mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:06:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zofi/Domžale  (Prebrano 84806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #15 : sreda, 16.07.2008 : 11:04:27 »

Klicala me je lastnica. Nič ne sliši, nič ne vidi, hoče, da ji psa pripeljem nazaj. Težko vstaja in hodi po njenih besedah zato, ker jo je sosed povozil, pri veterinarju ni bila, ampak "jo pa futra, ker bi drugače crknila".  Je šarplaninka z rodovnikom, kupljena za 300€, oktobra bo stara leto dni. Vzreditelj: Vidoš, Dragomer.

Psice nazaj ne dam. Pravkar bom spisala prijavo in upam da dobila odločbo za začasno oskrbo, da preverijo, kam bi/če bi bila vrnjena in kako se zanjo skrbi. Medtem letiva k veterinarjem, da ocenijo zdravstveno stanje.

Zakaj je bilo treba klicat namesto mene lastnico in zakaj je dobro, če bi bila taprava, mi nikoli ne bo jasno.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #16 : sreda, 16.07.2008 : 16:28:43 »

Kaj pa vzreditelj, a je na glavo padel?HuhHuh??
Prodati tako "zahtevnega"psa starejši gospe  Shocked Angry
Meni se vsak dan bolj dozdeva,da se je folku strgalo in da so v tej strašni želji po zaslužku in lastni komoditeti izgubili vso zdravo pamet-morala pa je že itak na psu.
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #17 : četrtek, 17.07.2008 : 07:49:13 »

Hmmm, bi morali priti pogledat razmere pri vzreditelju... Se ne spoznam v to panogo, ampak me je imelo pred kratkim, da bi ga prijavila. Ne vem kaj točno je dolžan vzreditelj opravljati, ampak jih kar nekaj časa že nisem videla izven pesjakov, sploh ne vem koliko jih imajo, nisem seznanjena kako je s sprehajanjem pri vzreji, ampak jih na sprehodu še nisem videla. Skratka vidim jih samo zaprte.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #18 : četrtek, 17.07.2008 : 11:54:40 »

Sicer pojma nimam, v kakšnih razmerah ima pse ta vzreditelj, žal pa vem, da Zofi ni edina njegova z zanič konstitucijo (če na tipičnost pozabimo)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 17.07.2008 : 12:05:40 »

Včeraj sva bili na ortopedskem pregledu. Desno taco ima 3 cm krajšo, boli jo kolk in koleno, poškodba je stara in se razen s protibolečinskimi terapijami ne da pomagat. Ima 41,5kg; toliko kot Pepsi, ki je precej nižja od nje in tudi suha (namenoma, ker jo pazim). Sicer nima displazije; ni idealno, ni pa slabo, kar se kolkov tiče.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #20 : četrtek, 17.07.2008 : 12:28:51 »

Če se bo zbiralo zanjo lahko računate na prispevek.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 17.07.2008 : 12:48:06 »

Saj ni nič za naredit več. Bi se moralo takrat, ko jo je avto povozil, zdaj pridejo v poštev le protibolečinske terapije.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #22 : četrtek, 17.07.2008 : 13:01:22 »

Saj ni nič za naredit več. Bi se moralo takrat, ko jo je avto povozil, zdaj pridejo v poštev le protibolečinske terapije.

Ne bom niti kometirala,ker lahko samo preklinjam! Prvi v vrsti pa bi moral odgovarjati vzreditelj-je že skrajni čas,da se takim in njemu podobnim stopi na prste.
Če se ne bo zbiralo, se pa javim za posvojitev na daljavo-več ji žal ne morem ponuditi.
Lp prekrasni Zofi
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : petek, 18.07.2008 : 07:10:41 »

protibolečinske terapije- ja fajno za nek čas. Ampak, a ta bo pol zafiksana vse življnje al kaj?
Sej sčasoma nič ne prime več, pa na te zastarane poškodbe se z leti artritis naseli in se stanje še poslabša.
Kaj pa kakšna blokada živca?
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #24 : petek, 18.07.2008 : 07:28:24 »

Blokada je tako kratkotrajna rešitev, da se ne izplača...in ko blokada popusti so bolečine praviloma še hujše!
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #25 : petek, 18.07.2008 : 07:29:36 »

Citat
A kake bioterapije zanjo pa nebi blo?
Katera stran je prizadeta, v katerem kolku in kolenu je bolečina?
Ji bom poskusila olajšati, stalne izboljšave pa ne bo, ker gre za mehanske ovire, ki bodo spet povzročale bolečino.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #26 : petek, 18.07.2008 : 10:58:33 »

Dani, desna taca je cela fuč.

Zofi odvzeta lastnikom.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #27 : petek, 18.07.2008 : 11:07:11 »

Sem tako vesela, da sem uradnemu veterinarju v telefon cvilila. Z ustno odločbo je Zofi pravkar postala last zavetišča (je odvzeta) in nekaj bomo naredili še za preostala dva psa na istem naslovu.
Polona, a je domovanje gospe slučajno v Jaršah pri Domžalah? Če ni, potem je tam doma še en "zbiratelj" njenega ranga.

Sicer pa.... trikrat hura za tako veterinarja, ki je zmogel tako modrost!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : petek, 18.07.2008 : 11:18:29 »

Me veseli. Tisti tasrednji je bil samo en dan privezan, danes se je spet šetal okoli s pol metra odtrgane ketne za vratom.
Pa pravzaprav do take situacije sploh ne bi smelo priti: tam so pse odvzeli že vsaj dvakrat če ne trikrat. Nekaj časa je mir, potem si nabavijo nove. Pa reveži vsaj občasno niso sposobni poskrbeti niti zase, kaj šele za živali. Za take "povratnike" bi morala obstajati možnost, da se jim prepove posedovanje psov (ali pa vsaj več kot enega majhnega, kar se jim še nekako izide).

Zofi pa se je s svojo poškodbo kar dobro znašla, tako da bi verjetno šlo tudi z občasnimi kurami kakšnega rimadyla.
Pravzaprav je sreča v nesreči, da je tako suha. Po moje bi bilo fino, če se bi čimmanj zredila.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : petek, 18.07.2008 : 16:37:23 »

Zbrisala bom večino sporočil in zaklenila temo, dokler se situacija malo ne umiri. En kup groženj za neoskrbovanega psa.... brezveze, nima smisla, zaradi takšnih stvari ne bom delala nič drugače.

Zofi je ok  Wink.
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines