mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:30:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pupa, Pepi, Capi, Kale
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pupa, Pepi, Capi, Kale  (Prebrano 11182 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sreda, 04.06.2008 : 22:57:03 »

Prijavila bom vsakega, ki krši Zakon o zaščiti živali, 8. člen, prvi odstavek:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kazenske določbe:

46. člen
......
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.



Pravkar sprejeti štirje mucki, stari 7 tednov, trije samčki in ena samička; oranžen, oranžno-bel, dva sivo-tigrasta, iščejo varen dom.
Pogoj: bivanje izključno v stanovanju brez možnosti izhoda ven, kar bomo zagotovo preverjali.

Samček in samička:



Oba samčka:


Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : sobota, 21.06.2008 : 16:35:18 »






Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : sobota, 21.06.2008 : 21:32:39 »



Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.06.2008 : 09:39:17 »

Smetka, si prepričana, da so štirje? Bolj ko štejem, bolj so samo trije, pa še od teh je eden bežeči!

 Grin Sem precej prepričana, da bi smetka tudi vsaj kdaj pa kdaj rajši tkole štela (da jih kašno četrino al pa več ne bi blo treba preštet  Roll Eyes ).... jaz zadnje čase doma tudi tko štejem, še gledam tko, pa včasih koga tudi čisto zares ne vidim, ampak ne dela ta reč.... nazadnje hočjo vsi jest  Tongue

.... jaaaao..... i'm in trouble.... deep
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4 : ponedeljek, 23.06.2008 : 10:06:17 »

Pogoj: bivanje izključno v stanovanju brez možnosti izhoda ven, kar bomo zagotovo preverjali.


mislim tole mi leži na duši za vprašat, čeprav me pravzaprav nič ne briga:
 tile pogoji se slišijo kar malo grozljivo- tako na avstrijski kletarski sindrom me spominja.
A ste res čist prepričani da je brez izhoda ven in ne smao brez nekontroliranega izhoda ven?
sej obstajajo tud vrvice pa naš sosed npr celo svojo mačko redno sprehaja trikrat na dan kot mi pse brez vrvice ,ampak je res vedno pod nadzorom in uboga, pa večina jih želi sabo jemat na dopust itd..
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #5 : ponedeljek, 23.06.2008 : 10:23:57 »

Kakor jaz vem, ga na vrvici lahko ven pelješ. To je po moje smatrano kot kontroliran izhod ven. Wink
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #6 : ponedeljek, 23.06.2008 : 10:36:22 »

mislim tole mi leži na duši za vprašat, čeprav me pravzaprav nič ne briga:
 tile pogoji se slišijo kar malo grozljivo- tako na avstrijski kletarski sindrom me spominja.

Hm  Undecided.... ne, spuščanje mačke ven pa s kakršnimkoli avstrijskim karkoli pa res nima čiiiisto nič skupnega. Al pa tolko kot ma bela skupnega s črno.
Mačke, celo nekoč zunanje, so čisto srečne in zadovoljne v varnem zavetju stanovanja. OK, se najdejo samci, ki jih je težko notri zadržat, ampak samo potrjujejo pravilo  Smiley. Mački v stanovanju ne manjka nič:
- ni ji treba lovit plena, ker dobi plen lepo pripravljen v svojo posodico;
- ni ji treba iskati prostora za WC, ker ga ima lepo pripravljenega nekje v stanovanju pač, pa še noben nesramnež je ne bo napadu med opravljanjem neizogibnih fizioloških potreb;
- lahko sproščeno spi ker ji ni treba pazit, da bi jo kdo napadel ali ji karkoli slabega hotel;
- ni ji treba branit teritorija, ker v stanovanju pač ni nobenih vsiljivcev, ki bi ji ga hoteli prevzet;
- ni straha, da bi kje staknila kašno mikrosporo;
-... še marsikaj bi se našlo, da niti ne naštevam vsega.

Nadzorovani izhodi na žalost (pre)hitro postanej nenadzorovani....

No, za potrditev zgornjega naštevanja pa še moj sobotni pripetljaj. Mačjo družinica, ki je pri nas cca 1 mesec, sestavljajo:
5-6 let stara mama mačka, prostoživeča muca in dva mladiča, ki (lahko) splezata kamorkoli. V soboto je bila med "mojim obiskom pri mačkah" pač panika z začasnim pasjim pamžem in je bilo treba oddirjat na veterino, pri tem pa sem očitno pozabila zapret okno. Čez nekaj ur (kašnih 6 ali kaj več), grem spet malo k mačkam in zagledam odrto okno.... za trenutek mi sicer je vzelo sapo, ampak že v naslednjem trenutku sem zagledala vse tri lepo speče na postli. Odprto okno jih niti najmanj ne zanima. Da bi jih lahko, so mi naslednji dan pokazali vsi trije, ko so se gnetli na polici.....

Pa še ena:
mladiča sem že 2x nesla ven na sonček, pa še fotkat sem ju hotla zunaj.... no, pa ni šlo. Ker ju sploh nisem uspela spustit na tla - sta bla takoj nazaj na moji rami. Se mi zdi res škoda (pa še nobene potrebe za to ni) jih navajat na ven, ker jim res nič ne manjka notri.

S temle hočem samo povedat, da mačke res niso čisto nič nesrečne notri, če imajo dovlj za jest, kje za spat in nekaj družbe - mačje ali pa človeške (no, še boljše oboje Wink )

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 23.06.2008 : 11:08:57 »

Brez možnosti nekontroliranega izhoda ven, jasno. Saj res, če nočem postat kakšna avstrijska helga, moram vse natančno zapisat.
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #8 : ponedeljek, 23.06.2008 : 11:40:33 »

Brez možnosti nekontroliranega izhoda ven, jasno. Saj res, če nočem postat kakšna avstrijska helga, moram vse natančno zapisat.
Grin
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #9 : ponedeljek, 23.06.2008 : 12:37:38 »

smetka, mislim da je tipkarska napaka v tvojem zadnjem postu.

drugače pa po mojih opažanjih večina ljudi, ki se strinjajo, da ne bo samostojnih sprehodovo ven, pristane na to, da žival sploh ne hodi ven. v svetu, kjer je polno psov, ki se jim zdi normalno, da se preganja mačke, je pač sprehod z mačko lahko precej adrenalinski šport. (pa tu ne mislim le skrbnikov, ki nimajo svojih psov pod nadzorom; imam prvoosebne izkušnje s spodbujanjem psov k preganjanju mačk, med katerimi gotovo zmaga ta, ko se je vodnik režal zraven, ko je njegov cca 40 kg pes iz bližine 2 cm strmel v oči moje nasršene mačke in je bila tista psihološka igrica, kdo se bo malenkost premaknil, da se sproži divja gonja ali pa morda celo kdo v hipu umre... no zadevo sem uredila, kot je treba, hkrati pa pridobila eno dragoceno spoznanje o tem svetu, kjer so mačke še vedno ena žnj kategorija bitij... )

poznam mnogo mačk, ki zapustijo znan teritorij samo, če gre zraven ''vodja krdela'' (v narekovajih, ker je to pri mački bolj pogojno). med drugim tudi živim z eno tako. pa je huda surviverka, preden je dobila dom pri meni, je uspešno dala skozi marsikaj, je zelo dominantna, pa nekako ne bi ona sama tacala po svetu. prepričana sem, da sama najbolje ve, zakaj si je tako izbrala. in zakaj kljub opaznemu napredku pri socializaciji, ki smo mu priča tudi po več letih, kar ima spodoben dom, tega svojega stališča ne spremeni.

hja, škoda, da ne znajo govorit, bi sami povedali, kaj si mislijo o izhodih ven...
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #10 : ponedeljek, 23.06.2008 : 12:42:30 »


Mačke, celo nekoč zunanje, so čisto srečne in zadovoljne v varnem zavetju stanovanja. OK, se najdejo samci, ki jih je težko notri zadržat, ampak samo potrjujejo pravilo  Smiley. Mački v stanovanju ne manjka nič:
- ni ji treba lovit plena, ker dobi plen lepo pripravljen v svojo posodico;
- ni ji treba iskati prostora za WC, ker ga ima lepo pripravljenega nekje v stanovanju pač, pa še noben nesramnež je ne bo napadu med opravljanjem neizogibnih fizioloških potreb;
- lahko sproščeno spi ker ji ni treba pazit, da bi jo kdo napadel ali ji karkoli slabega hotel;
- ni ji treba branit teritorija, ker v stanovanju pač ni nobenih vsiljivcev, ki bi ji ga hoteli prevzet;
- ni straha, da bi kje staknila kašno mikrosporo;
-... še marsikaj bi se našlo, da niti ne naštevam vsega.



hja, to glede spanja je res zanimivo... ko smo navajeni domačih muc, ki spijo recimo na kavču in jo pobožaš in se uživaško ratzegne, obrne na hrbet, pognete s tacami... tako vedenje ni značilno za mačke, ki pridejo s ceste. če jo zmotiš pri spanju, se bo začela takoj ozirat okoli, včasih celo planejo pokonci... sčasoma dojamejo, da ni več treba pazit nase na življenje in smrt...

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #11 : ponedeljek, 23.06.2008 : 13:54:17 »

Brez možnosti kontroliranega izhoda ven, jasno. ...moram vse natančno zapisat.

Pač... bom bolj natančna, pa bo.

 Grin

Ej, jaz pa vedno bolj ugotavljam, da mačk za ven sploh niso in da blagor njim, ki jim ven u bistvu sploh ni treba!!! Vse lahko zrihtajo od doma.... blagor njim  Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #12 : ponedeljek, 23.06.2008 : 16:01:10 »

Sem prepričana, da bi, če bi živeli v poštenem in odgovornem svetu, Smetka brez večjih težav oddajala mačke z možnostjo izhoda na vrvici. Ampak ker svet pač ni tak, ker si očitno ljudje kontrolirane sprehode sčasoma začnejo predstavljat zelo po pesniško, se jih oddaja izključno in samo za noter. Kar moramo zaradi tistih "pesnikov" upoštevat tudi tisti bodoči posvojitelji, ki bi načeloma mačka morda res sprehajali samo odgovorno in samo na vrvici (da ne bo pomote - pri nas nikogar ne sprehajamo...). S podpisom se zavežemo za "samo noter, brez malo ven in malo noter". A mam prav? Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 23.06.2008 : 16:18:15 »

Zaradi mene se jih lahko sprehaja na vrvici, nimam nič proti. Če vam znese izognit se stresu (psi, avtomobili, ljudje...) in je mačku to ok, pol je meni še bolj. Želim, da se mu ne zgodi nič, kar se jim in je za to vedno kriv lastnik in nihče drug. Pred leti so našli dva dudarja, stara nekaj dni. So me milo prosili, če jih spravim gor, potem jim bodo pa jasno da naredili mačjak in preostali čas imeli noter. Nista dočakala prvega leta starosti, oba je zbil avto in bi rekla, da ne v mačjaku  Roll Eyes. Jaz sem pa vstajala kot kreten na vsaki dve uri in se šla nimam pojma kaj. Imam dovolj tega. Če neozdravljivo ne zboli oz. se ne zgodi ne vem kakšna (res, zaresna) nesreča, je jasno, kolikšna je življenjska doba.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 26.06.2008 : 18:55:51 »

Ko bom velik, bom hišni maček.



Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pupa, Pepi, Capi, Kale
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines