mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:48:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: pomota pri cepljenju stekline?!
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomota pri cepljenju stekline?!  (Prebrano 10625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« : četrtek, 10.07.2008 : 17:59:47 »

Zadeva je takšna:
Danes smo našo mladičko peljali cepit proti steklini... pa jo je veterinar zaradi "nesporazuma" (kot temu pravi on) cepil proti pasji kugi; potem pa nabrzino še proti steklini... Angry

Psičke ni pred cepljenjem niti pogledal - njeno težo je ocenil (tako približno) na 4 do 5 kg - mala tehta dobri dve kili, v knjižico ni pogledal, če je že bila cepljena - me je pa vprašal če smo že bili pri njih, samo kaj, ko ni mojega odgovora tudi poslušal; tudi račun je dal samo za "okras" - plačali smo pregled in razglistenje Shocked.
Zagotovil nam je, da ni nič hudega, če se psa (tu gre za dvo-kilsko mladičko) oboje cepi na isti dan; tudi še eno "dodatno" cepljenje proti kugi naj ne bi bilo nič hudega... bo pa otožna, je dejal.

Rahlo sem besna... zdi se mi, da če ga polomiš - in to se vsakemu človeku lahko zgodi - to priznaš, se opravičiš, pa gremo naprej! ne pa, da printaš neke čudne račune s podpisom drugega veterinarja (šefa) in se delaš, kot da je vse ok! ker ni, gre za malo telesce, ki je v enem dnevu fasalo dve cepivi!

me skrbi, kako bo mala prenesla vse skupaj...

lp, maja

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 10.07.2008 : 19:07:17 »

Majas pozorno jo opazuj danes ponoci, kajti zna se zgodit, da bo imela reakcijo na tak koktejl. Mislim, res mi ni jasno, kaj se grejo teli veterinarji Angry Kam pa hodis ce smem vprasat?
Naju so namrec najprej narocili na brezplacni pregled, kjer so mi jo celo pregledali, sele nato smo jo cepili za kuzne, za steklino pa se malo kasneje..

Pa si psicko pred cepljenjem vsaj sama razglistila?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2 : četrtek, 10.07.2008 : 19:10:02 »

majas, pomojem bi morali vztrajat da vam da pravi račun, da imate dokaz če bo šlo kaj narobe.

Upam da bo vse OK.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #3 : četrtek, 10.07.2008 : 19:24:40 »

Pred leti je bila moja Kaja hkrati cepljena proti steklini in pasji kugi. Veterinarka je namreč menila, da je bolje da je naenkrat cepljena, ker se Kaja zelo boji veterinarja. Reakcije Kaja ni imela, le malo bolj mirna je bila. Upam, da tudi s tvojo kužko ne bo nič narobe.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4 : četrtek, 10.07.2008 : 19:41:37 »

malo sem razglistila.
sem pa ugotovila, da tudi v njen potni list ni dal svoje štempiljke k steklini (ampak šefovo), k "napačnemu cepljenju" pa je dal samo žig ambulante... Angry
malo bomo čez noč spremljali - zaenkrat se počuti ok, le bolj mirna je...
jutri bo šla mama po račun, oz. bomo poklicali in vprašali kaj in kako je s tem!

pa naslednjič gremo drugam! (ne vem, če se sme napisat ime klinike kjer se je to zgodilo - ker nočem nikogar "opravljat")

lp, maja
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #5 : četrtek, 10.07.2008 : 20:04:08 »

Jaz se tudi bojim kakšnih napak...še hujših, zato vedno preden cepi še enkrat vprašam, če je pravo cepivo Roll Eyes Seveda jim gre to na živce...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : četrtek, 10.07.2008 : 20:19:59 »

Ja, bolje vprašati dvakrat. Pri meni se je enkrat zgodilo, da je mimo špricnilo. Je naredila vet. gubo in je šla baje igla skozi, tako da je šlo ven. A si predstavljate, da dobi kaj samo zato ker niso znali orng noter špricat. Jaz vedno težim, če je sigirno noter dobil. Sem pa vesela, da je vet. to povedala in smo še enkrat brizgali. Danes moraš bit tako pazljiv...
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #7 : četrtek, 10.07.2008 : 20:34:38 »

In pozorni bodite tudi na rok trajanja zdravila.
Ponavadi tista zdravila, ki jim preteče rok trajanja romajo naravnost na vetrino.
Posebaj previdni morate biti, pri zdravilih, ki se drugače uporabljajo tudi za ljudi.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #8 : četrtek, 10.07.2008 : 20:35:16 »

vetrino=veterino  Smiley
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #9 : četrtek, 10.07.2008 : 20:40:53 »

Mislim, da vem, katera vet.klinika je to, pa verjetno tudi ostali ljubljančani  Cheesy
In tam vedno cepijo steklino in kugo naenkrat. Že mnoga leta vozim tja na cepljenje, pa do zdaj ni bilo nobenih težav. Res pa gre za veliko več kg, za tako "lahke" (2-5 kg) kužke pa ne bi vedela....ali znajo imeti zaradi tega težave.  Undecided
Upam, da ne  Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : četrtek, 10.07.2008 : 20:54:57 »

našo prejšnjo so tudi vedno hoteli oboje naenkrat cepit... pa se sam odločiš, če to pustiš, ali pa ne. meni recimo to ni ok, sploh pri mlademu, lahkemu psu, ki se ne boji veterinarja.
moj največji problem tu je, da je dobila eno "kugo" preveč in to čisto po nepotrebnem! (kugo je bila že cepljena 2x - vse po regelcih, vse preračunano, tudi časa smo pustili dovolj do cepljenja stekline)
potem pa tole! Angry

tamala spi, jedla je ogromno, tako da pomojem ne bo hujšega! Smiley
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #11 : četrtek, 10.07.2008 : 21:06:56 »

A, to je problem. Tega v prvem postu nisem zasledila, da je namreč za kugo že bila cepljena....
To pa je "napaka" veta, za katero bi se moral vsaj lepo opravičiti  Huh (in nič računati)
Glavno, da bo pes ok  Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 10.07.2008 : 21:12:32 »

Ma za nalezljive bolezni je lahko cepljena tudi 3× (jaz npr sem mojo tako cepila, vendar sem steklino cepila kasneje..veliko kasneje sram).
Edini problem bi lahko bila alergicna reakcija na cepivo. Npr. da bi bruhala, se dusila, bi ji zatekel kaksen del telesa itd..
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #13 : četrtek, 10.07.2008 : 21:42:14 »

Revica. Upam, da ne bo imela kakšne reakcije  - vsak pes na to odreagira drugače, ampak večina veterinarjev med cepljenjem proti kužnim boleznim in steklino priporoča vsaj en teden razmika.  "Bo pa otožna" je rekel - halooooo?  :-\Pa računa pravega ni napisal - le zakaj?  Undecided
Žal zdaj ne moreš dokazati, kaj se je zgodilo, zato je res glavno, da bo psička v redu. Držimo pesti!
Ampak jaz bi šla vseeno nazaj in jim povedala svoje - in to šefu,  če imaš že uradno štampiljko od njega, pa naj še pojasni. Ne se pustit. Pa nikoli več tja - pač zamenjaj kliniko. Pa slabo reklamo delat - bodo malo razmislili, če se jim to splača. Me pa zanima, za katero kliniko je šlo, čeprav se tudi meni zdi, da vem. A lahko kaj namigneš (ali pa mi sporočiš na ZS)?

Upam, da bo malčica noč prespala, zjutraj pa da bo že vse pozabljeno. Srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #14 : četrtek, 10.07.2008 : 22:15:06 »

Te veterinarji ga lahko včasih res fajn poserjejo! sem slišala za primer, ko so imeli rodovniške mladiče (pasme se ne spomnim) in so poklicali vetrinarja na dom da jih cepi. Vbrizgal jim je preveliko dozo cepiva in so vsi pomrli. Halooo???!!!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 10.07.2008 : 22:17:53 »

Med cepljem proti steklini in proti kuznim boleznim je za moje pojme 1 teden veliko veliko premalo. Vsaj en mesec, se rajsi pa vec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #16 : petek, 11.07.2008 : 07:24:19 »

Med cepljem proti steklini in proti kuznim boleznim je za moje pojme 1 teden veliko veliko premalo. Vsaj en mesec, se rajsi pa vec.

točno tako tudi jaz mislim in tako smo imeli tudi vse naštimano...
zdaj samo ne vem, kako naj drugo leto spet vse premaknem, da bomo imeli mesec lufta med obemi cepljenji... ima kdo kak predlog. meni se zdi edina varjnta z enim cepljenjem zamudit en mesec...
mala je že čisto ok - razbojnik, kot se zanjo spodobi!

lp, maja Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : petek, 11.07.2008 : 08:53:45 »

Da ne bo problemov z ablastjo bi jaz premaknila cepljenje proti kuznim boleznim; se pravi najprej cepis steklino, potem cez X mesecev pa se kuzne bolezni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #18 : petek, 11.07.2008 : 09:04:54 »

meni se zdi edina varianta z enim cepljenjem zamudit en mesec...

Z lahkoto - to sploh ni noben problem, zato se nič ne sekiraj in lepo počakaj.
Me veseli, da je ta mala v redu!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: pomota pri cepljenju stekline?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines