mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:06:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mačkica FLORA..... pa kar sredi ceste je sedela
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačkica FLORA..... pa kar sredi ceste je sedela  (Prebrano 8172 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« : sreda, 11.06.2008 : 17:41:26 »

Prijavila bom vsakega, ki krši Zakon o zaščiti živali, 8. člen, prvi odstavek:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kazenske določbe:

46. člen
......
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.


Tole malo bitje je danes zjutraj najditeljici prekrižalo pot na prav posebno "izviren" način: sedelo je namreč sredi kar prometne lokalne ceste (dobesedno na sredinski črti Shocked) in zmedeno mijavkalo. Potrebno je bilo ustaviti promet (vsi so brez upočasnjevanja seveda vozili mimo... Lips Sealed), kar sta bila v tistem trenutku dva avtobusa, vsak z ene strani, a je uspelo. Vsi so za nekaj trenutkov obmirovali, najditeljica se je previdno približala, saj ni hotela, da se mucek splaši in zbeži in ga ogovorila. Mucek se je sicer odzval, vendar ne premaknil, predvsem pa itak ni vedel, v katero smer naj gleda, saj je imel en uček popolnoma zlepljen, drugega pa krvavo rdečega. Dvigu se ni upiral, pravtako je mirno prenesel nalaganje v transporter in kmalu v njem tudi zaspal. Transport na kliniko je lepo prenesel, učki so medtem dobili drugačen videz - obe sta se sicer odprli, a kazali znake prehlada, pravtako se je tudi njegovo dihanje slišalo nenormalno, bolj je bilo hropenju podobno.

Na Kliniki so ugotovili, da je menda punčka Kiss, stara 2-3 mesece, negativna na faids in levkozo, woodova lučka ni pokazala prisotnosti mikrosporije, a je šla dlaka kljub temu še na gojišče in da bo treba učke in dihalni sistem zdraviti. Sicer pa zelo prijetna mala mačica - ko sem jo prišla na kliniko fotkat, je že potiho brnela in dajala buc-buc.
 
Par dni bo še na zdravljenju, potem pa se seli v Horjul, od koder se bo oddajala seveda kot izključno notranja mucka. Lahko pa se kak primeren posvojitelj izkaže in pokaže že zdaj, ter prevzame nase nadaljno oskrbo in vse, kar sodi zraven.

Fotke:



buc buc


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : sreda, 11.06.2008 : 17:48:33 »

Ja, porkeš, no! Pa kaj spet nekomu ni bilo jasno? Aja, seveda, kar sama je zatavala na cesto in še šla adrenalinske športe. Jaz sem res že čisto brez besed.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #2 : sreda, 11.06.2008 : 18:03:22 »

Revček mali... še dobro da niso vsi ljudje tako brezsrčni... če samo pomislim kaj bi bilo z tole mačkico malo če ne bi mimo pripeljala najditeljica... Cry
Bogica. Upam da se hitro pozdravi, da ne bo mela takih bogih učkov  Undecided
Enga lupčka od mene pa mojga mačorčka tejle tigrasti Florči  Kiss
P.S: Ful lepo ime ma  Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : četrtek, 12.06.2008 : 08:08:18 »

Ravnokar mi je teta veterinarka sporočila, da je Florči že precej bolje! Juhej, sem res vesela. Kiss Smiley

lp, Katarina
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #4 : četrtek, 12.06.2008 : 08:47:32 »

super Smiley mala bučka.. Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : četrtek, 12.06.2008 : 19:49:53 »

Sem bila pozno popoldne na tistem koncu in sem jo šla malo pogledat v hospital. Pa tejle kokici je vse jasno - v svoji kletki ima tudi eno tako iz kartonaste škatle narejeno "hiško", v kateri je prav globoko spala. Ob mojem priihodu se je zbudila, skobacala na plano in se najprej na dooooooooooolgo pretegnila. Potem je malo pomigala z brki in dala ene par buc-bucev. Se podrgnila ob mrežo in moje (kot nalašč primerno dolge) nohte, he he. Se na hitro malo umila, dvakrat izjavila mijav. Ko sem ji rekla, da je ne bom več motila, se je lepo obrnila in šla nazaj v hiško. Medtem ji je tehnik zamenjal pesek v wcju, ki ga zna seveda že prav po damsko uporabljat.

Ja, dan ti lahko neizmerno poleša obisk ene take male hospitalizirane živalice, ki bo upam kmalu nekomu polepšala kar dobršen del življenja.

lp, Katarina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6 : četrtek, 12.06.2008 : 19:53:51 »

Lepo prebrat, da se počuti v redu  Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : četrtek, 12.06.2008 : 19:54:22 »

Tako lepa je  Kiss
Ti čisto verjamem, da ti je polepšala dan.
Naj polepša življenje še komu in naj ga nekdo njej.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:13:06 »

Flora je vsak dan bolje, tudi učki so že skoraj čisto ok.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : sreda, 18.06.2008 : 07:57:45 »

Videla tole lubico in jo seveda malo pofotkala....

Učki so super, fleš jo že moti... Smiley







Od strani pa je le malo pogledala.... Smiley



Juhej, ful vesela zanjo! Kiss

Katarina

Logiran
sparks
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #10 : sreda, 18.06.2008 : 09:37:08 »

Super, samo tako naprej Smiley. Krasna muca.

Lp,
Saša
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #11 : sreda, 18.06.2008 : 10:25:54 »

Joj, kolk je fino videti še enga zadovoljnega Horjulčka...  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : torek, 15.07.2008 : 14:44:02 »

Muc: Dej prosm te, snami mi to sitno nadležno bolho z repa  Angry.



Azrael: Jst ne bom nč prosu. Ugriznu te bom in čez okn zabrisu, nobenga miru ni več pr bajt  Angry Angry!

Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #13 : torek, 15.07.2008 : 14:47:20 »

Tole mi je pa znano! Pa še barve se ujemajo, samo imena zamenjam: Špelca vs. Pajo! Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #14 : torek, 15.07.2008 : 14:55:32 »

Meni se zdi pa prav nobl, če ima človek v spalnici .... praskalnik, he he... Smiley Grin

Katarina
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mačkica FLORA..... pa kar sredi ceste je sedela
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines