mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 08:39:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: šesterica NEBODIJIHTREBA/Drama, Happy in Halo
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: šesterica NEBODIJIHTREBA/Drama, Happy in Halo  (Prebrano 17880 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:04:58 »

Prijavila bom vsakega, ki krši Zakon o zaščiti živali, 8. člen, prvi odstavek:

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.
Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

Kazenske določbe:

46. člen
......
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.


Ravnokar prinešeni iz 4 m visokega nadstreška nad trgovino v Celju,po tem,ko je najmanjši padel z njega.

Po prošnji stanovalcev sosednjega bloka,da naj pridem in jih "spravim vstran",lepše rečeno peljem evtanazirat,ker nimajo srca,da bi jih sami pobili(dobesedno s temi besedami),ker se jim preveč smilijo,da bi skrbeli zanje so tile revšeti pristali v moji garaži (drugje nimam prostora)in seveda po nekaj narejenih klicih,če jim sploh lahko pomagam.Polona pravi,da jim lahko,ostali so se vzdržali mnenja z diplomatsko izjavo:naredi,kar sama misliš,da bo najbolj prav. Undecided

S obupno ubogimi očmi,težki 200-400 g ,nedoločljive starosti(recimo 3-4 tedne),v slabem zdravstvenem stanju.
Prvo pomoč sem jim naredila(antibiotik,spravila veke narazen-2x že namazala oči),nahranjeni so in to je to.

Prosim,če bi kdo lahko na začasnega vzel po enega ,dva ,tri....Treba jih je hraniti na 3-4 ure-ponoči ne,razen najmanjšega,mazati večkrat na dan oči in dajati antibiotik.
Čim bom imela prostor,jih vzamem nazaj.

Ker sama pri mnogih začasnikih z različnimi potrebami mislim,da skoraj ne bi zmogla še tako zahtevnega dela,kot je nega šestih revčkov, lepo prosim kogarkoli,ki mi je pri tem primeru pripravljen pomagati.

Helena:031 326 877








Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:08:13 »

Ni tako grozno, kot izgleda. Sem vesela teh fotk, ker sem si predstavljala, da je slabše. Se javim za pomoč, če jih vzameš nazaj, ko bo konec hudega, itak ne spim dosti zaradi mojih. Samo kako jih bova transportirali, jaz nimam časa priti po njih?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:08:46 »

A apetit imajo?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.06.2008 : 22:12:56 »

Hranjenje je za prvič še kar šlo-glede na to,da jih je za nahranit šest in da so prvič jedli stran od mame.
Le tamali (ki je padel z nadstreška) je res bogi in tudi je s težavo,ima le 200g in je imel obrazek čisto ne vem kako bi rekla :zasušen.
Komaj sem mu odprla usta in nosek,oči pa itak.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 16.06.2008 : 23:25:42 »

Tamali dobil infuzijo in vse ostalo,pri čemer sem fasala od njega en ornk ugriz(no,bolj ugrizek )v prst. Roll Eyes

tak revež,praktično slep,pa še toliko življenjske moči.Fajter Kiss
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #5 : torek, 17.06.2008 : 00:21:35 »

O kristus! A tale pošiljka je bila pa nepričakovana? Undecided Z moje strani, žal, ni možnosti...
Srečno temle škratkom, upam da bodo zvozili. Vama pa tudi čimmanj neprespanih noči in skrbi, da bi se le čimprej obrnilo na bolje. Kiss
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #6 : torek, 17.06.2008 : 06:55:01 »

Šesterica se že pelje proti Horjulu k Poloni. Smiley

Noč je bila nepričakovano kar mirna,čeprav me skrbi,ker jedci pa ravno niso.Verjetno stres od vsega gnjavljenja.
Po malem so ponoči jedli,na par uric sem mazala oči.
In rezultati so res(glede na včeraj vsaj) izredno dobri.
Pri štirih so oči že ves čas vsaj deloma odprte,pri enem je malo slabše,pri tamalem pa je glede na včeraj tudi rahlo izboljšanje,je  pa še zmeraj katastrofalno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : torek, 17.06.2008 : 11:04:18 »

Tri samičke, trije samčki. Stari so 4 tedne in kak dan zraven, štirje so z veseljem jedli in so res ok glede na stanje, ena samička in en samček sta pa res kar reveža.
Logiran

steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #8 : torek, 17.06.2008 : 12:38:50 »

Drživa pesti in misliva na vas... Mogoče vsaj malo pomaga.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #9 : sreda, 18.06.2008 : 07:33:33 »

No tkolele.... obljubila sem vam fotke in tukaj so!

UMITI IN ŠE NENAMAZANI UČKI



NAMAZANI UČKI




TKOLE PRIDNO ČIČAMO



PUNČKA Z NAJBOLJ BOLANIMI UČKI.... TO ZELO BOLI....




PRIPRAVE NA HRANJENJE



JAMSI....ČEPRAV SE ZRAVEN MALO UPIRAMO... Smiley




BLJAK, DOST MAM NO.... Roll Eyes



TETA LIZA IMA TAKO FIN VEEEEEEEEEEELIK JEZIK ZA UMIVANJE...



IN STRIC CAR PREVERJA, ČE PRAVILNO SEDIMO NA TEHTNICI...




Huh, spet ena družba, ki je imela srečo. Glede na to, kako jih Smetka stalno neki matra Roll Eyes, so zelo dobro razpoloženi, radovedni in občasno tudi malo zabrnijo. Upam, da bo okrevanje potekalo brez zapletov. Kiss

Katarina
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : sreda, 18.06.2008 : 09:32:23 »

Lepo, da jim gre na bolje Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : sreda, 18.06.2008 : 09:47:05 »

Ti Xena, nisem čist ziher, če una punčka z najbolj ubogimi učki ni pravzaprav fantek  Tongue Tongue.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #12 : sreda, 18.06.2008 : 09:54:58 »

Sem pa res mislila,da ste jih kam preselili. Tongue

Kako to misliš? Sem ja ko mama kura zdej. Ful besna, če jih kdo samo od preveč blizu pogleda, pa jih bom selila  Tongue!
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : sreda, 18.06.2008 : 09:59:09 »

Kako to misliš? Sem ja ko mama kura zdej. Ful besna, če jih kdo samo od preveč blizu pogleda, pa jih bom selila Tongue!

To pa lahko jaz potrdim, ker so jih hitro odnesli, ko so prispeli do Horjula  Roll Eyes  Jaz sem pa mislila še kakšnega kužka odnest, da ne bi prazna šla domov, pa mi je Smetka prehitro ušla  Roll Eyes
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 18.06.2008 : 13:04:34 »

Jih je prišla pogledat njihova vet. Malo smo jih popikali, dobili so vitamine, mali pa še proti bolečinam. So se fejst naglas pritoževali, dehidrirani niso več, bušiji so polni, učki z vsakim mazanjem bolj ok.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: šesterica NEBODIJIHTREBA/Drama, Happy in Halo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines