mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:23:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: The dog
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: The dog  (Prebrano 12960 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 29.05.2008 : 21:08:01 »

Zanima me, koliko med vami vas pozna zadevscino, ki je pred nekaj tedni zacela izhajati kot izredna priloga Nedela?
In kaj mislite o njej? Oz. bolj me zanimajo vasa mnenja o njenih "izobrazevalnih potencialih", saj je skupaj z albumom samolepilnih slik ocitno namenjena otrokom in njihovim starsem, torej populaciji kupcev psov.
Logiran

NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1 : sobota, 31.05.2008 : 21:42:51 »

Sem prebrala šele zdaj. Se opravičujem  za vprašanje... Nedela, ali priloga Nedeljskega dnevnika? Bom prebrala članek, če ga bo babica uspela izbrskat iz kupa cajtng pripravljenega za novembersko kurjavo  Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : sobota, 31.05.2008 : 21:47:04 »

NEDELO. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 04.06.2008 : 19:14:44 »

Ne mi rect, da nima nobena mama al pa ati doma tele pasje prilogce Huh Al pa vsaj album? Nc ne zbirate nalepk krasnih slikic?
Al pa ste vsi tako strasno zadovoljni z njo Undecided?

Res bi rada vedela, kaj mislite tisti, ki se na pasme ne spoznate veliko, pa tisti, ki se, pa tisti vmes ...
Ima revije kdo, ki se odloca za psa, oz. kaksen tak, kjer otroci trucajo za nakup psa ...?
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : sreda, 04.06.2008 : 19:18:47 »

Jana, če sodim po nekaterih odzivih, ne samo v virtualnem življenju, ampak tudi v realnem, otroci pridno zbirajo nalepke in berejo opise pasem le - tam. In so kar precej navdušeni nad to rečjo. Sama besno čakam na svoje pasme, da vidim, kaj bodo napisali. Upam, da se bodo avtorji posvetovali s kakim strokovnjakom, vzrediteljem, dolgoletnim lastnikom predstavnikov pasme. Saj naj bi delali v dobro psov, ali pač?

Mogoče bi bilo fino, če bi lastniki že opisanih pasem povedali kakšno ali tri na tisto, kar je bilo napisano. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #5 : sreda, 04.06.2008 : 21:40:11 »

Jaz sem jo kupila ta teden, malo prelistala vendar pasme ne poznam dovolj dobro da bi sodila o napisanem. 
Slikce sta dobila nečaka (9 in 4 leta), ki sta bila sicer navdušena, hkrati pa malo presenečena, ker so nekateri psi slikani tako, da niso vsi prepoznavni, npr. na eni slikci je videti samo en velik smrček in po pravci povedano sem mogla fejst potuhtati za katero pasmo gre...pa tudi fanta sta bila presenečena npr. malemu ni bilo jasno zakaj ima en pes tako veliko glavo in tako majhno telo  Shocked. Mi je dalo kar malo mislit..... Sedaj imam domačo nalogo priskrbeti še album, ki si ga bom pred predajo ogledala, da vidim če je poučen.

LPK
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 04.06.2008 : 21:45:43 »

Revije nimam, bi jo pa imela za dalmatinca, me prav zanima.
Plišastega seveda imam Roll Eyes , ta malega in ta velikega, ostalo me kaj posebej ne mika.

Sem pa prelistala album, ampak tam piše samo nekaj besedic o vsaki pasmi, nič kaj veliko (poreklo, teža, kakšna posebna zanimivost, kak prevod) in za dalmatinca lahko rečem da so podatki v bistvu pravilni ampak kot pravim jih ni veliko.
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #7 : sreda, 11.06.2008 : 16:47:19 »

Jaz sem tole opazila v trgovini ravno takrat, ko je bila objavljena ena od mojih ljubših pasem; zdelo se mi je zelo zanimivo, kupit sem pa potem pozabila Sad Tako da kaj več o podatkih, obširnosti le-teh itd., pa ne bi mogla...
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #8 : sreda, 11.06.2008 : 21:48:27 »


Sem opazila prilogo in sem ZELO vesela, ker shih tzujev ni med njimi. Porast povprasevanja po pasmah, ki so v teh prilogah bo povzrocil vecjo "ponudbo" in posledicno vecjo obremenitev zavetisc. Vsi vemo kaj se je dogajalo s psmi popularnih pasem v preteklosti...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #9 : četrtek, 12.06.2008 : 08:58:49 »

Kolikor je meni znano, so vsi opisi pasem dani v predogled. Je pa slikanica posrečena in otroci so nori na pliške.
Pri nas ne zbiramo slikic, ker bi bila končna summa muchos dineros. Jim raje dam Kinologa, MOjega psa ali pa moje pasje knjige za listat in brat
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #10 : četrtek, 12.06.2008 : 18:28:54 »

Sem opazila prilogo in sem ZELO vesela, ker shih tzujev ni med njimi. Porast povprasevanja po pasmah, ki so v teh prilogah bo povzrocil vecjo "ponudbo" in posledicno vecjo obremenitev zavetisc. Vsi vemo kaj se je dogajalo s psmi popularnih pasem v preteklosti...

Pa piše notri kaj o tem, zakaj je treba kupit rodovniške pse raje od nerodovniških? Oz. karkoli v zvezi s to problematiko?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #11 : četrtek, 12.06.2008 : 20:59:17 »

Agnesana, saj  v albumu so Smiley Zraven je pa opis: ''ko so ga pripeljali na Kitajsko, so ga poimenovali 'carski pes'. Treba ga je redno česati ter varovati pred soncem in preveliko vročino. Pogosto zbolijo za dedno boleznijo ledvic'   Lips Sealed
Zanimivo je predvsem to, da sem v celem albumu (sicer sem ga preletela, ne natančno pregledala) samo pri šicuju našla kot opis dedno bolezen Huh Zanimivo....

lpk
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 12.06.2008 : 21:24:34 »

Agnesana, ne se prehitro veseliti, tudi shih-tzu bo. Zadeva traja 50 nedelj, torej 50 pasem.

Zala_, pise, kar je silno pohvalno (mislim popolnoma resno). Zal ne pise, kaj se lahko zaplete pri nakupu nerodovniskih psov ali na kaj morajo biti kupci pozorni, vsaj v obeh izvodih (civava, mops), ki ju imam sama, tega ni omenjenega. Pri mopsu pise, da "je pasma zelo zdrava, potencialne tezave se lahko pokazejo pri psih, ki jih prodajajo preprodajalci, trgovci v trgovinah za male zivali ali rejci, ki so za razplod uporabili bolne pse", ne vem pa, kako gre to skupaj s clankom o zdravju mopsov, ki je sicer v isti reviji, pa nisem povsem prepricana, da ga bo veliko bodocih lastnikov prebralo, kjer seveda druga avtorica - veterinarka navaja, da mopse pogosto mucijo: dihalne tezave (vcasih potrebna celo operacija), tezave z ocmi (pogosto entropij), tezave s hrbtenico (hemivertebra), kolcna displazija, izpah pogacice, demodikoza. Le kam potem spada pasemski rodovniski pes, ki se mu "zgodi" kaksna od teh bolezni. Vzreditelj bo hitro ozigosan kot trgovec, preprodajalec ali se kaj hujsega. Saj vendar v reviji pise, kje prodajajo bolne pse.

Povsem se strinjam z Agnesano, kam bo pripeljala taka promocija, predvsem pri pasmah, ki jih obsega kolekcija. Zal kaze izbor in prikaz pasem na to, da bodo najvec od revije potegnil preprodajalci, ki bodo nedobudnim starsem ponudili vse navedene pasme takoj in brez posebnih komplikacij, za rodovniska legla pa vemo, da jih v Sloveniji pri nekaterih pasmah ni, oz. so kvecjemu na nekaj let kaksno. Vemo pa tudi, kje pse lahko ti starsi brez vsakih tezav takoj dobijo, pa ce je pasma se tako eksoticna. Obenem vemo tudi to, da se od preostalih pasem po cestah seta izjemno veliko stevilo nerodovniskih predstavnikov iz t.i. "domacih legel". Taki so rottiji, bernci, beagli, nemci, bokserji, labradorci, huskyji, njufiji, kokri, dalmatinci, zlatki, yorkiji, maltezani ...

Koliko pa je rodovniskih legel bassetov, weimarancev, bernardincev, setlandcev, bloodhoundov, leonberzanov, bruseljskih grifonov, papillonov, bobtailov, malih italijanskih hrtov, fr(e)zijskih bisonov, japonskih spicev, afganistancev, akit, tos, shiba inujev, japonskih cinov, borzojev in salukijev? In kje lahko te pasme dobimo takoj? Rodovnika pa itak kao nihce ne rabi, saj bodo psi za meckanje v otroskih rokah in ne za razstave. Bullshit.

Necaka od Kimi* sta pravilno ugotovila, da psi niso prepoznavni, oz. tisti, ki poznate kolekcijo The dog, veste, o cem tu bluzim. Ze tako je predstava nepoznavalcev popacena, zelje so gromozanske, ko vidimo krasne "umetniske" slikce v buklah in revijah, ko preberemo pa se opise v stilu "za mopse so otroci njihova najljubsa igraca", pa "mopsi so dejansko najbolj inteligentni, veseli in dostojanstveni majhni psicki z dolgo zivljenjsko dobo in skoraj brez zdravstvenih tezav", pa "so balzam za duso za vse samske, osamljene in zalostne osebe", ter to skombiniramo z avtorico, nam je jasno tudi, zakaj v opisu kar mrgoli "veseljakov", "komedijantov", inteligence, cudovitosti karakterja" in "najrazlicnejsih njihovih superlativnih izpeljank.

Pri mopsih sta med 32 slikami samo dve ali tri, na katerih bi clovek lahko prepoznal pasmo. Ne vem, kako lahko to pripomore k prepoznavanju pasem in izobrazevanju, kako posamezna pasma mora izgledati, kako se psa kupuje in kako se zanj skrbi. Meni deluje vse skupaj tako, kot da je vseeno, kako pes v resnici izgleda, da se mu le rece mops, pa je ok (vas to kaj spominja na reklame v znanem spletnem oglasniku?). Tudi to, po cem se odlocajo otroci in njihovi starsi za izbor pasme, nam je najbrz vsem jasno.

Ce bi bil samo album za limanje slikc, mi je vseeno, kaksne slikce so in kaj v albumu pise. Tako pa album spremljajo tudi revije, v vsaki je predstavljena ena pasma. In res se bojim, da bo porast povprasevanja predstavljenih pasem. Naj bi bilo 50 revij, vsaka v nakladi 2500 izvodov, kar pa mislim, da je celo vec, kot Kinologa (lani je bila naklada 2000, ce se ne motim).

Srcno upam, da bodo pripravljeni vzreditelji posameznih pasem zadeve pokomentirati, oz. popraviti z realnimi opisi, kjer bo "usla zadeva z nadzora".

Pravzaprav, je zelo zanimivo, kako prides v slovenskih kinoloskih krogih hitro do naziva strokovni sodelavec in lahko napises opise za 50 pasem.
Ja, ocitno je to nova slovenska kinologija. Zal mi je le, da nastopa v reviji tudi kar nekaj kompetentnih avtorjev, katerih ime je ob tem sodelovanju izgubilo vecino leska. Skoda.

Osebno ne bi nikdar in nikoli upala pisati takih opisov za toliko pasem. Resnicno ne. Ce je prevod, se toliko slabse. The dog je ameriska zadeva, kako pa izgledajo pasme v Ameriki, vemo. Namrec, med pasmami je predstavljen tudi ameriski pitbul terier.
Logiran

Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #13 : sreda, 18.06.2008 : 10:47:35 »

Hja, kolikor imam pa jaz informacije, je pa samo 10 številk - in tudi toliko jih samo oglašujejo! 10 številk, nič več.

Tako da gre za 10 izbranih pasem .. in ne 50! Smiley
Če izpišem iz Nedela, kjer je oglas za teh 10 številk, si sledijo takole:
čivava, mops, maltežan., francoski buldog, angleški buldog, bostonski terier, terier jack russel, cavalier king charles španjel, dalmatinec in nemški bokser (ta zadnja številka izide to nedeljo).
Če ste pa katero števbilko zamudili, je pa glih v tokratnem Nedelu pisalo, da se jih bo dalo kupiti na njihovi internetni trgovini (etrafika al kaj je že - nimam pri sebi kupona).


The Dog pa ni ameriška revija - izhaja namreč iz Japonske, celotna znamka izhaja iz Japonske, čisto tako mimogrede. Kakor sem nekje zasledila, je vsa fora v enem japonskem fotografu, ki je svojega psa slikal s širokokotnim objektivom (al nečem pač no) in je ratala taka velika glava in malo telo in to je tudi vsa fora The Dogov. Pa sej so tudi igračke take Cheesy

Smo pač veliki ljubitelji in pliškov in obeh albumov, tako da sem se malo bolj pozanimala, pa tudi otroci so pač tako navdušeni!

In kolikor sem uspela videti - celoten asortiman The Dogov temelji na velikih glavah Smiley V tem je pravzaprav vsa fora Cheesy:D:D:D:D:D

Durgače pa - kar se albuma tiče - ta drugi je res manj obširen, kar se opisov tiče.
Ampak v prvem albumu (je maltežan na naslovnici, na tem drugem pa dalmatinec) je veliko več opisanega za ene 40 ali 50 pasem. Mi tudi ta prve slikice še vedno zbiramo in kolikor vem, se da album in slikcie dobiti samo še v Direndajih. Vsaj tako so mi rekli. Ampak je pa obširnejši, saj je ena pasma predstavljena na eni strani - je tudi več teksta in več slikic Smiley


Mi smo ful navdušeni! Seveda je pa odvisno od vsakega posameznika.
Meni se zdijo teksti čisto primerni, za laika seveda, mislim pa, da je tudi nam laikom napisano!

In če sem prav prebrala revije.. začetne.. je pisalo kar precej o rodovniških psih. Mislim, menda si nisem izmislila.. ampak je kar nekaj pisalo (mislim, da v prvih treh ali štirih številkah so dali poudarek temu tam pri.. kaj je že.. malih kepicah ali nekaj takega).

Moja otroka revije gledata skoraj vsak dan Cheesy Prav smešna sta že Smiley
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #14 : četrtek, 19.06.2008 : 11:16:33 »


Ojla,
Pri nas smo se pa orientirali na  The dog pliškote, ki so sicer hecni ampak simpatični  in v kombinaciji z enciklopedijo psov, moja hči prireja vsak dan pasjo razstavo. Grin


LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 19.06.2008 : 11:49:29 »

Popolnoma nic nimam proti pliskom, slikcam, albumckom in podobnim iz kolekcije The dog. Imam pa mnogo proti predstavitvam pasem skupaj s to kolekcijo. Se posebej proti tistim, ki so namenjene laikom. Napacne informacije se kot stereotipi vse prehitro zasidrajo in ostajajo. Smo pregloboko v problematiki neodgovornih nakupov psov, da bi taka promocija pasem sla neopazeno mimo. Pa cetudi gre morda res samo za 10 predstavljenih pasem.
Logiran

balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #16 : četrtek, 19.06.2008 : 12:00:24 »

Jaz to zbiram in mi manjka še samo ena nalepka, ki je pa nikjer ne dobim Undecided
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #17 : četrtek, 19.06.2008 : 12:07:21 »

Piši na uredništvo, ponavadi to pali. Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 19.06.2008 : 12:09:19 »

Haha, Pmaxi, si za hece Grin
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #19 : četrtek, 19.06.2008 : 14:50:40 »

Ne, resno. Mi smo pri Ninjah in Avtomobilih tudi bili brez parih slikic in sem kar pisala na založnika - tu je mislim da Založba Menart, in smo tistih par slikic odkupili pri njih.
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #20 : četrtek, 19.06.2008 : 15:02:06 »

tudi mi. Saj običajno na albumu piše, kam je treba pisat za sličice, ki ti manjkajo :
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #21 : petek, 20.06.2008 : 19:48:07 »

ja ampak meni manjka samo ena(94) in če želim poslati mi mora manjkati najmanj 5 in največ 20 slikic
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #22 : petek, 20.06.2008 : 20:41:21 »

Ja si pa tudi slika, Vprašaj prijateljico katera ji manjka. Če pa nikogar nimaš se ostale štiri zmisli, pa jih nekomu podari.
Lahko si jih pa v jeseni nalepiš na zvezek.
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #23 : sobota, 21.06.2008 : 09:19:36 »

Pmaxi, za koga ti to zdaj govoriš?

Meni manjka samo ena slikica ali kako...sem pa vprašala vse sošolke,prijateljica pa nimajo te št.

Ima kdoza zamenjavo št. 94?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #24 : sobota, 21.06.2008 : 11:29:43 »

ja ampak meni manjka samo ena(94) in če želim poslati mi mora manjkati najmanj 5 in največ 20 slikic
Balu, če ti manjka le ena, si ostale štiri številke pač izmisliš, simple as that. Lahko pa narediš dobro delo in eni od prijateljic pomagaš priti do tistih štirih slikic katere ji manjkajo.
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #25 : petek, 18.07.2008 : 12:14:36 »

balu, že imaš št. 94. Če se ne motim, jo imamo pri nas doma, pa ti jo lahko pošljem Smiley
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #26 : petek, 18.07.2008 : 16:02:45 »

Ne nimam še...a lahko pogledaš? Smiley
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #27 : petek, 18.07.2008 : 16:04:47 »

Aja pozabila napisati:
A lahko jo "šparaš" 14 dni? Ker gremo danes na morje
Logiran
Matejka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #28 : sreda, 13.08.2008 : 18:14:36 »

Danes sem na plano spet potegnila moj album THE DOG in ker mi manjka še pet nalepk najprej vprašam tukaj, če bi jih kdo imel. Če ne jih bom pač naročila. Manjkajo mi pa naslednje številke: 1,91,122,162, 171. Sama imam pa veliko drugih odveč, če še komu kaj manjka.

Pozdravček!
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: The dog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines