mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:46:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zofi/Domžale  (Prebrano 84819 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #150 : nedelja, 08.11.2009 : 23:26:40 »

Zofa je zadnjih nekaj dni v najslabšem stanju do sedaj kljub strogi dieti. Eno uho (tisto kot običajno) cveti, na prvi taci na spodnjem sklepu ima veliko odprto rano, ki se ji je kar naredila in kar je še novega - zelo slabo se počuti. Iz pesjaka gre nerada, pa še to za kratek čas, z Lotom se ne lovi...
Če bi bila moja, bi bila z njo kar naprej pri veterinarjih - dokler bi pač šlo. Ker ni moja... je nimam sicer nič manj rada in nič manj težko mi ni... nisem kar naprej z njo pri veterinarjih. Očitno je, da bom morala sama sprejet kakšno odločitev in očitno je, v kateri smeri razmišljam. Situacija je vsaj zame naravnost tragična, ker je Loto žal neskončno navezan nanjo in se bom morala odločit karkoli že še zanj.

Ali bi se kdo drug, prosim?
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #151 : nedelja, 08.11.2009 : 23:38:44 »

Ali bi se kdo drug, prosim?

A odločil namesto tebe? Lahko se odločim jaz namesto tebe. Jo imam že od prvega večera v glavi, ko sem ti jo gor dostavila in šla (in si mislila, tale bo pa ja hitro šla...).
Na daljavo, pa ker sem jo v tem letu vidla vsega skupaj dvakrat, čustva niso tako neposredno vpletena, se komot lahko odločim namesto tebe. Lahko jo pridem tudi iskat in prevzamem to breme, da je vsaj ne boš ti osebno peljala. Pa ti bo to pomagalo? Tebi, ki si jemlješ k srcu vsakega med njimi.
Sad

Evo me tu, en glas v kritični masi. Saj nisem edina.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #152 : nedelja, 08.11.2009 : 23:43:22 »

A se kdo lahko odloči jo posvojit (in še Lotka)? In jo vozit k veterinarjem? Nekdo, ki razmišlja o psu, recimo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #153 : nedelja, 08.11.2009 : 23:55:28 »

Jih ne dam komu drugemu za peljat na evtanazijo. Se mi zdi izdaja v najhujši obliki. Ga pustiš takrat, ko ga je najbolj strah.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #154 : ponedeljek, 09.11.2009 : 00:06:55 »

Prepričana sem, da Zofa ni najhujši primer alergika. Da bi se dalo s kombinacijo alternativnega in klasičnega zdravljenja z ne preveliko težav nadaljevati do starosti. Je prijetna in presenetljivo nežna velikanka, ki ima prijatelja. Takih je malo. Sploh ne razumem, zakaj je tako nemogoče (kot očitno je) najti vrt za dva psa, od katerih je en plašen in nimaš nobenega dela z njim in drugi alergik, ki potrebuje dieto in veterinarja. Nobenega od njiju ni treba vozit na sprehod, znorita se skupaj, Loto itak noče nikamor, Zofa pa ne sme, ker bi druge pse tepla. Torej vrt z dvema in nekaj financ in to je to.

Zakaj je to tako težko?
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #155 : ponedeljek, 09.11.2009 : 08:32:23 »

Npr zato, ker ima redkokdo primeren vrt, tisti, ki ga imajo pa večinoma nimajo želje, da bi jim ga tacali psi.
Še najmanj taki, so dokaj dragi in zahtevni in še pa še nikamor z njimi ne moreš.

Najt primernega posvojitelja za tak par ni nemogoče, a izključno stvar sreče in naključja.
Če kaj pomaga- še nekdo, ki jima želi vso srečo.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #156 : ponedeljek, 09.11.2009 : 08:39:45 »

Jaz, ko zadanem sedmico na lotu. Zofka mi je ful simpatična, Loto s cufkastimi uhlji tudi in prav čudim se, da ni nikogar, ki bi ju imel. Veliko ljudi išče psa, ker imajo hišo z vrtom (in se jim ne ljubi sprehajat) in res mi je čudno, da še nista posvojena Sad
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #157 : ponedeljek, 09.11.2009 : 09:41:07 »

Če... če... če....
Če bi imela vsaj košček vrta... (pa ga žal nimam).

Ne razumem... dobiš dva krasna psa v "paketu"... a je to res tako težko?!?  Sad
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #158 : ponedeljek, 09.11.2009 : 09:51:26 »

Mislim, da moti predvsem tista "veterinarska oskrba". Zal. To, da ni tako hudo in da se da, niti ni pomembno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #159 : torek, 10.11.2009 : 11:00:42 »

Ali je z Lotom narobe še kaj drugega kot to, da je navezan na Zofo? In da je malo plašen?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #160 : torek, 10.11.2009 : 11:07:30 »

Grozno navezan je na Zofo in ful je plašen in to dvoje je itak v povezavi. Zna biti, da bi napredoval, če ne bi bilo nje. Je pa tudi res, da je napredoval precej, ko se je nanjo navezal. Pride, če ona tako "reče", po drugi strani mu pa povsem zadošča njena družba in ne rabi nič drugega. Ne rečem, da se ga ne bi dalo vsaj na eno družino navadit, ampak njemu to res ni...
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #161 : torek, 10.11.2009 : 11:15:06 »

Če bi Zofe ne bilo več, ali bi bil primeren za "začasnika"? Lahko tudi takega dolgoročnega. Naše psice bi bile zagotovo vesele enega desca. Zlasti Laki je doslej znala očarati še vsakega. če bi se "vsedel" v krdelo, bi se verjetno dalo potem z njim tudi kaj individulano delat?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #162 : torek, 10.11.2009 : 11:16:39 »

Z veseljem. Samo da je krdelo, pa je njemu v interesu. Bi se dalo, ja. Z več časa in volje, kot imam enega in drugega jaz. Bi ga prišla pogledat? Čeprav itak vem, da si predstavljaš, kako je z njim.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #163 : torek, 10.11.2009 : 11:22:57 »

OK, samo s sinom se moram še zmeniti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #164 : sreda, 11.11.2009 : 09:49:40 »

Zofi je kuža meseca novembra 2009 Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zofi/Domžale
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines