mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:26:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #270 : torek, 03.04.2012 : 00:18:29 »

GreenDoberman, morda je bil tisti mladič, ki si ga videl, kupljen v kateri od držav, kjer so ti posegi na žalost še dovoljeni.
V naši državi pa je takole:
"Na podlagi 153. člena Poslovnika državnega zbora je Državni zbor Republike Slovenije na seji dne 26. aprila 2007 potrdil uradno prečiščeno besedilo Zakona o zaščiti živali "

... za interpretacijo zakona, kaj pomeni tisto "razen, če je v korist živali" pa je najbolje, da se obrneš na VURS.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #271 : torek, 03.04.2012 : 00:21:46 »

Zakon je bil sprejet 1999, dopolnjen in spremenjen pa nekajkrat v kasnejših letih, nazadnje 2007.

'Razen v primeru, če je poseg v korist živali' pomeni, da je dovoljeno kupiranje uhljev psom v primeru, da so za to veterinarski razlogi (recimo, raztrgan uhelj). Kupiranje uhljev zaradi lepotnih učinkov ni 'v korist živali' in je v Sloveniji prepovedano.
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #272 : torek, 03.04.2012 : 00:29:08 »

No, saj mogoče bo pa GreenDoberman celo tole temo začel brati od začetka, pa bo našel marsikaj Wink (razen seveda tistega "priporočila" Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
GreenDobermann
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #273 : torek, 03.04.2012 : 00:34:54 »

Hvala mamaF in Jana za odgovore in dobro karmo. Wink Načeloma sem tudi sam proti kupiranju psov.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #274 : nedelja, 19.08.2012 : 22:34:29 »

Eno vprašanje...glede na to, da je kupiranje ušes pri nas prepovedano me zanima, kako je s tem, če psa pelješ na Hrvaško, da tam to opravijo? Je možno to osebo kam prijaviti, čeprav to tam ni prepovedano. Sicer ne vem, če so šli na Hrvaško (na enem forumu sem brala, da to hodijo redno tja počet) ali se je našel v Sloveniji kak veterinar, ki je to storil.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #275 : torek, 21.08.2012 : 11:59:34 »

Vsak odgovor bo dobrodošel, če kdorkoli kaj ve o tej stvari.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #276 : torek, 21.08.2012 : 13:21:31 »

Pinga, predvidevam da poznaš nekoga, ki je dal psu kupirati uhlje. Če je to storil na hrvaški, mu ne moreš nič. Če je našel veterinarja pri nas, kateri je bil pripravljen opraviti poseg, mu ravno tako ne moreš nič brez trdnih dokazov  Sad. Žalostno, ampak tako je.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #277 : torek, 21.08.2012 : 19:14:37 »

Pinga, predvidevam da poznaš nekoga, ki je dal psu kupirati uhlje. Če je to storil na hrvaški, mu ne moreš nič. Če je našel veterinarja pri nas, kateri je bil pripravljen opraviti poseg, mu ravno tako ne moreš nič brez trdnih dokazov  Sad. Žalostno, ampak tako je.

Zdaj pa mene čisto laično zanima ali je temu res tako  Huh

Hipotetično: Kupim v SLO pasemskega psa, z vsemi "deli", kar pač naša zakonodaja trenutno narekuje. Ampak meni
so bolj všeč taki, ki imajo določene dele "sfrizirane" in grem na friziranje na Hrvaško, domov torej pripeljem meni
lepšega psa.
A mi res nihče nič ne more, če je iz dokumentov, ki jih valjda imam razvidno, da je pes kupljen pri SLO vzreditelju,
friziran pa je bil kasneje, ker jaz tako pač želim in grem torej tja, kjer to delajo.  Shocked Undecided
Saj navsezadnje gre za poseg in ne zgolj za kravato, ki sem mu jo kupila, ko sva bila čez mejo  Angry

Drugo je seveda, da kupim že "polepšanega" psa na Hrvaškem in ga legalno uvozim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #278 : torek, 21.08.2012 : 19:43:30 »

Na Hrvaškem kupiranje ni več dovoljeno in se na to počasi navajajo, v Srbiji od nedavnega tudi ne, a se še niso navadili. Tako da....
Če bi vedela, da je poseg opravil veterinar pri nas bi ga bilo zelo smiselno prijaviti.
Sicer ne maram rezanja česarkoli po nepotrebnem in se mi zdi popolnoma brez veze prijavljati lastnika, če je dal psu obrezat ušesa, pa zanj sicer lepo skrbi, tisti, ki enako brez potrebe psu da odrezat  jajca je pa zlat. Če kupiranih psov dejansko ne bi mogli razstavljati, bi bil učinek povsem zadovoljiv. 
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #279 : sreda, 22.08.2012 : 08:36:23 »

Kakorkoli, če ne moreš dokazati kateri vet in kje, je poseg opravil, ne moreš nikomur nič. Morda prijava, da se malo zamisli in morda celo prestraši, čeprav so ponavadi take cvetke zelo dobro poučene o pravni realnosti. Žal. Brez trdnih dokazov nimaš v rokah nič, če je vet dovolj freh, te lahko še sam toži zaradi blatenja. Tako zgleda naša pravna, ne, raje ji rečem pravniška, država.
Za primer, ki ni povezan s pasjo sceno, temveč z absurdnostjo prava: v križišču peljem v zeleno, z desne me nabaše šlepar, kateremu kasneje odčitajo tahograf 80km/h (očitno za mišjega lovil oranžno puščico), a ker ni prič da sem peljala v zeleno, faševa oba sum vožnje v rdečo.
Naši dragi državni organi za svoje bajne plače delajo po liniji najmanjšega odpora.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #280 : sreda, 22.08.2012 : 09:23:50 »

Hja, kaznivo dejanje je treba dokazati. V državi, kjer te lahko obsodijo brez dokaza je skrajino zoprno živeti.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #281 : sreda, 22.08.2012 : 10:06:36 »

Drži, vendar je velika razlika, ali gre za inkvizitorni ali akuzatorni pravni sistem. Zna bit skrajno zoprno, če si zaradi pomanjkanja nasprotnih dokazov avtomatično nečesa obtožen, pa dokazuj da tega nisi storil. Kar je popolnoma nemogoče, ker je bil postopek, oziroma obtožba začeta ravno zaradi pomanjkanja dokazov. Drugače je pri akuzatornem pravnem sistemu, kjer sta stranki enakovredni in nosi dokazno breme tožilstvo. Uf, pravna debata  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #282 : četrtek, 13.09.2012 : 13:19:32 »

Bo naslednje leto na Hrvaskem res prepovedano razstavljanje kupiranih psov, ki bodo koteni po 1.1.2013? Menda je objavljeno na FB strani? Ve kdo kaj vec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #283 : četrtek, 13.09.2012 : 19:46:37 »

copy iz njihove FB strani (HKS)

Hrvatski Kinološki Savez Poštovana,
Psi oštenjeni nakon 01.01.2013. godine se neće moći izlagati na hrvatskim izložbama ukoliko su kupirani. Za sve pse oštenjene prije toga datuma vrijede dosadašnja pravila i odredbe.
Srdačan pozdrav,
Tajana Matejčić


hmmm .... pa se bodo držali tega??? saj pri njih se tudi ne sme razstavljati gonečk, pa mislim, da ga ni junaka (priznam z mano vred), ki bi se tega držal. iz izkušenj, ki jih imam .... jaz mislim, da bo to samo na papirju ...
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #284 : četrtek, 13.09.2012 : 20:32:23 »

Začetek je... Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines