mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:12:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: vprašanja, teoretiziranja, pametovanja
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: vprašanja, teoretiziranja, pametovanja  (Prebrano 5300 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #15 : sreda, 25.06.2008 : 19:35:30 »

Ravno danes, je tudi meni oče povedal zgodbo... Se je sprehajal z mojimi kocinami na izletniško precej obljudenem kraju in po poti srečal otroke, ki so s palicami po nečem udrihali. Pa je stopil bliže in ugotovil, da mahajo po gožu. Seveda  je mularijo takoj "vljudno" opomnil, da če so za božjo voljo normalni, da je to živo bitje!Halo! Zraven je  stala mlada mamica in dejala : Gospod, saj je vendar kača! Menda so kače prav zato tam, da jih pobiješ s palico, če ti že kaka nesrečnica po pomoti prekriža pot. Potem je prijel goža in ga potegnil v podrast stran s ceste, ženska pa je baje kričala, kot zmešana. Kako boš pri takih starših potem dobil ven normalno mladino... Lips Sealed

Na kraju nedaleč od tega, kjer se je dogajala zgodba, pa je voznik prav tako namerno povozil psa. To je tudi priznal lastniku in rekel, da naj ima pač privezanega. Če bi se dogodek ponovil, bi ga ponovno zbil, namerno pač. Ljudska zloba ne pozna meja. Z mojim Snikerjem bi kmalu končala pod kolesi avtomobila, v coni umirjenega prometa, na prehodu za pešce...   Angry Včasih človek nima besed...Pazite na svoje živali, zares pazite, ker je takšnih in drugačnih ljudi na cesti vedno več.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #16 : sreda, 25.06.2008 : 19:39:42 »

Dejstvo je, da mora biti pes na vrvici in da moraš absolutno paziti nanj. Ampak... a zato, ker nekdo nima psa na vrvici, bom pa peljala čezenj? Shocked Angry Lips Sealed
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 25.06.2008 : 21:37:36 »

 Cry Cry Cry

Da bi se jim maščevalo, kjer jih najbolj boli  Angry Sad
Meni bi se zmešalo in prisežem, da bi ga izsledila, sploh če bi imela registrsko, ta ne-človek ne bi več imel miru od mene.

Kaj pa, če bi dali to zgodbo v časopis? Pa magari lokalnega? Sosedi bi ga znali prepoznati in mogoče celo prezirati.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #18 : sreda, 25.06.2008 : 21:59:36 »

Slogkatt, z veseljem! Ampak problem je, da živim v Belgiji, kjer se mi je to tudi zgodilo. Očitno imajo tu kar strogo glede kazni, ker pes v tistem trenutku ni bil na vrvici. Lastnikov namreč na noben način nisem mogla prepričat, da bi šla z menoj na policijo.
Pomenljivo pa je bilo to, da je poleg mene zraven pristopil le še nek zelo "zapečen" tujec in zaskrbljen spraševal, če lahko kako pomaga... Domačini so po "evropsko" mirno hodili mimo - najlepše je, če se obrneš stran, pa ostaneš nobel in fin, ane...
Če pa slučajno srečam ta avto še kje, prisežem da ne bo ostal cel, pa listek dobi gor, da bo vedel zakaj! Zame je to zločin, sploh ker je bilo vse skupaj tipu očitno v zabavo!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #19 : sreda, 25.06.2008 : 22:02:33 »

Razumem  Sad

Joj, kako nemočni smo v bistvu  sram
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : sreda, 25.06.2008 : 22:35:51 »

Dejstvo je, da mora biti pes na vrvici in da moraš absolutno paziti nanj.

To me je spomnilo na tisti dogodek, ko je lovec ustrelil neprivezanega psa. Gre za (po moje) zelo podobno zadevo: lastnik psa je v obeh primerih v prekršku, nasprotna stran je pa storila (upam da) kaznivo dejanje. Enako bi bilo, če se znajdeš na tuji posesti in lastnik te kar ustreli; pa vemo, da tako ne gre.

Mislim tudi, da nismo tako nemočni, samo zaradi živali nihče ne začenja pravde, pa ravno to bi bilo potrebno, potem bi se stvari pričele spreminjati. Če ne narediš nič, ostane kot je.

Zato tudi podpiram tožbo zaradi nespoštovanja posvojitvene pogodbe. Edino tako ima papir težo, če je za njim sankcija, sicer je samo papir.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #21 : sreda, 25.06.2008 : 22:38:22 »

Ja saj, mulci. Ravno danes smo sedeli pri jezeru na Jezerskem in vidim enega mulca (ene 6 let je mel) kako je vrgel kamen iz pomola na nič hudega slutečo račko (in na srečo falil). Račke so potem odplavale, on je pa optimistično še nekajkrat vrgel, dvakrat celo celo pest kamenja (je očitno mislil da bo več projektilov že nekaj zadelo). In gledava z mami kje ima starše, sem pričakovala da bo nekdo pritulil do njega da tako se pa ne dela, potem pa ugotoviva da njegova mami leži ko en kit prav leno na pomolu in ga gleda. Halo?! Ni čudno da zrastejo potem v take objestneže. Sva z mami potem hotele it tja ji rečt naj vendar vzgaja sina (jaz sem predlagala da začneva metat kamne v njiju, ker besede itak ne bi zalegle in bi mogoče tako videla da ni fajn občutek ko kamen proti tebi leti) ampak so potem šli.  Angry

Sem videla nekaj podobnega pred viškim sparom v lj. Mulc s kamnom na goloba, oče pa zraven. Sem ga nahrulila pred očetom, in ga vprašala, kako bi se on počutil. Oče ni niti muksnil. Kasneje so šli mimo še s sestrico tega pokovca. Je še ona imela neke ideje, a....... jo je bratec potegnil stran in ji rekel: Veš, tega pa ne smeš..... (čeljust mi je padla na tla)
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #22 : četrtek, 26.06.2008 : 11:48:19 »

Pri nas v naselju (bs3) se med stolpnici sprehaja kar nekaj golobov...in vsakič ko sedim na kavi, gre kakšna družinica iz stolpnice ven, tamali kričijo in podijo golobe. Jst pa za njimi  Smiley Zadnjič sostarši prav ponosno gledali svojega 4 letnega sinčka, kako je travmiral goloba. Mislim...a je to način?

Lansko leto sta po Bohinjskem jezeru fantek in punčka, vsak v svojem kanuju, preganjala raco. Tekmovala sta kdo jo bo prej butnil. Kje so bili starši? Pili pivo in pustili tamalim, da se zabavajo. Sem tekala dol in gor po obali in se drla kot jesihar.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #23 : četrtek, 26.06.2008 : 12:40:07 »

Ja, pri golobih se ponavadi začne. Ampak, a ni fajn, ko tamal, ki komaj zna hodit, teka za njimi in vpije, starši ga pa še ščuvajo?! Angry
Mene je zadnjič tudi neka mama čudno gledala, ko sem njenemu mulčku razlagala, da so "ptički bogi" - pa sej odletijo, a ne? Me je imelo, da bi za njo poslala enega fejst hudega psa - sej bi ona tudi zbežala, al kako?
Sicer pa iz takih ljudi v glavnem zrastejo neobčutljivi povprečneži, kar je dokaj zanič, ampak še mnogo hujši so tisti, ki otrokom stalno grobost, nezadovoljstvo in sitnost predstavijo kot način življenja. Jih sploh ni malo takih in so na kritiko mimoidočih še mnogo bolj neobčutljivi. Svoje otroke pa z zgledom učijo, kako fino se da z nasiljem svoj pritisk in frustracije sproščat. In ti potem kot odrasli pač navijajo psičke okrog gum... In se temu smejijo. Res smešno, ni kaj... Se opravičujem, ampak še vedno mi ne gre iz glave, ne morem pozabit barab *$"&X*#...
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: vprašanja, teoretiziranja, pametovanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines