mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:02:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čili in Frutti
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čili in Frutti  (Prebrano 3375 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Buča
novinec
*
Sporočil: 7


« : torek, 19.08.2008 : 08:06:51 »

Hej, jaz sem Čili....

Midva se imava super. Pot domov je bila kar stresna zame, sem bil pa presenečen nad Fruttijem, ki je vse skupaj zelo junaško prenašal. Tudi to ga ni motilo, da sem se med vožnjo polulal nanj. Wink

Raziskovanje in privajanje na novo domovanje sem odložil za dva dni in sem dogajanje raje opazoval izpod kavča. Nova gospodarja sta se sicer trudila s kozjim mlekom in mleto govedino, ampak meni res ni pasalo. Spet pa se je v novem okolju obnašal kot pravi veteran Frutti.  Pojedel mi je vso govedino in spil mleko, poleg tega se stalno carta pri gospodarjih,..... No, po dveh dneh pa je tudi meni zapasalo malo človeške roke in cartanja , zato sem se le odločil prilesti ven izpod kavča. No, ni mi žal. Papica in cartanje sta enkratna. Veste, gospodarja sta kar malo zmedena. Ne vesta, katerega bi cartala, mene ali Fruttija, ali njuno šesnajstmesečno Izo. Pravtako se mi zdi nenavadno, zakaj sta vsakič sproti ganjena, kako  umivam in ližem Fruttija, kako se skupaj igrava in se stiskava na kavču. Nekaj omenjata besedi, kako sem nežen in očetovski. 

Frutti na veliko prijateljuje z njuno Izo, ki ga veselo prevaža v njenem vozičku. Čudim se , kako to gospodarja dovolita medtem, ko mene vsakič, ko skočim na mizo in kuhinjski pult zalije nekakšen curek vode. Le od kod pride?
Frutti je tudi malo prehlajen. Teče mu iz učk in pokašljuje. Gospodarja mu skrbno umivata učke s toplo vodo, Polona menda po tvojem nasvetu.  Nič skrbeti, saj ga tudi jaz pridno umivam.

Včeraj sva dobila novo stranišče. Tako, pokrito. Mislim, da sem imel podobnega tudi v Horjulu. Prejšnje se ni obneslo, pa ne vem zakaj. Gospodarja sta stalno nekaj jamrala, da zmečem ves pesek ven iz stranišča. Mogoče je tako še bolje, ker drugače sta vsak dan dvakrat na dan prišla z eno ruhnečo napravo. Mislim, da ji pravita sesalec. Priznam, tega se bojim in ne boste vrjeli, tudi veteran Frutti.

To je pa tudi vse....midva uživava. Najraje imava posteljo gospodarjev, kjer se celo noč stiskava. Včasih se nam pridruži še njuna Iza in potem nas je kar pet.

Predajoč pozdrav vsem mojim Horjulčkom. Kljub vsemu, vas pogrešava.

Vedno vaša Čili in Frutti...




Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : torek, 19.08.2008 : 08:22:24 »

Čudovito poročilo Smiley Uživajte še naprej Kiss
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #2 : torek, 19.08.2008 : 13:07:45 »

iiiiiiiiii  Smiley želim vam še veliko lepih trenutkov skupaj!  Kiss

Lp, Maja
Logiran
Buča
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3 : petek, 22.08.2008 : 07:28:15 »

Hej....

....spet jaz Čili....nič skrbet, vse je OK....no, zdaj je....namreč Fruttija so mi danes odpeljali.....k zdravniku za živali.....saj je prav, ker je bil že pravi revček. Iz učk mu je že tako teklo, da je imel zlepljene, pa tudi pokašljeval je....

Povedal mi je, da je dobil injekcijo v vratno gubo, zdaj mu gospodarja dajeta še neke bonbončke, pa ne vem zakaj, ker jih ne mara in trikrat na dan še neko tekočino v oči. Menda tudi meni grozi nekaj podobnega, če se kaj nalezem. Brrrr, držte pesti, da se ne.

No, važno je, da smo spet vsi skupaj doma.

Predajoč pozdrav!

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.10.2008 : 21:45:01 »

Kako ste?  Smiley

Lp, Maja
Logiran
Buča
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #5 : sreda, 29.10.2008 : 21:32:25 »

Hej....pozno se oglasamo,....

....nekaj malega sem se oglasila pod temo Kome, ko je Smetka ravno omenjala Čilija....

...Frutti raste kot konoplja, jaz napovedujem, da bo vecji od Čilija...

....Čili je pa maza. Sicer ga moras bolj prosit za cartat, ampak potem, ko prides do njega se ti 100% prepusti, medtem ko moraš Fruttija odganjat od sebe po eni uri cartanja, ko bi on še.  Smiley

Čili vsak dan čaka govedino, če je kakšen dan izjemoma ne dobi je malo užaljen, medtem ko Fruttija govedina ne gane, ampak raje pobira ostanke po tleh, liže umazan pribor, če so vrata pomivalnega stroja slučajno odprta.,...skromen muc.  Smiley

Do naše devetnajstmesečne Ize sta ful ful nežna in vsakič ko mala zajoka predvsem Čili pride v izvidnico kaj hudiča midva počneva z njo.

Imamo se lustno...in res sta enkratna muca....se enkrat hvala Poloni.

P.s. Bi poslala kakšno slikico pa ne vem kako....
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #6 : sreda, 29.10.2008 : 21:45:09 »

Lahko pošlješ slikce meni na mail, pa bom jih prilepila gor...no, če želiš?
lucijapaar(afna)gmail.com
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 30.10.2008 : 06:43:27 »

Buča Buča, lepo te je brat! Komaj čakam še slikce tvojih lepotcev. Do takrat pa vsakmu enga  Kiss
Logiran
Buča
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #8 : četrtek, 30.10.2008 : 18:52:05 »

ojla,

čisto na kratko za pokušino....več sledi....

http://www.moj-album.com/uredi/bucca/14040817/?os=14040830

p.s. kako pa slike direktno prilepiš v post?
Logiran
Buča
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #9 : četrtek, 30.10.2008 : 19:00:25 »

Ratalo Cool

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 30.10.2008 : 19:44:25 »

wau, a pr vas pa rasejo kr nadstropni mački?!  Cheesy Ja fensi no! Cukra fletna, res se mata fajn. Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #11 : sobota, 01.11.2008 : 21:04:46 »

liže umazan pribor, če so vrata pomivalnega stroja slučajno odprta.,...skromen muc.  Smiley

hehe  Grin samo da se imate skupaj lepo  Smiley

LP, Maja
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čili in Frutti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines