mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:54:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika  (Prebrano 14764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #15 : petek, 29.10.2004 : 11:01:46 »

tudi jaz se pridruzujem mnenjem tistim, ki mislijo, da moras kot lastnik sam oz ob pomoci instruktorja izsolati svojega psa. mislim, da tako dosezes veliko vec, kot ce ti psa izsola tretja oseba!!!

lilit; jaz pa mislim, da je pasja šola šola za lastinke, torej mesto, kjer izkljucno lastnika naucijo kako ravnati s svojim psom!!!

no ja, moje mnenje...
lep dan vsem!!!
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #16 : petek, 29.10.2004 : 11:41:07 »

Pa se je že kdo vprašala kako dolgo traja proces šolanja psa v policiji, vojski, za vodnika slepih in vseh tistih, ki so resnično v "službi".

Večino vas "izgublja živce" in pravite, da imate nevzgojenega psa, pa je star med 5-15 mesecev.....

Pse, ki jih imajo za namene šolajo od vsega začetka, od tistega dne ko jih dobijo, tiste, ki imajo npr. v vojski in policiji v leglih jih zelo, zelo zgodaj začnejo  pravilno usmerjati.

Poleg tega vsaj pri vodnikih slepih in tudi službenih psih ni popravnih izpitov. Če ne naredi preizkusa gre.....ga prodajo.

Deljajo vsak dan, ne samo občasno, ampak vseskozi, to ne pomeni, da ga drilajo s poslušnosjo in ne vem še čim, ampak izgrajujejo pravilen odnos pes-vodnik....
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #17 : petek, 29.10.2004 : 11:58:30 »

LP!
Z vašimi odgovori se popolnoma strinjam. Moje mnenje o njenem postu pa je, da je metkaz hotela v resnici povedati nekaj drugega..

Imam 18 mesecev starega Rott. Težava je v tem, da neubogljiv. Ima končan malo šolo in dodaten tečaj . Zanima me ali obstaja možnost šolanja psa brez prisotnosti lastnika?

(spremenjen naslov; Jana)

Po moje, je pri njej nujno potrebno, da je prisotna pri šolanju, oz. pri svetovalnih obiskih strokovne osebe. Ker, kakor jaz to razumem, ga nihče v družini ne obvlada več. Kaj pa to pomeni za 18. mesečnega rotta pa si lahko samo predstavljamo.
LP,Miša


Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #18 : torek, 02.11.2004 : 20:57:40 »

Bina, kaj Hja?
Napisala si odgovor, da si spraševala v klubu kako šolajo te pse, potem pa v naslednjem odgovoru napišeš, da ne veš. Kaj a nisi dobila odgovorov na tvoja vprašanja? Ne verjamem, da si kaj spraševala.

Jaz mislim, da je osnova ista + ostali ukazi, ki jih morajo ti psi obvladati. Je pa sigurno to šolanje daljše. Ter le za pse, ki so že zelo zgodaj pokazali, da so kos taki nalogi. Taki psi so tudi bolj dojemljivi.
Na koncu šolanja pa je jasno, da vključijo še osebo, ki bo dobila takega psa.

Jaz še vedno mislim, da bi metkaz morala poskusiti s to možnostjo. Sigurno jo bo za to usbosobljen strokovnjak povabil, da bo prisotna pri takem šolanju. Želim pa ji, da bi svojemu Rott. čimprej priskrbela to šolanje. Zakaj? Na to pa je že missa dobro odgovorila.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : torek, 02.11.2004 : 21:57:01 »

 irena_p,
če se sprašuje, še ni nujno, da se tudi izve, a ne? Wink Wink In to se je meni zgodilo.

Lp jana
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #20 : sreda, 23.05.2007 : 11:44:40 »

Mene pa zanima ali lahko psa vzgaja več oseb?...v družini nas je 5 in en in isti nima vedno časa, da bi vsak dan delal s psom, pa se izmenjujemo.....
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Kako vzgojiti psa brez prisotnosti lastnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines