011 : 09:41:42 »

ne, agnes, komot poveste kaj se dogaja. ampak jaz okrog sebe vidim toliko mučenja in grdega ravnanja z živalmi da se mi zdi bebasto zganjat paniko zarad nečesa, kar se je počelo stoletja! :@ ljudje obupno ravnajo z živalmi, nekateri pa paničarijo zaradi takšnih stvari! poglejte okrog sebe?? tisti revčki, zapuščeni, zanemarjeni, lačni, tepeni, mučeni, bi 1000x raje imeli uhlje prirezane kot pa živeli tako kot živijo!!! halo, NARKOZA!?!?!?!

In zakaj bi pse (ali katero koli bitje) izpostaljali bolečini povsem po nepotrebnem? A ni to izživljanje?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #244 : četrtek, 14.04.2011 : 10:45:16 »

Jaz pa vidim okrog sebe toliko pretepenih žensk, da se mi zdi prav bedasto zganjat paniko in težit mojemu, če je do mene kdaj nespoštljiv in freh, ker kolk teh revic, tepenih in mučenih  bi 1000X raje imelo tipa, ki si dovoli občasno malo preveč jezikat, kot pa da živjo tako kot živijo.
Čudna logika, a ni Huh? Ne vem no, al pa vsaj meni ne potegne... Zrihtat je treba oboje, in ena slaba stvar nikdar ne opraviči druge, ki je tudi slaba, čeprav mogoče za kanček manj.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #245 : četrtek, 14.04.2011 : 14:15:54 »

Uf se kar debate o tem ali bi ali ne bi kupili/prodajali pse s kupiranimi usesi in krajsanimi repi..... ce smo realni tukaj vprasanja sploh ni, ker je oboje ze dolgo casa z zakonom prepovedano. Kupiranje nerodovniskih mladicev/mesancev se mi zdi v vsakem primeru totalna bedarija, ampak mislim da zaceti je treba na drugem koncu. Se pravi pri rodovniski vzreji. Neizmerno sem presenecena koliko kupiranih mladih razstavnih  psov se se vedno pojavlja na Slovenskih razstavah in povrhu vsega dobivajo kar lepe ocene. Po mojem mnenju bi jih morali kar po spisku diskvalificirati. Ce bi se to vztrajno dogajalo, bi pocasi nehalo biti "moderno" in vzreja bi temu hoces noces sledila.

lp
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #246 : četrtek, 14.04.2011 : 14:29:04 »

Uf se kar debate o tem ali bi ali ne bi kupili/prodajali pse s kupiranimi usesi in krajsanimi repi..... ce smo realni tukaj vprasanja sploh ni, ker je oboje ze dolgo casa z zakonom prepovedano. Kupiranje nerodovniskih mladicev/mesancev se mi zdi v vsakem primeru totalna bedarija, ampak mislim da zaceti je treba na drugem koncu. Se pravi pri rodovniski vzreji. Neizmerno sem presenecena koliko kupiranih mladih razstavnih psov se se vedno pojavlja na Slovenskih razstavah in povrhu vsega dobivajo kar lepe ocene. Po mojem mnenju bi jih morali kar po spisku diskvalificirati. Ce bi se to vztrajno dogajalo, bi pocasi nehalo biti "moderno" in vzreja bi temu hoces noces sledila.

lp

se popolnoma strinjam ... sodniki pa .... NIČ  Angry
Logiran
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #247 : četrtek, 14.04.2011 : 16:32:20 »

seveda ne. ker se zavedajo, da je so določeni psi samo kupirani takšno kot morajo biti. stara šola pač.
ne seveda razlogi niso bli estetski, ampak povsem praktični! dobro uradno priznani so bili tam nekje, obstajali pa so vsaj zametki že mnogo prej. na primer DA brez kupiranih uhljev je kot albino labradorec, sploh ni podoben DA. ( da se razumemo, moj ne bo imel kupiranih uhljev, ne bi imela takšnih debat vsakič ko bom stopila v bolnišnico ali pa dom za ostarele ali kaj podobnega )
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #248 : četrtek, 14.04.2011 : 16:45:13 »

Veš kaj, tale argument je totalno trhel. Seveda nekupiran DA tebi zgleda kot albino labradorec z ušesi, ker ušes zaradi družbeno sprejetega pohabljanja nisi vajena. Vse skup je preprosto navada in ne izgled kakršen 'mora biti'. Tako kot bi v času mode moških hlač na zvonec marsikdo razvil teorijo, kako je to edini estetski kroj - seveda, ker je stvar prisotna vseokrog nas se je navadimo.
Podobno kot če bi se vsem ljudem ob rojstvu na špičko pristriglo ušesa. Garantiram, da bi se jih našlo polno, ki bi trdili, da je človek z okroglimi ušesi podoben vesoljcu ali slonu.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #249 : četrtek, 14.04.2011 : 17:01:10 »

Joj, to je isto kot lipicanec ni lipicanec brez žiga. Strašen strokovnjak ne zna prepoznat pasme? Tako DA kot lipeta? Ja, trhli argumenti, big time...
Včasih je bila tradicija, da so bile ženske rodilje brez volilne pravice... Hail to tradition, ne?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #250 : četrtek, 14.04.2011 : 17:45:46 »

Aisha, a je teb slucaaajno Martina ime? Smiley
Moram pa povedat da so tudi v Italiji ful zaostrili, ti lahko pridejo s citalcem cipov cekirat domov pse da vidijo ce je bil skoten in kupiran po prepovedi. Samo obisk napovejo, vsaj znancu so ga.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #251 : četrtek, 14.04.2011 : 17:48:46 »

Podobno kot če bi se vsem ljudem ob rojstvu na špičko pristriglo ušesa. Garantiram, da bi se jih našlo polno, ki bi trdili, da je človek z okroglimi ušesi podoben vesoljcu ali slonu.

To je pa čist res. In je v bistvu žalostno. Sad 
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #252 : četrtek, 14.04.2011 : 18:05:23 »

Moram pa povedat da so tudi v Italiji ful zaostrili, ti lahko pridejo s citalcem cipov cekirat domov pse da vidijo ce je bil skoten in kupiran po prepovedi. Samo obisk napovejo, vsaj znancu so ga.
No ce je tole res, potem upanje se obstaja. Wink Pocasi ampak vztrajno se stvari spreminjajo, upam da bodo v tem sledili tudi sodniki na slovenskih razstavah.
Logiran
AishaVoltury
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #253 : petek, 15.04.2011 : 16:40:47 »

ne ne, nisem Martina. zakaj pa bi bila? no ja, kakorkoli, mnenja ne mislim spreminjati. veliko hujših stvari je od tega. paničarjenje za brez veze.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #254 : petek, 15.04.2011 : 17:09:22 »

Če bi tebi nekdo ušesa porezal in jezik spulil, bi bilo tudi paničarjenje brez veze če ne bila ravno najbolj hepi z estetskim posegom? A ne bi letela cela gmajna vkup, če ne zaradi drugega pa zato, ker je to NEZAKONITO? Pa kaj ti tu ni jasno? Sicer pa ja, vsak ima lahko svoje mnenje pa čeprav je  khm in  butnglavc
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines