mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:34:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Pes si liže spolovilo
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes si liže spolovilo  (Prebrano 12971 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : sreda, 09.07.2008 : 23:45:37 »

Vprašanje?

Po mojih opažanjih, si je pes začel lizat svojega lulčka malo prevečkrat kot ponavadi. Ker me je zanimalo kaj tako vneto liže, sem pogledala od blizu in opazila, da ima na notranji strani lulčka, malo pod glavo, takšne majhne pikice. Kot da bi imel mozoljčke.
Nima nobenega izcedka, je pa malo rdečkast. Verjetno gre za kakšno vnetje. Lula normalno. Nič ga ne peče, na dotik ga nič ne boli.

A je imel že kdo kakšen podoben primer? 
Vsekakor jutri pokličem veterinarja in se dogovorim za obisk.

LP, I
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1 : četrtek, 10.07.2008 : 20:29:14 »

Jutri gremo dat urin in bomo videli.

A je možno da gre za kakšne glivice?  Namreč, nekaj časa nazaj ga je spodaj en pes polizal  Angry  Da o lastnikih ne govorim, da se jim to zdi smešno. Besna kot ris. Sem ga sama povlekla stran ampak je že bil spodaj.  Pes pod nobenim nadzorom...  Da ne govorim, da ga hoče vsak pes naskočit.  Shocked Mojega Rokija, ki je samček. Pa kaj je zdaj s tem? To me še pa bolj razkuri. Pa tko kot ga pazim, zaradi zadnjih tačk... pol se pa najdejo in skačejo. Te dni besnim! Zdaj že od daleč prepoznam pozo, ko hočjo skakat in jih preganjam že kilometer stran.  Angry
Bomo videli kaj bo pokazal test...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : četrtek, 10.07.2008 : 21:45:07 »

Bodi pozorna, da se te pikice ne vnamejo. V tem vremenu in če bo dosti lizal, lahko nastane grda rana.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : četrtek, 10.07.2008 : 22:00:49 »

Bodi pozorna, da se te pikice ne vnamejo. V tem vremenu in če bo dosti lizal, lahko nastane grda rana.

Tole ima po notranjosti pod kožico. Včeraj ga je slučajno imel zunaj pa sem videla. Danes ga ima pa skoz noter.  Bom pa pozorna na kakršne koli spremembe. Sem pa danes opazila nek bel izcedek. Jutri pa še pri vetu pogledamo kaj bi lahko bilo.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4 : četrtek, 10.07.2008 : 22:10:38 »

A je kastriran? So mu kdaj pregledali prostato?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5 : četrtek, 10.07.2008 : 22:23:58 »

Ne ni kastriran  Undecided  Nima pa težav z lulanjem in opravlja potrabi normalno.

Kako se pa pregleda prostata? Nikjer ne najdem tega podatka.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #6 : četrtek, 10.07.2008 : 22:27:06 »

Kakor jaz vem, ti jo pregledajo z ultrazvokom, tako da jutri povpraši če je vse o.k. Nik je imel povečano in zato možnost rakavega obolenja in smo ga kastrirali da zmanjšamo to možnost. Nevem kakšni so simptomi-bo kdo drug bolje vedel, samo sem na to pomislila, ko si napisala da se neobičajno veliko liže.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #7 : četrtek, 10.07.2008 : 22:29:05 »

Smo naredili UZ trebušne votline in srca en mesec nazaj pa bi verjetno opazil vet. če bi bila povečana, al nebi?   So bile pa muke ko smo ga držali.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : četrtek, 10.07.2008 : 22:51:55 »

prostato se pogleda z ultrazvokom. Nic posebnega.

Nas jo ima povecano, opazili smo kri v urinu (nekaj kapljic, nekaj dni zapovrstjo). Ker ga nocemo kastrirat (kmalu bo star 10 let), je ze priblizno pol leta na hormonskih tabletah. Ker je po toliko casa vse b.p. z njegovo prostato, smo sedaj zmanjsali kolicino tablet za polovico (prej je fobival 1 tableto nad dan, sedaj dobiva polovico).
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #9 : petek, 11.07.2008 : 05:47:22 »

Kaj pa s pregledom urina se ne more ugotovit, če je s prostato kaj narobe?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : petek, 11.07.2008 : 07:41:31 »

pri nas je urin pregledal prvic, da se preprica, da je kri zaradi prostate in ne ledvic. Mu je pa urin jemal direkt iz mehurja s katetrom.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : petek, 11.07.2008 : 15:45:00 »

Smo že nazaj. Urine je super, kri tudi. Ima pa vnetega lulčija  Shocked Huh  Edina razlaga veta je ta, da mu je padel imunski sistem, potem vročina, kam se je še ulegel in pobral kaj in to je to. 
Dobila sva pa CEPRAVIN. A kdo pzna to???  A je to za krave slučajno?   Upam, da bo pomagalo  Undecided 
Pa test za erlihijo smo dali delat. Če jo ima, je možno, da mu je zaradi tega padel imunski. Bomo videli.

Dobili smo tudi NLP krožnik in zdaj trpimo takole...



* NLP.jpg (48.42 KB, 300x300 - pogledano 511 krat.)
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #12 : petek, 11.07.2008 : 16:53:31 »

Še vedno je lep  Smiley
Mi smo tudi malo v skrbeh, da ne bo kaj narobe okoli lulčija  Undecided. Smo pozorni na dogajanje tam spodaj, namreč  psička od sestre ima glivice na spolovilu. Preden smo ugotovili, se je Klaj precej družil z njo. Skrbi me, ker sta poležavala na istih mestih.

Moonbeam držimo pesti, da ni erlihija.   Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : petek, 11.07.2008 : 21:33:44 »

Še vedno je lep Smiley
Mi smo tudi malo v skrbeh, da ne bo kaj narobe okoli lulčija Undecided. Smo pozorni na dogajanje tam spodaj, namreč psička od sestre ima glivice na spolovilu. Preden smo ugotovili, se je Klaj precej družil z njo. Skrbi me, ker sta poležavala na istih mestih.

Moonbeam držimo pesti, da ni erlihija. Undecided


Ja jaz tudi upam da ni  Undecided   Pa da se bo tole pozdravilo. Krožnik je za znoret. Tolk se mi smili, ko se tako zaletava. Eh...  Undecided 

Bodi pozorna na vsakršno spremembo spodaj. Upam da ne bo nič, če pa, pa kr k vetu.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #14 : petek, 11.07.2008 : 21:46:33 »

V bistvu sploh ne vem, kaj naj opazujem. Liže se po mojih normah, tako kot vsak drug pes. Nikoli se mi ni zdelo pretirano, pač toliko, da se očedi  Roll Eyes
Če se bo lizal bolj pogosto bomo šli k veterinarju. Zaenkrat je ok. Psička od sestre se pa kar precej "drsa" po tleh s telesom. Že kar nekaj časa-zaenkrat še ni bolje, kljub zdravljenju z strani veterinarja. Upam, da se stvar prenaša samo z neposrednim kontaktom, ker smo pol verjetno ok. Razen tega, da se oba valjata po isti travi... občasno.
Slučajno kdo ve, v kolikem času izbruhnejo znaki glivične okužbe? Od prenosa okužbe do prvih simptomov? Ne vem, za kakšno vrsto glivic gre, ampak vseeno...
Če pa jaz ne gnjavim za brezveze... upam, da je res brezveze  sram
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #15 : petek, 11.07.2008 : 21:56:16 »

Kakšna pa ima zdravila? Kaj ji dajajo?
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #16 : petek, 11.07.2008 : 21:59:18 »

To pa res ne vem. Lahko pa vprašam, če te zanima. Vem samo, da ji dnevno nanašajo mazilo. Verjetno ni podobno, kot pri Rokiju, ker gre za glivično obolenje.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : petek, 11.07.2008 : 22:14:24 »

To pa res ne vem. Lahko pa vprašam, če te zanima. Vem samo, da ji dnevno nanašajo mazilo. Verjetno ni podobno, kot pri Rokiju, ker gre za glivično obolenje.

Ja, verjetno gre za drugačno stvar. Me pa vseno zanima. Vprašaj ob priložnosti   Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #18 : torek, 15.07.2008 : 23:33:00 »

Zdravilo smo pokurili in danes bomo spali brez NLP-ja. Upam, da si ne bo lizal kaj. Bomo videli v naslednjih dneh. Te dni pa dobim tudi napihljiv ovratnik -- hvala Skogkatt za info Wink   Vsekakor bo bolje kot NLP. Potem pa zakitat stene po stanovanju  Cheesy 
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #19 : nedelja, 17.08.2008 : 21:12:45 »

A lahko kar tukaj vprašam en podatek (tale psička in njeno sankanje sta mi znana): ali mi veste povedati za kakega veta, ki je specializiran za bolj ginekološke težave? Pega se sanka in sanka in sanka. Pol leta so za to krivili vrečke, zadnjič pa so bile vrečke prazne in čiste, zato ji je šel končno pogledat še nožnico in je bila prava panika, tako je jokala od bolečine, da je sploh ni mogel konkretno pogledat. Diagnoza najinega veta je bila, da ima vneto nožnico od hormonov (ker je sterilizirana)  Undecided. In da se to ne da zdravit. Pa bi jaz vseeno drugo mnenje... ker se revca še kar sanka in liže.
Hvala za info.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:03:42 »

Jaz glede "ginekoloških zadev" ful zaupam mag. Valentinčiču - samo je do konca avgusta na dopusti.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #21 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:08:14 »

Tina, s kje pa je tale vet? Da vem, kje ga iskat.

LP
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.08.2008 : 10:16:42 »

Maribor, Klinika za male živali - jaz se se zdaj s Celja vozim tja, tebi bo pa verjetno malo daleč.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:16:14 »

Hmpf, res je "daleč" Smiley Bom probala ugotovit, če je kdo tudi kje v Osrednjeslovenski, da se ne bi vozile v MB.
Hvala in pozdravček
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Pes si liže spolovilo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines